Skocz do zawartości

Zmiany moderatorskie


Subaryta

Rekomendowane odpowiedzi

To bylo by nadal niezgodne z tym co ustalono kilka miesiecy temu. Dyrekcja nie zyczy sobie prowadzenia lub reklamowania dzialalnosci gospodarczej firm konkurencyjnych na jej forum (jako gospodarz forum moze sobie tak zyczyc). Dotyczy to kazdego uzytkownika w tym moderatorow. Wyjatkiem sa drobne ogloszenia w dziale sprzedam/kupie.

 

nie-ASO pobierało opłaty za pokazanie STI czy może go wyprodukowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 532
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

osa551, wiec prosze cie o nie zasmiecanie tego watku, jak masz obrazac innych uzytkownikow, to lepiej zebys nic nie pisala.

 

[ Dodano: Nie Gru 30, 2007 2:18 pm ]

To bylo by nadal niezgodne z tym co ustalono kilka miesiecy temu. Dyrekcja nie zyczy sobie prowadzenia lub reklamowania dzialalnosci gospodarczej firm konkurencyjnych na jej forum (jako gospodarz forum moze sobie tak zyczyc). Dotyczy to kazdego uzytkownika w tym moderatorow. Wyjatkiem sa drobne ogloszenia w dziale sprzedam/kupie.

 

nie-ASO pobierało opłaty za pokazanie STI czy może go wyprodukowało?

Wiesz co to jest promocja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osa551, wiec prosze cie o nie zasmiecanie tego watku, jak masz obrazac innych uzytkownikow, to lepiej zebys nic nie pisala.

Mam wrażenie, że naprawdę się pogubiłeś w tym wątku.

Jeżeli uważasz, że zakaz wspominania o jakiejkolwiek innej niż SIP firmie na tym forum, jest dobry dla SIPu - to masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to jest promocja?

 

Znaczy, że wypromowali nowy model, który kupią lidzie w SIPie? No, bo przecież zaszczepili zainteresowanie i podziw STI u potencjalnych kupców, a w tak równej walce jaka jest od zawsze między STI i EVO to chyba niezmiernie ważne, czyż nie?

 

Jak ktoś nie będzie chciał być klientem ASO to nie będzie i jakaś prezentacja mało w tej kwestii zmieni. Natomiast wielu klientów nie-ASO nie jest klientami ASO, które poza naprawianiem usterek w seryjnych autach nić nie oferuje.

Przy zasadach wolnego rynku trzeba pokazać, że się jest lepszym, a nie udawać, że potencjalny rywal nie istnieje. T tak jakby na starcie skazywać się na porażkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba napisał/a:

osa551, wiec prosze cie o nie zasmiecanie tego watku, jak masz obrazac innych uzytkownikow, to lepiej zebys nic nie pisala.

 

Mam wrażenie, że naprawdę się pogubiłeś w tym wątku.

Jeżeli uważasz, że zakaz wspominania o jakiejkolwiek innej niż SIP firmie na tym forum, jest dobry dla SIPu - to masz rację.

 

To wtedy będzie mało wątków, ponieważ SIP jako SIP konkretny (myśle tu o dyrekcji i innych działaczach) wypowiadają się w bardzo zminimalizowanej formie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osa551, wiec prosze cie o nie zasmiecanie tego watku, jak masz obrazac innych uzytkownikow, to lepiej zebys nic nie pisala.

 

Jeśli jesteś moderatorem to daj mi pasek, jeśli nie to pls nie udawaj moderatora, bo twojego "śmiecia" jest tu tak samo dużo jak mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osa551, jako moderator bardzo Cię proszę o umiar. Od przyjmowania w ryj w tym wątku jestem ja.

Pozdrawiam

 

Ja natomiast Szanownego Moderatora bardzo proszę o obiektywizm, chyba że Kuba jest Twoim nowym zastępcą. Zostałam w tym wątku obrazona w tym samym stopniu co Kuba. Chwilowo możesz dac mi dowolną ilośc pasków, bo szczerze mówiąc nie mam już ochoty czytać tego Forum ani się na nim wypowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a natomiast Szanownego Moderatora bardzo proszę o obiektywizm,

Staram się.

chyba że Kuba jest Twoim nowym zastępcą.

Nie jest. A nawet gdyby był to i tak zaregowałbym tak samo.

Chwilowo możesz dac mi dowolną ilośc pasków, bo szczerze mówiąc nie mam już ochoty czytać tego Forum ani się na nim wypowiadać.

