Skocz do zawartości

Witanie "swieżynek"


ex-Dyrekcja

Jak traktować nowych Forumowiczów ?  

84 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

BIG_ZENEK, Pomimo tego że ze znaczną częścią Twojej wypowiedzi się nie zgadzam, to doceniam że napisałeś coś konstruktywnego. Twoja krytyka nie jest najazdem na forum, i nim zarządzających, tylko krytyką jaką ją sobie wyobrażam.

 

Uważam jednak że do atmosfery forum trzeba się przyzwyczaić, ponieważ jest ona tym co odróżnia to forum od innych. Oczywiście nie jest jedynym czynnikiem na to wpływającym. Na forum jest sporo liczba osób inteligentnych mających coś do powiedzenia, a także takich którzy posiadają sporą wiedzę na temat danych zagadnień. To forum to wiedza, inteligencja oraz DUSZA (tak, myślę głównie o poczuciu humory :P) tych ludzi. Więc uważam że gdyby nakazano przyhamowanie ekspresji conajmniej jednemu z wyżej wyminonych forum by na tym straciło.

 

BTW, uważam że trochę odeszliśmy od tematu. Temat to traktowanie początkujących, a nie ogólne refleksje o forum. Uważam że w regulaminie należy bardziej rozwinąc punkt mówiący o panującej tu atmosferze. Wtedy każdy kto przeczyta taki punkt, i zostanie zjechany z miejsca, pewnie da sobie drugą szansę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jakim cudem ktoś kim tak łatwo było sterować (Kuba i Michał) stali się moderatorami pozostaje dla mnie zagadką.

 

Takim cudem, że wybrali mnie sami forumowicze mądralo.

I nie przypominam sobie, żebyśmy się sobie przedstawiali więc nie życzę sobie żebyś używał mojego imienia.

 

do owej oazy wolnosci można się było "zapisać" wyłącznie po akceptacji administratora :shock:

Wiesz co to są boty ?

 

 

Jestem nowym użytkownikiem tego Forum.

Pod tym nickiem tak...ale nie zapomnieliśmy jeszcze o only4cash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Takim cudem, że wybrali mnie sami forumowicze mądralo.

 

Errare humanum est .... :cry:

 

I jeszcze to - bardziej po polsku: Prawdziwa cnota krytyk się nie boi. :roll:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan,

Michał, daj spokój, przecież to warchoł (BIG Cośtam) jakich mało. Dyskusja z tym indywiduum przypomina ... no nic kurnia nie przypomina :mrgreen:

Czy Ty słyszysz to samo co ja - gość kocha swój własny głos, intensywnie się w niego wsłuchując widzi samego siebie, gdzieś wysoko, na mównicy najlepiej a wokół niego, całe mile niżej inni zasłuchani i zaczadzeni.

 

Są ludzie i są taborety... Może to nawet lepiej :wink:

 

Pozdrawiam Michale

Grzegorz

 

PS. Dyrekcja,

Errare humanum est ....

 

I jeszcze to - bardziej po polsku: Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

Słucham ???? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIG_ZENEK

..:: Początkujący ::..

Posty: 5

 

 

Zadziwiajaco duzo obserwacji jak na tak "wielka" ilosc postow. Skoro masz odwage tak krytykowac, czemu nie masz odwagi powiedziec tego pod swoim normalnym nickiem? Bawi Cie ukrywanie tozsamosci? Bo skoro tak zle i tak niedobrze, to po co wciaz tkwic na tym forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja krótko.

Dyrekcja, dziękuję za trzecią opcję. :wink:

 

Po zastanowieniu się, zagłosowałem na nią.

Chociaż gdyby szukajka działała lepiej, można by łatwiej odsyłać "nowych" do odpowiednich tematów. Wtedy "okres ochronny" mógłby być do uzyskania statusu swój :cool:

 

Mam wrażenie, że tutaj anonimowo można wyładować swoje frustracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że tutaj anonimowo można wyładować swoje frustracje.

 

Tylko po co?? Przeciez za sensowna krytyke nikt sie obrazac nie powinien, co najwyzej przemyslec. A jesli jest z gory bezsensowna, to po co ja pisac pod innym nickiem... Nic w ludziach honoru dzisiaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja zrozumialem, to Zenek Wielki nie zmienil nicka, tylko wczesniej po prostu nie pisal, jedynie czytal.

 

A moze sie myle?

