Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Wielki Szu napisał:

 

Nie trawię tego gościa, to któryś z wywiadów/filmów które z nim oglądam i za każdym razem obiecuję sobie że to ostatni raz. Tuziny zarzutów i twierdzeń bez dowodów. Mrooook, zło, seks i przemoc. Nie ważne co mówisz, jeśli mówisz to z przekonaniem...

Mogę się podpisać pod tym komentarzem - ktoś doskonale opisał moje odczucia co to tej osoby i jego twierdzeń:

https://www.wykop.pl/wpis/49524677/skonczylem-ksiazke-trader21-i-moge-dorzucic-swoja-/

BTW szkoda radia Wnet, kiedyś zapowiadało się na fajną stację, nawet współpracowałem przez jakieś 2 lata z nimi na początku działalności, potem wszystko zaczęło się sypać od czasu jak zaczęli brać pieniądze z PiS a Skowroński opowiedział się po konkretnej stronie. Ludzie odeszli, a w zamian przyszli inni... i teraz wyskakują tacy 'eksperci' od wszystkiego jak np Jakimowicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokaty w banku są utożsamiane jako bezpieczna inwestycja nawet jeśli nie daje zarobić, a realnie zmniejsza kapitał.

Nasza GPW zawsze będzie utożsamiana z bananową giełdą gdzie duży fundusz może dmuchnąć jednego dnia +10 i kolejnego spuścić o drugie tyle :)

Edytowane przez markos007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fiji napisał:

Nie trawię tego gościa, to któryś z wywiadów/filmów które z nim oglądam i za każdym razem obiecuję sobie że to ostatni raz. Tuziny zarzutów i twierdzeń bez dowodów.

 

Ciekawe czy nadal "szortuje" Teslę ;) 

  

Godzinę temu, markos007 napisał:

lokaty w banku są utożsamiane jako bezpieczna inwestycja nawet jeśli nie daje zarobić, a realnie zmniejsza kapitał.

 

TIPS-y są bezpieczniejsze, a mogą dać realny, niewielki zysk.

 

Wiele osób, sądzi, że musi mieć pieniądze "pod ręka" i dlatego stawia na lokaty. Miesięczne, 3-miesięczne, 6-miesięczne. A po okresie odsetkowym, okazuje się, że nadal muszą mieć pieniądze "pod ręką" ;) A mogliby zakupić 2-latki. W razie "w" zawsze można zerwać. A po roku to nawet odsetki nie przepadają (choć jest drobna kara ze przedwczesny wykup).

 

W kwietniu zakupiłem 10 latki, po starych stawkach i się nie przejmuje tą częścią kapitału ;) 

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ok, jak całkiem ok - wycena PCF przy cenie maksymalnej to bodajże ok. 1.4 mld zł, do indywidualnych skierowana jest mała oferta, więc redukcja będzie ogromna (strzelam, że >90%). Żeby otrzymać sensowną ilość akcji trzeba się mocno lewarować kredytem albo zamrażać sporą ilość gotówki na zapis. Ja pas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam PCF. Squaber b. pozytywnie się wypowiadał. Otoczenie jest w porządku. To co mi przeszkadzało, to rozwój sytuacji wyborczej w USA, ewentualne decyzje sądów w sprawach wyborczych, przychylne Trumpowi mogłoby doprowadzić do niepewności i nerwowości na rynkach. Ale widać, że sprawy się uspokoiły. Podjąłem decyzje, że wejdę, choć redukcja będzie spora. Trzeba będzie to uwzględnić przy zapisie.

 

 

 

Na marginesie, muszę przyznać, że mamy ministra finansów debila. Tworzy poduszkę finansową z deficytu :facepalm:

 

Cytat

"Będą tworzone rezerwy finansowe, żebyśmy mieli odpowiednie pieniądze na wypłaty w przyszłym roku, na 500+, na 13. i 14. emeryturę, więc spodziewam się, że deficyt wzrośnie do około 100 mld zł.

Nie wzrośnie, bo musimy ratować finanse publiczne, ale raczej dlatego, że tworzymy poduszkę finansową" - dodał.

 

Źródło: https://stooq.pl/n/?f=1391971&c=1&p=4+22

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, subleo napisał:

Podjąłem decyzje, że wejdę, choć redukcja będzie spora. Trzeba będzie to uwzględnić przy zapisie.

 

Też się zastanawiałem i pewnie bym się zapisał ale ING podjęło za mnie decyzję, od środy po południu padł system i nic nie działa... Dzisiaj chyba dalej black out. Niezłe jaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć w tę awarię maklera ING. Widzieliście? Nie mogę zrozumieć jak w tak olbrzymiej instytucji, nie ma procedur/zasobów by taką awarię szybko naprawić. I jeszcze to korzystanie z usług zewnętrznego dostawcy... Nie chciałbym być w skórze osób z pootwieranymi pozycjami na kontraktach przez te 2 dni.

