Skocz do zawartości

Lusterka boczne i szyby brudzą się


bijej

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Stosuje preparat oferowany w makro - "niewidzialna wycieraczka". Wymaga troche wysilku podczas "nalozenia",ale dzieki temu spelnia swoje zadania. Ostatnie 500 000km przejechalem autami zawsze go uzywajac. Poprawia widocznosc w kazdym aucie. polecam.

Pozdro Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radekk, hogi, To nie jest odpowiedni dział na nabijanie postów.

Ale my przecież próbowaliśmy się dowiedzieć co spowoduje użycie tego specyfiku na przednią szybę :???: :smile: Ale dobrze, już nie będziemy :razz:

Z tego co słyszałem, owa niewidzialna wycieraczka na przedniej szybie powoduje większe rozmazywanie brudu podczas pracy wycieraczek.

Dzięki za wyjaśnienie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, ale przecież ten produkt został wymyślony aby go używać na przedniej szybie :roll:

Wątpię, żeby ktoś brał pod uwagę brudzące się (bardziej niż w innych markach) boczne szyby w Subaru.

Jak reklamują towar to prezentują go chyba na przedniej szybie. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, kupiłem Autoland ( znowu :mrgreen: ), ale tym razem z nanotechnologią. Dam znać, jak się to spisuje. Na razie jechałem z tym tylko kawałek. Było mokro, ale deszcz tylko trochę kropił. Nawet jednak w takich warunkach jest trochę lepiej. Woda na szybie gromadzi się w postaci kropel - jest lepiej usuwana przez pęd powietrza. Przy mocniejszym deszczu i trochę większych prędkościach powinno być jeszcze lepiej. Nie zaobserwowałem jakichkolwiek problemów z wycieraczkami przedniej szyby. Tutaj też jest IMO lepiej niż bez preparatu. Muszę jeszcze z tym pojeździć. To są moje pierwsze, dość powierzchowne, odczucia.

 

PS Chętnie Ci to pożyczę do przetestowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też z Makro. Ten sam producent - Autoland. Ale nowy produkt.

Miałem taki (wylądował w koszu na śmieci): http://www.autoland.pl/polski/look.htm

 

Kupiłem taki (nie widzę tego produktu na stronie Autolandu): http://moto.allegro.pl/item296125777_lo ... 50_ml.html

Z tego, co pamiętam zapłaciłem coś koło 11 złotych brutto. Ale jak zobaczyłem powyższą aukcję, to zacząłem mieć wątpliwości :roll: Sprawdzę na fakturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem szybko brudzących się szyb bocznych i lusterek dotyczy też OBK - sprawdzone empirycznie, po 100 - 150 km w trasie przez boczne szyby widać bardzo niewiele. A lusterka poza skłonnością do szybkiego brudzenia się mają tendencję do zaparowywania (?). Widać cokolwiek dopiero po włączeniu podgrzewania i trzeba tak cały czas, bo jak sie wyłączy to znowu klops. Strasznie to uciążliwe i w sumie niebezpieczne przy wyprzedzaniu, ale póki co, po 2 miesiącach używania tego auta stwierdzam, że to jego największa wada :) Jeśli chodzi o szybę tylną to raczej nie ma problemu bo mam wycieraczkę.

 

Co do odpowiedzi PT Dyrekcji - nietrafna. W żadnym z kilku uprzednio używanych aut nie było takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chwilę wracając do brudnych szyb tylnych w Foresterze (i nie tylko):

 

chlapacze przy tylnych kołach nic/niewiele pomogą, bo szybę brudzi przede wszystkim opływ powietrza. spoiler na górze trochę pomaga, ale tylko trochę, bo najbardziej brudzi opływ spod samochodu (zawsze tak jest). jedyne w miarę skuteczne rozwiązanie to chlapacz wzdłuż zderzaka, na całej szerokości samochodu (czasem widać takie na ciężarówkach), ale zapewne takich nie ma "do Subaru", poza tym potwornie "toto" byłoby brzydkie, no i jeśli ktoś czasem wjeżdża "w miękkie" to już w ogóle porażka.

 

włącznik podgrzewania lusterek opisany jest instrukcji. nawet tej kolorowej gazetowej "skróconej" (za to jak zmienić jasność wyświetlacza w radiu już nie. :evil: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...