Skocz do zawartości

Jak ktoś o Subaru pisze to my poczytać lubimy.


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

Than_Junior, niby dlaczego?

 

Chciałem Intakowi przypomnieć, że statystyki są trzecim stopniem kłamstwa i nie co się denerwować, że one prawdziwe nie są. Zresztą co komu ze statystyk, jeśli jakaś firma będzie miała niezawodność swoich modeli 99%, a on trafi na ten 1%? Żadne pocieszenie, że 99 innych osób ma za to niezawodne auto. Równie dobrze może być odwrotna sytuacja i można trafić na to 1% niezawodnych aut zawodnej firmy. Takie statystyki dla kupującego pokazują tylko jaką ma szansę na zakup bezawaryjnego auta. Liczy się szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Than_Junior, niby dlaczego?

 

Chciałem Intakowi przypomnieć, że statystyki są trzecim stopniem kłamstwa .....

 

Ja Ci chciałem przypomnieć że jutro wzejdzie słońce na wschodzie mimo tego że będziesz usilnie Nas tu na forum przekonywać że może być, albo jest odwrotnie... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intak, najprawdopodobniej tak, lecz nie dla wszystkich.

 

Wzruszyła mnie Twoja wiara w statystyki i obrona ich.

 

Witku nigdzie w tym wątku nie broniłem statystyk. Tylko stwierdziłem że te, są bardzo błędne w założeniu. Moje zdanie o statystykach jest podobne do Twojego. Jak na przykładzie: Jedne z nas ma laskę co noc, a drugi żyje w celibacie to statystycznie i tak bzykasz co drugą noc :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym właśnie polega manipulowanie statystykami - każda osoba, która ma odrobinę pojęcia o statystyce wie, że wyciąganie średniej z małej próbki, albo z próbki o rozkładzie bardzo nietypowym nie ma sensu (typu: jedna osoba zarabia 10 milionów, 1000 zarabia po 1000, czyli średnio wychodzi po prawie 11 tysiące na łebka, albo - jeszcze gorzej - przy średniej "zwykłej", arytmetycznej, 5 milionów 500). W takich sytuacjach dużo bardziej wartościowe informacje daje mediana 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż aut osobowych w roku 2006/2005:

 

6b1a7e344be94779m.jpg

 

© auto świat

 

Jak widać w 2006 w Polsce roku Subaru sprzedało:

638 Forester'ów

252 Legacy

177 Imprez

113 Outback'ów

43 Tribeca

oraz 2 modele Justy

 

W sumie 1226 egzemplarzy (rok wcześniej 946)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz 2 modele Justy

 

I to daje nam odpowiedz na pytanie o najbardziej unikalny model Subaru :mrgreen:

 

masz rację, ale powinno to dawać do myślenia SIP'owi, czy opłaca sie nadal sprzedawać ten model, jak dla mnie obecny Justy, to po prostu droższy Ignis (przykro mi ale ja to tak widze), no i sprzedaż go zysków za dużych nie daje, a trzeba broszurki przygotowywać itp a tylko prestiż taki model moim zdnaiem obniża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację, ale powinno to dawać do myślenia SIP'owi, czy opłaca sie nadal sprzedawać ten model, jak dla mnie obecny Justy, to po prostu droższy Ignis (przykro mi ale ja to tak widze), no i sprzedaż go zysków za dużych nie daje, a trzeba broszurki przygotowywać itp a tylko prestiż taki model moim zdnaiem obniża

 

Z tym obnizaniem prestizu to moze bez przesady, ale na pewno (jak widac) nie jest to model na polski rynek - on ma prawo dobrze sprzedawac sie w CH, AUS i IT, ale na pewno nie tutaj, gdzie podstawowym pojazdem w rejonach gorzystym jest zarzniety VW Passat pochlapany farba emulsyjna i z drabina na dachu, obsadzony piecioma panami w baranich lub plociennych czapkach, rowniez pochlapanych farba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEszcze rok temu Justy w PL mialo przewage nad Ignisem taka, ze IGnis byl oferowany tylko z napedem na jedna os. Odkad to sie zmienilo - coz, faktycznie jest drozsze, a oferuje mniej :( (a SIP ceny juz nie moze obnizyc).

 

A co do sensu sprzedazy - katalogi i tak juz sa, nie schodza raczej w duzych ilosciach, a jak ktos chce kupic, to sie takie Justy sprowadza (nie ma ich normalnie w salonach, jak pewnie zauwazyliscie ;) ). Pewnie i tak niedlugo zostanie wycofane z produkcji.

 

 

A tak na marginesie to Justym sie bardzo fajnie jezdzi! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej,

 

czytałem krótki artykuł (notatkę w zasadzie) w najgorszym "piśmie" moto - Auto Świat (kupuje to tylko dla zdjęć, bo do niczego innego się nie nadaje), o Legacy. Napisali , że prowadzi się "przyzwoicie"-mega zaskoczenie dla mnie. Że mały w środku, że silnik nieelastyczny-pytanie do osób, które takie Lagacy mają/jężdzą - ile w tym prawdy...Tej przyzwoitości prowadzenia chyba nie przeżyję...

 

W autoświecie to tylko vw/audi są świetne...bullshit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...