Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Blixten napisał:

 

A propos mieszkań, chciałem sprawdzić ceny i wie ktoś może co się dzieje w Płocku - na otodom tylko 97 mieszkań na sprzedaż .... na całe miasto ? :blink:

W innych miejscach sytuacja jest podobna. Brak wystawionych mieszkań na rynku. Fajnych domów też brakuje. Bardzo mało nowych ofert trafia na rynek. Ludzie wstrzymali się ze sprzedażą. Czegokolwiek. Zresztą z samochodami jest chyba podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maciek323 napisał:

W innych miejscach sytuacja jest podobna. Brak wystawionych mieszkań na rynku. Fajnych domów też brakuje. Bardzo mało nowych ofert trafia na rynek. Ludzie wstrzymali się ze sprzedażą. Czegokolwiek. Zresztą z samochodami jest chyba podobnie.

 

Wpisując hasło Gdynia pojawia się 2971 wyników, w Gdańsku 10653 .... 

(Za) rzadko odwiedzam ostatnio Płock, ale mam wrażenie, że to miasto zatrzymało się w czasie, b. mało tam się buduje, a to co było popada w ruinę ...  może stąd tak mała ilość mieszkań na sprzedaż... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blixten napisał:

Określenie "głęboki kryzys" jest bardzo względne. 

 

 

Inflację rzędu 25-30% utrzymująca się przez kilka lat, przy stopach procentowych rzędu 10-12%, spadku PKB rzędu 2-3% utrzymującym sie przez kilka lat i spadku wartości złotówki względem USD/EUR/CHF rzędu 20% rocznie można nie nazywać "głębokim kryzysem" , ale cudem gospodarczym też trudno to nazwać.   Owszem można tego nie nazywać głebokim kryzysem, bo dla ludzi którzy przeżyli okupację czy lata 80-te to będzie tylko delikatne tąpnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będziemy podczas kryzysu zieloną wyspą jak rządów germanofila Tuska ;) ? Oh, wait ... ;) 

 

 

A tak naprawdę, w mojej ocenie, najbliższy rok będzie bardzo, bardzo trudny. Na obecne problemy gospodarcze, które w pierwszej kolejności są wynikiem nieodpowiedzialnej polityki finansowej państwa (helicopter money), w drugiej C-19 oraz wojny, nałożą się jeszcze wybory w roku 2023 r.  Mieszanka wybuchowa.

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Blixten napisał:

Ja bym na Twoim miejscu pospieszył się i chwytał okazję, bo długo ten moment nie będzie trwał  :faja:

Ale na co sie spieszyć? Zakupy nieruchomości? Teraz? Gdy wirtualni milionerzy chciwie z zyskiem w oczach liczą swoje wydumane wyobrażone zyski? Daj Pan spokój.

Poczekam spokojnie do wiosny. W zimę przy braku węgla i gazu (może troche węgla rzucą czasem z składach po 8-10 tysiecy za tonę, jak akurat przypłynie statek z Kolumbii czy Australii)   ludzie zweryfikują całkowicie swoje podejście do posiadania nieruchomości i kosztów jej utrzymania. Dodatkowo rosnące stopy procentowe też dadzą ludziom w kość. Na wiosnę będzie w czym wybierać, w cenach dużo lepszych niż dzisiaj. Zapewniam. Przynajmniej w tym segmencie rynku który ja obserwuje i w którym bym coś chciał kupić.   

No chyba że w międzyczasie wielcy tego świata zakończą wojnę, dogadają się z Putinem i odblokują import tanich węglowodorów. Jeśli tego nie zrobią, to jest szansa że ich społeczenstwa ich zlinczują.  Swoja drogą to prostym ruchem taki Orban zapewnił sobie rządy do konca życia i pomnik przed parlamentem w Budapeszcie. Bez fałszerstw wyborczych demokratycznie będzie wygrywał najbliższe 20 lat.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ustawy, która rzeczywiście pomaga nie potrafią sklecić. Choć moim zdaniem, w tej ustawie to w ogóle założenia są błędne.

 

Naprawdę jako klient banku, czy też akcjonariusz, bezpośredni albo pośredni przez PPK etc. mam komuś z pentousem za 5 mln zł dokładać do wakacji kredytowych żeby go było stać na nowe Porsche?

 

To jest niewyobrażalna patologia.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, maciek323 napisał:

Poczekam spokojnie do wiosny. W zimę przy braku węgla i gazu (może troche węgla rzucą czasem z składach po 8-10 tysiecy za tonę, jak akurat przypłynie statek z Kolumbii czy Australii)   ludzie zweryfikują całkowicie swoje podejście do posiadania nieruchomości i kosztów jej utrzymania. Dodatkowo rosnące stopy procentowe też dadzą ludziom w kość. Na wiosnę będzie w czym wybierać, w cenach dużo lepszych niż dzisiaj. Zapewniam. Przynajmniej w tym segmencie rynku który ja obserwuje i w którym bym coś chciał kupić.   

 

Z uwagi na wybory w przyszłym roku jest jeszcze możliwy scenariusz desperackiego ratowania rynku przez rząd - są już wakacje kredytowe, a mogą wbrew wszystkiemu obniżyć stopy albo wyjąć jakiegoś kolejnego królika z kapelusza - byle dociągnąć do jesieni 2023. Wtedy jebnie jeszcze bardziej, ale dopiero na koniec roku    

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, subleo napisał:

Naprawdę jako klient banku, czy też akcjonariusz, bezpośredni albo pośredni przez PPK etc. mam komuś z pentousem za 5 mln zł dokładać do wakacji kredytowych żeby go było stać na nowe Porsche?

