Skocz do zawartości

Wypadek Hogiego


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 684
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Ja za przycierke blotnik, zderzak, maska, w Warcie chcieli wypłacić 1800 pln.

Dostałem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7800 i samochód jest czerwony :)

 

W link4 tramwaj uderzył w Honde Fit. Poszedł zderzak, maska, blotnik i lampa. Załatwili sprawę w 2 tygodnie i dostałem

 

 

 

 

 

11000 pln - graty kosztowały nowe 1500 plus robota - lubię link4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za przycierke blotnik, zderzak, maska, w Warcie chcieli wypłacić 1800 pln.

Dostałem

7800 i samochód jest czerwony :)

W link4 tramwaj uderzył w Honde Fit. Poszedł zderzak, maska, blotnik i lampa. Załatwili sprawę w 2 tygodnie i dostałem

11000 pln - graty kosztowały nowe 1500 plus robota - lubię link4 :)

 

A potem sie ludzie dziwia, ze ubezpieczenia takie drogie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie drogie??

 

Subaru - kup błotnik, zderzak i maskę plus robota i malowanie... 1800 PLN ?? brak szans....

Po wizycie mojego rzeczoznawcy wyszedł jeszcze reflektor do zmiany i felga... Niestety mam orgnialny ksenon a ubezpieczalnia chciała wymienić mi tylko osłonę plastikową...

 

Z Hondą podobnie.

 

Po to się płaci AC, żeby mieć święty spokój. Ubezpieczalnia wypłaca a to TY masz się zastanawiać co z tym fantem zrobisz... Czy na nowych ori częściach to zrobisz czy weźmiesz sobie kasę do kieszeni...

 

Ja podchodzę do tego jak do przedmiotu o wartości sentymentalnej. Auto po wypadku ma być w stanie nie gorszym niż wcześniej.

Akurat na ubezpieczalni nie potrzebuję zarabiać ale po to płacę podwyższone AC, żeby w razie czego miał grosz na naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatwili sprawę w 2 tygodnie i dostałem

11000 pln - graty kosztowały nowe 1500 plus robota - lubię link4 :)

 

Ja to zrozumialem w ten sposob, ze dostales z ubezpieczalni 11000 pln, a Ty wyremontowales samochod za 1500 plus robocizna i to na nowych czesciach. Zle zrozumialem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z tą różnicą, że powiedzmy całość mnie kosztowała z robotą i malowaniem ok. 3000 może 3500 PLN.

Graty kupiłem na szybkości zamienniki i wio.

Ale samochód był w stanie oryginalnym i nie był wcześniej uderzony - dlatego taką wycenę dostałem od Link4 i z nią nie protestowałem...

Przy drugim dzwonie nie byłoby już tak różowo.

Samochód miał 3 lata - to myślę, że też nie jest bez znaczenia.

 

A teraz w drugą stronę OC i AC tegop samochodu kosztowało ok. 3500 PLN więc nie przesadzajmy...

 

Ubezpieczalnia też ma w tym biznes - w tym roku będzie już na zero...

 

Nie ma nic za darmo. Ważne żeby walczyć o swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za przycierke blotnik, zderzak, maska, w Warcie chcieli wypłacić 1800 pln.

Dostałem

7800 i samochód jest czerwony :)

W link4 tramwaj uderzył w Honde Fit. Poszedł zderzak, maska, blotnik i lampa. Załatwili sprawę w 2 tygodnie i dostałem

11000 pln - graty kosztowały nowe 1500 plus robota - lubię link4 :)

 

A potem sie ludzie dziwia, ze ubezpieczenia takie drogie :roll:

 

 

Pieniądze mi się należą w takiej wysokości, abym mógł auto doprowadzić do stanu poprzedniego. To moja sprawa czy kupię części w serwisie czy sobie wyklepię auto gumowym młotkiem. Samochód jest moją własnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że prędkość procesowa wszędzie podobna. Ja składałem pozew pod koniec 2010. Ubezpieczyciel zlewał Sąd tak samo jak olał serwis (dawałem samochód na naprawę bezgotówkową - po oględzinach urwał się kontakt z ubezpieczalnią, rozłączali telefony, a rzeczoznawca merytoryczny nie odbierała i nie reagowała na 48h ponaglenia zgłaszane na infolinii, heh).

 

Ubezpieczyciel nie raczył zweryfikować kosztorysu przez 60 dni... Powód wiadomy - "frajer" niech naprawi po czym puszczą szablon, co miało związek przyczynowo-skutkowy, a co nie miało....

