Skocz do zawartości

Zablokowana STi


Biohazard

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano moja żona wsiadła za kółko (ja niestety, z przyczyn technicznych, nie mogłem) chce ruszyć i... czuje opór. Sprawdzam: jedynka wrzucona, ręczny zwolniony, silnik pracuje normalnie i wszystko gra. Mówię więc: "Ruszaj na chama" i poszło, ale stuk i opór był aż nadto wyczuwalny. Potem samochód "chodził" normalnie. Co się więc stało? Temperatura w nocy była przecież dodatnia, czyżby coś nie tak z hamulcem postojowym? A może to coś zupełnie innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam raczej na coś bardziej prozaicznego - przyklejone szczęki od ręcznego. Jak się zostawi auto na dłużej na zaciągniętym hamulcu ręcznym (szczególnie jak zaciągało się go na dobrze rozgrzanych hamulcach) to potrafi się tak zrobić. Odpuściło i bedzie dobrze, do następnego razu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam raczej na coś bardziej prozaicznego - przyklejone szczęki od ręcznego. Jak się zostawi auto na dłużej na zaciągniętym hamulcu ręcznym (szczególnie jak zaciągało się go na dobrze rozgrzanych hamulcach) to potrafi się tak zrobić. Odpuściło i bedzie dobrze, do następnego razu :)

Może i masz rację, bo następne razy były już trzy - zawsze po dłuższej jeździe na mokrym i po odpuszczeniu ręcznego. Na tarczach były też jakieś poprzeczne ślady. Można coś na to poradzić? Wkurza mnie to trochę.

jak jest chlodno to koty lubia sie klasc przy cieplym silniku w oklicach pasa klinowego moze ten sie polozyl gdzies indziej...

:lol: To dobre :lol: Nie sprawdziłem, ale mam nadzieję, iż nie był to Święty Mikołaj, bo kto za rok przyniesie nam prezenty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację, bo następne razy były już trzy - zawsze po dłuższej jeździe na mokrym i po odpuszczeniu ręcznego. Na tarczach były też jakieś poprzeczne ślady. Można coś na to poradzić? Wkurza mnie to trochę.

 

 

Nie zaciągać ręcznego na gorących hamulcach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że ręczny działa na bębny? Czy w sti nie ma bębnów z tyłu?

 

 

Marcin są, ale to są tarczo bębny tak jak u Ciebie. Jak się rozgrzewają tarcze tylen od hamowania to rozgrzewa się też bęben od ręcznego. Jak na gorąco zaciągniesz ręczny to szczęki potrafią się przykleić. Niestety tak jest w większości autek :( i nie tylko z tarczo-bębnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Módl się,żeby diagnoza była właściwa....Takie przypadki są najgorsze.Najlepiej,jak coś padnie na amen...wtedy z reguły da się właściwie zdiagnozować pacjenta....

Zostaw auto na noc w (na wiele nocy :( ),może wtedy coś znajdą!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do Krakowa! Najpierw polecam rozmowę z Padre, który napewno zajmie się Twoim problem od A do Z. Muszę przyznać,że tutaj bardzo dbają o klientów i napewno wypalisz z Padre fajkę pokoju (Marlboro Lighgt krótkie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...