Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

@Guliwer ewidentnie brakuje Ci kawałka kodu pętli, Next musi kończyć pętlę For/For each. W poprzednim kodzie miałeś:

 

Dim r As Integer

 

For r = 3 To 4000
   
   With wsMASTER

 

 

Tutaj analogicznie powinno być coś w ten deseń:

 

For r = Target.row To cośtam

 

za cośtam powinieneś zapewne wstawić wartość do jakiej pętla zmierza... wcześniej było 4000.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko się już s@^&^%#%$# i przepisuję makro sprzed trzech lat. Jak coś nie pójdzie, to szukam fachowca, albo jadę do Krakowa :D a może ktoś ma TeamViewer i chce zarobić zdalnie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aflinta nie wiem, jak to się stało, ale działa :yahoo: wyciąłem wszystko w pień, wszystkie add-ins, makra, moduły, przepisałem ze starej wersji, zaktualizowałem do aktualnych potrzeb i zadziałało. Niech Moc Forum zawsze tak wpływa na rzeczy martwe :D

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guliwer podejrzewam jakiego masz banana na buzi :).  Gratuluje :)

 

9 godzin temu, Korton napisał:

Różnie, trochę technologii już się przewinęło (zaczynalem od php, asp.net, C#, java, adobe flex), głównie to od lat zajmuję się bazami danych (nie od strony admina) - bazy z tych większych, liczonych w TB. Ostatnio trochę się zbliżyłem do devOps (automatyzacja procesów, ale to też zwiazane z DB)

 

Moje początki z kodem programu zaczęły się przez czasopismo pt: "Moje Atari" wtedy chodziłem do podstawówki i przepisywałem kod,  zapisywałem (CLOAD) na kasetę magnetofonową uruchamiałem (RUN).

 

Do dziś mam Atari 800 XL i muszę pochwalić się uruchomiłem na  TV LCD. Były drobne komplikacje bo klawiatura przestała działać. Ale sobie poradziłem i nawet kaseciak śmiga jak trzeba. Mam nawet do niego TURBO STAR ... .

 

Następny etap życia szkoła średnia itp,  wojsko z wyboru (kierowca i mechanik czołgu, instruktor) później Politechnika Poznańska a dokładnie Wydział Elektryczny  kierunek Informatyka. Przez 4,5 roku dosłownie masakra. Na tej uczelni zacząłem "programować" oczywiście do programisty to mi daleko. Prostą bazę danych  miałem w języku C++ i kompilatorze Microsoft Visual Studio. SQL był zapisywany w jednym pliku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, llkuba napisał:

Moje początki z kodem programu zaczęły się przez czasopismo pt: "Moje Atari" wtedy chodziłem do podstawówki i przepisywałem kod,  zapisywałem (CLOAD) na kasetę magnetofonową uruchamiałem (RUN).

 

Do dziś mam Atari 800 XL i muszę pochwalić się uruchomiłem na  TV LCD. Były drobne komplikacje bo klawiatura przestała działać. Ale sobie poradziłem i nawet kaseciak śmiga jak trzeba. Mam nawet do niego TURBO STAR ... .

 

Następny etap życia szkoła średnia itp,  wojsko z wyboru (kierowca i mechanik czołgu, instruktor) później Politechnika Poznańska a dokładnie Wydział Elektryczny  kierunek Informatyka. Przez 4,5 roku dosłownie masakra. Na tej uczelni zacząłem "programować" oczywiście do programisty to mi daleko. Prostą bazę danych  miałem w języku C++ i kompilatorze Microsoft Visual Studio. SQL był zapisywany w jednym pliku. 

Stare czasy, ja z komputerami zaczalem przypadkiem. Wywalilem simsonem w policje i rodzice powiedzieli koniec. Ojciec zaproponowal, ze za pieniadze z motocykla kupi mi komputer i sie zaczelo :) Byl to PC AT 286 16Mhz, 1Mb ramu i dysk HDD 40Mb.

Jak go kupowalismy, to pan sprzedawca w Microtech'u powiedzial, ze studia skoncze i nie wykorzystam tej mocy. Skonczylem 8 klase podstawowki i w pierwszej klasie liceum juz chodzilem do kumpli bo mieli 386, lub chwile pozniej 486, a na moim 286 najnowsze gry juz nie chodzily (jakis symulator helikoptera comanche czy jakos tak, 92 rok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was programował w Fortranie:

Hollerith_card.jpg

Fot. Wikipedia

 

Bo ja tak, i dobrze mi to poszło, potem w Basic, ale życie jakoś poszło w inną stronę, chociaż jak widać po powyższym, chłop żywemu nie popuści :biglol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Korton napisał:

Stare czasy, ja z komputerami zaczalem przypadkiem. Wywalilem simsonem w policje i rodzice powiedzieli koniec. Ojciec zaproponowal, ze za pieniadze z motocykla kupi mi komputer i sie zaczelo :) Byl to PC AT 286 16Mhz, 1Mb ramu i dysk HDD 40Mb.

