Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

 

W 2015 Polska zaplacila agencjom ratingowym 3mln za ich ocene:

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19500711,ile-kosztuje-rating-polski-3-mln-zl-w-2015-r.html

 

Za pracę się płaci.

 

Owszem, ale tez sie dziwnie zlozylo, ze akurat ta agencja obnizyla rating ktorej NBP wreczyl wypowiedzenie i zrezygnowal z ich uslug, tak jakos przypadkiem to sie zlozylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W 2015 Polska zaplacila agencjom ratingowym 3mln za ich ocene:

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19500711,ile-kosztuje-rating-polski-3-mln-zl-w-2015-r.html

 

Za pracę się płaci.

 

Owszem, ale tez sie dziwnie zlozylo, ze akurat ta agencja obnizyla rating ktorej NBP wreczyl wypowiedzenie i zrezygnowal z ich uslug, tak jakos przypadkiem to sie zlozylo.

 

Tak się "przypadkiem" złożyło że już po opublikowaniu obniżonego ratingu państwowy bank zrezygnował z usług agencji. Ciekawe kto tu na kogo próbuje wpłynąć swoimi decyzjami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W 2015 Polska zaplacila agencjom ratingowym 3mln za ich ocene:

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19500711,ile-kosztuje-rating-polski-3-mln-zl-w-2015-r.html

 

Za pracę się płaci.

 

Owszem, ale tez sie dziwnie zlozylo, ze akurat ta agencja obnizyla rating ktorej NBP wreczyl wypowiedzenie i zrezygnowal z ich uslug, tak jakos przypadkiem to sie zlozylo.

 

O ile dobrze słyszałem, umowa została wypowiedziana w grudniu. Słabe jest wiązanie wypowiedzenia umowy z ratingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co mylić ratingu banku PKO BP (zwykłego podmioty gospodarczego) z ratingiem kraju, to są dwie różne sprawy. PKO BP jest prywatnym bankiem, choć nadal kontrolowanym przez SP (30%) i wszelkie ratingi odnoszą się do jego działalności biznesowej na rynku finansowym.

 

Gdyby każde rozwiązanie umowy przez spółkę w której udział ma SP miało wywoływać ze strony agencji ratingowej konsekwencje dla kraju, to byśmy mieli nieustanne finansowe trzęsienia ziemi.

 

Więcej tutaj: http://www.rp.pl/Banki/301199900-SP-wycofuje-rating-PKO-BP.html

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdyby każde rozwiązanie umowy przez spółkę w której udział ma SP miało wywoływać ze strony agencji ratingowej konsekwencje dla kraju, to byśmy mieli nieustanne finansowe trzęsienia ziemi.

 

Nie mielibyśmy, nikt by takiej agencji nie traktował poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs € wywalił w kosmos :( Jak zobaczyłem wczoraj wieczorem 4,50zł/€ to aż flaszkę wina wypiłem. Ciekawe jak długo utrzyma sie na tym poziomie. Wszyscy "znafcy" mówią o umacnianiu sie PLN, ale jakoś te przepowiednie i zaklinanie rzeczywistości nie chce sie spełnić

 

Realia to euro po 5zł za miesiac - dwa i tak sie umocni na dłuższy czas moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie głównie z tego powodu zastanawiam się dłuższy czas czy nie pozamykać swoich funduszy inwestycyjnych bo po upadku LB i kryzysie straciłem około 50%środków jakie tam miałem. Teraz jestem już na + no ale jak DB padnie to może być kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, bo minimalnie wzrosło na chwilę, przy tendencji spadkowej od chyba 2011 roku...

Doradca zawsze wybierze dogodny przedzial czasowy na poparcie swoich tez/prognoz. Najlepsze, ze pozniej jak cos pojdzie nie tak, to - a to w Chinach ktos kichnal, a to w Grecji cos sie wylozylo, itd

 

kojarzy mi sie z kawalem:

Przyszedl gosc na wyscig psow. Same harty i inne szybkie psy i jeden buldog. Mysli na kogo postawic i przychodzi buldog. Postaw na mnie, daje ci gwarancje, do tego niezly przelicznik bo nikt mnie nie typuje.

facet: no ale jak to, dasz rade, popatrz na te psy

buldog: stary spoko, mam patent, o nic sie nie martw wygram

facet: no ok i obstawil

Start, kurz opadl i patrzy: harty daleko z przodu, buldog cos tam biegnie

po pierwszym okrazeniu krzyczy: buldog co jest, mowiles, ze dasz rade

buldog: stary spoko, wszystko pod kontrola

2 okrazenie to samo

3 okrazenie, harty wpadaja na mete, buldog zdublowany. Dobiega z jezorem przy ziemi

facet wkurzony, co jest budlog, mialo byc pieknie, obiecywales, co sie stalo?

buldog: stary nie mam pojecia co sie stalo, sorry

Edytowane przez Korton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Historia o tym jak legalnie wyprowadzić pieniądze ze spółki:

http://stooq.pl/n/?f=1103198

 

A Morawiecki bredzi o inwestowaniu w Polsce  :biglol: Po takich decyzjach inwestorzy będą trzymali się z daleka od wszelkich spółek z udziałem skarbu państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Reaktywuję wątek

 

Szukam IKE dla siebie coś, ktoś ?
Szukam wszystkiego co dotyczy tematu, linki, strony podpowiedzi mile widziane...

