Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

ROUTER

 

Miałem spoko router Netgear, który po zalaniu wodą i przepięciu poszedł do kosza (nie pytajcie). Obecnie korzystam z jakiegoś routera od internet providera i szlag mnie trafia, bo jedna grubsza ściana powoduje dramat transmisję i zwykłe połączenie na Zoomie to mordęga.

Chcę coś porządnego (patrzę na Netgear, bo mnie nie zawiódł i byłem zadowolony) z naprawdę solidnym zasięgiem i możliwością podpięcia dysku, żeby był sobie na stałe w sieci.

RS400 będzie chyba dobrym wyborem, co? Nawet może trochę na wyrost ;) Ewentualnie, co polecicie w cenie do 500 zł?

 

https://allegro.pl/oferta/router-wi-fi-netgear-nighthawk-rs400-2300mb-s-10931013810

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, rosaskc napisał:

ROUTER

 

Miałem spoko router Netgear, który po zalaniu wodą i przepięciu poszedł do kosza (nie pytajcie). Obecnie korzystam z jakiegoś routera od internet providera i szlag mnie trafia, bo jedna grubsza ściana powoduje dramat transmisję i zwykłe połączenie na Zoomie to mordęga.

Chcę coś porządnego (patrzę na Netgear, bo mnie nie zawiódł i byłem zadowolony) z naprawdę solidnym zasięgiem i możliwością podpięcia dysku, żeby był sobie na stałe w sieci.

RS400 będzie chyba dobrym wyborem, co? Nawet może trochę na wyrost ;) Ewentualnie, co polecicie w cenie do 500 zł?

 

https://allegro.pl/oferta/router-wi-fi-netgear-nighthawk-rs400-2300mb-s-10931013810

 

Kilka lat mam TP linka Archer C2 kosztował około 230 zł na metraż ponad 40 m2 i blok z czerwonej cegły daje radę. Konsole, TV i odtwarzacz sieciowy mam po LAN smartfony i laptopy po Wi-Fi. Moc nadawania Wi-Fi ustawiona na połowę.

 

Jeżeli ruter Netgar-a sprawdził się to idź tą drogą ;).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rosaskc napisał:

Dokładnie - urządzenia "stacjonarne" po LAN, ale bardzo zależy mi na dobrym i stabilnym WiFi, bo na laptopie robię home office w miejscu, gdzie akurat LAN nie sięga.

 

Jak moja Kobieta pracowała na Home Office to podłączyłem jej firmowego laptopa do sieci LAN którą mam w domu, oczywiście bezpośrednio do rutera, natomiast TV gdzie oglądam YouTube i PS3 jest podłączone przez switcha, PS4 bezpośrednio. Mój ruter ma tylko cztery porty LAN, jakbym szukał nowego to raczej z większą ilością, (co najmniej ośmio portowy) może warto poszukać takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rosaskc jakbys chcial to mam uzywke Netgear X4S D7800 (AC2600) - ma port WAN 1GB i dodatkowo modem VDSL

za 500 moge go opchnąć :D

link do specki tutaj https://www.x-kom.pl/p/264925-router-netgear-nighthawk-x4s-d7800-2600mb-s-a-b-g-n-ac-2xusb.html

Edytowane przez _akir_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, rosaskc napisał:

A jak to jest w ogóle z optykami? Mając połączenie FTTH muszę mieć podłączony router providera i dopiero do swojego routera, czy mając swój z wejściem na fiber bez problemu się połączę ze światem bez urządzenia od dostawcy?

wszystko zalezy od dostawcy

dla przykladu w Orange nie ma opcji zeby wstawic swoj sprzet podpinany bezposrednio do FC

jesli to jakis lokales to zagadaj z nimi bedzie najprosciej :)

 

25 minut temu, rosaskc napisał:

@_akir_ trochę gwarancji jeszcze zostało?

sprawdze i dam znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, _akir_ napisał:

dla przykladu w Orange nie ma opcji zeby wstawic swoj sprzet podpinany bezposrednio do FC

 

No to ciekawe, bo to między innymi podwykonawca, który robi FC dla Orange właśnie, a ja mam od nich bezpośrednio FTTH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, _akir_ napisał:

sprawdzilem numer seryjny i niestety pol roku temu skonczyła sie gwarancja

ehhh ta moja leniwosc wystawiania rzeczy na handel :facepalm:

 

Szkoda. Wiesz, że na taki sprzęt lepiej zawsze jakąś gwarancję jeszcze mieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rosaskc napisał:

 

No to ciekawe, bo to między innymi podwykonawca, który robi FC dla Orange właśnie, a ja mam od nich bezpośrednio FTTH.

