Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Kapic, przepraszam jak nastroszylem Ci piora nie mialem tego na mysli, chodzilo mi o to ze roznie bywa po prostu.
Może tak, czasem po prostu trudno się z tym pogodzić. :) 

 

Kapic, sorry jeszcze raz
Ale wszystko jest ok  :)  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o trwałość hardware'u to tylko Jabłkintosz na Unixie: ci spryciachy stosują jak wszyscy planowane postarzanie produktu ale nie hardwareowe, a softwareowe i w ten sposób nikt nie powie że jabłkintosz to złom, a i tak po starannie odliczonym czasie będzie wart tyle co cegła ale sprzęt nadal sprawny fizycznie niby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Obecnie każdy laptop będzie się psuł, jest to prędzej czy później nieuniknione dlatego bardzo istotną rzeczą jest dobry serwis.

Pewne jest w tym trochę racji ale ja mam inne dośwadczenia. Laptop targam codziennie on nastu lat. Wszelkie inne poza IBM/lenoo z serii T oraz obecnie W zdychały i strasznie i nie ważne co to była za marka. dodatkowo większość tych laptopów była dla zwykłych użytkowników co najwyżej do przeglądania wp a nie do profesjonalnej pracy - takie mam zdanie

 

klawiatur jako nr jede1 - lenowo ale jeszcze ta tradycyjna gdzie w rogu jest insert, delete, home, end pgup,pgdn

inni producenci? prześcigali się w coraz bardziej idiotycznym rozmieszczeniu tych klawiszy. Debile z della zrobli f1 f2 f3 działające z klawiszem funkcyjnym bo eraz to klawisze od ustawień jasności głośności itd.

 

Kur! przecież pracuja w excel oszalec można!. duga sprawa trackpoint- nie wyobażam sobie życia bez tego. Nie masz szybszego ruchu miedzy klawiaturą a myszką niż trackpoint. Ręce masz cały czas na klawiaturze, a użycie myszki to ułamek sekundy ale nie dotyczy to della, toshiba oraz hp. tam są sami debile i nie umieją nawet tego porządnie skopiować. Albo przyciski myszki i przewijanie są poniżej linii obudowy i trzeba gdzieś palce wciskać.

 

dalej czyli złącza - tutaj niestety są prawo i lewo ręczni ale dotychczas w lenovo prawa strona byla wolna od kabli itd.

 

smaczków jest cała masa ale jezeli user używa tylko prxzeglądarki googla na potrzeby wp to wszystko się pewnie nada,

 

Do codziennej pracy zupełnie sobie tego nie wyobrazam a siedzę mnóstwo godzn przed kolejnym juzthinkpadem i nie chce aby się zmieniał

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o trwałość hardware'u to tylko Jabłkintosz na Unixie: ci spryciachy stosują jak wszyscy planowane postarzanie produktu ale nie hardwareowe, a softwareowe i w ten sposób nikt nie powie że jabłkintosz to złom, a i tak po starannie odliczonym czasie będzie wart tyle co cegła ale sprzęt nadal sprawny fizycznie niby.

 

Polemizowalbym :)

 

Zazwyczaj "nowe funkcje" wymagaja jednak wsparcia w krzemie :), aczkolwiek czesto wydaje sie ze jest inaczej, malo tego czesto "podobna" funkcjonalnosc oferuja powstajace w takich sytuacjach appki, z tym ze czesto-gesto to nie dziala porzadnie, parz handoff, airplay, etc..

 

El Captain ciagle obsluguje stare kompy, Sierra np zarzuca core 2 duo (buuuu bo sam mam 8 letniego laptopa) ale zauwaz ze dlategoz poniewaz ze:

 

- brak wsparcia ze strony GPU

- stary bluetooth

- dyski mechaniczne

- i tak dalej i tak dalej.

 

Pewnie panowie od jablek mogli by to jeszcze pociagnac ale kosztem plynnosci i wygody uzytkowania.

Jaki jest sens instalowania win7 na starym kompie? Pewnie ze bedzie dzialal, ale to dzialanie jest na takim poziomie ze juz lepiej zeby sie wykopyrnal przy instalacji.

 

a jak tam dziala ios 9 na ajfonach 4?

ledwo, powiedzialbym zalosnie.

 

ios 10 juz na 4 nie ma (w tym 4s) bo po prostu nie wydala.

 

Nie marudzmy, chcesz gwizdki i swistki to kup szybszy komputer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Asus i Dell mają lepszą renomę jeżeli chodzi o działanie serwisu

 

Żartujesz?? Oddawałeś coś ostatnio na serwis Asusa? Jeśli siedziba w dalszym ciągu jest w Koszalinie to radzę TRZYMAĆ SIĘ Z DALEKA od tych dżentelmenów...

