Jump to content

Jak zabezpieczacie swoje SUBARACZKI przed kradzieżą ?

JOY
 Share

Recommended Posts

Do zadania tego pytania szykuję się od dawna, a ostatnie pytania do Dyrekcji ( o alarmach ) dodatkowo mnie zmotywowały. Pośpiechu nie ma ( jako że jestem w fazie zbierania ) ale jestem ciekaw, czy jadąc do kina czy na zakupy do marketu jesteście spokojni o japońskiego pupilka ? A przy okazji - jakieś preferowane tow. ubezpieczeniowe ? Czy ktoś orientuje się w częstotliwości (%) zaginięć Subaraczków. Pytam bo jak już dostanę upragnione pędzidełko to niechciałbym w trakcie oglądania filmu rozmyślać czy jeszcze go mam, a bez sensu byłoby jeździć do kina francuzem, mająć SUBARU.

Legenda:

Rozmyślać czy jest się jescze posiadaczem samochodu - Uczucie przykre, denerwujące, trawło u mnie przez rok od wyjazdu z salonu, potem przeszło. A niedługo będę się cieszyć jak samochód zniknie :wink:

No właśnie raczej Subarki odpychają się od złodzieji same. ( w przeciwienstwie do Lexus, Mercedes, BMW, Audi, VW - co nie znaczy ze nie nalezy ochraniac Subaru ! )

Co prawda jeszcze Subaru nie mam, ale w miarę dokładnie już zaplanowałem co i jak w kwestii zabezpieczenia i ubezpieczenia:

- ubezpieczenie - pakiet w Warcie: czemu w Warcie - powiem szczerze bo mam b. korzystne warunki finansowe wyrażone w % wartości pojazdu a firma nie należy do firm krzaków tylko raczej do tych większych co wcale nie znaczy że nie ma z nią problemów :(

- alarm z antynapadem, powiadamianiem na telefon komórkowy i monitorowaniem satelitarnym

- dodatkowo zastanawiam się nad jeszcze jednym odcięciem jakiegoś ważnego obwodu elektrycznego - ale to chyba bardzo na zasadzie zrób to sam - o tym nie może wiedzieć nikt :D

Milo pocieszyc sie, ze podobno Subaru nie nrawitsja potomu szto niekrasne. Ale niekoniecznie jest to prawda. W Bialorusi, Subaru, to teraz krzyk mody u wszystkich nowobogackich. Samochod idealny, mocny, niezawodny i ma male wymagania co do drog. Mercedesami ML i BMW X to tam zony na pakupki ganiajet.

Kolejny argument za zakupem auta w wersji podstawowej bez turbo oczywiscie i alufelg (stalowe w Foresterku sa piekne), tak zeby pozostawal pewien ciagly niedosyt niespelnienia. Przynajmniej jak poniosa to bedzie mniej zal, no i zawsze bedzie okazja do kupienia jeszcze raz.

Alarm z powiadomieniem na komorke - to taki alarm, ktory prowadzi w ostatecznosci do wyrzucenia komorki po piecdziesiatym SMSie z Bialorusi.

Pozdrowionka.

Maciej.

No prawie super - gdyby nie ta Białoruś :roll: Dzięki za wypowiedzi, a teraz to ja wiecie co.... ide po kpl wytrychów ( jak już wiem co i jak ) :wink:

Nie, spokojnie, tak naprawde to jade do klienta z następnym komputerkiem ( taka praca ) - a potem coś od niego dostanę i .. na kupkę do Mbanku pod zakładkę FORESTER :D

Życzę Wszystkim ( w tym sobie ) dużo takich kupek :D

JOY

ostatnio skradziono mi leona 4x4 - szkoda mi go bardzo - ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, po odebraniu kasy z ubezpieczalni bede miał juz na czesc subaraka, ktorego mam nadzieje kupic pod koniec tego roku, jesli chodzi o zabezpieczenie jest tylko jedno skuteczne - gps. Kupiłem juz nawet cos takiego na aukcji w allegro za 1300 zł -chyba sie opłaca, skutecznosc cos ok 95 %, po kradziezy powiadamiasz gliny a onui ida pod wskazany adres i prosza o zwrot twojego wozeczka

Szanowny JOY nie ma własnej toalety? :lol:

Zycze w jak najkrótszym czasie uzbierania na Forysia

Heh, no ma :lol: ale cos z tego tytułu kasy mu nie przybywa. :lol:

Dzięki, a zyczenia dedykuję WSZYSTKIM którzy by chcieli, a nie mają (jeszcze) :wink:

Drogi Azraelu !

Gdu skończysz się wachać i zaczniesz wahać, będzie otrzywistym pónktem na Twojom kożyść: dojżałeś to tego, rzeby stać się człąkiem egzgluzyfnego klubu Subarakóf :twisted:

Legeńda:

klóp Subarakóf = klóp sybarytóf

Drogi Azraelu !

Gdu skończysz się wachać i zaczniesz wahać[/b

Przepraszam ale jest to jedno ze słów któych pisowni nie mogę dopracować :-( Niestety chyba już nigdy nie zapamietam :-(

Ale dzieki Korsarzu taki przytyk pozwoli zapamietać na jakiś czas.

A w pewnym klubie Subaraków to już byłem, ale potem się niespodziewanie dowiedziałem że już nie jestem.

Azrael

Do Azraela: A jakie jeszcze ewentualnie bierzesz auto pod uwage?

Chce zobaczyc jaką konkurenceje ma Subaru :D

Biorę pod uwagę przerózne auta ale tak najmocniej to Eclipse GSX II gen. Niestety większość aut które sa osiągalne finansowo ma jedną z dwóch wad: brak AWD, niemieckie. Z ośkowych aut podobał mi się strasznie Accord Type-R ale po kontaktach z dealerem (chciałem sie przejechać takowym) wyleczyłęm się prawie. Poza tym rozważałem używaną Integrę, Clio 2.0 Sport i parę innych. Wsyztskie te wolnossące autka mają przewagę nad Imprezką czy miskiem w postaci możliwej do zachowania ekonomii jazdy co przy moim mimo wszystko studenckim budżecie bywa ważne. Trochę boli jak 99% moich wydatków to paliwo ;-)

Wygląda na to że jednak bedę musiał się nauczyc oszczędzac paliwo z turbo ;-)

Azrael

Poważnie :!: tyle ze ja mam 1.8 a nie 2.0. A mój styl jazdy bierze sie stąd ze jak nie cisne to wcale nie spali wilele mniej :twisted:

Dziwne strasznie. 1.8 przy tego typie techniki jazdy powinno palić jednak więcej ale wyraźnie technika Subaru czyni cuda ;-)

Azrael