jak podwykonawca to oni rejestrują GPONy w Orange wiec moze jest szansa zagadac z nimi na wstawienie swojego GPONa - tylko nie wiem czy jest sens kruszyc kopie bo w razie awarii nawet po swojej stronie zrobią olewke i beda zwalac wine na Twoj sprzet

dlatego ja podpisujac aneks z Orange poprosiłem o ich ONT i dalej pocisnałem juz swoj własny sprzet

19 minut temu, rosaskc napisał:

 

Szkoda. Wiesz, że na taki sprzęt lepiej zawsze jakąś gwarancję jeszcze mieć...

wiem wiem, zapomnialem totalnie o  nim jak zmieniłem VDSLa na FTTH - znalazlem w weekend jak szukalem czegos na strychu :biglol:

Edytowane przez _akir_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2021 o 14:28, rosaskc napisał:

Ewentualnie, co polecicie w cenie do 500 zł?

Tplink deco m4. No chyba ze masz możliwość pociągnięcia kabli to wtedy można sie pokusić o dwa porządne ap z roamingiem. Jesli nie to bierz tplinka, na pewno będziesz zadowolony z wifi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czesc,

mam dosc nietypowy problem z netem,

generalnie wszystko dziala jak nalezy i na kablu i wifi,

ale jak podlaczam nowego laptopa do wifi to caly net w domu siada, pingi leca na 2000 i wszystko dziala jak modemie 20 lat temu, wylaczam wifi na lapsie i wszystko wraca do normy.

laptop jest dosc swiezy, sluzy glownie jako maszyna do pisania i wyszukiwania jakis info w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,
mam dosc nietypowy problem z netem,
generalnie wszystko dziala jak nalezy i na kablu i wifi,
ale jak podlaczam nowego laptopa do wifi to caly net w domu siada, pingi leca na 2000 i wszystko dziala jak modemie 20 lat temu, wylaczam wifi na lapsie i wszystko wraca do normy.
laptop jest dosc swiezy, sluzy glownie jako maszyna do pisania i wyszukiwania jakis info w necie.
A router jaki? Może wiekowy już?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ewemarkam napisał:
Godzinę temu, Ayo napisał:
czesc,
mam dosc nietypowy problem z netem,
generalnie wszystko dziala jak nalezy i na kablu i wifi,
ale jak podlaczam nowego laptopa do wifi to caly net w domu siada, pingi leca na 2000 i wszystko dziala jak modemie 20 lat temu, wylaczam wifi na lapsie i wszystko wraca do normy.
laptop jest dosc swiezy, sluzy glownie jako maszyna do pisania i wyszukiwania jakis info w necie.

A router jaki? Może wiekowy już?

a standardowy z UPC,

problem jest definitywnie z lapsem i czyms dzialajacym w tle.

zrobie wszystkie aktualizacje i moze problem zniknie.

jak wylaczam proces w task managerze dll-propagation to wszystko wraca do normy, ale po kazdym resecie ten proces odpala sie na nowo i muli cala siec.

Edytowane przez Ayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ayo napisał:

no wlasnie to jest swiezutki laps ze sklepu

windows zaktualizowany i office doinstalowany i nic wiecej.

 

Skoro łączysz się po wifi, to wejdź we właściwości sieci, z którą się łączysz i zaznacz opcję "ustaw jako połączenie taryfowe". Daj znać, czy to coś pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Skoro łączysz się po wifi, to wejdź we właściwości sieci, z którą się łączysz i zaznacz opcję "ustaw jako połączenie taryfowe". Daj znać, czy to coś pomogło.
W sumie chyba najprostsza metoda aby nie ciągnął sam aktualizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ewemarkam napisał:
1 godzinę temu, rosaskc napisał:
 
Skoro łączysz się po wifi, to wejdź we właściwości sieci, z którą się łączysz i zaznacz opcję "ustaw jako połączenie taryfowe". Daj znać, czy to coś pomogło.

W sumie chyba najprostsza metoda aby nie ciągnął sam aktualizacji.

 

Dokładnie o to mi chodziło. Najszybszy sposób, żeby sprawdzić, czy winda nie ciągnie dużo aktualizacji w tle. Skoro nowy laptop, to pewnie "kilka" gigsów do zaciągnięcia miała.

Jeśli problem ustanie po takim szybkim teście, to należy się zastanowić nad zarządzaniem aktualizacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ewemarkam napisał:
4 godziny temu, rosaskc napisał:
 
Skoro łączysz się po wifi, to wejdź we właściwości sieci, z którą się łączysz i zaznacz opcję "ustaw jako połączenie taryfowe". Daj znać, czy to coś pomogło.

W sumie chyba najprostsza metoda aby nie ciągnął sam aktualizacji.

 

najprostsza + najskuteczniejsza + nie robiąca problemów to wyłączenie usługi Windows Update
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...