Skocz do zawartości

Zadek w foresterze i wymiary springów


Janosik

Rekomendowane odpowiedzi

a wspominałem ze mam ciagle fabryczne sprezyny :) moze jakbym wsadził zamienniki to by sie obniżył troszke. jak sądzicie??

 

Nie rozumiem :roll:

 

Chyba że miałeś na myśli amortyzatory :idea:

 

P.S nie martwie sie, właśnie byłem mile zaskoczony :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 950
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

gimli2, ponoć zamienniki są krótsze o około 2 cm wiec jest to możliwe ale w wypadku kiedy krótsza byłaby dolna część amortyzatora czyli od mocowania z piastą do talerzyka.

Jeżeli krótszy jest tłoczek amora, (mniejszy skok) to nic by nie dało.

Jeśli twoje amorki jeszcze coś tłumią to lepiej nie wymieniaj, z resztą zobaczymy jak będzie u mnie ja mam zamienniki, zmierzę zaraz po wymianie sprężyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janosik

amorki tłumią elegancko, autkiem nie buja nic a nic, ale ciekaw jestem jak to wyjdzie u Ciebie

ppmarian

ja za robocizne dałem 150 PLN, z tym ze u mnie była jeszcze kontrola szczęk, i luzów. ale podejrzewam ze cena i tak byłaby taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przed wymianą:

23ec9a655a3dee6dm.jpg

 

po wymianie:

fbdb315ec1eacb62m.jpg

db3f2a34fac7585cm.jpg

b5368cd8e9650c69m.jpg

b6b9c715f3f6e7bdm.jpg

 

jak troche przysiądzie towtedy zrobie jeszcze foteczke

na razie jestem bardzo zadowolony, lepiej widać do przodu bo maska tak nie zasłania :mrgreen: nie kładzie sie tak przy skręcaniu, nic nie stuka, nie wali, wydaje mi sie nawet że jest ciszej z tyłu :roll:

Tylko musiałem zaraz zmienić ustawienia fotela bo myślałem że zjade pod kiere :mrgreen:

Od osi koła do błotnika 360mm

od ziemi do progu 290mm :mrgreen:

wymiana 150 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad filester

mi juz obsiadły do poziomu 448-450 mm

a wymienialem 6 lutego.

ad Janosik

ja musiałem jechac swiatła regulowac :) bo swieciły mi pod nogi :D

p.s od osi kola tdo blotnika to chyba miałes 360 bo jak patzre teraz to masz z 480 :mrgreen:

nie pisalem nic o tym ze mam wrazenie ze z tułu jest u mnie ciszej bo zawsze tak mam ze jak cos zrobie w aucie to wszystko jest lepiej ale jak juz napisales to przyznam sie i ja :grin: ale podejrzewam ze to autosugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od osi koła do błotnika 360mm

Ejj od osi do kranca opony jest jakies 320-330mm... Na pewno nie chodzi o 460?

 

[ Dodano: Sro Lut 27, 2008 8:53 pm ]

ja jutro odbieram swoje sprezyny. jak zaloze dam foto przed i po

Jak zalozysz, to daj znac - umowimy sie na jazde probna =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s od osi kola tdo blotnika to chyba miałes 360 bo jak patzre teraz to masz z 480 :mrgreen:
Ejj od osi do kranca opony jest jakies 320-330mm... Na pewno nie chodzi o 460?

Macie racje chodzi o 460, może nawet 470 mierzyłem na szybko metrem stolarskim :mrgreen: podłoże było pochyłe a i w baku mam pełno :mrgreen:

 

Z tym wyciszeniem sie zawiasu to może być prawda bo przecież wszystkie elementy gumowo metalowe są teraz inaczej napięte, w innym położeniu i dopiero na nowo muszą sie wyrobić

co więcej np. przeguby teraz pracują pod innymi kątami i są bardziej rozciągnięte więc wycierają sie w innych miejscach, a tym samym powinny dłużej służyć, tak myśle ale moge być w błędzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

280509881-Zdj%EAcie019.jpg

 

niestety nie mam foty ani pomiarow przed ale siedzial tak ze wstyd :oops: ledwo na plasko dlon wchodzila miedzy nadkole a opone a teraz spokojnie zacisnieta piesc " w pionie" i jeszcze jest luz :mrgreen:

 

jedzi sie super. wreszcie nie podskakuje i dobija na progach zwalniajacych. na zakretach bez roznicy - rownie dobrze

 

robota 800PLN ale w tym jest: malowane 3 elementy ( porysowane) , cala polerka, wymiana tylnego zderzaka (pekniety), przelozenie opon na letnie

 

w aucie teraz jest zdecydowanie ciszej :roll:

 

jedyne co muszcze jeszcze zrobic to ustawic swiatla :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z światłami tez sie bujałem bo świeciły po kostkach :mrgreen:

mialem zrobic zdjecia jak wygląda po jakims czasie. ide po aparat i kolo pory obiadowej zamieszcze fotosy.

 

[ Dodano: Sob Mar 15, 2008 2:56 pm ]

tak jak obiecałem fotka mojej Subaryny miesiąc po zabiegu wymiany sprężyn. dla porównania w poczatkowej czesci tematu są zdjęcia przed wymiana i zaraz po odebraniu auta z warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gimli2, porównanie nie jest miarodajne bo zapomniałeś wyjąć tego pasażera z tylnej kanapy :twisted:

i umyłeś auto a to też może wpływać na odbieranie rzeczywistości przez oglądajacego :twisted:

 

Ja póki co nie zarejestrowałem zmiany prześwitu, ale też nie woziłem nic/nikogo cięższego i wcale mi to nie przeszkadza, ostatnio jechałem justynką za swoją żonką i w czasie jazdy wygląda bardzo dobrze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym pasażerem to było tak, że własnie z żona mialem jechac na zakupy jak mi sie o zdjeciu przypomnialo, a jak jej powiedzialem ze ma wyjsc, bo musze fotke zrobic to kazała mi sie w głowe popukac :mrgreen: ale powiem szczerze, ze na tych sprezynach to jak nawet zawale na bagaznik ze 100 kg to auto przysiada moze z centymetr :wink:

zreszta tak jak napisałes Janosik - ten prześwit nic mi nie przeszkadza :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, a jak z dluzszymi nierownosciami przy szybszej jezdzie?

 

Zajrzyjcie tutaj: http://pl.youtube.com/watch?v=UiQ4Wf8aY9M

 

W minucie 2:35 widac, jak moim buja na takich niewielkich dluzszych nierownosciach. Jak teraz u was? Jak rozumiem - macie amorki KYB gazowe zamienniki?

 

p.s. ppmarian - umowmy sie na parkingu Magnolii w najblizszych dniach, to przetestujemy twoja zawieche =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, przy tym kawałku gubie sie w czasoprzestrzeni,ale wiem o co Ci chodzi, nie kombinuj, zamawiaj i ciesz sie tak jak my :mrgreen:

przejechałem mój ulubiony odcinek zakopianki po wymianie i jest tylko lepiej albo miałem takie wrażenie, nie daje sie odczuć że środek ciężkości jest wyżej.

Za to jest sztywniej i ciszej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...