Skocz do zawartości

Wydech do Forestera


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

drout,

 

jutro bede troche wczesniej w wwie niz zakladalem

moze chcesz jednak podleciec ? posluchac ?

potem bede lecial na lublin, obwodnica, marsa, trasa lubelska na zakret

a potem garwolin, ryki, lublin

 

dalem ci tel. zadzwon to sie spotkamy.

 

pozdrawiam

 

tomasz p.

 

-- Cz wrz 13, 2012 7:53 pm --

 

 

 

 

KOLEDZY

 

tak sie zastanawiam jezdze teraz na H&S modelu nazwy nie pomne ale szeroko rozpowszechniony na forum.

jednakze ostatnimi czasy mialbym ochote troszke sie nieco rozedrzec, jak np. APEXI N1 na oryginal nawet w

uzywce nie moge sobie pozwolic zatem nachylilem sie nad replikami na alledrogo tylko czy to dobrze zabrzmi

w forku ? 2,5XT06 brzmi inaczej niz wrx czy sti...

cena 300 za taki produkt wydany jako fanaberia jest ok.

ale jak brzmi np. H&S model b.zblizony ksztaltem rzadkosc wsrod kolegow z forum a moze ktos ma taki ???

 

KTO MA APEXI N1 lub H&S (model zblizony konstrukcyjnie) MOZNA POSLUCHAC/PROSIC O FILMIK ???

 

tomasz p.

 

 

Sorry byłem zagramanicą

 

Będę się odzywał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drout,

 

robie maly remont w mieszkaniu codziennie do piatku powinienem byc w domu

wskakuj tak bym byl w domku raczej przed zmierzchem bo garazu nie mam i

obejzenie sobie wydechu na parkinku to tylko do wczesnego popoludnia ma sens.

a tak wogole to zadzwon cos znajdziemy.

 

tomasz p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc kryzysowy Tłumik 2,5'' 100mm końcówka cena 120zł+50 montaż. Gra bezbłędnie aż się nie spodziewałem nawet przy wyciągniętym wyciszeniu wew samochodu miły pomruk bez buczenia nawet powyżej 3000tys obr. Na zew. jest głośny ale nie ryczy. Z założonym Silincerem delikatne bokserowe mruczenie które dziecka w foteliku na pewno nie obudzić.

 

Film bez Silincera postaram sie w najbliższym czasie wrzucić z założoną wkładką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubabb,

 

 

no wlasnie takiej ceny sie spodziewam, ale czy te 120 to za caly backbox czy trzeba doliczyc jeszcze rure 2,5", flansze, usczelki, itd. mimo wszystko cena wporzadku.

podaj prosze o namiar na producenta na KRYZYSOWY wydech. na PW.

 

tomasz p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/tlumik-wm-sport-mugen ... 26003.html. to są wydechy firmy WM SPORT. Ceny są od 120-150zł

Cena jest za sam BackBox. tlumikowiec odciął tylko stary wydech, dołożył jakieś 30cm rury bo ten jest dużo mniejszy, nawet 1 wieszak odciął ze starego i przyspawał do śruby przy opasce montażowej nowego tłumika Wieczorkiem podeśle zdjęcia jak to wygląda od spodu. Ale naprawdę jestem zadowolony z efektu i nie wydałem kupy kasy nawet jakby miał zardzewieć i odpaść po dwóch zimach to kupie nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubabb,

 

dzieki, ale ty miales dawce. w moim przypadku bedzie to zupelnie nowy wydech gdyz moj H&S musi pozostac nietkniety (podoba mi sie jego brzmienie i pewnie do niego wroce).

coz wiec czas zamowic, i oddac w rece tlumikarza pytanie czy w przypadku mojego automatu oraz NITRO :lol: nie bedzie za cicho bulgotal a tak sie dzieje gdyz gazik uspokaja/wyrownuje bulgot poprzez minimalnie wyzsze obroty. da sie to szczegolnie zauwazyc na postoju. dlatego wlasnie szukam glosniejszego.

w waszym przypadku koledzy wydaje mi sie iz seilencer wogole nie bedzie potrzebny tak cicho bulgocze, mam racje ???

 

tomasz p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubabb, filester, chyba jestem zdecydowany na taki tłumik. Nie wiem tylko czy nie szkoda rozcinać mojego seryjnego wydechu, który wydaje się być w idealnym stanie...

 

 

Radziej to niech ci zostawi z 10cm rury wlotowej do tłumika żeby można go było wykorzystać. U mnie Rura była zdrowa a stary tłumik wyglądał jakby go myszy zjadły. Musze sobie jeszcze malnąć spawy jakąś anty korozją i przed sezonem konserwacja całego podwozia bo po wierchu mam sporo rudego :)

Wyglada to teraz tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc kryzysowy Tłumik 2,5'' 100mm końcówka cena 120zł+50 montaż. Gra bezbłędnie aż się nie spodziewałem nawet przy wyciągniętym wyciszeniu wew samochodu miły pomruk bez buczenia nawet powyżej 3000tys obr. Na zew. jest głośny ale nie ryczy. Z założonym Silincerem delikatne bokserowe mruczenie które dziecka w foteliku na pewno nie obudzić.

