Skocz do zawartości

Nawigacja.


Amero

Rekomendowane odpowiedzi

a problem polega na tym ze po wlozeniu plyty eastern europe pokazuje zarys europy (wczesniej byl zarys stanow zjednoczonych) ale wczytuje tylko mape wegier zamiast calej wschodniej europy.

mial ktos juz taki problem? jak sie z nim mozna uporac?

Zmień kraj w ustawieniach nawigacji (H, PL, SL etc.). Domyślnie, dla map Europy Wschodniej są ustawione właśnie Węgry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Panowie moze jednak jest jakies rozwiazanie do wbudowanej navi Legacy MY06? Przeczytalem caly watek, jutro jeszcze zerkne na dokladne oznaczenia jaki mam system itp, ale moze ktos wie co tam moge wsadzic zeby działało? Mam stara wersje mapy na WE z 2006 roku:(

 

Bo wychodzi na to ze nowe wersje volvo nie zagrają, a u Alexa chyba zabraklo miejsca w smietniku, skoro jakos temat umarł :)

 

Posiadam prawdopodobnie taką samą nawigację ( kenwood 5220 ) z zainstalowanym garminem ( niestety 2006 ). Udało się komuś zaktualizować te mapy ( nie mam czytnika kart ).

 

Witam,Poszukuję płytę instalacyjną ( chyba tak się to nazywa?) do Legacy z 2006 roku.PozdrawiamWojtek

 

W trójmieście służe pomocą ( auto z 2006 ale na płytce napisane ver.2.2 2004-2005 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, szukam map do Subaru Outback z 2008 roku, interesuje mnie rowniez czy ktos juz montowal kamere cofania?? Chcialbym sie za to zabrac na weekend aczkolwiek wiem ze trzeba jakos uruchomic funkcje pokazywania lini parkowania czy juz ktos podolal w tym temacie? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam map do Subaru Outback z 2008 roku, interesuje mnie rowniez czy ktos juz montowal kamere cofania?? Chcialbym sie za to zabrac na weekend aczkolwiek wiem ze trzeba jakos uruchomic funkcje pokazywania lini parkowania czy juz ktos podolal w tym temacie? pozdrawiam

 

Lopat84: PW w sprawie navi.

 

Co do kamery to może napisz jaką masz. Z tego co pamiętam to w tym modelu Outbacka nie było możliwosci podpięcia pod fabryczne radio/navi dedykowanej kamery i chyba nie ma przygotowanego miejsca np w okolicach tablicy rejestracyjnej na montaż.

 

Jescze informacyjnie: wczoraj zamontowalem kamerę cofania w Foresterze i wiązało się to z z demontażem paneli klapy bagażnika (dosyć proste - zatrzaski i śruby) i części paneli w bagażniku (śruby). Kamera montowana w miejsce obudowy oświetlenia tablicy. Prowadzenie kabli wzdłuż progu, zasilanie podpięte z gniazda zapalniczki w bagażniku.

Trochę mi w tym pomogła dokumentacja z http://techinfo.subaru.com/search/index.html.

 

edit: wlasnie doczytalem 'linie parkowania". Masz moduł IPAS??? Tez zamontowałem ale nie mogę zmusić do poprawnego działania - moge go skonfigurować - pokazuje menu, wybor samochodu itp natomiast przy cofaniu juz nic pokazuje - jest sam obraz z kamery.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kamery to może napisz jaką masz. Z tego co pamiętam to w tym modelu Outbacka nie było możliwosci podpięcia pod fabryczne radio/navi dedykowanej kamery i chyba nie ma przygotowanego miejsca np w okolicach tablicy rejestracyjnej na montaż.

 

Jeżeli masz navi to popatrz tu:

viewtopic.php?f=24&t=151020&view=unread#unread

 

W wersji z navi można podpiąć kamerę i jest miejsce na nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poszukuje do Forestera 2006 magiczną płytkę co zamieni fabryczną budkę z zegarkiem na (w miarę aktualną) mapę PL.

Mam aktualnie oryginalna płytkę chyba z 2005 i nie ma w ogóle PL na mapie.

Z góry dziękuję za jakieś info na PW. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje do Forestera 2006 magiczną płytkę co zamieni fabryczną budkę z zegarkiem na (w miarę aktualną) mapę PL.

Mam aktualnie oryginalna płytkę chyba z 2005 i nie ma w ogóle PL na mapie.

Z góry dziękuję za jakieś info na PW. :roll:

Np. http://www.sdcv.pl/f61/land-rover-range ... 42166.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy mam pytanie odnośnie oryginalnej nawigacji do Forysia. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co trzeba zrobić żeby wyświetlał czas za ile dojadę do danego punktu na mapie?? Nadmienię że posiadam mapę z 2011roku.

 

-- So lip 28, 2012 7:23 pm --

 

Koledzy Help Me!!!