 

Cytat

Piątek, 08:03 (41 godzina niedostępności)

To była długa i pracowita noc. Posuwamy się do przodu, ale liczba zależności jest ogromna i zajmuje to dużo czasu. Wiemy już, że nie zdążymy na otwarcie sesji GPW. Walczymy o każdą minutę. Ambitny plan - okolice południa (godzina 13:00).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qóba napisał:

Nie chce mi się wierzyć w tę awarię maklera ING. Widzieliście? Nie mogę zrozumieć jak w tak olbrzymiej instytucji, nie ma procedur/zasobów by taką awarię szybko naprawić. I jeszcze to korzystanie z usług zewnętrznego dostawcy... Nie chciałbym być w skórze osób z pootwieranymi pozycjami na kontraktach przez te 2 dni.

 

 

Napiszą reklamację :scenic:

Zawsze coś może się wysypać - sprzęt, czy błąd człowieka... ale czas potrzebny na naprawę nie świadczy dobrze o ich dziale IT.

A korzystanie z zewnętrznych rozwiązań... taka moda. Podobno świadczy o otwartości i że nas stać

Edytowane przez Fiji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2020 o 12:08, Qóba napisał:

Całkiem ok, jak całkiem ok - wycena PCF przy cenie maksymalnej to bodajże ok. 1.4 mld zł, do indywidualnych skierowana jest mała oferta, więc redukcja będzie ogromna (strzelam, że >90%). Żeby otrzymać sensowną ilość akcji trzeba się mocno lewarować kredytem albo zamrażać sporą ilość gotówki na zapis. Ja pas.

 

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy poza giełdą ktoś jeszcze obserwuje realną gospodarkę?

 

czy również macie wrażenie że od 2-3 lat niektóre samochody używane drożeją? nie mówie o klasykach, białych krukach i limitowanych wersjach sportowych... bo to oczywiste

 

czyzby spadek wartosci pieniadza był tak wielki że nawet zardzewiale stare graty drozeją?

 

przeciez samochodow na rynku nie brakuje - vide  coroczny import 1 mln używek z zagranicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieniądz jest psuty na potęgę (patrz dodruk - inflacja), dlatego niech nie dziwią wzrosty ceny aut używanych skoro na nowego Opla na flotę do firmy trzeba zapłacić +15% r.r :)

 

będzie debiut Answear, zainteresowanie też pewnie będzie spore.

Nie ukrywam, że na twitterze już widzę że giełdą interesują się osoby z ulicy, a stare mądre zdanie brzmi gdy ulica kupuje trzeba uciekać :) zahamowania wzrostów nie widać, ale jak się np. okaże że osoby zaszczepione złapią covia to znowu będzie jazda, a nic nie można wykluczyć w tych chorych czasach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie interesowałem się giełdą.

Natomiast potwierdzam że giełdą zaczyna sie interesowac tzw. ulica.

Widze wśród rodziny  i znajomych że wszyscy sie rzucili na giełdę, niektorzy ze sporymi kwotami.

Zerowe oprocentowanie na lokatach wywołało taki ruch.

 

kto ma dużo kasy kupuje mieszkania, kto ma mniej idzie na giełdę, tak to widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy spojrzeć na to co się dzieje na KGHM, że giełda jest rozpalona teraz jak nigdy, zaraz będzie maksimum przed prawie 10 lat gdzie sypali dużymi dywidendami..

obraz.thumb.png.ccdc267a92e1f68985bdfacf80cc95b5.png

 

a przecież fundamenty nie dają wcale podstaw.

Ja poczekam do przełomu roku i informacjach o tej cudownej szczepionce bo jeśli się to okaże klapą to będzie kolorowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, maciek323 napisał:

kto ma dużo kasy kupuje mieszkania, kto ma mniej idzie na giełdę, tak to widzę

mam podobne odczucia, i jeśli z wirusem się wszystko jakoś ułoży wzrost mogą być przez najbliższe kilka miesięcy bo ilość kasy na rynku jest ogromna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, markos007 napisał:

mam podobne odczucia, i jeśli z wirusem się wszystko jakoś ułoży wzrost mogą być przez najbliższe kilka miesięcy bo ilość kasy na rynku jest ogromna

 

Mogą być wzrosty albo mogą być spadki, niepewność jest teraz ogromna, a że w USA już balon od dawna się nadyma (bo u nas to dopiero straty się odrabiają), ryzyko rośnie z każdą chwilą. A wejście "ulicy" to już ostatnia faza przed zjazdem...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...