Skocz do zawartości

Zadek w foresterze i wymiary springów


Janosik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 950
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Trochę OT ale może komuś przyda się ta wiedza.

 

Warsztaty samochodowe mają z reguły 30% zniżki od cen katalogowych w InterCars'ie. Mi właśnie udało się w tej niższej cenie kupić amortyzatory. Za KYB334344 i KYB334344 zapłaciłem 382,60 zł brutto za sztukę (łącznie - 765,20 zł brutto). To niestety była jednorazowa transakcja w tej cenie :). Sprężyny Ironaman kupiłem za 550,00 zł brutto za komplet (dwie) na tył. Kupując nie przez Allegro, tylko bezpośrednio z przedstawicielstwa w Lublinie, nie policzono mi za koszty dostawy - nie wiem czy to jest standardowa praktyka. Za wymianę w ASO A. Koper zapłaciłem łącznie 200 zł brutto.

 

Dla podsumowania: 765,20 + 550,00 + 200,00 = 1.515,20 zł brutto i tyle kosztowała mnie wymiana tylnych amortyzatorów i sprężyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak raz na ruski rok zaliczasz łąkę to podnoszące ironmana bym olał :wink:

 

U mnie w bagażniku jeżdzi 77 litrowy zbiornik lpg , więc powinno ironmana nieco przycisnąć tak wg. mnie , chyba że się mylę... :?:

I znowu dylemat w temacie amorów , czy uwzględniając to dodatkowe obciążenie nie lepiej pójść od razu w kayaby ultra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie samego przodu na Ultra-sr i zostawieniu tyłu z SLS - efektem będzie utwardzenie przodu w porównaniu do tyłu co zwiększy podsterowność auta.

:? Wiem że najlepiej wymienić wszystkie, ale raz że to trochę kasy i tak za jednym podejściem to nie jest takie proste a dwa, to tak naprawdę przód już raczej będę musiał wymienić a tył jest jeszcze w nienajgorszy, dramatu nie ma. No chyba że siądzie, to już nie będę miał dylematu :D W każdym razie dzięki za opinię, tym bardziej że upewniła mnie w przekonaniu że UltraSR to dobry wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupujecie?

Takie ceny znalazlem:

przód tył / IC / sklepmoto.pl /peze.pl

springi RC2315 RA5763 /233,17 174,67/ 172,15 129,2/171 brak

amory usr 324052/3 324054/5 /563,20 585,66 / 416,77 433,39/ 347 361

 

Macie jakies doswiadczenia z peze.pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam również myśleć o wymianie tylnych amorów w moim 2.5XT, a chciałbym utrzymać zbliżoną do fabrycznej wysokość tyłu. I jak większość z Was próbuję znaleźć alternatywę dla SLS-u.

Stąd pytanie, co sądzicie o takiej kombinacji:

- Sprężyna KYB 5761dla wersji bez SLS połączona z amortyzatorem KYB 334345.

Czy będą do siebie i do Forka 2.5 XT 06 pasować?

Może już ktoś przerobił taką kombinację? :?

Sprężyna RA5761 jest do S-Turbo i ZTCP żeby pasowała do XT musiałbyś zmienić mocowania górne amora.

 

Czy jest jeszcze oprócz Ironmana i Kingspringsa jakaś firmowa sprężyna która razem z KYB 334345 będzie pasować P&P do

Forka 06?

 

Jest - oem subaru w cenie KingSprings, które dostępne będą od nast. w PL :D

 

Czy jest już wiadomo coś więcej w tym temacie?

Czekamy na dobre wieści 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

przeszedłem taką operację 2 tygodnie temu - i jest suuuper (na razie - kyaba amor i spreżyny) no może poz faktem że muszę wymienić przednie amortyzatory ( te już będą oryginalne).

Co do tyłu to wymieniałem na raty tzn wymieniłem amory i ...... siadł, wymieniłem sprężyny i jest ok (prawie półtorej pięści wchodzi miedzy koło a błotnik - i pewnie trochę siądzie).

Także dzięki doświadczeniom z tego wątku mogę potwierdzić w wolnossący z samopoziomowaniem po wyminie na normalne OK. (oczywiście z tego modelu).

Koszt ok 1tys bez robocizny i dodatkowych tulejek, łączników i takich tam (dot tyłu, przód na razie jeszcze nie wiem amortyzatory trochę ponad 1 tys, łączniki z wymianą ok 500 zbieżność i coś tam jeszcze ?????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam sprężyny STi do forka na amorkach excel-g. Ty na ultra-SR miałbyś pewnie jeszcze fajniej.

Autko stoi trochę niżej, ale równo i pięknie sunie.

a czy moglbys wrzucic fotke swojego XT-ka ja to nisko siedzi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...