W dalszym ciągu nie mogę sobie poradzić z navi/ustawieniami-wyświetlaniem....

Po wybraniu miejsca docelowego i wyborze trasy nie pokazuje mi czasu na którą mam przybyć do celu lub czasu ile mi pozostało jeszcze do przyjazdu. Czy ktoś może mi poradzić w czym jest rzecz, poza tym jeszcze gdy się zbliżam do skrzyżowania powinno pokazywać zbliżenie oraz kierunek gdzie mam skręcić.

Poniżej wklejam zdjęcie o co mi chodzi. Zaznaczam, że posiadam najnowszą płytę dedykowaną do Subaru a nie do Volvo lub Toyoty.

 

gggggsh.jpg zdjęcie z sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wybraniu miejsca docelowego i wyborze trasy nie pokazuje mi czasu na którą mam przybyć do celu lub czasu ile mi pozostało jeszcze do przyjazdu. Czy ktoś może mi poradzić w czym jest rzecz, poza tym jeszcze gdy się zbliżam do skrzyżowania powinno pokazywać zbliżenie oraz kierunek gdzie mam skręcić.

Czy masz komunikaty głosowe nawigacji (np. "in 500m turn left") ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wybraniu miejsca docelowego i wyborze trasy nie pokazuje mi czasu na którą mam przybyć do celu lub czasu ile mi pozostało jeszcze do przyjazdu. Czy ktoś może mi poradzić w czym jest rzecz, poza tym jeszcze gdy się zbliżam do skrzyżowania powinno pokazywać zbliżenie oraz kierunek gdzie mam skręcić.

Czy masz komunikaty głosowe nawigacji (np. "in 500m turn left") ?

 

 

Mam tylko komunikat jak startuje i jak dojadę do celu, ale tak jak piszesz in 500m turn left nie mam...

Naprawdę już nie wiem w czym tkwi przyczyna.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wybraniu miejsca docelowego i wyborze trasy nie pokazuje mi czasu na którą mam przybyć do celu lub czasu ile mi pozostało jeszcze do przyjazdu. Czy ktoś może mi poradzić w czym jest rzecz, poza tym jeszcze gdy się zbliżam do skrzyżowania powinno pokazywać zbliżenie oraz kierunek gdzie mam skręcić.

Czy masz komunikaty głosowe nawigacji (np. "in 500m turn left") ?

Mam tylko komunikat jak startuje i jak dojadę do celu, ale tak jak piszesz in 500m turn left nie mam...

Naprawdę już nie wiem w czym tkwi przyczyna.....

W wątku Forester/Nawigacja fabryczna napisałem: Ponadto nawigacja, będzie potrzebować sygnał prędkości VSS oraz opcjonalnie sygnał biegu wstecznego (REV).

Brak sygnału VSS jest przyczyną takiego zachowania nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wybraniu miejsca docelowego i wyborze trasy nie pokazuje mi czasu na którą mam przybyć do celu lub czasu ile mi pozostało jeszcze do przyjazdu. Czy ktoś może mi poradzić w czym jest rzecz, poza tym jeszcze gdy się zbliżam do skrzyżowania powinno pokazywać zbliżenie oraz kierunek gdzie mam skręcić.

Czy masz komunikaty głosowe nawigacji (np. "in 500m turn left") ?

Mam tylko komunikat jak startuje i jak dojadę do celu, ale tak jak piszesz in 500m turn left nie mam...

Naprawdę już nie wiem w czym tkwi przyczyna.....

W wątku Forester/Nawigacja fabryczna napisałem: Ponadto nawigacja, będzie potrzebować sygnał prędkości VSS oraz opcjonalnie sygnał biegu wstecznego (REV).

Brak sygnału VSS jest przyczyną takiego zachowania nawigacji.

 

Subleo muszę Ci znowu podziękować za dobre naprowadzenie na z pewnością trafiony Trop. Nie wiem czy mi się jeszcze uda przed wyjazdem na Wakejszyn do tego się dobrać bo zaledwie to poprowadzenie jednego kabelka ale nie wiem czy mam się wpiąć do kostki pod schowkiem czy tam jest kabelek pod który mam się podczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś sposób na działające POI i wyszukiwanie adresów w nowszych mapach toyoty (e14, e15).

Mapki są całkiem niezłe ale te dwa mankamenty trochę je dyskwalifikują do codziennego użytku.

Może "coś" podmienić ze starszej działającej w pełni wersji (np e12).

Próbował ktoś coś :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy mam pytanie czy ktoś się orientuje gdzie w Lublinie mogę zakupić takie oto cudo???

 

dsubfemalecrimppin.jpg

 

-- So sie 18, 2012 8:03 pm --

 

Po wybraniu miejsca docelowego i wyborze trasy nie pokazuje mi czasu na którą mam przybyć do celu lub czasu ile mi pozostało jeszcze do przyjazdu. Czy ktoś może mi poradzić w czym jest rzecz, poza tym jeszcze gdy się zbliżam do skrzyżowania powinno pokazywać zbliżenie oraz kierunek gdzie mam skręcić.