 

Jesli tak, to przepraszam. Ale bylby to niepodwazalny dowod na to, ze lepiej swoja zolc uwalniac stopniowo i o czasie zamiast huknac raz a dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie do cholery jest ta wolność?

 

To ja sie pytam gdzie!? Ja sie pytam!? Skorumpowany strachem przed potencjalnym strzalem z pasa :mrgreen: niniejszym (manualnie i w osobnym wpisie, coby sobie spamersko posta nabic, a jak! :wink: ) uchylam auto-cenzure:

 

Absolutnie niedopuszczalne było odsyłanie do Szukaj nowych użytkowników Forum. A dopuszczali (czas przeszły dokonany) się tego nawet moderatorzy.

 

co to jest "pu" i dlaczego moderatorzy do tego szczali i to jeszcze w czasie dokonanym przeszlym, pozostanie chyba na zawsze zagadka :cool:

 

 

Pozdrawiam przy tym serdecznie wszystkich bardziej i mniej napietych, zyczac tym pierwszym rozluznienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Pozdrawiam przy tym serdecznie wszystkich bardziej i mniej napietych, zyczac tym pierwszym rozluznienia ;)

 

No i pozostałem bez życzeń :cry:

 

A i kwiaty tym razem nie doszły .... :sad:

 

Eeeeeh, życie :mrgreen:

 

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intakwrx, zapewniam Cię, że z

Jezu :!:
nie mam nic wspólnego ;-)

Chciałem dokładnie wyjaśnić jakie są według mnie przyczyny stanu obecnego.

 

Subaryta, tak jest - brak dyktatury. Dyrekcja podejmuje decyzje :mrgreen:

Żartuję. :smile: Niemniej jednak uważam, że zbyt łatwo dawałeś się jak do tej pory ponieść.

Co zaś się tyczy sposobu to ja bardzo przepraszam, ale nie jestem na tyle biegły w programowaniu i administrowaniu. Zostawiam to fachowcom. Ja moge napisać jak moim skromnym zdaniem "świeżynki" powinno wyglądać finalnie i tyle. I pozostaje mi mieć nadzieję, że to się da zrobić.

 

Panie Dyrektorze

Powód, dla którego komentarze się pojawiły, wyjaśniłem w odpowiedzi skierowanej dla Intakwrx. Chodzilo o genezę. Nie o obecne działanie, choć jak widać nie do końca. Sąsiadów wstawiłem bardziej jako ciekawostkę niż zarzut pod ich adresem, choć inne fora potrafią sobie z tym problemem poradzić w mniej restrykcyjny sposób.

 

Problem z krytyką, nawet słuszną jest, że najpierw rolę zaczynają odgrywać emocje, adrenalina itp, a dopiero później (a i to nie zawsze) w grę wchodzi ratio.

Pozostaje mi mieć nadzieję, że nie były to emocje negatywne. A jeżeli tak to przepraszam Pana i pozostałych czytelników.

 

 

Co do Subaryty

Zależny od Pańskich decyzji dotyczących Forum. Podobnie jak Flipper i reszta Moderatorów. Nie miałem na myśli stosunków biznesowych. Piszę wyłącznie o Forum.

 

Ma Pan rację, że brak jest modeli biznesowych dot. prowadzenia Forum.

Większość Forów (w Polsce ?) to albo absolutny żywioł z pożałowania godnymi wypocinami ksenofobicznych półinteligentów, lub zamordyzm.

Może m.in. dlatego żaden inny importer Forum nie prowadzi.

Może dlatego tak trudno jest znaleźć przysłowiowy złoty środek ...

Może dlatego tak trudno mi jest zaakceptować to co się TU działo jeszcze niedawno. Ten brak akceptacji jest bezpośrednią przyczyną mojego pisania TU na The Forum.

 

Co zaś tyczy się problemów z prowadzeniem jednocześnie kilku(-nastu, -dziesięciu,-set) spraw na raz to myślę, że jestem w stanie to zrozumieć. Niemniej zachwycony tym nie jestem bo odbija się to na Forum.

 

A teraz, jak znam życie (wirtualne), pojawią się domysły kim Pan

I czy zamknąć wątek, prześledzić Pańskie IP, znaleźć inne Pana wirtualne byty

A może jednak .... poważu nie zastanowić się nad tym, co zostało napisane ?

