Skocz do zawartości

Zagrozenie.


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Szczegółowy podział w roku 2007 pokazuje tabela poniżej:

Poniedziałek 865

Wtorek 692

Środa 702

Czwartek 751

Piątek 982

Sobota 1 248

Niedziela 1 263

 

 

Powyższe pokazuje jeszcze jedno, o czym na pewno nie wszyscy sobie zdają sprawę. To, że po piątkowej czy sobotniej imprezie się przespało 6h to wcale nie znaczy, że jest się trzeźwym :idea: Założę się, że niejeden z nas jechał na "podwójnym gazie" z pełnym przekonaniem, że "już wywietrzało i czuję się świetnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe pokazuje jeszcze jedno, o czym na pewno nie wszyscy sobie zdają sprawę. To, że po piątkowej czy sobotniej imprezie się przespało 6h to wcale nie znaczy, że jest się trzeźwym :idea: Założę się, że niejeden z nas jechał na "podwójnym gazie" z pełnym przekonaniem, że "już wywietrzało i czuję się świetnie".

i dlatego należy się zaopatrzyć w sensowny alkomat, coby móc sprawdzić sytuację.

Mnie już 2 razy w ciągu ostatnich kilku m-cy alkomat powiedział z rańca: "nawet nie próbuj wsiadać za kółko... pijaku" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostrej imprezie nie potrzeba alkomatu... :P

Prawda :)

Ale jak każdy prawdziwy Pola... znaczy niewierny Tomasz, trza się przekonać.

A może bedzie dobrze?

I ta chwila napięcia jak maszynka liczy... :mrgreen:

 

-- 3 lis 2010, o 17:11 --

 

Panowie, doświadczenie wskazuje, że dopiero w okolicach 15-17 następnego dnia jest się czystym... niestety... :wink:

Wszystko zależy ile, w jakim czasie i jeszcze parę zmiennych, ale zasadniczo niestety ZAWSZE zbyt długo te cholerne promile spadają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, doświadczenie wskazuje, że dopiero w okolicach 15-17 następnego dnia jest się czystym... niestety... :wink:

 

Otoz to! Najgorsze jest to, ze czesto czlek budzi sie o jakiejs dziwnej porze w rodzaju 08:00-09:00 a potem do 15:00 przysiega sobie, ze nastepnym razem sie tak nie sponiewiera. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś parę postów wyżej poruszył kwestię kar. Ja ostatnio słyszałem w radiu o gościu, który gdzieś na Mazurach chyba chodził z wykrywaczem metalu zbierał stare monety, a następnie sprzedawał je na allegro. Zgodnie z kodeksem jest to nielegalne, bo takie monety należy oddać państwu. Został nakryty i skazany na ... 10 lat więzienia :shock:

 

 

I jak się to ma do gości, którzy na drodze nawet nie: stwarzają zagrożenie pijąc/jadąc 200/wyprzedzając na trzeciego, ale faktycznie powodują wypadki, w których giną inni użytkownicy ruchu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...I jak się to ma do gości, którzy na drodze nawet nie: stwarzają zagrożenie pijąc/jadąc 200/wyprzedzając na trzeciego, ale faktycznie powodują wypadki, w których giną inni użytkownicy ruchu...?

Problem stary jak świat... wsiadasz sobie chłopie po paru browarkach do samochodu stojącego na parkingu, żeby płytę z muzą wyciągnąć z cd, a tu buch, wyskakują jak Filip z konopi gliniarze i już jesteś podejrzany o zamiar prowadzenia pod wpływem, a kluczyki wsadziłeś tylko po to, żeby prąd do radia zapodać... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem stary jak świat... wsiadasz sobie chłopie po paru browarkach do samochodu stojącego na parkingu, żeby płytę z muzą wyciągnąć z cd, a tu buch, wyskakują jak Filip z konopi gliniarze i już jesteś podejrzany o zamiar prowadzenia pod wpływem, a kluczyki wsadziłeś tylko po to, żeby prąd do radia zapodać... :(

 

Ja wtedy wsiadam na prawy i moge pic, sluchac muzy i palic ile dusza zapragnie. Policysty moga mi naskoczyc. :P:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem stary jak świat... wsiadasz sobie chłopie po paru browarkach do samochodu stojącego na parkingu, żeby płytę z muzą wyciągnąć z cd, a tu buch, wyskakują jak Filip z konopi gliniarze i już jesteś podejrzany o zamiar prowadzenia pod wpływem, a kluczyki wsadziłeś tylko po to, żeby prąd do radia zapodać... :(

 

Ja wtedy wsiadam na prawy i moge pic, sluchac muzy i palic ile dusza zapragnie. Policysty moga mi naskoczyc. :P:mrgreen:

No właśnie, jest to jakieś rozwiązanie, tylko nie wiem, czy jak człowiek ma nieco w czubie to zastanawia się nad tym, który fotel zająć... :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jest to jakieś rozwiązanie, tylko nie wiem, czy jak człowiek ma nieco w czubie to zastanawia się nad tym, który fotel zająć... :mrgreen: :wink:

 

Oj tam, oj tam... Jak dasz w takim stanie rade operowac kluczem czy innym pilotem, zeby rostworzyc drzwi to i dasz rade zorientowac sie ktora strona to prawa, a ktora lewa.

