Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

poszło gwizdkiem

 

co to znaczy? bo nie kumam :P

To znaczy że dohamował się, złożył auto i pojechaaaaaaaaał, a nie toczył się :wink: :mrgreen:

Technika jazdy po luźnych nawierzchniach polega na tym, że nie jedzie się po sznurku tak jak przebiega droga. Jeśli w takiej sytuacji koła utracą przyczepność to dupa, a nie ma sensu toczyć się. Aby zakręt przejechać szybciej musisz złożyć auto wcześniej - ustawić do zakrętu. Na ile wcześniej zależy od prędkości, 15m, 20m, 50m. Wpisujesz się w zakręt i wychodzisz z gwizdkiem ( szybko odjeżdżasz z zakrętu ) Można też wylorzystać styl tzw "skandynawski" polegajacy na ustawieniu auta w kierunku przeciwnym do zakrętu ( również wcześniej ) po czym następuje odbicie do zakrętu i na kontrze z gwizdkiem odjeżdżasz. To tak w skrócie.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Parę fotek na szybko:

403cd3bb5d3fc93am.jpg aaa69c0282111ef9m.jpg 56d1379907b06a7fm.jpg c352ec53407c2d6dm.jpg 168e8540c8d1ce66m.jpg f01b41e72b3f7abbm.jpg 3e48e0ff7b9e8bf7m.jpg f30d1f3ff5b65ff7m.jpg a239b57b5c043b61m.jpg c86d69a25ee69cc2m.jpg fb401defdeccfc98m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę nad Wyrazowem w przyszłą niedzielę. Z prognozy wynika, że minusowa temp. bedzie, ale opadów wstępnie nie zapowiadają :> A dobrze byłoby ustawić to nieco wcześniej niż na ostatnia chwilę :)

 

Tam sobie można poćwiczyć dowolne techniki jazdy po śniegu i lodzie. Ja próbowałem Skandinavian Flick i zaczęło mi wychodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzio widoczny w białym kasku, ze Zdiskiem za kierownikiem. :wink:

 

Uuu- a co to? Boimy się swoim autkiem jeździć :razz:? Mało tego... w Evo... :roll:

 

Dyzio utrzymuje stały poziom alko we krwi a na takie chwile ma szofera w czarnym cośtam ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myślisz że OBK jest on do wykonania???

Swobodnie :) ja to trenowałem Forkiem z włączonym ABS'em i wychodziło :) Bez ABS'u pewnie łatwiej ale to będę męczył następnym razem. Ostatnim razem na Wyrazowie chciałem poćwiczyć jazdę z ABS bo na codzien tez jeżdżę z ABS i chciałem nauczyć się z nim współgrać :)

Wyrazów to świetne miejsce na naukę bo a) jest bezpiecznie B) są naturalne zakręty zmuszające do nauczenia się ich przejeżdżania. Na placu nie nauczysz się jeździć bo nic nie wyznacza Ci drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu- a co to? Boimy się swoim autkiem jeździć ? Mało tego... w Evo...

Mojego mi szkoda :twisted:

Na prawy zaprosił mnie Zdzisek bo mu etatowy samobójca utknął w pociągu.

 

Dyzio utrzymuje stały poziom alko we krwi a na takie chwile ma szofera w czarnym cośtam ...

Podoba mi się taka interpretacja. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wstępnie rezerwuję czas na tą okazję, pytanie tylko czy brak świeżego śniegu nie odsłoni niedostatków asfaltu :razz:

Każdy załaduje szufle do bagażnika i najwyżej poświęcimy 20 minut na regnerację toru :) Pomachamy, rozgrzejemy się i znów będzie upalanie :)

 

Kolejny raz hipotetyczna lista na Wyrazów. Po pierwsze jeżeli pod koniec tygodnia pogoda się zdupi to wiadomym jest, że nie pojedziemy. Po drugie, cokolwiek zacznę załatwiać jak zbierze się przynajmniej 6 osób. Po trzecie, wpisując się na listę deklarujesz uczestnictwo w kosztach wynajmu. Nie chciałbym aby w dniu akcji z 8 osób zrobiły się 2 - bo mnie nie stać na taką imprezę. :) Warunki proste i jasne :)

 

1. Tomasz_555

2. Mont

3 Robert (rezerwacja wstępna)

 

Wpisywać się kto chętny, Podbeskidzie oczywiście mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kurcze, mi ten weekend absolutnie nie pasuje... cholera. Może jakaś rozgrzewka wcześniej się uda?

Btw. ogólnie drogi, którymi ostatnio się poruszam są dwojako ok - albo śnieżno-fajnie albo czarno, ale dzisiaj zapuściłem się w okolice katowickiego Manhattanu (a później Zorzycze i Podlesie) - i tam koszmarek - lód pod śniegiem. Strach się bać jak się widzi w lusterku auto stojąc na skrzyżowaniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję wam taki mini OES w Katowicach :wink: polecam raz przejechać powoli bo jest kilka zdradliwych zakrętów i jedna hopka, no i jeden wiadukt :razz: droga odśnieżana czasami, także fajnie się jedzie po ładnie ubitym śniegu.

UWAGA - inni ludzie też czasami korzystają z tego skróty, no i są tam zwierzątka różnego rodzaju - dziki, sarny itd - jak to w lesie.

http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... 55189&z=14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję wam taki mini OES w Katowicach :wink: polecam raz przejechać powoli bo jest kilka zdradliwych zakrętów i jedna hopka, no i jeden wiadukt :razz: droga odśnieżana czasami, także fajnie się jedzie po ładnie ubitym śniegu.

UWAGA - inni ludzie też czasami korzystają z tego skróty, no i są tam zwierzątka różnego rodzaju - dziki, sarny itd - jak to w lesie.

http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... 55189&z=14

 

Znam ten skrót- jeździłem tamtędy na jedną budowę. Tak naprawdę jadąc w stronę A4 jedzie się pod prąd bo tam chyba zakaz jest, ale wszyscy tną :razz:. Minusem tej drogi są naprawdę spore dziury (może teraz ich nie widać, ale w lecie można koło urwać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję wam taki mini OES w Katowicach :wink: polecam raz przejechać powoli bo jest kilka zdradliwych zakrętów i jedna hopka, no i jeden wiadukt :razz: droga odśnieżana czasami, także fajnie się jedzie po ładnie ubitym śniegu.

UWAGA - inni ludzie też czasami korzystają z tego skróty, no i są tam zwierzątka różnego rodzaju - dziki, sarny itd - jak to w lesie.

http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... 55189&z=14

 

Znam dobrze tą trasę,trzeba trochę uważać na dziury i na duże auta ciężarowe, które łatwo tam spotkać a trudno minąć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziury przed zimą pokleili. Gorsze imo są te druty z prawej strony jadąc w 'legalnym' kierunku. Takie pozostałości chyba po usuniętych jakichś słupach - betonowa podstawa (kilkanaście centymetrów) a z niej wystaje kilku centymetrowej grubości pręt (takie zbrojenie). Długość pręta gdzieś pomiędzy ok 2 a chyba z 5 cm... Ostatnio jak jeździłem (dość często) tamtędy to trochę mnie ruch zniechęcał ale można gdzieś później chyba spróbować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...