Czy masz komunikaty głosowe nawigacji (np. "in 500m turn left") ?

Mam tylko komunikat jak startuje i jak dojadę do celu, ale tak jak piszesz in 500m turn left nie mam...

Naprawdę już nie wiem w czym tkwi przyczyna.....

W wątku Forester/Nawigacja fabryczna napisałem: Ponadto nawigacja, będzie potrzebować sygnał prędkości VSS oraz opcjonalnie sygnał biegu wstecznego (REV).

Brak sygnału VSS jest przyczyną takiego zachowania nawigacji.

 

Subleo czapki z głów. Dzisiaj poszedł montaż sygnału VSS wszystko się pojawiło, wszystko się zgadza i jest tak jak być powinno. Zatem Pyfko się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

sk4000,

 

chyba nie do końca rozumiem skróty myślowe. posiadam trochę dobrych map do naszej budki, z toyoty ostatnia na europę wsch+ pl z 2009 oraz całkiem dobra z fiata 2011, teraz też na2012 ale znikalektor po chwili nawigowania...czym są zatem toyoty e14, e15 czy navi od nich gada i ma dobre mapy ???

jak to podmieniac część plików z starej navi od e12 wklejajac na swiezsza płytkę ?

kurcze to tak można? udało mi się ściągnąć mapy cudooowne z volvo 2010, ale pochwili ustawień wyboru kraju poszła dalej, wybiez adres ...zawiecha.Mapy z volvo s60 a wsadzone do napędu kenwooda czytane były nawet soft trochę poobdlugiwal ale potem zawiecha. moze ktoś wie jak wydlubac tylko pliki z mapami i zaszczepic na taka ktorej mapy są mizerne ale soft obsługiwany jest przez nasza navi...

 

tomasz

 

-- Pt paź 05, 2012 9:37 pm --

 

sk4000,

 

chyba nie do końca rozumiem skróty myślowe. posiadam trochę dobrych map do naszej budki, z toyoty ostatnia na europę wsch+ pl z 2009 oraz całkiem dobra z fiata 2011, teraz też na2012 ale znikalektor po chwili nawigowania...czym są zatem toyoty e14, e15 czy navi od nich gada i ma dobre mapy ???

jak to podmieniac część plików z starej navi od e12 wklejajac na swiezsza płytkę ?

kurcze to tak można? udało mi się ściągnąć mapy cudooowne z volvo 2010, ale pochwili ustawień wyboru kraju poszła dalej, wybiez adres ...zawiecha.Mapy z volvo s60 a wsadzone do napędu kenwooda czytane były nawet soft trochę poobdlugiwal ale potem zawiecha. moze ktoś wie jak wydlubac tylko pliki z mapami i zaszczepic na taka ktorej mapy są mizerne ale soft obsługiwany jest przez nasza navi...

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy. Mam pytanie czy to wina samego urządzenia czy płyty z mapą?? A mianowicie- posiadam dwie płyty(obie wypalane) jedną z graną z Oryginału do Subaru druga bodajże z Toyoty. Sytuacja wygląda następującą- po dłuższym czasie pracy czyli funkcja mapy, potrafi się zawiesić lub wyskakuje komunikat please insert disc itd... czarny ekran z napisem . W czym może tkwić przyczyna? czy to ma związek z mapami czy może laser do odczytu szfankuje a może urządzenie coś wysiada??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arkitekt

 

Na jakimś forum czytałem że ktoś zmontował płytkę z nowsza mapą podmieniając jakieś pliki systemowe ze starszej wersji ale link był już nieaktywny więc nie potwierdzę czy to działało.

Z fiata próbowałem ale navi ich nie czytało (używasz command+ czy innej? spróbowałbym czegoś ale nie znalazłem fiata z formatem KWI) Z toyoty nowsze wersie e14/15 z dokładnością są spoko ale lektora niet i wyszukiwanie po adresie nie działa (ja wyszukuje adres na starej mapie i potem podmieniam płytkę na nowszą) i zajmuja dwuwarstwowe dvd. Z landrovera są też spoko (bez lektora) ale na nasz kraj 2010 najnowsza chociaż zaczynają już wchodzić do sprzedaży 2012 (ale na necie brak jeszcze)

 

@arkady

wiesz jak szybko były płyty wypalane? może za szybko dla navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawcie sie w plyty z Toyoty,Land Rovera czy Fiata. Stosunkowo najlepsze sa mapy z Volvo i dziala wszystko.

Mapy dokladniejsze niz Subaru i Land Rovera.

 

Ok super informacja, ale czy coś na temat mojego pytania jesteś w stanie pomóc??

A to rozumiem, że posiadasz najnowsze płyty do Volvo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...