Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

hehe "najgorszego sortu kierowcy", ale nawet ja robię ten błąd będąc między młotem a kowadłem.

na środkowym zawalidrogi, prawy jeszcze wolniejszy albo ci ze środkowego tam zjeżdżają w ostatniej chwili, a na prawym nie jestem tak odważny by jechać powyżej 90. i co byś zrobił? ale to rzadko się zdarza bo zwykle przede mną ktoś jedzie tym lewym jeszcze wolniej i czuję się usprawiedliwiony :D bo co, przeskoczyć go mam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodeks drogowy nie zabrania wyprzedzania w tunelu chyba, że znaki pionowe bądź poziome mówią inaczej. Zakaz wyprzedzania w tunelu gdzie są 3 pasy ruchu byłby absurdalny. Najważniejsze to utrzymanie odstępu, aczkolwiek i z tym jest ciężko jak mamy do czynienia z jedną z najbardziej obciążonych ruchem dróg w Polsce.

 

Jak są 2 pasy to też można wyprzedzać legalnie. Zachęcam do odszukania stosownych punktów w KRD i na spokojnie poczytać. :) Niestety nie każdy policjant prawidłowo interpretuje te zapisy i też często błędna interpretacja jest powielana przez kierowców.

 

 

 

@Tomek film z TVP Info z 2013r i dalej nic się nie zmieniło, ale skąd info że złożono wniosek i chyba został odrzucony?

Moje prywatne dojścia, ale tak jak wspomniałem, było to kilka miesięcy temu. Nie wiem jak sytuacja wygląda aktualnie. Jak pojawi się radar to pojawi się znak. A sam radar może w zasadzie być tylko na wlocie do tunelu. W środku bez szans. Najgorsze co może nas spotkać to odcinkowy pomiar laserem - wtedy faktycznie będzie trzeba jechać spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał być wywód ,ale powiem wam ,że ostatnio sie przyłapuje na byciu "lewopasowym" poganiaczem  <_< Nawet micrą  :biglol:  może nie mrugam długimi jak dojczlandy ,ale jest straszna przepaść między środkowym pasem gdzie przewaznie jadą 80 i lewym gdzie trzeba gnać ok 110-130.
Nie jestem mistrzem kierownicy ,ale zaczynają mnie irytować ludzie którzy boją sie swoich samochodów. A w zime szczególnie widac tych ,którzy zaczeli sie bać...

DYNAMIKA jazdy ,zawsze to powtarzam, zbieraj sie szybciej, orientuj sie szybciej i przedewszystkim decyduj sie szybciej. Manewry wykonuj pewnie i skutecznie. wd**iasz sie na lewy pas to DEPNIJ żesz ten pedał, a jak jest słabe auto to pomyśl o tym depnięciu 10 sekund/ 50 metrów wczesniej. Tak samo wymuszający pierwszeństwo, którzy nie dają po garach. Wiem że większość kierowców od razu hamuje i trąbi, ale ja raczej jestem wyrozumiały, czy wymuszający nie jest w stanie zrozumieć ,że gdy ja odpuszcze gaz ,a on troche depnie, to wszystko gładko pojdzie bez klaksonu i nerwów? Najbardziej z prawa jazdy zapamietałem "po to masz te 80-ileś koni ,żeby czasem ich użyć"  :clapping:  Powinni tak mówić każdemu kursantowi gdy wymusi.

Nie wiem czy tez to widzicie ,ale gros kierowców stanowią ludzie niepewni i potencjalnie niebezpieczni. Dla mnie podstawa przy sytuacji niebezpiecznej to stracić sie z zasięgu, uciec ze skrzyzowania, zmienić pas itp. Większosć idiotów hamuje do dechy i stoi jak kołki po środku (i jeszcze dusi titek :P ) aż mi sie włos zjeżył jak to pisze :lol: wyhamowanie do zera i klakson to prawidłowa reakcja, pamiętajcie  :biglol:

 

temat rzeka...

Edytowane przez Matiz
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jak tamtędy przejeżdżam i trafiam na "ofiary pękniętego kondona" jadące tam 50-70 km/h to żeby ich powyprzedzać muszę niekiedy skakać po wszystkich 3 pasach. Wtedy miny ludzi których maluch wyprzedza z prawej strony bezcenne. :biglol:  Ograniczenie do 70 w tunelu jest trochę dla mnie bezsensowne. 80 km/h by wystarczyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak są 2 pasy to też można wyprzedzać legalnie. Zachęcam do odszukania stosownych punktów w KRD i na spokojnie poczytać.

Nie mam teraz czasu szukać takich zapisów w KRD, ale z tego co pamiętam, to poza terenem zabudowanym nie wolno wyprzedzać prawą stroną jeżeli nie ma 3 pasów, w zabudowanym można.

Nawiązując do tematu, wyprzedzania prawą stroną i zamulania na lewym pasie, to osobiście nie migam, nie poganiam. Jak ktoś ewidentnie nie chce zjechać z lewego, a jedzie za wolno to mykam go prawym i się nie stresuję. Jedynie paluchy trzymam blisko klaksonu, jakby nagle ktoś sobie przypomniał, że nagle musi skręcić w prawo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawalidróg gorsi są ci co jeżdżą z połową popalonych żarówek. Jeszcze rozumiem jakieś stare auto ze spalonymi żarówkami a nie nowe lub max paro letnie auto które jedzie na długich bo mijania ma spalone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Od zawalidróg gorsi są ci co jeżdżą z połową popalonych żarówek.

A jeszcze gorsi są kierowcy francuzów. Co jadę za jakimś peżotem, czy renówką, to zamiast kierunkowskazu miga stop, albo po naciśnięciu hamulca, gaśnie kierunkowskaz :D

Ale i tak nic nie przebije Clio, w którym podczas jazdy do przodu świeciły się wsteczne :biglol:  Jak gościowi powiedziałem na parkingu, to w ciężkim szoku był :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze gorsi są kierowcy francuzów. Co jadę za jakimś peżotem, czy renówką, to zamiast kierunkowskazu miga stop, albo po naciśnięciu hamulca, gaśnie kierunkowskaz :D

Ale i tak nic nie przebije Clio, w którym podczas jazdy do przodu świeciły się wsteczne :biglol: Jak gościowi powiedziałem na parkingu, to w ciężkim szoku był :)

 

 

Ja wczoraj jak jechałem z uczelni jechałem za megane III nie dosc ,że świeciła tylko prawa strona auta (co za tym idzie myślałem ,widząc jedno swiatlo z daleka ,ze to motocykl to po wyprzedzeniu zgasił długie (z prawej strony) na których jechał świeciła tylko postojowka ...

 

 

W bytomiu notorycznie jeżdżę za pasatami , fiatami , pugami , czy innymi wynalazkami. Świeca im albo caly czas wsteczne albo jako kierunek miga stop a jako pozycyjne świecą wsteczne lub kierunki.

 

 

Nie mówiąc juz o reszcie tunerow z aut typu : golf 3 z naklejkami need for speed czy 3/4 bmw z mega gleba z przodu a tył wywalony do góry na maksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo dtś, dziś przedemną wydarzył sie  wypadek na wys Pietrzaka, ponoć trąbili nawet w radiu? Clio podbiło od krawężnika i zostało na boku. Kierowcy nic sie nie stało, sam w sumie wyszedł. Mówie im "poćcie go kipnemy na koła żeby płyny nie wyleciały" ,ale stwierdzili że poczekają na milicje :wacko:

 

pojechałem zatem do roboty :mellow:

--------------

Wuem lubi to:
12565423_1694293567521210_24203367925264

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...