Jeśli chodzi o obsługę serwisową to Dell bryluje, i można sobie narzekać że serwisant przyjechał i zaproponował ceglasty zasilacz... Ale PRZYJECHAŁ. Zna ktoś firmę, która w cenie lapka oferuje serwisanta do domu dla użytkownika prywatnego?

Edytowane przez Haze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nope, Sebastian, ja mam kupiony pakiet Adobe Creative Suite w Cortlandzie w Poznaniu: niczego nie ma w pudełkach. Licencje musiałem skołować z Adobe. Także dokładnie sprawę sobie sprawdź przed zakupem, bo fakt że masz oryginalny dysk wcale nie oznacza że masz prawo go używać, tymbardziej że na forum reklamy ostatnimi miesiącami zgłaszają się kolejni ludzie którzy na allegrze kupili takowe i zostali nabici w butelkę. Podobno ktoś w PL takie wałki odwala że wyprzedaje stany magazynowe jakieś bez licencji i klucze do nich jakieś dziwne dorzuca, które potem się okazuje nie są legalne.

 

 

Hej, dzisiaj przyszedł listonosz.

 

Po rozpakowaniu w środku na pudełku z płyta są dwie naklejki. Pierwsza oczywiście serial number i druga na dole nie wiem co oznacza.

post-2815-0-96872700-1469561801.jpg

post-2815-0-58651800-1469561874.jpg

post-2815-0-79828600-1469561888.jpg

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obecnie każdy laptop będzie się psuł, jest to prędzej czy później nieuniknione dlatego bardzo istotną rzeczą jest dobry serwis.

Pewne jest w tym trochę racji ale ja mam inne dośwadczenia. Laptop targam codziennie on nastu lat. Wszelkie inne poza IBM/lenoo z serii T oraz obecnie W zdychały i strasznie i nie ważne co to była za marka. dodatkowo większość tych laptopów była dla zwykłych użytkowników co najwyżej do przeglądania wp a nie do profesjonalnej pracy - takie mam zdanie

 

klawiatur jako nr jede1 - lenowo ale jeszcze ta tradycyjna gdzie w rogu jest insert, delete, home, end pgup,pgdn

inni producenci? prześcigali się w coraz bardziej idiotycznym rozmieszczeniu tych klawiszy. Debile z della zrobli f1 f2 f3 działające z klawiszem funkcyjnym bo eraz to klawisze od ustawień jasności głośności itd.

 

 

@AdaSch a probowałeś kiedyś tej nowej klawiatury w TP, czy jest dużo gorsza? Ja też mam jeszcze starą (T520) i kiedyś tam przy wymianie na nowego TP to byłby pewnie największy argument żeby jednak zrezygnować z TP na coś innego

 

A może ktoś używa Fujitsu, mało popularne, ale kiedyś słyszałem, że robią bardzo dobre laptopy robocze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdaSch a probowałeś kiedyś tej nowej klawiatury w TP, czy jest dużo gorsza? Ja też mam jeszcze starą (T520) i kiedyś tam przy wymianie na nowego TP to byłby pewnie największy argument żeby jednak zrezygnować z TP na coś innego

masz na myśli tą wyspową?

 

mam w X120e i nie mam żadnych uwag do działania ale brakuje tradycyjnego ustawienia ale pewnie przez gabaryt sprzetu 

 

tradycyjna z x61

IBM-Lenovo-X60-X61-Keyboard-US.jpg

 

x120e

Lenovo-X100E-Keyboard-US-Black.jpg

X120e jest bardzo malutki, ale wydajnościowo nie źle i pracuje prawie  10h na rozszerzonej baterii

x61_x120e.jpg

pomysł z klawiszami od przewijania stron bdb, klikają się twardo i nie ma mowy o przypadkowości

też nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale w starszych modelach nie było klawisza windows, w nowszych już był ale łączna szerokość się nie zmieniła, co spowodowało szybki upgrade do obsługi tego guzika

a  to że idą ciężkie czasy widać po tym jak odbiło ludziom z lenovo.

zobacz gdze jest klawisz prtsc za co dostali cięzkie zjeby

7711.LenovoKeyboard_4BBA95FF.jpg

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdaSch faktycznie nowy układ jest do bani, mówiąc delikatnie. Ten PrtScr na dole to już w ogóle pomysł z d...