 

Film bez Silincera postaram sie w najbliższym czasie wrzucić z założoną wkładką

 

 

 

Bajka kubabb, tylko powiedz mi czy resztę wydechu masz serie? Chciałem coś takiego wsadzić do swojego gt, ale boje się że będzie za głośno :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc kryzysowy Tłumik 2,5'' 100mm końcówka cena 120zł+50 montaż. Gra bezbłędnie aż się nie spodziewałem nawet przy wyciągniętym wyciszeniu wew samochodu miły pomruk bez buczenia nawet powyżej 3000tys obr. Na zew. jest głośny ale nie ryczy. Z założonym Silincerem delikatne bokserowe mruczenie które dziecka w foteliku na pewno nie obudzić.

 

Film bez Silincera postaram sie w najbliższym czasie wrzucić z założoną wkładką

 

 

 

Bajka kubabb, tylko powiedz mi czy resztę wydechu masz serie? Chciałem coś takiego wsadzić do swojego gt, ale boje się że będzie za głośno :/

 

 

Karol ja mam wycięty drugi kat. Śmiało możesz taki wydech założyć to praktycznie taki sam jak ma Kuba w wannie. A jeżeli będzie dla ciebie za głośny wyciszysz go Silincerem jest w komplecie mocowany na dwóch śrubkach. Może w tym tyg uda ci sie wyskoczyć na gokarty to tez przyjadę i posłuchasz Z i BEZ Silincera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol ja mam wycięty drugi kat. Śmiało możesz taki wydech założyć to praktycznie taki sam jak ma Kuba w wannie. A jeżeli będzie dla ciebie za głośny wyciszysz go Silincerem jest w komplecie mocowany na dwóch śrubkach. Może w tym tyg uda ci sie wyskoczyć na gokarty to tez przyjadę i posłuchasz Z i BEZ Silincera

 

 

Tylko że ja od turbo do końcowej puszki mam tylko kawałek rury, i obawiam się że będzie to za głośno..ale spróbuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie :cry:

 

Dotarł do mnie H&S jak na zdjęciach

Zdjęcie pochodzi z aukcji właścicielem jest wystawiający a nie ja

76657795.jpg

 

Ponieważ w sprzedaży był cały komplet to wziąłem ale i tak z nastawieniem,że zamontuje tylko center i back aby nie było za głośno na początek.

Niestety center jest o jakieś 10 cm dłuższy niż mój przez co wieszaki nie pasują i całość średnio daje się zamontować P&P .

Pytanie jak macie zamontowane H&S bo wiem,że sporo osób ma właśnie zestaw center i backbox?

 

Najładniejszy dźwięk to jest jak się zostawi tylko kata i nic więcej i to jeszcze pod mostem ,piękny ryk i echo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tROZ,

 

mam dokładnie taki sam wydech. lecz ja nie zakupilem rurki tej pierwszej od prawej...teraz żałuję.

jak dla mnie brzmi świetnie, ale mazy mi się choćby pół roku pojeździć zglosniejszym brzmieniem. uwierz mi założenie tylko centra+ backboxa da cudnie agresywne bulgotanie nie męczące w trasie...

cieszę się brzmieniem twego gangu !

 

 

tomasz p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tROZ,

 

mam dokładnie taki sam wydech. lecz ja nie zakupilem rurki tej pierwszej od prawej...teraz żałuję.

jak dla mnie brzmi świetnie, ale mazy mi się choćby pół roku pojeździć zglosniejszym brzmieniem. uwierz mi założenie tylko centra+ backboxa da cudnie agresywne bulgotanie nie męczące w trasie...

cieszę się brzmieniem twego gangu !

 

 

tomasz p.

 

To jak zmieściłeś center ??

U mnie center H&S wydaje się dłuższy od stock o jakieś 10cm przez co wieszaki nie pasują ,nie mówiąc o tym,że back nie zmieści się już chyba wcale.

Za to jak odkręcę 2 kata bo tam jest złącza jeszcze to center pójdzie głębiej i znowu wieszak będzie nie w tym miejscu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tROZ,

 

ach zapomnialem o najwazniejszym, mialem kiedys rozwalonego kata i zbyszek (nie-ASO) wymienil mi oba katy na jeden od wresji spec C.

nie robilem rozpoznania, poprostu weszlo dokladnie tak jak mialo co do centymetra.

 

tomasz p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienil mi oba katy na jeden od wresji spec C.

..., poprostu weszlo dokladnie tak jak mialo co do centymetra.

 

tomasz p.

 

Dzięki wielkie ,chyba właśnie w tym problem,że ja mam oba katy i dlatego center jest krótszy :cry:

Czy ktoś jest w stanie potwierdzić,ze tak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie :cry:

 

Dotarł do mnie H&S jak na zdjęciach

Mam H&S w swoim Forku. Spróbuję nagrać dźwięk i wrzucić

 

Dźwięk znam osłuchałem się na YTwięc wiem mniej więcej jak zestaw center i back będzie bulgotał i wiem,że warto.Z drugiej strony nigdy za wiele filmów z fajnym dźwiękiem więc jak masz to chętnie obejrzę i posłucham:D

 

 

Zastanawiam się tylko jak to rozegrać bo:

-Jeśli zamontuje cały H&S to konieczny będzie remap ,czyli dodatkowe kosztu których nie planowałem-dobrze myślę z remapem??

-Jeśli chciałbym zamontować tylko center i back H&S to muszę wymienić katalizatory z forka na taki z imprezy spec-c np.?Może jeszcze z jakiegoś innego?

-Pozostaje jeszcze możliwość sprzedania tego zestawu H&S komuś kto akurat szuka całego i planuje remap a sobie wyspawam np w el-tec.

-Mogę jeszcze obciąć 10cm z centera H&S i dzięki temu zamontować go do oryginalnych katów,ale to rozwiązanie podoba mi się najmniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...