Odnoszę nieodparte wrażenie, że łatwiej będzie mnie wyśledzić ;-) , niż zadać sobie tyle trudu, żeby przeczytać uważnie to co napisałem. Wystarczy przeczytać wypowiedzi kolejnych Forumowiczów żeby to zauważyć.

 

ja tam bylbym za noszeniem kołnierzyka o rozmiar wiekszego i bokserek zamiast slipow
Dark Lord of OT. Obawiam się, że Twoje postulaty są nietrafione z lekka jakby.
generalnie Duzy Zenek troche za powaznie chyba do tego podchodzisz - to jest forum i tylko forum nic wiecej, raz sie dowiesz czegos ciekawego innym razem uslyszysz ze burak jestes - jak w zyciu, tyle, ze to caly czas jest tylko forum

Podchodzę do tego jak każdy uważny czytelnik do swojej ulubionej lektury. Jak spada poziom protestuję!

 

 

BIG_ZENEK, Pomimo tego że ze znaczną częścią Twojej wypowiedzi się nie zgadzam, to doceniam że napisałeś coś konstruktywnego. Twoja krytyka nie jest najazdem na forum, i nim zarządzających, tylko krytyką jaką ją sobie wyobrażam.

 

Uważam jednak że do atmosfery forum trzeba się przyzwyczaić, ponieważ jest ona tym co odróżnia to forum od innych. Oczywiście nie jest jedynym czynnikiem na to wpływającym. Na forum jest sporo liczba osób inteligentnych mających coś do powiedzenia, a także takich którzy posiadają sporą wiedzę na temat danych zagadnień. To forum to wiedza, inteligencja oraz DUSZA (tak, myślę głównie o poczuciu humory :P) tych ludzi. Więc uważam że gdyby nakazano przyhamowanie ekspresji conajmniej jednemu z wyżej wyminonych forum by na tym straciło.

 

BTW, uważam że trochę odeszliśmy od tematu. Temat to traktowanie początkujących, a nie ogólne refleksje o forum. Uważam że w regulaminie należy bardziej rozwinąc punkt mówiący o panującej tu atmosferze. Wtedy każdy kto przeczyta taki punkt, i zostanie zjechany z miejsca, pewnie da sobie drugą szansę....

 

Harvester to właśnie jest sedno sprawy - nie musimy się ze sobą zgadzać, żeby dyskutować.

Atmosfera tego Forum jest czymś bardzo rzadkim. Dlatego moim zdaniem należałoby zapomnieć o róznicach w poglądach i zaszłościach po to, żeby za kolejne 5 lat to Forum wciąż było wyjątkowe.

Regulaminowo nie da się tego moim zdaniem ustalić. Zależeć to będzie od na przykład tego jak czuć będą się tu "świeżynki". Czyli od przyjaznej atmosfery.

 

A teraz przyznam się Szanownym Czytelnikom, że przeżywam rozterkę. Czy kontynuować odpowiedzi na wypowiedzi czy nie.

Powód jest prosty - nie za bardzo widzę mozliwość dyskusji w ten sposób.

 

aflinta dziekuję i zastosuję się w miarę możliwości.

Simon1, nie dubluję konta na tym Forum. Za to czytam je regularnie od lat o czym przypomina Ci Than_Junior. Niestety jak widzę po kolejnych Twoich postach wolisz mnie obrażać. Trudno. Jakoś to przeżyję. :smile:

Than_Junior dziękuję za tłumaczenie z polskiego na polski.

 

T8LEK,

co to jest "pu" i dlaczego moderatorzy do tego szczali i

O to musisz zapytać Moderatorów. To oni (tu posłużę się cytatem)

do tego szczali
i miejmy nadzieję, że zachowali jakieś wspomnienia. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja zrozumialem, to Zenek Wielki nie zmienil nicka, tylko wczesniej po prostu nie pisal, jedynie czytal.

