Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

 

[...]

Dziękujemy za użyczenie spoilera jako statywu ! :)

 [...]

 

 

3TxvpgO.jpg

 

To było dobre...Teraz już wiemy po co Fuji montowało te spoilery

5b9TFQe.jpgdzięki za sptkanie i wszystkim pogodnych świąt :)PS. mój 1000 post na forum, fajny zbieg okoliczności :P

 

Fajna fota...Nawet się załapałem

Ja również dziękuję wszystkim obecnym za super spota...Liczę że w końcu zaczniemy się częściej spotykać...

 

No i na pewno dłużej Elias :-D

 

 

I dziękuję Sebie aka Cherusek za super towarzystwo i podwózkę...

 

Jeśli będziesz chciał odebrać RA...To znowu mogę potowarzyszyć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki WueM fajnie sie gawędziło o życiu i samochodach :) Wojtek jak tylko będziesz mieć czas i ochotę pojechać tam ze mną to było by super, boje sie ze odbieranie mojego RA to nie bedzie zbyt miłe spotkanie , ale cóż....

A tak a propo naszych spotów zaras obok mnie jest ten sławetny autodrom chorzowski co kiedyś odbywały sie tam spotkania - upalania "Do Azot i nazot" czy ten cykl jeszcze żyje nie wiem , ale jest to fajne miejsce na spoty a nawet na małe upalanka , tylko jak tam dobić sie do właścicieli? Wiem ze to chyba Policja ma pod sobą lub jakies inne służby państwowe, próbowałem rożnymi kanałami dowiedzieć sie czegoś swego czasu. Niestety nie udało sie odnależć osób decyzyjnych . Troche takie tajne miasto ZSRR . Mieszkam blisko mógłbym cos poogarniać ale czy ktoś wie gdzie udeżyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki WueM fajnie sie gawędziło o życiu i samochodach :) Wojtek jak tylko będziesz mieć czas i ochotę pojechać tam ze mną to było by super, boje sie ze odbieranie mojego RA to nie bedzie zbyt miłe spotkanie , ale cóż....

A tak a propo naszych spotów zaras obok mnie jest ten sławetny autodrom chorzowski co kiedyś odbywały sie tam spotkania - upalania "Do Azot i nazot" czy ten cykl jeszcze żyje nie wiem , ale jest to fajne miejsce na spoty a nawet na małe upalanka , tylko jak tam dobić sie do właścicieli? Wiem ze to chyba Policja ma pod sobą lub jakies inne służby państwowe, próbowałem rożnymi kanałami dowiedzieć sie czegoś swego czasu. Niestety nie udało sie odnależć osób decyzyjnych . Troche takie tajne miasto ZSRR . Mieszkam blisko mógłbym cos poogarniać ale czy ktoś wie gdzie udeżyć?

 

Jeśli już będzie tak daleko do wyjazdu do Dzierżoniowa to wal jak w dym ;-)

 

 

A co do placu do upalania to fajnie gdyby coś w okolicy było w miarę legalnego...Najbliżej i najtaniej póki co chyba nadal tylko Wyrazów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tak a propo naszych spotów zaras obok mnie jest ten sławetny autodrom chorzowski co kiedyś odbywały sie tam spotkania - upalania "Do Azot i nazot" czy ten cykl jeszcze żyje nie wiem , ale jest to fajne miejsce na spoty a nawet na małe upalanka , tylko jak tam dobić sie do właścicieli? Wiem ze to chyba Policja ma pod sobą lub jakies inne służby państwowe, próbowałem rożnymi kanałami dowiedzieć sie czegoś swego czasu. Niestety nie udało sie odnależć osób decyzyjnych . Troche takie tajne miasto ZSRR . Mieszkam blisko mógłbym cos poogarniać ale czy ktoś wie gdzie udeżyć?

Temat kilka lat temu rozpracowałem na łopatki. Koszt dostępu ograniczał się do... 24zł. Była to opłata za wydanie z urzędu miasta pozwolenia na... złamanie zakazu ruchu, który obowiązuje na wjeździe. :)

Problem był tylko taki, że wszystkie terminy weekendowe były "zaklepane" dla automobilklubu bodajże Śląskiego. Drugi problem niestety pojawia się z organizacją. Teren należy do miasta i obowiązuje tam prawo. Jak ktoś wydzwoni to może być konflikt z prawem, że były organizowane zawody, nie było zabezpieczenia karetki, straży itd itp. Pół biedy jak skończy się na pogniecionym aucie, gorzej jak coś się stanie kierowcy albo jakiejś osobie postronnej.

Automobilklub jak robi zawody to prawnie jest zobowiązany zapewnić bezpieczeństwo itp. Mają też polisy ubezpieczeniowe na różne sytuacje. Mają też na to budżet.

Parę lat temu wspólnie z forumowiczem Markko_Rally podjęliśmy się zorganizowania mini eventu tu na spotach śląskich, ale lista chętnych rosła w tempie geometrycznym, a co gorsza było sporo osób totalnie nam nieznanych więc odpuściliśmy temat w obawie o ew. konsekwencje wynikające z "nielegalnej imprezy".

 

Z Wyrazowem jest łatwiej bo to teren prywatny, ma regulamin, itp. A cały obiekt masz w zasiegu wzroku wiec możesz go łatwo kontrolować. Z kolei hermetyczne grono sprawia, że wszyscy sami się nawzajem pilnujemy i nikt nie odwala cyrków. Coś na zasadzie gentlemen's agreement.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje śledzić wątek podbeskidziaków- oni jeżdzą dość regularnie, można sie podłączyć

 

Z tą regularnością to trochę przesada bo w zasadzie dzięki Jurasowi spotykamy się raz w roku na pojeżdżawce i drugi raz z Kajtem, tylko i aż 2x w roku, chciałbym w przyszłym roku wprowadzić jakąś regularność ale na zasadzie spędu np. w Skoczowie i jechać sobie wycieczkowo po OS'ach Rajdu Wisły, Barbórki itd W międzyczasie gdzieś jakieś ognicho itd. Czy bylibyście za takim rozwiązaniem np. raz w miesiącu? Dojazd ze Śląska macie bardzo łatwy :) jak dla mnie stanie na parkingu (zloty itp.) to straszna nuda i gdyby nie spotkanie się z ludźmi to w ogóle nie widziałbym sensu w takim spotowaniu... Co innego przejechać się w 20-30 aut z żonami i z dziećmi kulturalnie po OSach, górach, obejrzenie widoków, ognisko itd. Moim zdaniem to 1000x lepsze spędzenie czasu niż stanie na parkingu :D

Edytowane przez Paweł_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek wyczerpał temat co chodzi o Chorzów. Dzieki Tomasz kolejny raz rozjaśniacz mi sytuacje. Odpuszczam ten temat bo mnie najwyraźniej przerasta. Czyli następny spocik jak rozumiem w Beskidach? :) bardzo fajny pomysł ja sie rownież piszę obiema rekami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam proszę o pomoc potrzebne graty do turbo dziada wersja budżetowa .Ktoś w Kato/okolice 50km

posiada jakieś części zawieszenia legacy 1/impreza/forester ? pozdro z góry dzięki :D

Edytowane przez Matek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...