Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie te dizle w lizingu.... wczoraj taki focus czy inne mondeło (najszybszy bo służbowy) wyprzedził mnie na DTŚ w kierunku Z Katowic do Chorzowa tuż za Silesią i tuż przed tym felernym wiaduktem, który ma do barierek przymocowane magnesy :)

 

ja jechałem już 100 a była szklanka, przed wiaduktem odpuściłem, a gość siłował się z uciekającym przodem, szkoda że tego dobrze nie widać

http://i.imgur.com/eTCMLNU.gifv

A tam siłował :) ESP uratowało mu dupę :P

@@GPablo, Zgadzam się z Tobą w 100%. Dzisiaj jechałem za Passatem w mieście max. 40 km/h na dwupasmówce dobił do 50 :P. Ogólnie to jakaś kaplica z kierowcami śniegu prawie nie ma a wszyscy jeżdżą bardziej niż przepisowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są 2 przyczyny- oszczędzają i jeżdżą na letnich lub wielosezonowych (coraz popularniejsze chyba), a dwa to że dawno nie było takich warunków a jak były to krótko i się zwyczajnie oduczyli jak się w takich warunkach zachować i jest zwykła panika. z dwojga złego... obiektywnie chyba lepiej że jadą wolno niż rozbijają się o krawężniki lub inne auta tworząc korki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany...Nieśmiało proponuje spota na 16tego...bieżącego miesiaca :-D

 

Ktoś reflektuje?

 

Chętnie bym wpadł no ale studia mam teraz 3 weekendy z rzędu i same kolosy lub terminy 0

 

Więc mnie nie będzie. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondeo,Skody,Insignie i tego typu "miszcze" lewego i prostej ☺ a na zakrętach hamują i panikuja hehe ☺

  Chopy, wiecie co to są błędy jatrogenne? Wyście się rozbestwili za bardzo i zapomnieliście o różnicy jeżdżąc subaru. 

Ośki walczą  rozpaczliwie o przyczepność :) Niesamowite jest doświadczenie ruszania z miejsca na mazi śniegowej, kiedy my możemy po prostu wrzucić 1-kę, wdepnąć gaz do dechy i odjechać, a inni stoją w miejscu kręcąc kołami w miejscu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko:

Gdzie na szybko, dobrze, ale przede wszystkim tanio naprostuję felgę stalową? (tak, żeby koszt usługi nie przekroczył wartości felgi ;))

Chodzi mi o okolice Tychów, Katowic, ew. Bytomia bo może tam jutro będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety na spota nie wpadnę bo, po pierwsze primo muszę iść do pracy (ja będę przeprowadzał te kolokwia i 0  terminy :D), a po drugie primo mój Pierworodny ma urodziny i musimy z mą Wybrnką zorganizować przyjecie dla całej rodziny. Także bawcie się dobrze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondeo,Skody,Insignie i tego typu "miszcze" lewego i prostej ☺ a na zakrętach hamują i panikuja hehe ☺

 

 

uwielbiam takich, w tym roku mają szczescie ,że Zgnitek poczywa w garażu :P

 

Ale prawda co mówi Semperit, też mam teraz porównanie w Micrze jak zima jest zła. To co kiedyś pisałem, Subaru to jedyny powód przez którego nie znienawidziłem tej pory roku do reszty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi też bardziej o to, nie wiem czy też to zauważyliście, że np. na DTŚ większość śmiga środkowym i lewym :) 

Najszybciej wracam z i do domu zawsze prawym bo pusty jak cholera :)

Może myślą, że to pole minowe albo pobocze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślisko dziś rano nie ma a wszyscy 30km/h ... Masakra ani wyprzedzić ani nic.