 

A jak się pisze na tej wyspowej? Dużo gorzej niż na tradycyjnej? 

piszę się bardzo dobrze, ale akurat u mnie zawodzi spacja tzn jak ją wcisnę na skraju to nie wykryje naciśnięcia ale zakładam, że to efekt tego, że sprzedawca laptopa (używka) dokładnie go wyczyścił psują laptop przy okazji. samo działanie jest identyczne, mechanizm jest niemal identyczny jak w tradycyjnej, trackpoint też dokładnie tam samo działa.

Z resztą, dla lenowo 3 producentów robi klawiatury, najlepszy to NMB potem alps i chinoy czy jakos tak. generalnie ta moja dizała poprawinie więc się nie czepiam ale kiedyś w t40 tch chinay to tragedia była. trackpoint bardoz twardy, nie było kliku pod klawiszami myszy, a i klawisze chodziły bardzo twardo. Ponieważ W500 planuję używać do końca wsparcia W7 to na razie nie rozmyślam o zmianie sprzętu ale pewnie będzie kolejna generacja T lub W. Ostatnio znalazłem taką ciekawostkę, że do t61p da się zamontować z sukcesem QX9300 jak W700 czego nie da się zrobić (jak na razie) W500. Taki T61p dzięki wydajnemu GPU nadal daje radę :). Mi pomysł z dwoma grafikami w W500 przypadł do gustu, cały czas intel chyba, że gierka.. Dzięki temu jest cisza, niska temperatura id.

 

btw jutro jest ostatni dzień dla win 10. teoretycznie powinienem to zrobić aby uzyskać nieśmiertelny klucz ale jakoś w to nie wierzę. Jak kupowałem lumię to też 30gb dostałem na one drive za free

potem miana regulaminu i ważność przez parę mc.więc tego samego spodziewam się po W10 którego nawet nie palnuję i nie mogę używać. Są tacy co nadal ożywają protel. Do tego na virtual-u z XP mam cały soft do diagnostyki aut, oprogramowanie do programatorów itd. i to wszystko działa pod XP mode którego podobno nie ma i nie da się włączyć pod W10.

 

zakładam też, że ms zmięknie i przedłuży support dla W7 tak jak to zrobił dla XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

piszę się bardzo dobrze, ale akurat u mnie zawodzi spacja tzn jak ją wcisnę na skraju to nie wykryje naciśnięcia ale zakładam, że to efekt tego, że sprzedawca laptopa (używka) dokładnie go wyczyścił psują laptop przy okazji

 

No nie jestem pewien czy wina sprzedawcy - w moim Ideapadzie S200 mam ze spacją dokładnie TO SAMO, i jeszcze z jedną literką, chyba "L". To oczywiście inna półka lapka ale coś chyba jest na rzeczy. W każdym wkurza niemiłosiernie...

 

 

 

 

W10 którego nawet nie palnuję i nie mogę używać

 

Bardzo dobra decyzja, a w każdym razie jeśli chodzi o automatyczną aktualizację. Dwa razy się złamałem i dwa razy miałem problemy - raz na dosyć wyżyłowanym lapku, więc nawet się nie zdziwiłem, ale drugi raz to był blaszak ze starym, dobrym i7-2600k na zwykłej płycie Asusa. I wszystko poszło OK, tylko ... komp przestał się wyłączać - pól godziny "Trwa zamykanie..." i nic. Taki drobiazg... Napisałem dlaczego 2 razy dziennie wciskają mi kit, że mój komp jest w 100% zgodny z nową wersją Win, skoro tak NIE JEST, ale oczywiście bez echa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo z Acer d270 i atomem n2600 i n2800. Tam jest jakieś gpu które jest jakiejś firmy vr coś tam i Intel nie daje driverow nawet do w7x64 . Po update masz std grafikę. Na forum Intela Intel odp, że nie zrobi pod w10 i żeby zmienić sprzęt.

 

Co do samego w7 chodzi bardzo szybko do kiedy nie zainstalyjesz pewnej grubej łatki która instaluje się z ie10i11

 

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam następujący problem:

Zresetowałem router do ustawień fabrycznych (jak mi polecił ISP). Od tego czasu nieotwierają się niektóre strony, nie mogę oglądać filmów na cda, nie widzę zdjęć na aukcjach Allegro.

Uprzedzając sugestie dotyczące czyszczenie pamięci, cookies i innych w przeglądarce chrome; na iPadzie jest to samo (dopiero jak wyłącze wi-fi i przeglądam przez GSM wszystko działa).

Ewidentnie, coś trzeba ustawić na routerze.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się do rutera i po lewej w bloku "Advanced settings" wybierz "LAN" i zobacz co masz w polu "DNS Server". Zapisz sobie co tam było (mogło też być pusto) i wpisz 8.8.8.8 (to dobry serwer dns Googla). Przeładuj ruter, komputer i zobacz czy coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...