Skocz do zawartości

nowye Legacy / Outback


panewka

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy nowa Imprezę, zaraz będzie można kupić nowego Forestera. A co z Legacy / Outback ??? Czy są jakiekolwiek terminy wprowadzenia nowej generacji? Jak będzie wyglądać?

 

Przy okazji. Jaka będzie cena Outback diesel w porównaniu z 2.5???

 

Z gory dziekuje za odpowiedz.

 

Podrawiam,

krzys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem czemu znowu tutaj OT zaczyna panować :evil:

panewka, oficjalnie nic nie wiadomo na temat następcy Legacy/OBK (i dobrze - bo ładniejszy nie będzie) :mrgreen:

Ceny wersji z silnikiem diesla na nasz rynek też nie są oficjalnie znane, nieoficjalnie to masz wątek tutaj: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=587419#587419

 

A na zakończenie, witamy się tu: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=101962

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szczerze mówiąc myślałem, że "dyrekcja" wypowie się na temat nowego legacy/outback. Dla mnie to najpiękniejsze kombi na rynku, jednak przed kupnem chciałbym wiedzieć kiedy pojawi się nowa generacja modelu, bo może warto poczekać. Swoją drogą legacy/outback to już trochę przestarzałe samochody.

 

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Prawda jest taka, że czasem gazety wcześniej wiedzą o nowych modelach ("spy shots"), niż mnie wolno o nich mówić, czy też pisać.

 

W tej chwili jednak nawet ja nie wiem, kiedy nastąpi "zmiana warty".

 

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Exiga nie jest zapowiedzią Legacy.

Jest to van przeznaczony wyłącznie na rynek Japoński.

Jako pojazd 7-miejscowy jest dostosowany do ... powiedzmy bardziej japońskiego niż europejskiego kalibru pasażerów.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
powiedzmy bardziej japońskiego niż europejskiego kalibru pasażerów

Znaczy że my duzi jesteśmy? :razz:

 

Ze względu na emisję spalin i wyższe spalanie w trasie od wersji 3.0

Legacy 3.0 ze skrzynią manualną ma dużo większą emisję dwutlenku węgla niż Forester czy Impreza z 2,5. Co do spalania to w moim przypadku i w Foresterze 2,5XT i Outbacku 3.0 spalanie wychodzi bardzo podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy 3.0 ze skrzynią manualną ma dużo większą emisję dwutlenku węgla niż Forester czy Impreza z 2,5

To wynika tak naprawdę z metody pomiarowej - podobnie spalanie AT jest mniejsze od MT. Ale jak się porówna H6 AT z WRX to okazuje się, że jednak WRX ma wyższą emisję :) Legacy też jest autem cięższym, OBK ma dodatkowo gorszą aerodynamikę (od Legacy). Przewaga 3.0 N/A nad 2,5 turbo powinna być odczuwalna na autostradzie jak leci się 160-170km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emisja emisja, ale 2.5T to auto o innym charakterze, skierowane do innego klienta. Wersja z silnikiem z STI ~300KM na pewno przyciągnęłaby do subaru nowych klientów.

Z tego co wiem auto tez trochę lepiej sie prowadzi niż 3.0 - krótszy silnik.

jeżeli subaru chce budować swój image jako marka premium/sport to IMO potrzebne za mocniejsze silniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po analizach finansowych wyszło im, że bardziej opłaca się sprzedać tysiące diesli niż kilkaset sztuk dla zapaleńców. Rynek masowy jest nieubłagany i zabija indywidualność. Chyba, że ma się kasę, wtedy można sobie hobbystycznie podłubać lub kupić coś z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi ma ten sam problem... tez ma symetryczny układ napędowy ale jeszcze dłuższe silniki, R4, V6, V8. Z tego co wiem jednak w quattro półosie są przed skrzynia; wal wychodzący ze skrzyni na przednie osie jest w środku pusty a napęd do skrzyni jest w środku :) ale tego nie jestem pewien, ciekawe jak to sie ma do napędu subaru ? W subaru chyba napęd półosi przednich idzie tez zpowrotem do przodu ale pod spodem. Może ktoś zweryfikować czy bzdur nie napisałem :) ?.

RS4 ma pewnie V8 cale przed przednia osia a to mniejsze auto niż legacy... no comments :wink:

Co do nowego legacy jestem pełen obaw, niestety. Stylistyka subaru dryfuje coraz dalej od moich gustów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...