Skocz do zawartości

Nawigacja.


Amero

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

takie glupie pytanie z zakresu nawigacyjnego ....

 

w obk 08 w tej nawigacji z dvd zintegrowanym z radiem (nie w schowku), moze mi ktos wyjasnic jak zrezygnowac z nawigowania do danego punktu po rozpoczeciu nawigowania?

np nawiguje sobie do domu, jestem juz tam gdzie wiem jak mam jechac, chce to wylaczyc i .... jak? 

 

  :huh:

 

a czy ktos moze posiada jakas instrukcje do tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tj pisze Alex, w options, route masz "cancel guidance" i przestaje prowadzic :). Intrukcji nie mam, bo chyba nie potrzbena jest :)

Może ktoś podesłać link do najnowszych map?

 

Ostatnio znalazłem Volvo RTI MMM2 2014 DVD-D, wypaliłem na płytę i nie poszło niestety.

W Obk/LGC MMM2 działa po FL, czyli od 2007 w navi ze zintegrowanym DVD. Ty chyba bedziesz mial jeszcze starsza jednostke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podesłać link do najnowszych map?

 

Ostatnio znalazłem Volvo RTI MMM2 2014 DVD-D, wypaliłem na płytę i nie poszło niestety.

Spróbuj z inną płytą/innym programem do nagrywania. Oczywiście z najmniejsza prędkością.

U mnie z kolei jest inny problem z tymi mapami. Niby działa, ale nie można wpisać adresu. Jedyna opcja to wpisywanie współrzędnych z ręki.

Ale to podobno problem sprzętowy, starsza navi nie jest w stanie 'uciągnąć' tak dużej ilości danych i płyt DL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dorzuce 3 grosze.... pewnie wiecie ale moze nie  :)

jak przytrzymacie przycisk "info" to po paru sekundach mamy dodatkowe opcje ktore o ile sie orientuje nie sa dostepne w inny sposob, co ciekawe i zastanawiajace, dlaczgo wsrod nich jest.... kalendarz?

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może ktoś podesłać link do najnowszych map?

 

Ostatnio znalazłem Volvo RTI MMM2 2014 DVD-D, wypaliłem na płytę i nie poszło niestety.

Spróbuj z inną płytą/innym programem do nagrywania. Oczywiście z najmniejsza prędkością.

U mnie z kolei jest inny problem z tymi mapami. Niby działa, ale nie można wpisać adresu. Jedyna opcja to wpisywanie współrzędnych z ręki.

Ale to podobno problem sprzętowy, starsza navi nie jest w stanie 'uciągnąć' tak dużej ilości danych i płyt DL

To nie problem nośnika, a oprogramowania na nim się znajdującego. Na "starych" urządzeniach działały bez problemu płyty DVD DL, np. mapami Europy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dorzuce 3 grosze.... pewnie wiecie ale moze nie  :)

jak przytrzymacie przycisk "info" to po paru sekundach mamy dodatkowe opcje ktore o ile sie orientuje nie sa dostepne w inny sposob, co ciekawe i zastanawiajace, dlaczgo wsrod nich jest.... kalendarz?

hmm to chyba nie trzeba trzymac dluzej info, tylko je wcisnac, jest kalendarz, kalkulator, elektorniczne zegary i cala masa inny "przydatnych" gadzetow :).

Za to z navi jestem bardzo zadowolony, dziala szybko, nigdy mnie jeszcze nie zawiodla, dosc dobrze planuje trasy - nawet dluzsze zagraniczne.

 

Jeszcze z ciekawostek, ktore zobaczylem ostatnio bedac w Czechach i A, jak sie jedzie ichnia autostrada to z prawej stony w navi pojawiaja sie informacje o najblizszych MOPach wraz z inkonkami pokazujacymi uslugi (paking, jedzenie, itd)

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja w ramach uzupelnienia :)

 

Plyty Volvo dzialaja pieknie ale no trzeba startowac z plyty oryginalnej, natomiast wypalilem sobie plyte z podmienionym plikiem (pare stron wczesniej gdzies jest ktory to plik) i dooopa nie dziala, tzn mapa sie pieknie pokazuje ale nie mozna wyszukiwac po adresie it, mozna nawigowac do zapisanych pozycji ale nie mozna wyszukiwac.

 

Ciekawe...

 

W kazdym razie moze ta informacja komus sie przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam problem,

po odbiorze auta zza wielkiej wody i odpaleniu go zauwazylem brak karty SD, a co za tym idzie ani audio, ani navi, ani komputer nie dziala... czym to uzupełnic skoro klona SD zrobić i można, ale nie działa ???

Ktorys z kolegow a i owszem pewnie pożyczy SD, ale przy pierwszej okazji zdjęcie klem i problem wraca ...

JAK ODBLOKOWAC BC/NAVI W NOWYM FORESTERZE ???

ASO obiecuje pomoc ale tylko w zakresie zdobycia karty SD europa za dobrze powyzej 2tys.pln

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem,

po odbiorze auta zza wielkiej wody i odpaleniu go zauwazylem brak karty SD, a co za tym idzie ani audio, ani navi, ani komputer nie dziala... czym to uzupełnic skoro klona SD zrobić i można, ale nie działa ???

Ktorys z kolegow a i owszem pewnie pożyczy SD, ale przy pierwszej okazji zdjęcie klem i problem wraca ...

JAK ODBLOKOWAC BC/NAVI W NOWYM FORESTERZE ???

ASO obiecuje pomoc ale tylko w zakresie zdobycia karty SD europa za dobrze powyzej 2tys.pln

 

Tomasz

Karta SD w Naviextra kosztuje 219 Euro. U mnie po wyjeciu karty dziala radio i odtwarzacz, tak samo komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grzesiu,

 

Naviextra (219 EURO ?)