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jest to jakieś rozwiązanie, tylko nie wiem, czy jak człowiek ma nieco w czubie to zastanawia się nad tym, który fotel zająć... :mrgreen: :wink:

 

Oj tam, oj tam... Jak dasz w takim stanie rade operowac kluczem czy innym pilotem, zeby rostworzyc drzwi to i dasz rade zorientowac sie ktora strona to prawa, a ktora lewa.

:mrgreen:

Ok, git! Misa like it... :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie do konca wiem czy tutaj jako 'zagrozenie' czy do 'zeby rozluznic atmosfere', ale jakim trzeba byc glupim... :shock:

 

http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,3518 ... antow.html

 

Nidziccy policjanci zatrzymali kierowcę skody, który usiłował przekupić funkcjonariuszy drogówki.

Do zdarzenia doszło na krajowej "7" koło miejscowości Powierż. - Policjanci nidzickiej drogówki zmierzyli tam prędkość dla zbliżającej się skody superb. Jak się okazało, kierujący przekroczył dozwoloną prędkość aż o 60 km/h na obowiązującej "90". Kierowca został zatrzymany do kontroli - opowiada Dawid Stefański z biura prasowego warmińsko-mazurskiej policji.

 

Okazał się nim 63-letni mieszkaniec Wejherowa - Gdy policjanci wykonywali czynności w radiowozie, mężczyzna pod notatnik funkcjonariusza włożył 100-złotowy banknot i powiedział "zostawiam tu na obiadzik, niech pan weźmie, a ja jadę dalej" - dodaje Stefański. - Mężczyzna chciał w ten sposób uniknąć 500-złotowego mandatu i 10 punktów karnych za przekroczenie prędkości.

 

 

Policjanci powiadomili o tym zdarzeniu oficera dyżurnego. Kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie. - Prokurator przedstawi mu zarzut wręczenia korzyści majątkowej. Teraz oprócz mandatu i punktów karnych grozi mu nawet 10-letnia kara pozbawiania wolności - mówi Dawid Stefański.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.wp.pl/kat,1025761,title,Pij ... omosc.html

 

news nie jest nowy, ale za coś takiego to kula w łeb, a nie 12 lat... :evil:

Tak jak ktoś napisał w komentarzach pod artykułem, w przypadku tego osobnika kula w łeb to zbyt proste i za łagodne rozwiazanie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.wp.pl/kat,1025761,title,Pij ... omosc.html

 

news nie jest nowy, ale za coś takiego to kula w łeb, a nie 12 lat... :evil:

Tak jak ktoś napisał w komentarzach pod artykułem, w przypadku tego osobnika kula w łeb to zbyt proste i za łagodne rozwiazanie :evil:

Może i tak... za ziobro i na hak rzeźniczy... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie do wiary... Straż Miejska od dziś może wlepiać mandaty za palenie w miejscach publicznych. Kwota maksymalna: 500zł

 

Czyli kara za palenie jest tak samo wysoka jak za zapierniczanie 250 w terenie zabudowanym. Albo inaczej: kara za zapierniczanie 250 w terenie zabudowanym jest TAK NISKA jak za palenie w miejscu publicznym. Bosko! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Złota Łopatka w tym dniu wędruje do TJ ;) a tak na serio, to zastanawiam się, czy zawiódł człowiek, czy też mechanizm (no właśnie, tam szlaban jest opuszczany "manualnie" czy automatycznie?) - w każdym razie dobry film "ku przestrodze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie - zasada ograniczonego zaufania na drodze to podstawa. Miałem okazje się o tym przekonać 2 dni temu. Forester uratował mojej rodzinie życie.Mimo dużej siły uderzenia kokpit przetrwał.Obeszło się na potłuczeniach i drobnych urazach. Niestety szkoda całkowita i z autkiem się żegnamy. Tak czy inaczej nikt mi nie wmówi, że rozmiar nie ma znaczenia;) nawet jeśli coś ma 5 gwiazek euro ncap a waży lekko ponad tonę to nie ma szans w starciu z otyłym suvem. Druga sprawa to jednak jest przeszłość samochodu. My mieliśmy auto od nowości 2 lata więc wszystko zadziałało jak trzeba ale nie wyobrażam sobie przeżyć tego samo w takim złożonym powypadkowym ulepie - to se ne da. Fajna sprawa to system ratunkowy. Nie zdążyliśmy się dobrze otrząsnąć, siwy dym w środku od poduszek + dym spod maski, a tam ktoś nas pyta czy trzeba pomocy tj. karetke,straż,policje. 

Miałem właśnie robić sobie prezent na gwiazdke w postaci dodatkowego miejskiego pomykacza fiesty st ale szybko mi ten pomysł przeszedł.

Uważajcie na siebie,a przede wszystkim na innych - ja w życiu nie wykombinowałbym takiego manewru jaki uskutecznił sprawca zdarzenia. 

Zdjęcie ku przestrodze.

FullSizeRender (86).jpg

  • Super! 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że Wam się nic nie stało, ale mam nadzieję, że lekarze Was przebadali. Licho nie śpi i jak nie teraz, to - oby nie - może przydać się na przyszłość. Mówię z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...