Skocz do zawartości

Lusterka boczne i szyby brudzą się


bijej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako nowy posiadacz nowego Forestera 2.0 AT z 2007- zastanawiam się dlaczego szyby boczne i lusterka boczne tak bardzo łatwo się brudzą. Szkoda też, że boczne lusterka nie są podgrzewane.

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!

Jako nowy posiadacz nowego Forestera 2.0 AT z 2007- zastanawiam się dlaczego szyby boczne i lusterka boczne tak bardzo łatwo się brudzą. Szkoda też, że boczne lusterka nie są podgrzewane.

 

Bartek

 

Prowokacja? :roll: :mrgreen:

 

Podgrzewanie lusterek bocznych jest uruchamiane przyciskiem do podgrzewania wycieraczek - o ile dobrze pamiętam pierwszy z prawej:?: Taki z symbolem wycieraczek.

 

Jeżeli ogrzewanie nie działa, to :arrow: ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tak drążąc temat- szybko brudzące się szyby boczne w Foresterze;

To w żadnym z aut, z którymi miałem i mam w ostatnich kilku latach do czynienia nie brudzą się one tak szybko i chyba nie tylko dla mnie jest to dyskomfort?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Brudzą się strasznie. Był już o tym zresztą osobny temat, ale nie mogę go znaleźć :( Ech ta szukajka :twisted:

 

bijej napisał/a:

zastanawiam się dlaczego szyby boczne

 

Potwierdzam. Też mnie to denerwuje.

Zauważyłem, że szczególnie szybko brudzą się wiosną i jesienią.

Nie mogę dojść, dlaczego?

Nie poświęcili wystarczającej uwagi aerodynamice :(

Powinni tak ukształtować odpowiednie elementy nadwozia, żeby wokół szyb powstawały zawirowania powietrza osuszające szyby. Z aut, którymi jeździłem, najlepiej miał to ogarnięte Mercedes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to przypadłość wynikająca z jakości i czystości ..... polskich dróg.

No jasne. Bo inne samochody jeżdżące po polskich drogach nie jeżdżą po polskich drogach :roll:

 

DZIAŁ TECHNICZNY, czy macie jakiś patent na to, żeby się aż tak nie brudziły :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do; Dział Techniczny

W nawiązaniu do Państwa odpowiedzi na moje pytanie o brudzące się szyby;

Co zrobić, żeby zacząć jeździć Foresterem po tych innych polskich, brudnych drogach, na które każdego dnia wyjeżdżam czy to Scenikiem, czy też Land Roverem, a które są chociaż na tyle czyste, że się w tych moich innych autach boczne szyby i lusterka aż tak nie brudzą....

:-)

Może czasem zamiast głupio się tłumaczyć, warto by było przyznać się do tego, że coś nie jest doskonałe, bo jak jakiś czas marzyłem o Foresterze zanim się zebrałem i go zakupiłem, tak teraz mimo, że brudzące się szyby boczne są bardzo istotnym czynnikiem zmniejszającym bezpieczeństwo jazdy tym samochodem- to mi się i tak on podoba.

Tak naprawdę nie podoba mi się tylko nonszalancja i mało profesjonalne podejście u teoretycznie profesjonalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą zastanawiam się czemu tylko w tzw. krajach demokracji ludowej jest taki brud na drogach. Na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale jak popada, to się robi koszmarna papka. Nigdzie na zachód od odry taki efekt nie występuje. Macie jakieś teorie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido__, dlatego napisałem o zanieczyszczeniu powietrza :roll: Jak spadnie deszcz, to wszystko jest na drodze. W dużej ilości, bo dziury, bo złe odprowadzenie wody itp. IMO suche drogi w Polsce nie są równie czyste, jak na zachodzie.

 

 

Ciekawe czy DT w końcu wypowie się merytorycznie, zamiast sobie z nas dworować :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą zastanawiam się czemu tylko w tzw. krajach demokracji ludowej jest taki brud na drogach. Na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale jak popada, to się robi koszmarna papka. Nigdzie na zachód od odry taki efekt nie występuje. Macie jakieś teorie?

 

W Bolandii tylko z rzadka myje się koła ciężarówek wyjeżdżających z budowy.

W Bolandii można przewozić sypkie towary (piasek, żwir itp.) ciężarówką bez plandeki.

W Bolandii nie sprząta się chodników.

 

...itd. Oczywiście są chlubne wyjątki, ale szeroko pojęte utrzymywanie czystości to nad Wisłą rzadkość :sad:

 

[ Dodano: Wto Sty 08, 2008 6:39 pm ]

a co powiedziec o tylnej szybie ta to sie zamalowywuje moment

 

W Legacy kombi też jest czarna po 2 kilometrach od wyjechania z myjni. Na szczęście mam czarny samochód :wink: a i szyby przyciemniane, więc nie bardzo widać :razz:

 

...co nie zmienia faktu, że w Primerze kombi problem praktycznie nie istniał. IMO aerodynamika tego elementu leży i kwiczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...