 

Kosztorys serwisu: 12.000zł

Kosztorys ubezpieczalni: 430zł (podrzucony listem na jedną z rozpraw z takimi niespodziankami jak: naprawa felg... Technologia nie dopuszcza czegoś takiego jak naprawa felg, ale nie mieli wyjścia, bo katalogowo sztuka 1900zł, opona 760zł udokumentowane fakturą)

 

Tak więc Uchwałę Sądu Najwyższego mają w dupie - również Sąd zdaje się nie rozpatrywać sprawy pod kątem, tego, że do czegoś ta uchwała zobowiązuje...

W dupie mieli też Sąd i nie stawiali się na rozprawy pomimo, że szły bezpośrednie wezwania. Pełnomocnika wysłali dopiero na jedną z rozpraw w 2012. Więc sprawa właściwie dopiero się zaczyna.

Sąd mając faktury, daty, protokoły zleceń "myśli" jeszcze cholera wie nad czym.

 

Cwaniaki wiedzą, że ludziom nie starcza nerwów i większość temat odpuści, a UOKiK, czy KNF zamiast nakładać kary i eliminować te praktyki przestępcze - ma pewnie odgórny zakaz ruszania kasy "kolesi".

 

Nie ma co liczyć na "prawo" - każdy musi sobie we własnym zakresie wywalczyć swoje.

 

 

Hogi - złożyłeś pozew o zapłatę, czy co...? Jakie koszty poniosłeś, ile za prawnika? Chciałbym porównać, czy opłaca się marnować czas i samemu jeździć, czy lepiej oddać sprawę prawnikowi. U mnie standard: 5% wartości pozwu + paliwo + zmarnowany czas, posiedzeń było z 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi - złożyłeś pozew o zapłatę, czy co...? Jakie koszty poniosłeś, ile za prawnika? Chciałbym porównać, czy opłaca się marnować czas i samemu jeździć, czy lepiej oddać sprawę prawnikowi. U mnie standard: 5% wartości pozwu + paliwo + zmarnowany czas, posiedzeń było z 10.

 

 

Sąd mam koło pracy, więc z chęcią tam jestem częstym bywalcem. ;-)

Prawnik bierze 15-20% od wygranej kwoty. 5% od pozwu zwrócą po wygranej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wątek dotyczy ubezpieczeń a ja nie mogę założyć nowego, tu proszę o pomoc.

Wykupiłem ubezpieczenie (OC + AC) w Liberty, opłaciłem całą sumę od razu.

Niestety w momencie rozpoczęcia ubezpieczenia samochód stał w warsztacie (ktoś zajechał mi drogę, przejechałem po krawężnikach, 4 nowe koła zrobione z OC sprawcy co przez biurokrację trwało 2 miesiące). Tak więc nie odbyła się wstępna inspekcja i wg smsa jaki dostałem AC było "nieaktywne".

W piątek po południu odebrałem samochód, zadzwoniłem do Liberty, usłyszałem, że dział inspekcji już nie pracuje i że mam zadzwonić w sobotę. W sobotę usłyszałem, że inspektor zadzwoni do mnie najwcześniej w poniedziałek.

Na nieszczęście dziś rano - tym razem z mojej winy (zagapiłem się nie wiem na co jadąc w korku) - wjechałem w tył poprzedzającego mnie samochodu. Po skontaktowaniu się z ubezpiczycielem usłyszałem, że moje AC jest nieważne bo nie było aktywowane.

Czy mam o co walczyć? Czy taki warunek napisany gdzieś w "ogólnych warunkach ubezpieczeń" jest zgodny z prawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj OWU, które zaakceptowałeś zapewne przez internet.

Lub wrzuć mi jakoś, poczytam.

 

hogi1 małpa wp.pl

 

 

 

Tyle wyczytałem u nich:

 

Ochrona ubezpieczeniowa nowego samochodu rozpoczyna się z chwilą kupna polisy, zaś używanego – od godziny 00.00 dnia następnego.

 

Otrzymasz od nas również formalne potwierdzenia zawarcia ubezpieczenia e-mailem. Jeśli ubezpieczenie już zaczęło obowiązywać, a przesyłka jeszcze do Ciebie nie dotarła, wydrukuj ten dokument. Wydrukowane potwierdzenie noś przy sobie do czasu otrzymania polisy. W razie kontroli policji jest to potwierdzenie zawarcia umowy ubezpieczenia OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam o co walczyć? Czy taki warunek napisany gdzieś w "ogólnych warunkach ubezpieczeń" jest zgodny z prawem?

Czytaj regulamin.

W PZU jest data oraz godzina rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej.

 

Co podpisałeś - nikt nie wywróży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...