Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

Golenie leszczy jeszcze potrwa , a leszcze to nasz market...

Wsio sie ułozy ...albo i nie :mrgreen:

koniec roku- powróże - usd - 2.5 eur 3.4 chf 2.3 +/- 0,1

 

1,5 miesiaza temu pewien Madry Pan Z Wielkiej Korporacji "Kupie Sprzedam mamone par Avion i Aviomarin bez zabezpieczeń na Twoje ryzyko" wysmial mnie jak powiedzialem , ze prawdopodobnie zobaczymy wkrotce 1600 na wig 20 , ten pan pomylil sie juz co do mnie kolejny raz i dzis odszczekał na banglamajla... :mrgreen:

 

Forseks ma racje ...Rzeź !!!!! To potrwa jeszcze chwilke a balony zaczna miec wymiary akceptowalne przez tych którzy maja to wciagnac jak zawór pusci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - no to latem przyszłego roku, na gruzach gospodarki pełnej optymizmu, kupuję dom.

 

Na kredyt walutowy, przy niedowartościowanym złotym.

 

YEAH! :mrgreen:

 

Przy tych zawirowaniach to nie wiadomo co bedzie latem przyszlego roku, moze beda takie obostrzenia, ze ciezko bedzie. Jak bys bral teraz kredyt to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raga napisał/a:

Słaba złotówka = wzrost inflacji = pobudzenie gospodarki

 

 

to duże uproszczenie, bowiem raz na jakiś czas w gospodarce zdarza się tzw. stagflacja, czyli połączenie stagnacji gospodarczej i inflacji. To najgorszy możliwy zestaw, ale obawiam się, że właśnie przed nim stoimy... :roll:

 

Stagflacja jest niezmiernie rzadko - tak jak kudłaty Mod napisał - jednak mój skrót myślowy jest jak najbardziej prawdziwy - Medżik, panie - medżik :twisted: (a porównanie do jakiegoś idioty puszczam bokiem, bo to chyba był żart...)

 

Polecam prosty podręcznik do makroekonomii :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze kierunek skutku nie bardzo ten sam. Taki jeden mulat twierdzil, ze jak zwiekszyc inflacje, to gospodarka wzrosnie. Moze tak byc, ale bardzo krotkoterminowo - pozniej skutek moze byc odwrotny. Inflacja raczej towarzyszy wzrostowi gospodarki, a nie jest jej przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak mój skrót myślowy jest jak najbardziej prawdziwy

 

Tak.

 

Podobnie jak wszystkie inne możliwe kombinacje sytuacji na rynku, które nie śniły się najlepszym teoretykom :mrgreen:.

 

Pamiętajmy, że teorie rynkowe zakładają racjonalne działania graczy na rynku, oraz nawet jeśli nie perfekcyjny rynek, to rynek bliski temu stanowi. A jak pokazały ostatnie miesiące, gracze się tak nie zachowują, a rynek jest daleki od perfekcji, tak że działanie, które w teorii powinno przynieść skutek x, w praktyce może przynieść skutek zgoła odwrotny 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...