Skocz do zawartości

Opony do forestera


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 282
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam. kupiłem siedemnastki do forka 2.5 jakie oponki polecacie na te felgi. myślałem o 215/55/17? czy lepiej na fele wrzucić 225. dodam że często jestem w trasie.

 

Właśnie chciałem napisać, ze chyba z lekka... wdupiłem z tym rozmiarem :???: Kupiłem "subarowskie" 17-tki 7" ET48 i... nie mogę znaleźć do nich opon! :shock: 215/55 R17 - nie potrafię znaleźć żadnej przyzwoitej opony w tym rozmiarze, nie będącej typową szosówką... Poruszam się w wiekszości po szosie, jednak nie tylko i niechcialbym narobić sobie i forkowi wstydu, taplając się nieporadnie w jakiejś kałuży... :sad: Chciałem turanze, ale brak jakoś... Ratunku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/55 R17 - nie potrafię znaleźć żadnej przyzwoitej opony w tym rozmiarze, nie będącej typową szosówką... Poruszam się w wiekszości po szosie, jednak nie tylko i niechcialbym narobić sobie i forkowi wstydu, taplając się nieporadnie w jakiejś kałuży... :sad: Chciałem turanze, ale brak jakoś... Ratunku!

Kup typową szosówkę a jak czasami wjedziesz nawet w większą kałużę to Forek i tak powinien poradzić sobie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup typową szosówkę a jak czasami wjedziesz nawet w większą kałużę to Forek i tak powinien poradzić sobie :o

Ileż to razy ja już słyszałem takie opinie i ileż to razy widziałem kpiące twarze, gdy jakiś forek nie radził sobie w banalnych sytuacjach, przy ewidentnej winie "takich sobie" opon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup typową szosówkę a jak czasami wjedziesz nawet w większą kałużę to Forek i tak powinien poradzić sobie :o

Ileż to razy ja już słyszałem takie opinie i ileż to razy widziałem kpiące twarze, gdy jakiś forek nie radził sobie w banalnych sytuacjach, przy ewidentnej winie "takich sobie" opon...

Napisałam tak na podstawie moich doświadczeń: ostatnie Plejady jechałem na oponach szosowych Uniroyall Rallye R 550 i nie było żadnej sytuacji, w której nie mogłem przejechać, choć nie twierdzę że jest to najlepsza opona na błoto :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, spoko, nie generalizujmy :D Jest pewnie wiele opon szosowych, ktore spokojnie radzą sobie w lekkim terenie, a że w tym rozmiarze to raczej głównie szosowe, stąd moje pytanie o takie właśnie radzące sobie... :D Bo ja np kupiłem forka na P6 i to jest niewątpliwie opona szosowa, która jednak delikatnie mówiąc - słabo działa na piachu, o błotku małym nie wspominając :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic nie będzie obcierać to bym się zastanowił bo opona jest tego warta :)

Z przelicznika wynika, ze zamiast oryginalnych 215/60R16, siedemnastocalowe mogą być 215/55 lub 225/50... Na ile można "przegiąć" te rozmiary - nie wiem. NIestety, nie mam opon na próby... Chyba że ktoś wie, gdzie takie opony są "na miejscu" we Wrocławiu i jeszcze zechcą założyć na próbę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic nie będzie obcierać to bym się zastanowił bo opona jest tego warta :)

Z przelicznika wynika, ze zamiast oryginalnych 215/60R16, siedemnastocalowe mogą być 215/55 lub 225/50... Na ile można "przegiąć" te rozmiary - nie wiem. NIestety, nie mam opon na próby... Chyba że ktoś wie, gdzie takie opony są "na miejscu" we Wrocławiu i jeszcze zechcą założyć na próbę :D

 

Ano, niestety - u mnie rozmiar nie ten... przymierzyć się nie da. Przyznaje się, że też miałem ten kłopot. Pokombinowałem, pomierzyłem wnęki, rozrysowałem to sobie jakoś tam i zaryzykowałem kupno takich, co to wydawały się ciut za duże (profil za wysoki jakby). Na optykę wygląda to troszkę jakby otwory na koła były zbyt "szczelnie" wypełnione, ale na drodze i w lekkim terenie wszystko jest dobrze, nic nie dobija i nie trze... a na poligon czołgowy jeszcze się nie wypuszczałem :roll: Choć mam wrażenie, że niektóre wizyty na budowach spokojnie mogły się z takim poligonem równać :mrgreen:

Wydaje mi się, że te z obrazka powinny pasować... tyle, że cena taka bardziej kawiorowa... i nośność mają większą od przydzielanej fabrycznie - znaczy, dotąd pewności nie mam na ile toto pompować :roll:

Znikam pospać chwilę choć, do następnego... :mrgreen:

 

[ Dodano: Pią Maj 15, 2009 1:11 pm ]

:roll: Czary jakieś?!

