Skocz do zawartości

Porady AGD


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, llkuba napisał:

 

Przyjedź wyprodukowałem specjalną naklejkę dla Ciebie:

 

 

IMG_20210514_114150.thumb.jpg.87e832485db28adc993dd250f73664e8.jpg

 

Będzie łatwiej :rolleyes: :hi:

 

Wystarczy z tyłu przykleić na klapie.

 

 

:mrgreen:

Widzę tu błędy, na portalach ogłoszeniowych swego czasu było pełno Legancy i Leganca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, yARO_81 napisał:

ja zboczony na punkcie Electroluxa jestem :D

 

 A to musisz założyć wątek w stylu "Amica lepsza od Subaru" a później udowadniać w nim, że Electrolux jest najlepszy na świecie.

 

Niewyczerpane inspiracje i wzorce znajdziesz w Off Topicu pod hasłem "Skoda ..." ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał:

Widzę tu błędy, na portalach ogłoszeniowych swego czasu było pełno Legancy i Leganca ;)

 

 Przecież dobrze jest :biglol: :

 

IMG_20210514_151653.thumb.jpg.35f74a1513fdbe2b9e23d8c215737db7.jpg

 

A tak na poważnie to kiedyś jak wjeżdżałem na zakład to ochroniarz napisał Peżod a innym razem Peżot :lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, yARO_81 napisał:

Na "reakcje" też jest jakiś dzienny limit? Takie teksty walicie, że boki zrywać a zareagować nie mogę :foch:

 

Tak, im więcej piszesz na The Forum tym więcej reakcji możesz dać. Takie punkty lojalnościowe. Jak dasz więcej reakcji Pani lub Panu Moderator to wtedy razy przelicznik postów w skali miesiąca do potęgi X. To jest skomplikowany algorytm. Wiesz to nie są proste sprawy np: ja mam więcej postów w Off Topic i automatycznie dając mi pozytywną reakcję w przyszłości będziesz mógł dawać więcej reakcji. Ale to jest ciężka praca bo musisz dużo logować się.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oczywiście to jest żart :biglol:.

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, yARO_81 napisał:

Na "reakcje" też jest jakiś dzienny limit? Takie teksty walicie, że boki zrywać a zareagować nie mogę :foch:

Oczywiście, tu wszystko jest limitowane, nawet jak kupisz za dużo Subaru to przejdą na poczet forum. Poza banami, tych można do woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nawiązując do zeszłorocznej dyskusji nt. Sodastream, kupiłam właśnie sodastream power, bo jest coraz trudniej dostępne, a podobno najlepsze... No zobaczę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę w takim razie, żeby Ci dobrze służył.
Nie pamietam, co ja tam wtedy pisałem, czy polecałem, czy nie. W każdym razie miałem dwa razy wymieniany, a teraz, za trzecim razem to już mi się nie chce tych wszystkich interwencji wszczynać. Zlefff.
Przerzuciłem się na wodę niegazowaną .

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, B-52 napisał:

Życzę w takim razie, żeby Ci dobrze służył.
Nie pamietam, co ja tam wtedy pisałem, czy polecałem, czy nie. W każdym razie miałem dwa razy wymieniany, a teraz, za trzecim razem to już mi się nie chce tych wszystkich interwencji wszczynać. Zlefff.
Przerzuciłem się na wodę niegazowaną emoji57.png.

Dzięki, no nie polecałeś, ale może będzie OK ;)

Na inny model nie bardzo byłam chętna, a dostępność tego spada dość szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pralko-suszarka



czym się kierować przy wyborze ?


air condensation w produkatach boscha to to samo co np. pompa ciepła w Electroluxie ?


produkty samsunga warte uwagi czy to przereklamowany szit ?


rozważam te opcje

BOSCH WVH28420PL
SAMSUNG WD8NK52E0ZX/EO AddWash Slim

który z tych sprzętów będzie lepiej się sprawdzał ?

Edytowane przez niebieskiultras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, niebieskiultras napisał:

air condensation w produkatach boscha to to samo co np. pompa ciepła w Electroluxie ?

Suszarki dzielimy na dwa rodzaje:

Kondesacyjne i tradycyjne 

Te pierwsze skraplają parę wodną w wodę i gromadzą w zbiorniku z którego trzeba później opróżnić a te zwykłe mają rękaw za pomocą którego para wodna podczas suszenia wyrzucana jest poza dom.