 

tia jak dla mnie przyganiał kocioł... cienkiemu bolkowi :wink: za dużo niuansów forumowych znamy :wink: może się róznorodnie i przypadkowo logujemy z racji miejsca zamieszkania :wink:

ale nie powiem żebym sie w kilku punktach nie zgadzała :smile:

 

 

 

a wracajac do tematu to też sie na Was wszystkich na poczatku obaziłam...... ale mi przeszło :mrgreen:

 

[ Dodano: Czw Mar 27, 2008 1:11 am ]

Than ogólne stwierdzenie :roll: poprostu zacytowałam Twoja wypowiedz to nie było personalnie do Ciebie..

sory jesli zostało opacznie zrozumiane :oops: edit :arrow: patrz dalej wypowiedz TJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

depi, przy tych rozmowach wirtualnych zawsze wole byc ostrozny, wiec.... jesli dobrze zrozumialem sugerujesz, ze.....? :shock:

 

W morde... prosba do moderatorow:

 

Bardzo prosze sprawdzcie IP Zenka Wielkiego i porownajcie z moim! Jego posty i moje pojawialy sie w tym samym okresie czasu, a od paru godzin jestem w domu! W zwiazku z czym, jezeli moje i depi obawy okaza sie prawdziwe, to te dwa IP powinny byc identyczne. Kurka wodna.... juz kiedys ktos mi mowil, ze mam rozmnozenie jazni...cholera, czyzbym byl az tak stukniety?? :sad: :shock: :cry:

 

:mrgreen: :mrgreen:

 

prosze

dziekuje

alez nie ma za co

 

:D;)

 

[edit] depi, spoko ;) pisalem, ze nie bylem pewien, czy dobrze zrozumialem. Jak widzisz, bylem na tyle "niepewien", ze wrecz w miedzyczasie skasowalem posta i go ponownie napisalem :P Ale apel do moderatorow podtrzymuje, w koncu nigdy nie wiadomo - jak z pszczolami :mrgreen: (prawda, ukiman? ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simon1, nie dubluję konta na tym Forum. Za to czytam je regularnie od lat o czym przypomina Ci Than_Junior. Niestety jak widzę po kolejnych Twoich postach wolisz mnie obrażać. Trudno. Jakoś to przeżyję. :smile:

 

Ja juz luzuje w tej dyskusji... Than_Junior sie domysla, a nie jest pewien. To raz. (przynajmniej tak napisal) Dwa -dla mnie jest dziwna sprawa, zeby od lat uczestniczac w zyciu forum napisac 5 (slownie piec) postow. Oczywiscie, lepiej mniej i na temat niz wiele i o niczym. Ale dla mnie to troche podejrzane. I nie dziw mi sie, ze tak reaguje, bo jesli faktycznie czytasz to forum, to wiesz, ze juz kilku takich bylo, co pod innymi nickami wylewali swoje zale. Dla mnie takie postepowanie to jest zwykle tchorzostwo. Ale jesli faktycznie Ciebie to nie dotyczy, to tak jak juz napisalem powyzej -przepraszam.

Over and out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Than_Junior, modowie odpowiednio wcześniej interesują się nietuzinkowymi wpisami i jak na razie... nieprawidłowości nie stwierdzono więc przystępujemy do losowania, proszę o zwolnienie blokady maszyny losującej... ups, zagalopowałem się :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Problem z krytyką, nawet słuszną jest, że najpierw rolę zaczynają odgrywać emocje, adrenalina itp, a dopiero później (a i to nie zawsze) w grę wchodzi ratio.

1: Pozostaje mi mieć nadzieję, że nie były to emocje negatywne. A jeżeli tak to przepraszam Pana i pozostałych czytelników.

 

2: Może dlatego tak trudno mi jest zaakceptować to co się TU działo jeszcze niedawno. Ten brak akceptacji jest bezpośrednią przyczyną mojego pisania TU na The Forum.

 

3: Odnoszę nieodparte wrażenie, że łatwiej będzie mnie wyśledzić ;-) , niż zadać sobie tyle trudu, żeby przeczytać uważnie to co napisałem. Wystarczy przeczytać wypowiedzi kolejnych Forumowiczów żeby to zauważyć.

 

4: Podchodzę do tego jak każdy uważny czytelnik do swojej ulubionej lektury. Jak spada poziom protestuję!

 

5: Harvester to właśnie jest sedno sprawy - nie musimy się ze sobą zgadzać, żeby dyskutować.

Atmosfera tego Forum jest czymś bardzo rzadkim. Dlatego moim zdaniem należałoby zapomnieć o róznicach w poglądach i zaszłościach po to, żeby za kolejne 5 lat to Forum wciąż było wyjątkowe.

Regulaminowo nie da się tego moim zdaniem ustalić. Zależeć to będzie od na przykład tego jak czuć będą się tu "świeżynki". Czyli od przyjaznej atmosfery.