Jak go kupowalismy, to pan sprzedawca w Microtech'u powiedzial, ze studia skoncze i nie wykorzystam tej mocy. Skonczylem 8 klase podstawowki i w pierwszej klasie liceum juz chodzilem do kumpli bo mieli 386, lub chwile pozniej 486, a na moim 286 najnowsze gry juz nie chodzily (jakis symulator helikoptera comanche czy jakos tak, 92 rok)

To były czasy miło po wspominać :)

 

4 godziny temu, eurojanek napisał:

10 HOME

20 SWEET

30 GOTO 10

RUN

A może lepiej

 

10 PRINT "SUBARU"

20 PRINT "THE BEST CAR"

30 GOTO 10

RUN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zabawa w kompilator? Piszemy kawałek kodu w asemblerze - na kartce papieru, bierzemy książkę z listą rozkazów procesora i robimy dwa przebiegi na kodzie by dostać szesnastkową papkę jaką potem trzeba wklepać na klawiaturze (szesnastkowej oczywiście) do pamięci - ot takie ćwiczenie z technikum, robione bodaj na przestarzałych już wtedy Meritum opartych o Z80 B) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, aflinta napisał:

A może zabawa w kompilator? Piszemy kawałek kodu w asemblerze - na kartce papieru, bierzemy książkę z listą rozkazów procesora i robimy dwa przebiegi na kodzie by dostać szesnastkową papkę jaką potem trzeba wklepać na klawiaturze (szesnastkowej oczywiście) do pamięci - ot takie ćwiczenie z technikum, robione bodaj na przestarzałych już wtedy Meritum opartych o Z80 B) 

He he ciekawe wyzwanie coś kiedyś robiłem z listami rozkazów procesora w asemblerze niestety nic nie pamiętam. 

 

20 godzin temu, AdaSch napisał:

oj, kusiz, czyli słynna 51 do tego wyświetlacz i viola!

uświadomiłem sobie, że minęło już 20 lat jak się tym bawiłem

He he mniej więcej 20  miałem Celerona 400 MHz kartę graficzną RIVA TNT 16 MB SD RAM i  która po podkręceniu prawie wyzionęła ducha i na pulpicie miałem niebieskie plamki, później dostałem RIVA TNT 16 MB już z SG RAM i o ile dobrze pamiętam miałem 64 MB RAM-u DIMM, Do dzisiaj mam wszystkie graty.

Ostatnia modernizacja tego komputera tzn. została tylko obudowa to Procesor Pentium III 933 Mhz, karta graficzna GeForce, nagrywarka, 512 MB RAM-u i Karta Telewizyjna płyta główna MSI. Mam go do dzisiaj z dwoma systemami. 

 

Jako ciekawostka w zeszłym roku wyszła gra na ATARI http://arsoft.netstrefa.pl/laura.htm niestety spóźniłem się. Mało tego można kupić kasety magnetofonowe https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/akcesorium-maxell-kaseta-ur-90 chodź na allegro kupiłem 5 po niżej 20 zł :)

 

 

 

Czym najlepiej wyczyścić stary sprzęt ? Czyściłem wilgotną szmatką ale za dużo to nie pomogło. Słyszałem, że można wodą utlenioną ale nie mam przekonania bo obawiam się, że uszkodze strukturę.

IMG_20180331_102048.jpg

W rzeczywistości jest bardziej żółty, nawet klawiatura.

IMG_20180331_101907.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 29.03.2018 o 21:08, llkuba napisał:

Czym najlepiej wyczyścić stary sprzęt ?

 

Ja na ogół czyszczę denaturatem.

 

Trzeba tylko sprawdzić gdzieś na boku, czy nie wyczyści za dużo. Ale jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby coś popsuł, a czyszczę komputer, laptop, telefon i sprzęt fotograficzny.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć! 

szukam pomocy! ostatnio zreanimowałem maszynkę do pisania Netbooka Samsung N150. Niestety nie nadawał się nawet do pisania na windzie, więc postanowiłem nauczyć się into linux (akurat tutaj linux mint).
Generalnie coś tam ogarnąłem sam z instrukcją + podpowiedzi kolegów - do codzienniego użytku wystarcza. Pojawiła się potrzeba zajrzeć do subaraka z kablem KKL i  problem (laptop umarł wcześniej) a ja nie potrafię skonfigurować portów na linuxie - chodzi o przypisanie portu COM dla USB ... ten kabel z interfejsem KKL musi mieć przypisane na stałe port COM1-4. Podpowiedzi w necie są zdawkowe i nie dla takiego amatora jak ja.
FreeSSM i inne programy już postawiłęm i działają.
są tu spece od linuxa i pomogą? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niewiele mogę poradzić (nie moja podspecjalizacja ;) - chyba że wyszperam coś w wolnej chwili i uda się to przełożyć na polski dla początkujących linuksowców). Ale na pewno się da; wiem z dawniejszych czasów, że przypisywanie portów w Linuksie to podobno "pan Pikuś"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozzy1989

Sam zamierzam się pobawić w tym temacie tylko nie wiem kiedy znajdę czas no i ja używam Kubuntu 16.04 więc nie wiem czy moje doświadczenia przełożą się na "Twojego" Mint'a.

 

W między czasie może znajdziesz coś tutaj:

http://www.subaruoutback.org/forums/65-parts-accessories-performance/39426-freessm-complete-access-your-ecm-tcu.html

A w ten sposób możesz przeszperać ten wątek inaczej niż czytając ponad 100 stron tego wątku:

Przykład dla frazy "linux mint"

https://www.google.com/search?client=ubuntu&channel=fs&q=site%3Awww.subaruoutback.org%2Fforums%2F65-parts-accessories-performance%2F+freessm+linux+mint&ie=utf-8&oe=utf-8

 

Daj znać jak uda Ci się "zwalczyć" temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...