Air condesation to ten pierwszy typ kondesacyjny

 

A odnośnie pytania które lepsze to żadne 2w1 lepiej mieć osobno pralkę i osobno suszarkę bo niestety suszarki często się psują.

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ipsx82 napisał:

niestety suszarki często się psują.

Moja się raz zepsuła. Spaliła się w niej żarówka ;)

Kondensacyjną Electrolux mam, od jakichś 14 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, niebieskiultras napisał:

pralko-suszarka

Jak często będziesz suszył i ile osób w domu?

 

6 godzin temu, niebieskiultras napisał:

air condensation w produkatach boscha to to samo co np. pompa ciepła w Electroluxie

Pompa ciepła to dodatek podnoszący efektywność energetyczną procesu suszenia, kiedyś ich nie było, teraz pewnie większość ma. Stary Hoover (19 lat) pompy nie ma, Bosch (4 lata) ma - ale to są same suszarki.

54 minuty temu, ipsx82 napisał:

skraplają parę wodną w wodę i gromadzą w zbiorniku z którego trzeba później opróżnić

Obie moje suszarki są przypięte bezpośrednio do tego samego syfonu co pralka - miały węże odpływowe w komplecie.

 

58 minut temu, ipsx82 napisał:

suszarki często się psują

Hoover w ciągu 19 lat wymagał po 12 latach wymiany kondensatora filtrującego na wejściu zasilania (wywaliłem i zmostkowałem) oraz po 14 latach usunięcia filcu jaki się wytworzył między bębnem a kołnierzem. Działa do dziś.

Bosch Serie 6 mam od czterech lat, chodzi kilka razy w tygodniu a czasem kilka razy dziennie i ma się (odpukać) bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aflinta napisał:

Obie moje suszarki są przypięte bezpośrednio do tego samego syfonu co pralka - miały węże odpływowe w komplecie.

Moja kondensacyjna stoi w szafie w przedpokoju, w łazience nie miałam na nią miejsca. Szafę specjalnie pod suszarkę zaprojektowałam ;)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, aflinta napisał:

Jak często będziesz suszył i ile osób w domu?

 

Obecnie pralka chodzi minimum raz dziennie. Pranie suszy sie na 2 suszarkach takich rozstawianych.

2 dorosłe osoby I 2 dzieci w wieku: pierwsze ma 3 lata a drugie miesiąc. 

 

Godzinę temu, ipsx82 napisał:

odnośnie pytania które lepsze to żadne 2w1 lepiej mieć osobno pralkę i osobno suszarkę bo niestety suszarki często się psują.

Gdybym miał większą łazienkę to taki byłby wybór.

 

9 minut temu, aflinta napisał:

teraz pewnie większość ma

Patrząc na oferty to większość powyżej 5 tyś mają.

Ten samsung z mojego posta ma "technologia pompy ciepła" cokolwiek to jest

 

Nie miałem nigdy styczności Z pralko-suszarkami dlatego zastanawiam się czy warto w to inwestować i jakie są plus i minusy.

 

Zaleta braku wieszaków na pranie to oczywistość ale czy coś jeszcze?

Edytowane przez niebieskiultras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Aga napisał:

Moja się raz zepsuła. Spaliła się w niej żarówka ;)

Kondensacyjną Electrolux mam, od jakichś 14 lat. 

Whirpula dwa razy naprawiałem  i po 7 latach popsuła się 3 raz  nastepnie kupiłem Elektroluxa która już raz się popsuła 

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niebieskiultras jeżeli takie są ograniczenia, bierz 2w1 Boscha, pralki/suszarki mają dobre opinie.

 

43 minuty temu, niebieskiultras napisał:

Nie miałem nigdy styczności Z pralko-suszarkami dlatego zastanawiam się czy warto w to inwestować i jakie są plus i minusy.

 

Jeden minus jest taki, że nawet jak pralka ma obciążenie 8 kg to suszarka już tylko połowę. Więc albo trzeba prać częściej mniejszymi partiami, albo suszyć na 2 razy.

  

14 minut temu, fulcrum napisał:

ja zaprojektowałem sobie szafkę w łazience i ustawiłem suszarkę na pralce

 

To jest fajne rozwiązanie, zwłaszcza, że są pralki i suszarki fabrycznie przygotowane do układania w stos.

 

 

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, niebieskiultras napisał:

Obecnie pralka chodzi minimum raz dziennie. Pranie suszy sie na 2 suszarkach takich rozstawianych.

2 dorosłe osoby I 2 dzieci w wieku: pierwsze ma 3 lata a drugie miesiąc. 

