Skocz do zawartości

Intercooler SPRAY


JED

Rekomendowane odpowiedzi

Z własnej autopsji - w zimę i w czasie deszczu nie używam.

W lato używam, głównie stojąc na światłach czy na pojeżdzawkach (mój patent - kupic przed pojeżdzawką na statcji Statoil paczkę kostek lodu i wrzucac do zbiornika, a podczas przerw pomiedzy przejazdami położyć na intercooler kilka kostek, przy otwartej masce)

 

Rożnica jest taka, że jak jest gorąco to bez natrysku czuć spadek mocy od gęstego powietrza, a używając natrysku spadek mocy jest w dużo mniejszym stopniu odczuwalny.

 

Ale najwieksza różnica w przyroście mocy jest jak w ciagu dnia jest ok 27-30 stopni a pod wieczór spadnie duży deszcz i podczas jazdy po deszczu nagle przybywa ok. 15-20KM w stosunku do jazdy jeszcze godzine wcześniej. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi w takim razie co sadzicie o IC spray, ale z co2. Nie pamietam jak to sie fachowo nazywa :) Czy jest znaczaca przewaga nad woda z alkocholem, wiem ze temperatura takiego rozprezonego co2 jest znacznie ponizej zera, ale jak to sie przeklada na osiag.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze ktos odgrzebal moj stary watek.

Ja, niestety, nie czuje, ze to cokolwiek daje...Nie wiem, czy na papirze byloby jak u komancza, ale odczucia sa zerowe...

Musze spr z tym lodem.

 

Lody są pyszne, polecam :)

 

A wracając do tematu. Ty masz JED serię, czy nadłubanego potworka? Jako mówi, że do serii to nie ma sensu większego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się wygłupiłem...

Eeee tam, zaraz "wyglupilem"! :razz:

To może zainstaluj tam maszynę do lodu, a nie natrysk wody?

Natrysk wody to jest w serii, ale ja nie czuje zadnej poprawy osiagow przy jego uzyciu - troche mníe zajemponowal pomysl z natryskiem CO2 :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na ostatnich Tychach sprawdzano mój natrysk,bo komuś z konkurencji nie podobało się moje auto :lol:

Były podejrzenia,że używam jakiegoś dopingu :mrgreen: Gdy pokazałem ( a nawet polizałem ) czystą wodę,sędziowie się tylko uśmiechnęli.Jedno wiem na pewno : natrysk baaaardzo pomaga,szczególnie w upalne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy pokazałem ( a nawet polizałem ) czystą wodę,sędziowie się tylko uśmiechnęli.

Gdyby byla wöda, przeciez tez bys polizal! :mrgreen:

Ale kto by na to marnowal wöde? To musialby byc metanol :roll:

Wiesz, czasami wynik wymaga poswiecen! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...