 

 

 

PzDr

Edytowane przez muzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaktywuję wątek

 

Szukam IKE dla siebie coś, ktoś ?

Szuka wszystkiego co dotyczy tematu, linki, strony podpowiedzi mile widziane...

 

PzDr

 

Nie wiem ile masz lat tj. czy bliżej czy dalej do emerytury. Ja mam .... ho, ho, ho ;) ... i osobiście nie pchałbym się w IKE czy IKZE. Patrząc co się działo z OFE za poprzedniej władzy, co teraz się dzieje / będzie działo z resztkami OFE, biorać pod uwagę obniżenie przez PiS wieku emerytalnego, sięganie po środki rezerwy demograficznej .... bez dwóch zdań III filar prędzej czy później zostanie znacjonalizowany. A przy PiS-ie to raczej prędziej i ... może się okazać , że nie będzie możliwa wypłata środków, nawet płacąc podatek "belki".

 

Reasumują, poważnie bym się nad tym pomysłem zastanowił. Czy zwolnienie z podatku "belki" w mglistej i odległej przyszłości ... jest warte w/w ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to wszystko ci mogą znacjonalizować nawet twój dom, samochód itd. itp.

 

Ja stawiam na IKE + IKZE oprócz braku belki jeszcze odpis od PIT

Przeanalizowałem  to i dla mnie to najlepszy wariant ,a powyżej limitów na IKE+IKZE  i tak trzeba będzie  coś wymyślić.

A do emerytury tak w połowie drogi ;)  trochę przed połową  :D 
Masz jakąś kontrofertę albo propozycje ?

 

Edytowane przez muzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak naprawdę to wszystko ci mogą znacjonalizować nawet twój dom, samochód itd. itp.

Wiesz, zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa to nawet meteoryt może spaść na Twój dom. Z tego powodu nikt nie zaprzestaje budować domów. Zawsze bierze się pod uwagę prawdopodobieństwo wystapienia określonego zdarzenia. Obecnie prawd. nacjonalizacji środków III filara jest znaczne i ciągle rośnie. Nacjonalizacja majątku (nieruchomości) jest mało prawdopdobna (co nie nie oznacza, że nie niemożliwa). W USA znacjonalizowano złoto obywateli gdzieś w latach 30-tych ub. wieku. W Polsce komuna znacjonalizowała sporo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Obecnie prawd. nacjonalizacji środków III filara jest znaczne i ciągle rośnie.

 

Nie wiem skąd te dane, według moich  to jest nieprawdopodobne OFE a III filar to zupełnie inna bajka inny rodzaj kapitału, ale nie o to zapytywałem trzymajmy się pytania.
Ale dziękuje za hipotezę i twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jesli chcemy miec emeryturę, to jedyna pewna sprawa i rzecz, to nabywanie nieruchomosci i ich wynajem.

Jesli mozemy nabyc nieruchomosc za gotówkę (na prowincji mieszkania sa duzo tansze niż w wielkich osrodkach), to bardzo dobrze.

Jesli nie, to bierzemy gotówki zbieramy ile sie da, dobieramy kredytu , kupujemy małe mieszkanko i wynajmujemy. mamy pewna emeryture i do emerytury dochód co miesiac stały i pewny.

 

Ja na przykład ostatnio sprzedałem 2 super samochody wlasnie zeby zabezpieczyc swoją emeryturę, dobrałem troszke kredyciuku i nabyłem mieszkanko. teraz do kieszeni wpada 1700zł co miesiac, z tego 500zł na spłate kredytu, 250zł czynsz, 150zł podatek, ale 800zł zostaje co miesiac w kieszeni. Za 7 lat po spłacie kredytu bede miał do reki 1300zł. Do emerytury moze uda sie jeszcze ze 2 takie nabyc, albo conajmniej jedno mieszkanie.

Oczywiscie takie inwestowanie wymaga wyrzeczeń, jesli ktos nie zarabia kokosów jak ja. M.in. musiałem pozbyc sie BMW M5 w idealnym stanie i jeszcze drugiego super auta.

Nie rozumiem jednak totalnie ludzi ktorzy jezdza w drogich samochodach za 50-100 tys zł czy nawet drozszych, a nie zabezpieczaja sobie przyszłosci przez nabywanie nieruchomosci na wynajem. Krótkowzrocznosc i głupota finansowa w tym narodzie poraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...