 

6: A teraz przyznam się Szanownym Czytelnikom, że przeżywam rozterkę. Czy kontynuować odpowiedzi na wypowiedzi czy nie.

Powód jest prosty - nie za bardzo widzę mozliwość dyskusji w ten sposób.

 

SUBARYTA jak się tak ładnie cytuje :?: :!: :!: :!: :!:

Ponieważ nie potrafię, ponumerowałem akapity cytatu :idea: :wink:

Ad 1: Mnie nie ma za co przepraszać. Krytykę zaakceptowałem :wink: Znam jeszcze więcej punktów krytycznych :mrgreen:

Ad 2: Właśnie akceptacji argumetów racjonalnych w pewnym momencie (ten moment, którego nie należy przypominać - wolna parafraza z Harry Pottera :wink: ) mi brakowało; ale to już przeszłość :wink:

Ad 3: Dokładnie o tym mówiłem - ale coraz więcej osób jednak czyta ze zrozumieniem :wink:

Ad 4: Bez takiego podejścia Forum musiałoby zejść na psy. Ale, moim skromnym zdaniem, pomimo różnych zdań/tendecji/preferencji/audiencji (o, nie, to nie to :oops: ) najogólniej jest lepiej. Przypuszczam, że jeszcze niedawno taki temat zakończyłby się "brukową pyskówką"

Ad 5: DYSKUSJA może być bardzo interesująca. Wymiana argumentów, logicznego toku rozumowania, poglądów. Ale czyż TA dyskusja (z wyjątkiem niektórych wpisów) nie jest właśnie taka ?

Ad 6: Sorry, 5 zaprzecza 6 :shock: :wink:

 

A przecież "dodatki" krótkich, celnych "strzałów" w postaci łapania za słówka dodaje tej szczypty pieprzu, tak charakterystycznej dla Forum (patrz T8LEK, ThanJu - (moja krew :mrgreen: ), Hogi ch/h (pamiętam moją polonistkę :twisted: )) stanowiącej tak bardzo istotny element i pozwalający ..... się rozluźnić :cool:

 

Myślę, że wszystkim nam zależy na Forum. Wirtualnym domu, w którym goście są mile widziani, a gospodarze dobrze się bawią.

 

I wspólnie sprzatają, gdy się zabrudzi. Ale także wspólnie rozmawiają o tym, jak sprawić aby był bardziej przyjazny. Oddalanie się na dobrowolną "emigrację" w tym na pewno nie pomoże :!: :wink:

 

Pozdrowienia dla wszystkich Forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie upieprzanie świerzynek ma wiele wspólnego ze mechanizmem działania całego forum. Nie mam wiele postów ale na forum jestem od 2005 roku i znam je dość dobrze.

Mechanizm ten wygląda następująco:

Na forum istnieje tzw. ELYTA do której każdy chce się dostać (pretendenci), która tak naprawdę dyktuje co jest dobrze, co nie, gdzie co kupić i jak ma się mówić. W razie problemów członka ELYTY, pretendenci stają za nim murem gnojąc każdego kto ów problem stworzył.

Nowy użytkownik na dzień dobry jest ustawiany do pionu przez odsyłanie go do przywitań, szukajki, obrażony albo zignorowany tek żeby swoje miejsce znał w szeregu i żeby starał się więcej. Po jakimś czasie siedzenia na Forum budzi się bunt, że działa to w ten sposób. Ma się ochotę naprawy, rewolucji, zmiany ale zaraz po tym następuje faza druga ataku czyli ustawianie do pionu. Po tym ma się 3 opcje: olać Forum, stać się pretendentem, lub czytaczem (jak ja).

Nie wierze że Big_Zenek, Only4Cash czy jak mu tam właśnie się zalogował i pisze co zauważył. Myślę że kiedyś do owej Elyty należał i z powodu kłótni lub sumienia postanowił napisać co myśli. Wydaje mi się ,że całe to mówienie o IP, honorze, odwadze czy tchórzostwie jest odwracaniem kota ogonem bez chwili refleksji nad tym czy czasem część z tego co pisze nie jest prawdą.

Może się mylę w swoich spostrzeżeniach ale jeżeli to co pisze jest prawdą dlaczego nie potraktować go jako moralnego sumienia forum?

To tyle spostrzeżeń, przepraszam Elyte i pretendentów, że znowu zmuszam was do obowiązków wynikających z waszej pozycji ale pisze co myślę w końcu to FORUM.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...