Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie chodzi mi zeby to bylo bezpieczne (czyli nikt nie. przejal podawanych, przesylanych i odbieranych danych). Graficzne pierdoly zminimalizowane maksymalnie.

 

Przy hostingu czesc spraw z bezpieczenstwem masz z glowy, reszta to polaczenie po https, poczytaj o sql injection (bindowaniu, przekazywaniu parametrow) i bedzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściej ostatnio spotykam się z wykonaniem nieautoryzowanego kodu niż samym SQL injection. SQL injection stało się mimo wszystko na tyle popularnym tematem, że twórcy - przynajmniej rdzenia - większości aplikacji starają się już nie być na nie zbyt podatni (tak samo wszelkiej maści frameworków).

 

Sam hosting czy HTTPS załatwi może 20%. Reszta jest po stronie programisty i administratora aplikacji.

 

Wszelkiej maści Joomle czy inne WordPressy, co chwilę podatne na kolejną znalezioną lukę - ktoś w końcu musi się nimi opiekować. Ciekawe ile "0-dayów" jeszcze w nich (lub - może nawet częściej - ich modułach) się czai.

 

EDIT: Jeszcze odnośnie SQL injection - mimo, że temat popularny, to większość tutoriali do PHP (z pierwszych stron googla) nadal doskonale uczy jak napisać kod na SQL injection podatny, w ogóle nie zwracając na to uwagi.

Edytowane przez jpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-》aki001

 

To jest swieta prawda. Jestem w Uk od 2005 roku i po przyjezdziegdy sie okazalo ze kumam kompy od razu pelno znajomych i czy na chwile bym nie wpadl. Pozniej nawet nie mowili ze komp popsuty tylko na kawe zebym wpadl a w trakcie rozmowy nagle se przypominali ze cos nie dziala. To samo z podwozeniem. Tylko na chwile do sklepu po cos tam. Masakra po prostu. Raz mialem sytuacje ze pewnych "znajomych" ze 2 lata nie widzialem. Spotkalismy sie przypadkiem, umowilismy ze wpadniemy do nich - tego samego dnia wieczorem telefon czy nie zawiozlbym znajomej do innej znajomej (????). Albo w wielka sobote zawiezc do dentysty. No masakra po prostu. Jakbym zycia swojego nie mial. No ale nic. Koniec ot.

Edytowane przez PLayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronka do zlecania transferu pieniedzy. Wiec musi byc rejestracja klienta, tam w profilu poda wszystkie dane, pozniej jakis formularz do wypelniania, wysylanie jego, w tym momencie u mnie powiadamianie mailem, mail zwrotny itp. Nic skomplikowanego. Docelowo 8 miliardow uzytkownikow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

szybkie pytanie sprzętowe - szukam portu szeregowego (COM) podłączanego do USB działającego pod Windows 8.1 x64... widział ktoś, słyszał takie cuś?

Wydaje mi się, że FT232RL działają (wydaje mi się, że ktoś u nas w firmie ma 8.1, choć większość ma Win7): http://www.ftdichip.com/FTDrivers.htm

 

Używamy:

http://www.digitus.info/en/products/archiv/digitus-usb-seriell-adapter-usb-20/

http://www.unitek-products.com/en/product_detail.php?id=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściówkę digitus miałem, nie polecam!! Ledwo na xp działała, o win7 zapomnij... Tylko FTDI.

 

Avast kolejny pomiot szatana, mniej skuteczny to chyba tylko nod32... Nie dość, że muli komputer niesamowicie to jeszcze skuteczność co najwyżej średnia...

Edytowane przez siewcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto przepłacać ... czy niekoniecznie i zainstalować sobie coś darmowego?

Co polecacie?

 

Polecam Linuksa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... nie ma za co! ;)

 

 

Choć czasami zdarza się, że jak się dostanie jakiś zawirusowany plik, to można go przechowywać u siebie latami, a potem go wysłać lub dać komuś i jest wstyd. Kiedyś położyłem tak koledze Windowsa. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego " :mrgreen: ".

 

Linux i MacOS to nie są jedynie alternatywy dla Window$. To są systemy pod wieloma względami LEPSZE od wspomnianego. I nie oszukane.

 

Jeśli nie używasz oprogramowania inżynierskiego typu AutoCAD albo medycznego do DICOM, nie jesteś miłośniczką filmów VOD w portalu Telewizji Polskiej oraz nie jesteś maniaczką gier komputerowych, to raczej nie ma jakiegoś konkretnego powodu do twardego obstawania przy WinGROZIE. Chyba jedynie przyzwyczajenie i lęk przed nowym.