Pasków Ci nie dam bo nie pojawiło się nic co mogłby mnie do tego skłonić. Co do czytania forum - wolna wola niemniej myślę, że byłoby szkoda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osa551, jako moderator bardzo Cię proszę o umiar. Od przyjmowania w ryj w tym wątku jestem ja.

 

Nająłeś się na admina to przyjmuj zastrzeżenia userów ze spokojem a nie uprawiaj niczym nieuzasadanionej martyrologii.

 

Co przyjmujesz w ryj?

 

Swoją drogą, jak na człowieka, który tyle razy pisał tu o kulturze i kreował się na mistrza savoir-vivre to zaiste bardzo eleganckie określenie wygenerowałeś.

 

over&out/M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osa551, brak odpowiedzi przyjmuje jako przyznanie mi racji.

 

Łał, jakie to dojrzałe.. :roll:

Będę chyba całą noc teraz przy komputerze siedział żeby ci odpowiadać... :twisted: :razz:

 

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem to co napisałem wcześniej - jeżeli dalej będziesz miał takie zdanie - trudno, jeżeli natomiast uda ci sie zrozumieć o co mi chodziło to zapraszam do dalszej dyskusji.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba napisał/a:

Wiesz co to jest promocja?

 

 

Znaczy, że wypromowali nowy model, który kupią lidzie w SIPie? No, bo przecież zaszczepili zainteresowanie i podziw STI u potencjalnych kupców, a w tak równej walce jaka jest od zawsze między STI i EVO to chyba niezmiernie ważne, czyż nie?

 

Promowali swoja firme a nie STI. Samochod to taka kielbasa wyborcza. Gdyby oglosili na roznych forach "przyjedzcie do nas bo jestesmy fajni" to pewnie by sie pokazalo mniej osob niz gdy oglosili ze beda pokazywac samochod, ktorego jeszcze nikt nie widzail na zywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Wurc podal linka do czegoś co szkodzi SIP to czy nie lepiej wywalić link od razu i upomnieć Wurca, ze takich rzeczy SIP nie popiera ?? Wurc na pewno by to skumał i zaakceptował

 

Edycji moich postów w ten sposób bym nie zaakceptował. Wg mnie nie popełniłem żadnego błędu w tym przypadku. Mam swoje zasady.

 

Dla mnie przesadą jest czepianie się wrzucania takich linków - tym sposobem powinien być zakaz wrzucania jakichkolwiek obcych linków np. z forum streetracing.pl bo tam też są fora prywatnych tunerów i firm o pokrewnej działalności (VTG, ProjectXS, Tomaracing itd).

Takie jest moje zdanie/komentarz po (jednodniowej) chwili namysłu.

 

PS - Witku pozdrawiam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promowali swoja firme a nie STI. Samochod to taka kielbasa wyborcza. Gdyby oglosili na roznych forach "przyjedzcie do nas bo jestesmy fajni" to pewnie by sie pokazalo mniej osob niz gdy oglosili ze beda pokazywac samochod, ktorego jeszcze nikt nie widzail na zywo.

 

No tak, tylko to jakby przeczyloby temu, ze tym pokazem jakos strasznie firma "wiadomo jaka" pokrzyzowala SIPowi plany promocji nowego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najeździliście już sobie po mnie?

 

Podobno nie należy strzelać do posłańca. Ale czy aby na pewno? Niemniej jednak wiedz, że zdajemy sobie sprawę, że inicjatywa wyszła od dyrekcji, która albo nie ma jaj, żeby przekazać tę informację osobiście, albo pragnie pozostać do końca w roli dobrego policjanta, który pogłaszcze, gdy wynajęty zły policjant już sie wyhuczy. Niestety zły policjant ma problem ze sobą i swoim honorem, o czym dwie linijki niżej. Swoją szosą jestem ciekaw reakcji dobrego papy.

 

Fajnie było?

 

Pewnie. Zostało ci tylko jedno, jeśli masz choć jeszcze trochę jaj i honoru: jako człowiek sipu od forum, moderator, podaj się do dymisji w trybie natychmiastowym. Pamiętaj, że w twoim wypadku również zachodzi konfilkt interesów: reprezentujesz dwie konkurencyjne marki działające na tym samym rynku. Czym to się różni od przypadku WRC-a? Niczym. Miej jaja. Choćby takie maleńkie.

