Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, wojteq02 napisał:

Wszystko to zależy czego od tego nasa oczekujesz. Jeśli ma to być proste urządzenie do backup-u to te tańsze w zupełności wystarczą. Jeśli chcesz żeby był też centrum multimedialnym to są teraz modele z wyjściem HDMI dzięki czemu podłączasz go sobie do tv i odtwarzasz co chcesz ;) Jak nie masz zamiaru stawiać baz danych czy innych bardziej skomplikowanych rzeczy to myśle że nie musisz przepłacać, wybierz coś z tych 2 firm i powinno być git :)

backupy jak najbardziej. A tak to magazyn danych, zdjeć, z możliwością dostępu zdalnego do wybranych rzeczy. Może również jakieś filmy, choć to sądzę że tak kiepsko by działało jeśli po wifi. Raczej żadnych skomplikowanych rzeczy nie planuje na nim robić. Czyli raczej przepłacać nie ma co i raczej podstawowe wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, jpol napisał:

Ważniejsze, żeby było publiczne niż statyczne. DynDNS w praktyce w zupełności wystarczy.

Muszę przyznać, że nie bawiłem się czymś takim:

 

https://www.noip.com/free?gclid=Cj0KCQjww47nBRDlARIsAEJ34bnjhsV2wVt9-aP_T6yS5nuBHKPK7OZwtVKPQzJrW5MvavxQMDfZltwaAlcpEALw_wcB&utm_campaign=free-dynamic-dns&utm_medium=cpc&utm_source=adwords&utm_term=free-dynamic-dns

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, llkuba napisał:

 

A Ty dzisiaj powinieneś dziś porządnie się napić z kolegami, a nie takie kwestie na forum rozstrzygać.

;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adi napisał:

 

A Ty dzisiaj powinieneś dziś porządnie się napić z kolegami, a nie takie kwestie na forum rozstrzygać.

;):P

Dzisiaj idę do pracy. To już nie te czasy jak mój Tata po narodzinach zniknął na kilka dni. Prawdopodobnie od czwartku jak moja Kobieta wyjdzie będę miał 2 tygodnie wolnego i wtedy będzie pępkowe. Jeszcze wczoraj musiałem bacie i dziadka zawieść do szpitala. A tak od tygodnia dom, praca, szpital. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2019 o 00:06, wojteq02 napisał:

@radekk w takim razie bierz jakiś 2bay-owy, do tego 2 dyski o takiej samej pojemności i bedzie git ;)

biorę jakiegoś Qnapa, teraz tylko rozważam pomiędzy TS-231P, TS-231P2-1G, a TS-251B-2G. Do tego WD Red Pro, albo Seagate Exos lub IronWolf Pro, choć do NASa chyba lepiej Irona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś może ma pomysł, w wątku rozluźniającym atmosferę Chojny wrzucił kilka filmików

 

 

 

na macbooku za nic nie chcę mi tego odtwarzać. Z innymi filmikami nie ma problemu. Na kompie z windowsem działa, na iPhonie również odtwarza.

Tylko nie piszcie że Apple to zło, że mam zmienić komputer, itp:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blejzu napisał:

O, rzeczywiscie. Pod chromem dziala a pod Safari nie.

czyli to nie mój problem:mrgreen: 

 

5 godzin temu, blejzu napisał:

W konsoli nic nie widze, moze to jakies ustawienia prywatnosci albo zgrzyty na linii Apple - Facebook :)

choć na samym facebooku bez problemu wyświetla wszystkie filmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może nie do końca komputerowe - a bardziej sieciowo-budowlane. 

Szukam w Wawie kogoś ogarniętego, który przeciągnie okablowanie z wierceniem w ścianie, później przez gips-karton w dół, do drugiego routera, a dalej pod listwami przyściennymi i znowu g-k i założenie może gniazda jednego czy dwóch ;) i jakieś może małe zaszpachlowanie, itp. 

I mało tego - później sprawdzi na routerach czy dobrze wszystko mam poustawiane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pumex1 napisał:

Może nie do końca komputerowe - a bardziej sieciowo-budowlane. 

Szukam w Wawie kogoś ogarniętego, który przeciągnie okablowanie z wierceniem w ścianie, później przez gips-karton w dół, do drugiego routera, a dalej pod listwami przyściennymi i znowu g-k i założenie może gniazda jednego czy dwóch ;) i jakieś może małe zaszpachlowanie, itp. 

I mało tego - później sprawdzi na routerach czy dobrze wszystko mam poustawiane ;)

Remonty mieszkań to w innym dziale :mrgreen: A na poważnie to można samemu ogarnąć mając młotowiertarkę  a jak jej brak to są wypożyczalnie narzędzi i bez problemu. Zaciskarka do kabli kosztuje 25 zł a w internecie są schematy jak ułożyć kolory kabli w wtyczce. A w Castoramie gotowe masy szpachlowe o pojemności 0,5 L.

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ipsx82 - a tak poważnie, to problemem jest przepuszczenie kabla przez dość wąską zabudowę...

 

Poczynając od przebicia się z pokoju po praweji wyprowadzenia kabla w wąskiej przestrzeni sufitu podwieszanego 

20190726_165509_1.jpg

 

Następnie zrobienie dojścia przez tą samą szczelinę, wpuszczając kabel w widoczną zabudowę g-k

20190726_165334_1.jpg

 

A następnie wyprowadzenia kabla dołem tejże zabudowy - tam gdzie są te przepusty do kabli. 

20190726_165350_1.jpg

 

A na końcu wyprowadzenie kabla pod widoczną na dole szafką. Dalej pod listwami - następnie wbicie się w kolejną zabudowę g-k. Wywiercenie puszki - założenie gniazda na ścianie wewnętrznej widocznej wnęki". 

20190726_170515_1.jpg

 

Obawiam się, że zwykła wiertarka i półlitrowe wiaderko szpachli, może nie dać oczekiwanych rezultatów ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ipsx82 napisał:

Czy te zabudowy kartonowo gipsowe mają  poprzeczki wzmacniające konstrukcje wewnętrznie?

Zabij, a nie powiem Ci. Wpadałem w trakcie remontu tylko od czasu do czasu ;) 

 

Ale kabel wcale nie musi być wpuszczony w g-k na całej długości.  Może iść w szczelinie luzem i tylko na zejściu w dół musi pójść w środku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ostatnio jak usiebie przeciągałem kable głośnikowe z sypialni do salonu przez strych w sciankach K-G to trafiłem  na profil poprzeczny i rzucalem epitetami na lewo i prawo i szukalem kolejnej przegrody bez wzmocnienia bo nawet z kamerą inspekcyjną nie udało sie przeciągnąć zbyt miekkich przewodów  głośnikowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, pumex1 napisał:

Może iść w szczelinie luzem i tylko na zejściu w dół musi pójść w środku

A ta szczelina jak bardzo wysoka jest ? Bedzie z 10 cm. Najlepiej aby ten kabel przepuścili ci sami co budowali konstrukcję. Robota prosta ale czasochłonna około  3h i informatyk za to weźmie  około  450 zł  a Pan Zdzisiu od wykonczeniowki wnętrz 250 zł  i kable byś  musiał  sam uzbroić  w wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...