To jest niewyobrażalna patologia.

 

Właśnie wyjąłem ze skrzynki na listy bankowe potwierdzenie spłaty kredytu wraz z dokumentami umożliwiającymi zwolnienie zabezpieczeń, oraz z .......... wielką satysfakcją, że w tej spłacie nikt mi i żonie nie pomógł :yahoo:

  • Super! 4
  • Zdrówko! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciek323 napisał:

Swoja drogą to prostym ruchem taki Orban zapewnił sobie rządy do konca życia i pomnik przed parlamentem w Budapeszcie. Bez fałszerstw wyborczych demokratycznie będzie wygrywał najbliższe 20 lat.

Może jednak nie... Rozmawiałem dzisiaj z kilkoma Węgrami i mówili, że Orban ogłosił właśnie jakieś potencjalne problemy z ogrzewaniem zimą, co mocno wkurzyło Madziarów. Zwłaszcza, że przecież akurat jego polityka miała ich chronić przed tego typu problemami. Do tego w weekend były całkiem spore (jak na Węgry) manifestacje przedsiębiorców, którzy dostali po kieszeni nowymi podatkami. Tyle, że Orban niedawno wygrał wybory więc teraz może sobie pozwolić na różne rzeczy. Do kolejnych wyborów dużo może się zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, GREGG napisał:

 

Z uwagi na wybory w przyszłym roku jest jeszcze możliwy scenariusz desperackiego ratowania rynku przez rząd - są już wakacje kredytowe, a mogą wbrew wszystkiemu obniżyć stopy albo wyjąć jakiegoś kolejnego królika z kapelusza - byle dociągnąć do jesieni 2023. Wtedy jebnie jeszcze bardziej, ale dopiero na koniec roku    

Oczywiście masz rację, biorę to poważne pod uwagę. Już wczoraj zapowiedzieli że będą dawać po 3000zł na węgiel (gotówką) na rodzinę. Kolejne HELICOPTER MONEY, byle do wyborów. Przed samymi wyborami na pewno coś wymyślą i to coś grubego, aż boję się wyobrażać sobie co. Pewnie 500+ zrewaloryzowane do 1000+ albo coś w tym stylu.  Dlatego plan minimum to chronić kapitał do końca 2023, złoto ,waluty, cokolwiek.   2024 będzie rokiem na pewno ciekawszym w gospodarce niż 2022 i może też być dobrym czasem na zakupy nieruchomości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

26 minut temu, maciek323 napisał:

Wcześniej pisałem o 2023, że będzie taniej. A wpis który cytujesz dotyczy 2024. 

 Poczekaj, poczekaj, czyli... w 2024 nieruchomości może będą tańsze, a w 2023 na pewno będą tańsze ? :P

 

18 godzin temu, maciek323 napisał:

Ale na co sie spieszyć? Zakupy nieruchomości? Teraz? Gdy wirtualni milionerzy chciwie z zyskiem w oczach liczą swoje wydumane wyobrażone zyski? Daj Pan spokój.

Poczekam spokojnie do wiosny. W zimę przy braku węgla i gazu (może troche węgla rzucą czasem z składach po 8-10 tysiecy za tonę, jak akurat przypłynie statek z Kolumbii czy Australii)   ludzie zweryfikują całkowicie swoje podejście do posiadania nieruchomości i kosztów jej utrzymania. Dodatkowo rosnące stopy procentowe też dadzą ludziom w kość. Na wiosnę będzie w czym wybierać, w cenach dużo lepszych niż dzisiaj. Zapewniam. 

 

Pogubiłem się trochę, czy na zakup nieruchomości lepszy będzie rok 2023 czy 2024 ? ;) 

 

bo przecież: 

18 godzin temu, GREGG napisał:

byle dociągnąć do jesieni 2023Wtedy jebnie jeszcze bardziej, ale dopiero na koniec roku    

 

Zdecydujcie się wreszcie jaka pora i który rok :OO:

 

 

 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Blixten napisał:

Zdecydujcie się wreszcie jaka pora i który rok :OO:

 

Każda pora jest dobra, będzie przecież tylko drożało i drożało więc nie da się stracić :rolleyes:

A konkretne porady inwestycyjne i pomysły na życie to pod tym adresem:

 

pobrane.jpg

  • Haha 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał:

Pogubiłem się trochę, czy na zakup nieruchomości lepszy będzie rok 2023 czy 2024 ?

Ja obstawiam 2024, jeśli stopy nie spadną, a obecne wakacje kredytowe się skończą, to mogą być okazje na zakup od ludzi co nie wyrabiają z ratami.

Pożyjemy, zobaczymy..

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe od kogo teraz Morawiecki kupi węgiel jak mu handlarz respiratorami umarł.

Z pewnością umarł śmiercią naturalną, ze starości. Tylko przypadkowo jego ostatnie słowa brzmiały "panowie nie strzelajcie, dogadamy się".

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gorzej niż sądziłem.

 

Magazyny w PL zapełnione w 100% pokrywają 2 miesiące zapotrzebowania krajowego na gaz. Uśredniając. A w zimie, zapotrzebowanie jest, wiadomo, większe.

 

1300181765_Screenshotfrom2022-07-1915-23-36.png.f379d7e1644bdb421f0ef85879d96777.png

 

Źródło: https://www.imf.org/en/Publications/WP/Issues/2022/07/18/Natural-Gas-in-Europe-The-Potential-Impact-of-Disruptions-to-Supply-520934

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...