 

To teraz przedstawię Wam jak to wygląda z perspektywy SIP:

Otóż jest firma, która zajmuje się działalnością częściowo konkurencyjną do SIP, trudno, mamy wolny rynek, ale do chwili kiedy nie wchodziła w kompetencje oficjalnego importera były jedynie prośby o nie zamieszczanie informacji o tej firmie (i kilku innych, przypominam) na forum tegoż importera. Niestety stała się rzecz sporo poważniejsza, otóż firma ta dokonała prezentacji modelu przed oficjalnym jego przedstawieniem na rynku polskim.

 

Uh-oh, dramat. Może jednak pretensje powinniście skierować do centrali, że Europę i inne bantustany zostawili na koniec? A gdyby nie zrobiło tego nie-ASO, tylko Zenek z Poddębic, który potem by ogłosił na forum, że sobie sprowadził i chętnych zaprasza na oględziny? Wysłalibyście doń wesołą ekipę z dziesięcioletnim stażem w Afganistanie? Póki co import prywatny nie jest zabroniony. To już problem sipu, że jest za mały aby przelobbować zakaz prywatnego importu pojazdów, których nie ma jeszcze ofercie (najlepiej pod sakncją kary śmierci dla sprowadzającego i dealera, który to auto sprzedał). To jest tylko wasz problem. Wasz i centrali, która, jak widać, kładzie laskę na rynki Europy i bantustanów. A ludzie są ciekawi i tej ciekawości nie wyplenicie. Nie nie-ASO, nie Zenek z Poddębic, to kto inny się znajdzie, sprowadzi i się pochwali. A gawiedź pobiegnie obejrzeć i podzieli się wrażeniami. Tak jest zbudowany rodzaj ludzki.

 

Nie wnikam z jakich powodów i co nią kierowało, mnie wydaje się to wątpliwe z punktu widzenia etyki biznesu, ale to moje zdanie. Niemniej rzecz ta stała się faktem. Trudno, ale nie dziwcie się, że jeżeli w wypowiedzi człowieka, który w dużej mierze przyczynił się do rozwoju tego forum (ergo: opiniotwórczego) pojawia się zaproszenie na wspomnianą prezentację, to jest to ewidentne działanie na szkodę na SIP

 

Na szkodę to sip sobie sam działa. Choćby przez takie wystąpienia jak twoje.

 

Prezentacja STI przed SIP spowodowała zaburzenie planów marketingowych importera oraz szereg pomniejszych komplikacji pociągających za sobą nie tylko straty czasu ale w konsekwencji również finansowe.

 

Oooooo?! Obawiacie się, że ludzie przestaną od was kupować wózki tylko dlatego, że ktoś sprowadził sobie auto z innego rynku? Nie zachowujecie się czasem jak firmy fonograficzne czy software'owe, które liczą wyimaginowane straty wynikające z piractwa? Jeśli ktoś chciał kupić auto poza sipem, to i tak to zrobi. Choćby z tak prostej przyczyny: porównajcie własną cenę i ceny np. na rynku USA. Nie marudź tylko, że to wina naszego systemu celno-skarbowego. Czy sip zrobił coś, żeby zamówić na polski rynek STI z silnikiem 2.0? Ongiś BMW mogło wypuścić na włoski rynek E30 320iS, bo M3 wpadało w zbyt wysokie stawki podatkowe, dlaczego nie zrobił tego sip, wiedząc że u nas te dwa litry są również bramą do szczęścia fiskusa? [edit] Zrobiliście coś w tym kierunku? Czy też może straciliście już trochę pieniędzy jakiś czas temu? A może po prostu wyszliście z założenia, że świry i tak kupią te auta, najwyżej głębiej sięgając do kieszeni? W końcu marże są procentem od ceny bazowej...

 

A co z dilerami Mitsu? Ich też powinniście powystrzelać, bo niektórzy nie dość że sprzedają auta w konkurencyjnej cenie (dwa litry!), to jeszcze proponują w ramach swojej oferty auta rasowane. sip zaś odżegnuje się od takiego klienta, proponując mu najwyżej PPP za grube pieniądze. Wracając do aut z USA. Po co komuś gwarancja, na której nie może zrobić z autem nic, a fabryka nie daje praktycznie żadnej opcji na podrasowanie nowego auta? Wcale nie dziwię się, że lepiej kupić auto w USA, a zaoszczędzone pieniądze wydać np. w Ecuteku czy innym nie-ASO na zrobienie zeń tego, czego sip zrobić nie chce. Jest dziura, trzeba ją wypełnić. A dolarki przelatują przez palce. Niekoniecznie sipu.