Ajak to sie ma do tego iz na karcie ukryty jest kod parujacy dokladnie moja navi z karta SD ?

Nie jestem biegly w angielskim ale nie widze jak skontaktowac sie z kims z naviextras by dopytac o karte. Doszuklaem sie tylko jakis aktualizacji tylko czy aktualizacja zalatwi mi temat bycia karta/matka ???

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grzesiu,

 

Naviextra (219 EURO ?)

Ajak to sie ma do tego iz na karcie ukryty jest kod parujacy dokladnie moja navi z karta SD ?

Nie jestem biegly w angielskim ale nie widze jak skontaktowac sie z kims z naviextras by dopytac o karte. Doszuklaem sie tylko jakis aktualizacji tylko czy aktualizacja zalatwi mi temat bycia karta/matka ???

 

Tomasz

Tego nie wie nikt.  Walkuje temat nawigacji Subaru na karcie SD od roku. Pisalem do Navtequ. do Subaru w Norwegii i nikt nic nie wie. Navteq (Naviextra) wrecz mi odpowiedzial, ze oni nie dostarczaja map do Subaru......

Instrukcja na https://subaru-na.naviextras.com/shop/portal jest tak, ze nie wiadomo, co i za ile sie kupuje. Mowi sie o downloadzie mapy, a jednoczesnie o wysylaniu karty SD. Tylko, ze mapa po aktualizacji na fabryczna karte 4 GB sie raczej nie zmiesci.

Podobno system jest wgrany na urzadzenie i w jakis sposob jest sparowany z karta. Mnie ostatnio wgrali aktualizacje oprogramowania stacji na karte razem z mapami i po wlozeniu karty system sie zaktualizowal. Probowalem zrobic dal siebie kopie zapasowa karty i skopiowanej binarnie karty stacja nie widziala. Zrobilem kopie zapasowa na twardym dysku komputera z pomoca programu Naviextra toolbox.

Uwazam, ze wspolpraca Subaru z Navteqiem jest kompromitujaca dla Subaru. Mapy sa przestarzale i drogie, a takze rzadko aktualizowane. Wiecej nie kupie jakiegolwiek samchodu z nawigacja fabryczna oparta o mapy Navtequ. Szybciej i lepiej dziala nawigacja na pierwszym lepszym tablecie. Podobno ten sam system ma Toyota, moze jej uzytkownicy cos wiedza.

Kupilem Subaru z nawigacja bo mi zalezalo na kamerze cofania. W 2013 dostalem mapy z 2011 roku. W USA klienci postraszyli Subaru prawnikami i dostali aktualizacje map  z 2012-13 za darmo. W Europie sprzedawcy robia co chca.

Kontakt z Navteqiem nie jest prosty, jak juz pisalem. Oni nie maja zielonego pojecia co i dla jakiej marki sprzedaja. Wedlug informacji od mojego dealara Subaru aktualizacje map Suabru nie interesuja........, mam sobie sam aktualizowac z tej strony naviextra. Sprzedali samochodu z przestarzalym systemem i koniec martw sie sam dalej. Bylbym najszczesliwszy gdyby sie dalo to pudelko przeprogramowac na mapy Tomtoma.

Nie wiem jeszcze jak dziala ta aktualizacja. Kupownie map za 219 Euro z 2012 roku mi sie nie usmiecha. gdyby to byla jednorazowa oplata i aktualizacja co roku za darmo to jeszcze moze bym sie skusil. To jest zwykle zdzierstwo.  Z tego co rozumiem to w trakcie zakupu oryginlna karta musi byc w czytniku w komputerze, ale pewny nie jestem. Mimo, ze niezle znam angielski to nie bardzo rozumiem zasady aktualizacji map.

 

Tu jest link do kontaktu z nimi, ale nie spodziewalbym sie za wiele.https://subaru-eu.naviextras.com/shop/portal/support?selectedTab=contactus

 

Wlasnie sie dowiedzailem., ze Navteq nazywa sie teraz HERE.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a odnośnie KNA_DV3200, ktoś sie bawił może podmianą jakiś plików co by w mapach "alternatywnych" działało min wyszukiwanie po adresie. Ewentualnie sam sie chętnie pobawie, tyle ze podpowiedzi jakiś potrzeba. Np jak sie nazywa plik podmieniany w nawi z kartami sd? Myśle nad jakąś kompilacją starej plyty w pełni działającej z nowszą alternatywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

można zmienić z "ręki" na numer karty kopiowanej, ale to juz zapewne

 

Grzesiu,

kol. MURsus napisal: Kartę należy kopiować binarnie np. WinHex lub DFSee ... to działa :drool: ... dodatkowo nr id można zmienić z "ręki" na numer karty kopiowanej, ale to juz zapewne wiesz.

Tomasz

Mnie nie dzailalo. O ktory numer karty chodzi i gdzie on sie miesci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich,

a ja się pochwalę że właśnie udało mi się przeszczepić do mojej chrumci budkę z oryginalną navi kupioną dwa lata temu.

W sumie nie było to taki skomplikowane jak myślałem  ino.. parę  kabelków...  :)

Navi to KNA-g520 + forkowy wyświetlacz, navi zaktualizowałem do wersji 4.2  i wgrałem mapkę CNE 2014.4 NT.

Wszystko śmiga aż miło, jeszcze muszę ogarnąć dźwięk bo mam nieoryginalne radio i myślę jak to pożenić.

Czy w zestawie fabrycznym tj. navi i radio podczas nawigowania radio się wycisza?

Edytowane przez Seb_ek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...