Gdyby mod w łaskawości swej zechciał urżnąć połowę tego, co na górze - duuuże piwo we Wrocku czeka... :mrgreen:

 

[ Dodano: Pią Maj 15, 2009 1:14 pm ]

Już odkryłem przycisk "edytuj"... ale słowo się rzekło - piwo czeka. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do mojego Forka wstawiłem opony o wymiarach 235/45/17 i jest wszystko w porządku nic nie ociera odleglość felgi od asfaltu odpowiednia wiec nie ma obaw że nasze gładkie drogi coś im zrobiąna byle dziurce :wink: !!!! Ogólnie w całości prezentuje się ok bo dodam że mierzyłem 17 cali z oponą o wymiarze 215/45/17 i forek jak dla mnie wyglądał dziwnie tzn koła jakoś "znikały" w prześwitach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do mojego Forka wstawiłem opony o wymiarach 235/45/17 i jest wszystko w porządku nic nie ociera odleglość felgi od asfaltu odpowiednia wiec nie ma obaw że nasze gładkie drogi coś im zrobiąna byle dziurce :wink: !!!! Ogólnie w całości prezentuje się ok bo dodam że mierzyłem 17 cali z oponą o wymiarze 215/45/17 i forek jak dla mnie wyglądał dziwnie tzn koła jakoś "znikały" w prześwitach

Fajnie,że wyglądają lansowo i pasują ale napisz jak wygla a raczej jak się czuje kierowca/pasażerowie na naszych polskich dziurach i w czasie przejazdu przez tory tramwajowe/kolejowe? Tylko szczerą prawdę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo chętnie odpowiem i to szczerze !!! Ja nie widzę większej różnicy pomiędzy tymi oponami a poprzednimi czyli orginalnymim 215/60/16 mówięo komforcie jeśli natomiast chodzi o stabilność i prowadzenie forka to jest zdecydowana przewaga obecnych gum oczywiście na PLUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka ciekawych pytań oraz opdowiedzi przedstawicieli producentów

 

czyli mity o plastikowych oponach "Y" i inne takie bzdury o których sporo na forum

 

http://www.opony.com.pl/opinie_ekspertow/opinie_ekspertow.asp?idPytanie=19&show=opinie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość radzieje

Kto wie? Jaka jest roznica pomiedzy oponami fabrycznie dodawanymi do forestera Yokohama Gelonader HT G900 (które budza skrajne reakcje na tym forum) a oponami Yokohama Gelonader HT/S G051 dostepnymi u dystrybutorow yokohama?

Forester 99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z grubsza. Nowy model daje radę.

 

to juz nie popiskuje efektownie w zakretach branych z magiczna predkoscia 40km/k? :cry::mrgreen: bo na starych odkad ciepło sie zrobilo znowu strasze ludzi w miescie ze niby taki pirat ze mnie haha :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz nie popiskuje efektownie w zakretach branych z magiczna predkoscia 40km/k? :cry::mrgreen: bo na starych odkad ciepło sie zrobilo znowu strasze ludzi w miescie ze niby taki pirat ze mnie haha :razz:

Ano nie piszczą, trochę je pomęczyłem ostatnio - trzymają fajnie. Zobaczymy jak będzie jak się trochę zużyją. Duelery też trochę piszczały jak dałem im trudne zadanie :mrgreen: Ale teraz staram się łagodnie jeździć po zakrętach bo nie chcę z kolejnego kompletu opon zrobić tego co z Duelerami czyli starte boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak jakoś odnosze nieodparte wrażenie że starte boki to nie efekt jakości opony a jej rozmiaru a zwłaszcza wysokości.

Jęsli chodzi o Forka to 17" wydaje się najbardziej odpowiednie. Osobiście nie odważyłbym się założyć oponki o wysokosci 45 ale 50 lub 55 jak najbardziej wskazana. Mam juz dosyć swoich 16" z wysokim profilem i musze się pozbyć felg i poszukać fajnych większych a na pewno moje boczki bedą trwalsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...