Skocz do zawartości

Wydech do Forestera


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

bakupno,

 

piotrus mam dla ciebie zagwozdke moze pomozesz, nadal jestem w delegacji choc poszukiwania firmy w wwie i powrot do niej powoli sie przybliza ... to moze ktoe ze znajomych ma walajacy sie chwilowo backbox glosniejszy od mojego taki do pozyczenia na tydzien max dwa bym zapiol do swego forka i zorientowal sie czy znioslbym glosniejszy wydech puki zona nie slyszy...

da rade ? odrazu odpowiem H&SA sie nie pozbede.

 

A MOZE KTOS Z KOLEGOW NAJLEPIEJ Z WARSZAWY MA CHWILOWO W GARAZU 2,5" BACK BOX CO TO JEST GLOSNIEJSZY OD H&Sa TAK NA KROTKA CHWILE ( a moze i na dluzej, kto wie ) ???

 

tomasz p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem wydech H&S :twisted:

IMAG0173.jpg

Nie obyło się bez [moderator czuwa]'upa bo ukręciłem jedną śrubę mocującą przy katalizatorze i centerpipie :cry: To ta, która jest wspomagana sprężynką. Ktoś wie, czy można ją jakoś zastąpić, dobrać z czegoś innego, czy powinna być taka sama. Na razie skręcone na jedną, słychać lekki przedmuch z boku, po weekendzie mam nadzieję to ogarnąć, chyba że ktoś podpowie, gdzie taką szukać, lub z czego dobrać.

A i jeszcze 2 pytania: czy śruby łączące BB z CP powinny być jakieś specjalne, czy wystarczą zwykłe ze stali z podkładkami i nakrętkami kontrującymi? I czy do łączenia CP z dalszą częścią wydechu powinna być jakaś gruby pierścień uszczelniający, bo stary się wykruszył. Skąd go wziąć, trzeba w ASO zamówić, czy są jakieś uniwersalne np. od Bosal'a?

Jutro wrzucę jakiś filmik z dźwiękiem mojego forka z automatem i H&S do porównania, dzisiaj za późno bo Euro :mrgreen:

 

-- 17 cze 2012, o 10:02 --

 

Troszkę posprawdzałem na opposedforces.com

Czy ktoś może podać numery seryjne dla części oznaczonych numerami 19 i 29: Reszta jest podana, to wszystko co potrzebuję, żeby skręcić wydech jak należy. Czy mogę śruby i nakrętki zastąpić zwykłymi ze sklepu metalowego?

18 - 902350001

19 -

21 - 901660014

23 - 44044AA010

29 -

35 - 802008270

583494944006.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tROZ, zadzwoń do Maras'a. Chyba w jakimś wątku widziałem, że może załatwić H&S. O już znalazłem :D

Tytuł: Jak by tu udoskonalic Forka...

PostNapisane: 16 maja 2012, o 21:19

Offline

..:: ASO Subaru ::..

Avatar użytkownika

 

Posty: 463

Skąd: Dzierżoniów

Płeć: Nie wybrano

Pomuki: 6

Auto: STi11,Imp555,For06, Forxt04,LegD

H&S mogę załatwić bez problemu, w każdej konfiguracji.

 

_________________

MTS Subaru Dzierżoniów

- http://www.mts.subaru.pl

- http://www.mtssubaru.pl

 

Na żywo wydech brzmi znacznie lepiej niż na video, sądzę, że każdy się z tym zgodzi :mrgreen:

 

-- 21 cze 2012, o 10:49 --

 

sredniaq, fajny ten tłumiczek

Mam taki sam :D:D:D

 

Brzmi tak samo w 2.5 jak w 2.0, czy jednak słychać różnicę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sredniaq,

 

mam tez 2,5XT ale tez MY07 automat i niestety brzmi sporo grzeczniej, a moze to przez ten sportowy katalizator ???

tak przynajmniej sadza niektorzy koledzy. moj H&S jest mimo bulgotu przy obciazeniu, cichy w trasie, wogole nie uciazliwy.

dlatego po cichu przed zona chcialbym zanabyc cos bardzo pasztetowego ale troche bardziej rozdzierajacego japke tak na chwile by moc sobie pofolgowac a jak wroce do domciu po pracy w niejakiej delegacji, grzecznie przywdziac mego H&Sa.

 

tomasz p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tROZ, zadzwoń do Maras

 

Od razu po tym poście napisałem PW,dostałem odpowiedź,że jak tylko dojdą za tydzień faktury to odpisze co i jak.

Nic nie odpisywał więc spytałem ponownie to dostałem odpowiedź,że teraz nie ma czasu bo są plejady niedługo.

Generalnie pisałem 16 i 17 maja a później 30 maja i 1 czerwca.

 

Tak więc albo rzeczywiście jest tak zalatany,że nie może mi podać ceny i przyjąć zamówienia,albo jest jakiś problem z dostępnością.

 

 

A el-teca ktoś tu ma może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El-teca słyszałem na kilku Subarakach. Wykonanie na 6+ (idealne dopasowanie do powozia i minimalna ilość spawów, które są świetnej jakości), dzwięk ich tłumików spokojny, może nawet za spokojny 8)

Najlepiej zrobić u nich up, dp i cp, a backbox kupić jakiś bardziej kozacki :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tROZ, zadzwoń do Maras

 

Od razu po tym poście napisałem PW,dostałem odpowiedź,że jak tylko dojdą za tydzień faktury to odpisze co i jak.

Nic nie odpisywał więc spytałem ponownie to dostałem odpowiedź,że teraz nie ma czasu bo są plejady niedługo.

Generalnie pisałem 16 i 17 maja a później 30 maja i 1 czerwca.

 

Tak więc albo rzeczywiście jest tak zalatany,że nie może mi podać ceny i przyjąć zamówienia,albo jest jakiś problem z dostępnością.

 

 

A el-teca ktoś tu ma może?

Sądzę, że zalatany i zajęty, dlatego napisałem zadzwoń 8-)8-)

 

Send with my HTC Sensation XL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo napisz bezpośrednio do H&S maila, napisałem, że zapłacę przelewem z góry, bo na stronie nie ma formularza wysyłki poza uk i wysłali do norwegii bez problemu, więc do pl też wyślą. Wysylka to 50GBP

 

Send with my HTC Sensation XL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

filester,

 

jak dzwiek bedzie ciekawy to poprosze o namiar na wytworce, bo szukam na jakis czas glosniejszego backboxa 2,5" bo jak wroce do domu z delegacji to zona nie pozwoli szalec z dzwiekiem i bedzie burczal moj cudowny H&S ale jeszcze przez te kilka najblizszych m-cy porozdzieralbym sie nieco... za pasztet.

 

tomasz p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...