Skocz do zawartości

Intercooler SPRAY


JED

Rekomendowane odpowiedzi

1.Jest odczuwalne. <- bylo pelno razy na forum. Jak znajde link to podesle

 

generalnie czulem wplyw natrysku na IC nawet przy ok 0-2 st. C

ja generalnie caly czas uzywam plynu do spryskiwaczy i jakos zyje jeszcze (ale co to za zycie :roll: :mrgreen: )

ostatnio jadac z Simonem na Cyne V przyspieszalem od ok 100 do 150 km/h na IV biegu bez spryskania i ze spryskaniem IC - nawet pasazer czul roznice wiec cos musi w tym byc

 

IC spray to jedno z MUST BE w aucie z turbo i IC - moze bardziej odczuwalne przy FMIC

 

 

 

 

 

2.Wlewa sie wode dystylowana

 

edit:

zapomnialem ze jest zima i znalazlem taki cytat:

 

co do pomyslu z plynem do spryskiwacza lub alko .... hmmmm ... to polewanie czyms takim chyba moze to być szkodliwe dla IC - ale moze sie myle :P

 

Ja używałem zwykłego zimowego płynu do spryskiwaczy - wypełniałem nim zbiorniczek do pełna. Tak mi poradził Kuzaj, co ja się będę kłócił :twisted:

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym wlał i na zimę i na lato rozwtór denaturat/woda destylowana w stosunku 1/3. Ma to 3 zalety:

- nie zamarznie

- lepiej chłodzi latem, bo ciepło parowania alkoholu szybciej i skuteczniej obniża temp. IC niż sama woda

- ładnie czyści i odtłuszcza IC z owadów i innych syfów

Uprzedzając ewentualne pytanie: nie zapali się po spryskaniu IC jeżeli utrzymamy stosunek 1/3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzając ewentualne pytanie: nie zapali się po spryskaniu IC jeżeli utrzymamy stosunek 1/3.

Pytanie mialo byc inne: a smrod denaturatu, tez sie utrzymuje tylko w 1/3? :mrgreen:

Mysle, ze niezle tez zmywa plyn do spryskiwaczy - moze tego by uzywac (powaznie pytam)?

Dziwne...Tyle tu Sti i nikt nie chce sie podzielic....Informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mialo byc inne: a smrod denaturatu, tez sie utrzymuje tylko w 1/3?

Mysle, ze niezle tez zmywa plyn do spryskiwaczy - moze tego by uzywac (powaznie pytam)?

 

Fakt, zapach jest. Zamiast denatu możesz lać metanol - pachnie jak zwykła wódka więc już nie będzie taki uciążliwy, a dla niektórych nawet przyjemny :wink: Gorzej jak zaraz po tryśnięciu złapie Cię kontrola Policyjna i poniucha :mrgreen:

 

Co do płynu do spryskiwaczy to u mnie się pienił i mnie to wkurzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Proponuję automatyczny natrysk, rozwiązuje problem.

a to mozna dolozyc?

mam w kabinie tylko przycisk do 'natrysku'...

 

Jeśli nie masz duzego 12l zbiornika to kompletnie mija się z celem założeniu automatu, bedziesz musiał non stop dolewac wody.

Ja mam u siebie bardzo tani patent do natrysku wody , niektórzy mieli okazję zobaczyc :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja gdzies widzialem przycisk, zamiast calej "instalacji".

Po prostu przycisk po wcisnieciu pozostaje w takiej pozycji i spray dziala.

Po co wiec dodatkowa instalacja?

 

p.s. po pol roku stwierdzam, ze nie odczuwam roznicy przy uzyciu natrysku. Moze staly natrysk by pomogl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak dziala automat? ma czujnik temperatury intercoolera czy pracuje w okreslonych przedzialach czasowych?

kucze, drugi juz dzien pada deszcz, nie moge nawet sprzawdzic efektywnosci ukladu :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję automatyczny natrysk, rozwiązuje problem.

a to mozna dolozyc?

mam w kabinie tylko przycisk do 'natrysku'...

 

Jeśli nie masz duzego 12l zbiornika to kompletnie mija się z celem założeniu automatu, bedziesz musiał non stop dolewac wody.

Ja mam u siebie bardzo tani patent do natrysku wody , niektórzy mieli okazję zobaczyc :twisted:

coz to za patent :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz duzego 12l zbiornika to kompletnie mija się z celem założeniu automatu, bedziesz musiał non stop dolewac wody.

 

Fakt, jeden KJS to max. Z drugiej strony można też to wyłączyć. Co do zasady działania, to u mnie działa z pewnością od pewnej wartości doładowania. Są też inne ustawienia, ale nie miałem czasu (ani potrzeby) się temu przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję automatyczny natrysk, rozwiązuje problem.

a to mozna dolozyc?

mam w kabinie tylko przycisk do 'natrysku'...

 

Jeśli nie masz duzego 12l zbiornika to kompletnie mija się z celem założeniu automatu, bedziesz musiał non stop dolewac wody.

Ja mam u siebie bardzo tani patent do natrysku wody , niektórzy mieli okazję zobaczyc :twisted:

coz to za patent :?:

 

Bardzo prosty :lol: musisz miec paczkę fajek, z niej odrywasz górną częśc , robisz zakładkę i wciskasz w szparę pomiedzy przełącznik a szczeline :mrgreen:

Działa profi na wszystkich zawodach :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie jakis racjonalny powod zeby zaczac palic papierosy :twisted:

 

:mrgreen:

 

właśnie ostatnio zwiększyłem dawkę dzienna, bo mi sie gdzies gubiły fajki, bo każde pudełko potargane :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...