 

Zamiast spróbować skorzystać z tego, że ktoś jeszcze bardziej nakręcił atmosferę wokół tego modelu, robicie w gacie, bo wielka feta się nie uda. Uda się, uda. Zwykle na takie przychodzi stado wygłodniałych pismaków (chociaż niektórzy już macali auta w innych krajach -- ich też trzeba zastrzelić) i paru VIP-ów, którzy muszą się pokazać tu i ówdzie. I nic sobie nie robią z tego, że jakaś mała firemka ściągnęła sobie jeden egzemplarz z jp. Najważniejsze jest, żeby się dobrze nażarli podczas tej fety i dostali po worku zajebistych gadżetów, przychylniej wtedy spojrzą na auto strugając swe wypociny za wierszówkę.

 

Dzięki tej prezentacji parę osób przekonało się do nowego auta i puściło sygnał w sieci, że to jest fajne. Niektórym nawet po tej prezentacji język do dupy uciekł za nowym autem i powinniście się cieszyć, że go pożądają, bo może swoje STI nabędą u was. A ci, którzy kupić go nie chcieli i tak tego nie zrobią, niezależnie od tego, czy dyrekcja namaści je osobiście, czy nie. I nie pomoże tu żadna feta, z dotykaniem się czubkami z tym czy owym, bo dla nich nowe Subaru to gówno, jakiś totalny badziew, którym próbuje ich nakarmić FHI, zupełnie zawodząc ich oczekiwania (to kiedy zaczniecie usuwać z forum nieprzychylne opinie o MY08?). Tych ludzi straciliście już parę miesięcy temu.

 

A w ogóle o co to całe smarkanie? Ile tych STI sprzedacie? Kilkadziesiąt sztuk rocznie? Co to jest w porównaniu do tego, ile sprzedacie wolnossących Imprez, Forków czy Legacy? Nie chrzań mi tylko o sportowym wizerunku, bo Subaru co raz chętniej go porzuca. Wy zresztą też, odżegnując się od rasowania swoich aut.

 

Piszecie, że forum się sypie, że atmosfery brak, że jest już strasznie źle...No czy aby na pewno?

 

Oczywiście, a gwoździki do trumny atmosfery wbijasz sam, nawet jeśli kto inny ci je podaje. A duszyczki odchodzą. I to te cieszące się o wiele większym poważaniem niż twoja osoba.

 

Na koniec jedna uwaga, bardzo Was proszę o opinie i krytykę sytuacji, agrumenty ad personam zostawcie sobie, nikomu z Was personlanie krzywdy nie zrobiłem...

 

Pewnie, pewnie. W końcu ktoś musi być tym czarnym charakterem, może i nie chciał, ale takie ma rozkazy.

 

r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazushito Yakitaki, WRCfan zostal postawiony przed tym wyborem nie dlatego ze ktos zrobil prezentacje STI wczesniej niz SIP, ale dlatego ze promowal na tym forum to wydarzenie, ktorego organizatorem byla konkurencyjna w oczach Dyrekcji firma. Jako moderator powinien dobrze o tym wiedziec, szczegolnie ze kilka miesiecy temu zostalo to dokladnie przedstawione wszystki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazushito Yakitaki, przeczytałem co napisałeś. Z trudem, ale przeczytałem. Po pierwsze - jesteś napstliwy i próbujesz mnie w zawoalowany sposób obrazić - OK, to TWÓJ problem, wiedz, że Twoja opinia nie jest dla mnie wiążąca. Po drugie - w sposób kpiący wyrażasz się o gospodarzu tego forum - to świadczy o Tobie jeszcze dobitniej....

Mam w związku z tym prośbę - zmień ton. Wtedy pogadamy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazushito Yakitaki, przeczytałem co napisałeś. Z trudem, ale przeczytałem. Po pierwsze - jesteś napstliwy i próbujesz mnie w zawoalowany sposób obrazić - OK, to TWÓJ problem, wiedz, że Twoja opinia nie jest dla mnie wiążąca. Po drugie - w sposób kpiący wyrażasz się o gospodarzu tego forum - to świadczy o Tobie jeszcze dobitniej....

Mam w związku z tym prośbę - zmień ton. Wtedy pogadamy.

Pozdrawiam

 

Twoj brak odpowiedzi na pytania zadane przez wiele osob (osobiscie czekam na odpowiedz na kwestie poruszone przez Witka, a wczesniej takze w sumie przeze mnie) sprawiaja wrazenie, jakbys sie w ogole nie czul zwiazany czyjakolwiek opinia.

Masz prawo oczywiscie, bo nie ma przymusu przejmowania sie czyjakolwiek opinia - ale stad wlasnie pewnie tyle krytycznych uwag pod Twoim adresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...