Skocz do zawartości

Wydech porównanie


Felix

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bastek333 a co to za zagłuszka którą wstawiałeś podczas filmowania ? To taki cichoumilacz z prowokatorem :wink: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

To tez produkt Scooby zalecany na dlugie trasy ,wrazliwe ucho i przeglad MOT.

Ale musze jakas alternatywe wymyslic bo irytuje mnie ta zwezka a bez nie da sie wytrzymac na dluzszej trasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foreksz

 

Rozumiem nie widziałeś N/A na żywo , bo przecież zamieściłem zdjęcia i sporo na nich widać.

 

Dzięki za info bo jak widać wydech jest w gorszym niż średnim stanie i czeka mnie robota . O ile może zadbam o lekkie wyciszenie nowego układu aby można było robic nim sensowne przebiegi bez bólu głowy o tyle jakiś kat. może przepaść w przebudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem nie widziałeś N/A na żywo , bo przecież zamieściłem zdjęcia i sporo na nich widać.

na tyle, na ile na tle swojego rozpoznaje, to Ci odpowiedzialem. po zdjeciach widac, ze w zaturbionym rury maja sie troche inaczej, stad moja rezerwa.

mam nadzieje, ze nie urazilem Cie z usilowaniem niesienia pomocy? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - rura do kolektora

2 kolektor

3 tłumik srodkowy ew część ceterpipe

4 centerpipe

5 downpipe

6 tłumik końcowy

 

Czy tak się nazywają uwidocznione elementy wydechu ?

 

Nie, źle, powinno być:

 

1 i 2 to jeden element nazywany kolektorem wydechowym - straszna kaszana pod względem konstrukcyjnym.

 

3 - pierwszy katalizator

4 - drugi katalizator

5 - tłumik rozprężny

6 - tłumik końcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie,że od katalizatorów nie ma żadnych przewodów od czujników.Czegoś takiego bym się spodziewał, jakiejś sondy Lambda czy coś :???:

 

Pyt : Czy gdyby to rozłączyć za kolektorem to jest podeszły by jakieś 3 rurki od GT itp ?

 

 

Pyt2. W którym miejscu jest redukowana głośność ? Głownie w 5 i 6 czy katalizatory także mają w tym duży udział ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacky X, sonda jest przy pierwszym katalizatorze, tylko Ty fotkę zrobiłeś dokładnie z drugiej strony, tak, że nic nie widać :)

 

ad.1) mechanicznie by podeszły - pytanie tylko po co?

ad.2) biorą w tym udział zarówno katalizatory jak i reszta tłumików, z tym, że ostatni tłumik ma największe znaczenie. Jeżeli zamiast katalizatorów wsadzisz zwykłą rurę to wewnątrz auta będzie na autostradzie nieco mniej przyjemnie a dźwięk będzie miał uciążliwe nieco brzmienie. Dodatkowo bez katalizatorów nie przejdziesz badania technicznego na czystość spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Poprzeglądałem już forum, ale nie znalazłem zbyt wiele informacji nt tłumików MG Motorsport.

Co o tym sądzicie?

Jak najbardziej jestem na tak - mało kto wie tyle o układzie wydechowym co Michał z MG. Ja robiłem u niego wydechy już w sumie do 3 aut i zawsze byłem bardzo zadowolony tak więc szczerze polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie 3" HKSa Silenta i jest.... bardzo cicho(jeden tlumik), dopiero powyzej 5 tyskow super dzwiek. JackyX, jak chcesz posluchac to sie odezwj i mozemy sie spotkac gdzies na miescie.

Jak dla mnie indealny wydech na trasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcialbym sie zapytac o taki wydech http://www.blitz-uk.co.uk/Product-219.aspx . Chce zeby moj GH zaczol gadac tylko niewiem czy on "spasi". Pisze tam ze do silnika EJ20T, czy jakbym zamontowal taki wydech dedykowany do JDM to czy mogl bym uszkodzic jakos moj pojazd czy poprostu niebedzie dzialal poprawnie. :roll:

 

Prosze o pomoc, niechce wtopic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

skoro o porownaniu wydechow mowa...

 

http://www.turbomagazine.com/tech/0212t ... index.html

 

 

p.s. nie wiem jak u was w PL, ale u nas ostatnio policja zaczela mierzyc gloscnosc wydechu - dozwolony poziom dla aut osobowych to 87-96 dB (jak widac z powyzszego porownania, wiekszosc wydechow przekracza ta norme :mrgreen: )

grzywna to 100-200 PLN'ow (za powtorne wykroczenie - 200-500 PLN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro o porownaniu wydechow mowa...

 

http://www.turbomagazine.com/tech/0212t ... index.html

 

 

p.s. nie wiem jak u was w PL, ale u nas ostatnio policja zaczela mierzyc gloscnosc wydechu - dozwolony poziom dla aut osobowych to 87-96 dB (jak widac z powyzszego porownania, wiekszosc wydechow przekracza ta norme :mrgreen: )

grzywna to 100-200 PLN'ow (za powtorne wykroczenie - 200-500 PLN)

 

U nas za przekroczenie norm głosnosci po prostu zabierają dowód. Mandatu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...