 

Mistrzem na dzis dla mnie jest facet peugotem partnerem jechał non stop 40km/h a przed lekkimi zakrętami zwalniał do 30km/h. Gdy pojawiła się prosta gdzie mogłem go wyprzedzić pan nagle zaczął się spieszyć. But w podłogę skrzynia zrobila redukcje i pan miał ciekawa minę jak zobaczył ,ze bez problemu mój wolnossak kopie jego diesla :D

 

 

Przez tego typa spóźniłem sie do roboty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi też bardziej o to, nie wiem czy też to zauważyliście, że np. na DTŚ większość śmiga środkowym i lewym :)

Najszybciej wracam z i do domu zawsze prawym bo pusty jak cholera :)

Może myślą, że to pole minowe albo pobocze :D

 

DTŚ jest akurat specyficzną drogą, pamiętaj że nie ma nawet statusu ekspresówki. Trochę "utarło się" że podczas normalnego ruchu (czyli nie w szczycie) prawy pas zostawiany jest wolny dla włączających się do ruchu (lub opuszczających DTŚ), a lewy jest dla tych którzy ograniczenia mają w nosie. Wtedy środkowym zwykle można normalnie jechać bez nerwowych ruchów, choć to zapewne mało popularna opinia i oczywiście niezgodna z przepisami.

Natomiast w szczycie (czyli koło 8 i koło 16-17) środkowy i lewy pas powinny służyć wyłącznie do wyprzedzania, co niestety mija się z praktyką, bo auta jadące środkowym 60-70 przy wolnym prawym i zajętym lewym to szara codzienność. Pozostaje wyprzedzanie prawym co jest z pod wieloma względami głupie i niebezpieczne, choć oczywiście sam tak czasem muszę robić.

 

Inna rzecz że DTŚ ma sporo błędów, źle oznaczone pasy i zjazdy, prawy pas na wiadukcie który nagle każe zjechać na środkowy, więc w gruncie rzeczy staje się pasem awaryjnym, trzeba niestety improwizować i każdy interpretuje po swojemu.

 

PS. ile jedziecie pod rondem? 70? 80? 85? 90 i więcej? no i to tajemnicze migające czerwone światełko! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod rondem lecę setką z reguły. Maks 120 jak jest luźno. Zdarzało mi się też więcej, ale tylko w środku nocy. W tunelu nie ma i nie było radaru. Kilka miesięcy temu dopiero złożyli wniosek o instalację, ale chyba został odrzucony.

Wewnątrz jest natomiast bardzo zaawansowany system kontroli ruchu i stanu tunelu. (migające światełko jest jego częścią) Oznacza to ni mniej ni więcej, że można zmierzyć prędkość każdego auta, ale pomiar ten nie może posłużyć do wlepienia mandatu. System ma zapewniać przede wszystkim bezpieczeństwo. O dziwo do dzwonów dochodzi najczęściej nie w samym tunelu, ale przed nim lub za nim na wjazdach i zjazdach gdzie "ścierają" się strumienie aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mrugające światełko jest raczej tylko sygnalizacją pracy kamery i nic więcej, która nie rejestruje non stop, tylko w cyklach co kilkadziesiąt sek. Żeby mierzyć prędkość potrzeba czegoś więcej niż kamery.

Ja tam cisnę podobnie jak Tomek. Ale najbardziej słabią mnie ci kierowcy, co to uważają, że w tunelu nie wolno wyprzedzać ani zmieniać pasów. Jak się taki wbije na lewy przed tunelem, to nie ma siły, żeby zjechał. Ciągnie do końca te swoje 70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się- jak wyżej. nic też nie wiem o zakazie wyprzedzania w tunelu, jeśli nie ma zakazu czy linii ciągłych, są 3 pasy więc teoretycznie prawym też wolno (choć to zwykle kwestia dyskusyjna).

 

@Tomek film z TVP Info z 2013r i dalej nic się nie zmieniło, ale skąd info że złożono wniosek i chyba został odrzucony?

pod tym tunelem przekeżdżam praktycznie codziennie 2 razy, więc jak by na to nie patrzeć wprowadzenie kar mogłoby dla mnie skończyć się po tygodniu straceniem prawka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...