Czyli będzie tego jeszcze więcej niż teraz :)

Pralko-suszarka ze względu na swoje słabe możliwości suszenia (maksymalnie połowa wsadu z prania i 4h suszenia) nadaje się dla singla ewentualnie pary nie mieszkającej z dziećmi. Ty potrzebujesz osobnej suszarki, najlepiej takiej na 9kg (bez problemu wepchniesz do niej kołdrę).

8 godzin temu, niebieskiultras napisał:

Gdybym miał większą łazienkę to taki byłby wybór.

Suszarkę można postawić na pralce. 

Moje (w sumie to już byłe) 19-letnie Hoovery (pralka i suszarka) stoją jedno na drugim w łazience mniejszej niż 4m².

8 godzin temu, niebieskiultras napisał:

Zaleta braku wieszaków na pranie to oczywistość ale czy coś jeszcze?

Nie jest to takie oczywiste, bo nie wszystko nadaje się do suszenia w suszarce - wiele zależy od jakości materiału oraz możliwości samej suszarki. Te z pompą ciepła (tak naprawdę to ten sam mechanizm co jest zastosowany w lodówkach) potrafią suszyć w nieco niższej temperaturze, przez co większej ilości rzeczy uda się zachować rozmiar a w pomieszczeniu będzie chłodniej. Bez pompy ciepła potrafi zrobić się niezła sauna :) 

8 godzin temu, niebieskiultras napisał:

Nie miałem nigdy styczności Z pralko-suszarkami dlatego zastanawiam się czy warto w to inwestować i jakie są plus i minusy.

Plusy są dwa - zajmuje połowę miejsca (kubatura) pralki i suszarki oraz jak masz mało prania (połowa wsadu) to wyciągasz rzeczy suche. Cała reszta to już minusy:

Wsad prania 8kg (przy dzieciach żaden problem tyle uzbierać, szczególnie jak ciut podrosną i masz chłopaka) - 2,5h

Wsad suszenia 4kg - 2 x 4h

Jeden cykl zajmuje praktycznie cały dzień.

Z osobnymi urządzeniami zrobisz w ciągu dnia bez problemu trzy cykle po 9kg, da się też i cztery jak ktoś ma naprawdę dużo prania. Kołdra czy pościel jest już dla pralko suszarki sporym wyzwaniem - ograniczenia załadunku.

8 godzin temu, niebieskiultras napisał:

Patrząc na oferty to większość powyżej 5 tyś mają.

Szuszarka ze średniej półki z pompą ciepła (WTW8546EPL) to koszt około 2500 zł. Nie kupuj pralko suszarki jak masz pralkę i możesz coś na niej postawić (wystarczy kupić uniwersalny łącznik - nie musi być ten sam producent obu urządzeń).

Jeszcze warto pamiętać, że starsze pralko suszarki używały do suszenia zimnej wody by wywołać efekt kondensacji pary wodnej co skutkowało dodatkowo zużyciem 100l wody na cykl suszenia. Upewnij się, że nie kupujesz urządzenia w starej technologii, bo można się zdziwić.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 10 lat mam pralkę i suszarkę od Boscha ( pralka Logixx8 Varioperfect, suszarka Ecologixx7) . W pralce jak do tej pory spadł jakiś przewód od wody i delikatnie się woda sączyła ( naprawiłem w pół godziny) ale suszarkę już 3 razy reanimowałem, chociaż przyznał nie ma ona u mnie lekko przy dwójce dzieci. Raz wymieniałem czujnik od poziomu wody, raz pompę wody i w sobotę pasek napędowy ( koszt wszystkich części maksymalnie 300 zł). Wystarczy kilka filmików na YouTube i można samemu próbować naprawiać co powiem szczerze nie jest takie trudne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
6 minut temu, Lesiorip napisał:

Jaką lodówkę do 1000 PLN polecacie, potrzebuje jakiejś do mieszkania które wynajmuje ? Jeżeli jest coś warte to mogę dołożyć 200 PLN.

 

Sprawdź sobie lodówki Whirlpool-a (przykładowa):

 

https://www.neonet.pl/lodowki-i-zamrazarki/whirlpool-w5711ew1.html?gclid=CjwKCAjwruSHBhAtEiwA_qCppior-JCtzGcn-zrhORk229up209uD-aySyFkWSSW0sNt3mMdTcDV-RoCIWwQAvD_BwE

 

Rodzice mają z 20 lat, siostra 10 lat, ja od około 5 lat. Lodówki tej marki są spoko.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...