 

Onegdaj ktoś na forum linuksowym napisał:

Przejście z Windows na Linuksa jest bolesne, ale powrót jest niemożliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie używasz oprogramowania inżynierskiego typu AutoCAD albo medycznego do DICOM, nie jesteś miłośniczką filmów VOD w portalu Telewizji Polskiej oraz nie jesteś maniaczką gier komputerowych,

Kiedys przesiadlem sie na linuksa (ubuntu). Pierwszy restart i systemu juz nie bylo. :huh: Pozniej jeszcze robilem kilka podejsc ale bez skutku, nawet po konsulatacji z ludzmi ktorzy maja linuksy od dawna. 

Korzystam z Windowsa 8.1, wczesniej bylo 8 i 7. Nie widze powodu zeby sie przesiadac jak wszystko dziala bez zarzutu. 

 

 

Czy warto przepłacać i przedłużać licencję Kasperskiego czy niekoniecznie i zainstalować sobie coś darmowego? Co polecacie?
Polecam ESETa. Tanio nie jest ale dziala bez problemowo. www.eset.pl 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba jedynie przyzwyczajenie i lęk przed nowym.

Są jeszcze inne powody ;)

 

 

 

Polecam ESETa. Tanio nie jest ale dziala bez problemowo. www.eset.pl

Dzięki, sprawdzę to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Linux i MacOS to nie są jedynie alternatywy dla Window$. To są systemy pod wieloma względami LEPSZE od wspomnianego. I nie oszukane.

 

A pod wieloma GORSZE.

 

Maja jedna niezaprzeczalna zalete - sa darmowe i w znakomitej wiekszosci przypadkow w sumie oferuja wszystko, co wiekszosci uzytkownikow (przynajmiej tych nie grajacych lub nie uzywajacych jakichs specjalistycznych softow) moze byc potrzebne.

 

Aczkolwiek rozumiem pewien strach przed przesiadka i nauka czegos nowego (nie to, zeby wiekszosc uzytkownikow wiedziala szczegolnie duzo o Windowsie - a jego "latwosc" jest dosc pozorna, o czym mozna sie przekonac za kazdym razem, gdy znajomi sie zglaszaja z motywami typu "cos mi sie dzieje, wyskakuje mi jakies okienko" itp.)

 

Osobiscie korzystam i z Windowsa, i z Linuksa - w kazdym mozna znalezc niezle pomysly i ciekawe technologie.

Ale sercem jednak bardziej za Uniksami/Linuksem - gdzie, wbrew pozorom, gdy przychodzi co do czego - latwiej moim zdaniem diagnozowac problemy. A te zdarzaja sie wszedzie.

 

A MacOSX nie - bo nie :)

 

Aha - co do VOD itp. na Linuksie - problem jest do rozwiazania: pipelight. Niemniej jednak pewna wada sa jego wymagania odnosnie cpu, wynikajace zwyczajnie z tego, ze nie wspiera (jeszcze?) dekodowania HW.

Ale to i tak cos, biorac pod uwage, ze dostawcy niektorych rozwiazan uparcie produkuja tylko na Windowsa, ew. Maca...

A co gorsza - serwisy stosuja potem takie niedorobione rozwiazania...

Kiedys przesiadlem sie na linuksa (ubuntu). Pierwszy restart i systemu juz nie bylo. :huh: Pozniej jeszcze robilem kilka podejsc ale bez skutku, nawet po konsulatacji z ludzmi ktorzy maja linuksy od dawna.

Zupelnie nie namawiajac nikogo do zmiany - zupelnie nie wiem jak to mozliwe. Widac jestes "utalentowany", a Ci specjalisci od Linuksa jacys albo tacy sobie, albo im sie nie chcialo ;)

Czy warto przepłacać i przedłużać licencję Kasperskiego czy niekoniecznie i zainstalować sobie coś darmowego?

Co polecacie?

MS Security Essentials chyba powinno robic robote

Edytowane przez AMI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zupelnie nie namawiajac nikogo do zmiany - zupelnie nie wiem jak to mozliwe. Widac jestes "utalentowany", a Ci specjalisci od Linuksa jacys albo tacy sobie, albo im sie nie chcialo
 Dlatego korzystam z tego co dziala i umiem w razie co naprawic kazdy problem. Po prostu linuks nie dla mnie bo jestem za glupi.  B)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam zaraz glupi :) Ja nadal chetnie bym zobaczyl krotka prezentacje, jak unieruchomic Linuksa juz zaraz po pierwszej instalacji :)

 

Inna sprawa, ze dobrze jest w zyciu tez sie na czyms skupic i to ogarniac. A wszystkiego na raz sie nie ogarnie.

 

 

 

A tak a propos, to mi sie pewien dowcip przypomnial... :)

 

-moj kolega potrafi kazdy serwer rozwalic w 5 minut

-jest hackerem?

-nie. debilem :)

Edytowane przez AMI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak unieruchomic Linuksa juz zaraz po pierwszej instalacji

'# rm -rf /'?

chyba nadal działa, choć gdzieś przemknęła mi informacja, że od jakiegoś czasu pyta o potwierdzenie przy próbie takiego samobójstwa (nie sprawdzałem, nie czułem potrzeby :twisted:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...