Skocz do zawartości

Porady AGD


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, skwaro napisał(a):

Jura jest ładna, ale mnie odrzucił brak możliwości wyjęcia zaparzacza do czyszczenia samodzielnie. U siebie staram się to robić regularnie co miesiąc, wiem o się dzieje jak to zaniedbam...

No właśnie to jest ważne, w saeco miałam wyjmowany blok, ale dawno na wysypisku jest ten ekspres.

To, co by mi się może czasem przydało to dołączany wężyk do spieniania mleka, w jednej pracy* mamy taki ekspres saeco i to się dobrze czyści.

 

* @Blixten, tej drugiej pracy. W Gdyni mam swój prywatny ;)

 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Aga napisał(a):

No właśnie to jest ważne, w saeco miałam wyjmowany blok, ale dawno na wysypisku jest ten ekspres.

To, co by mi się może czasem przydało to dołączany wężyk do spieniania mleka, w jednej pracy* mamy taki ekspres saeco i to się dobrze czyści.

 

* @Blixten

 

Mamy taki, żona użyła kilka razy i tyle :)

20230616_225239.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aga Szukakem ostatnio ekspresu, przekopałam cały internet i miałem podobne oczekiwania co do ekspresu do Twoich. Padło na Melitta TS. W zasadzie to samo co Jura. Jestem mega zadowolony z zakupu. Poczytaj sobie o tym modelu

Edytowane przez _scooby_
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chętnie się podepnę. Moje DeLonghi ma na liczniku 20000 i trzeba się liczyć ze w każdej chwili może podzielić los Legacy dizla….


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chyba wykrakałem. Pojawił się komunikat „zamocuj aparat zaparzający” i nie chce zniknąć. Wcześniej jak się pojawiał wystarczyło wyjąc, włożyć ewentualnie przeczyścić. Ma ktoś jakiego pomysła? Mam czas do jutra rana
Tak wiem, Media expert do 21 czynny…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
18 godzin temu, Aga napisał(a):

Pytanie pomocnicze... młynek ceramiczny czy stalowy?

 

Pani w sklepie mnie namawiała na Jurę, bo ma stalowy...

Nie ma znaczenia rodzaj żaren. 

Jura jest świetnym ekspresem, który bardzo dobrze parzy kawę. Jednak bark możliwości wyciąganego zaparzacza moim zdaniem go skreśla. 

 

Nivona z serii 8 to dobry wybór. 

Obecnie mam stara Jurę i czekam aż padnie żeby zmienić na Nivone :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
10 minut temu, stefanekmac napisał(a):

Z innej beczki. Czasem mam dość ostrego golenia. Szukam dobrej maszynki elektrycznej. Jakieś sugestie?

Philips. Wybierz model z najwyższej serii, ale w konfiguracji z najmniejszą liczbą dodatków. Wyjdzie bardzo dobra maszynka we w miarę przystępnej (to oczywiście kwestia względna) cenie. Sprzęt jest natomiast na długie lata, przy czym co kilkanaście miesięcy trzeba kupić nowe noże, bo się z czasem tępią. Ja ma Philipsa Series 7000 (już ich pewnie nie robią) od 12 lat i nic mu nie dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, leto napisał(a):

Ktoś doradzi jaką pralkę i suszarkę kupić? 3 osobowa rodzina, częste pranie, budżet 5k pln.

Modele zmieniają się praktycznie co roku, więc ciężko z tej perspektywy powiedzieć, czy coś warto mieć czy też nie. Ja po sześciu latach bezproblemowej eksploatacji mogę polecić Bosch Serie 6 (pralka 9kg bez bajerów, suszarka 9kg z pompą ciepła) - sporo tam jest modeli, może się w budżecie uda zmieścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pralki szukaj z możliwością rozkręcenia bębna tych klejonych unikaj bo to jednorazówki których później nie da się naprawić. Jak upatrzysz dany model to poszukaj w sieci opisów awarii jakie mają inni użytkownicy i czy naprawy były kosztowne lub możliwe , dobrym źródłem jest portal elektroda. Obecnie mam problem z pralką samsunga która służyła 10 lat (we wrześniu)  i ma problem z sterowaniem silnika po wyszukaniu kodu błędu na elektrodzie okazało się że producent celowo wkładał wadliwe podzespoły do sterownika którego później zalewał żywicą by nie dało sie tego naprawić a nowy sterownik 750 zł który pomimo że nowy posiada już tą samą wadę co te montowane w pralkach na taśmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi pralkę, to polecam Bosch’a. Dwie pralki kupione w 2007, trzecia w 2013 i czwarta w 2015  pracują bez żadnych awarii do dziś. 

Suszarka Electroluxa padła, bo nie dało się wyczyścić skraplacza i zaczęła przeciekać, teraz mam LG, z samoczyszczącym skraplaczem i od dwóch lat spokój  :ok:

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Henryk82 napisał(a):

pralką samsunga która służyła 10 lat

To dobry wynik jak na sprzęt z tamtych lat :)

21 minut temu, Henryk82 napisał(a):

producent celowo wkładał wadliwe podzespoły

Na czym polegała ta wada?

24 minuty temu, Henryk82 napisał(a):

do sterownika którego później zalewał żywicą by nie dało sie tego naprawić

Powód mógł być bardziej prozaiczny - tanie i skuteczne zabezpieczenie przed wilgocią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG F4WV509S2A

pralkę kupiłem w promocji za 2088PLN dosłownie w tym miesiącu więc na razie nie mogę za dużo powiedzieć, ale wiem, że pierze dobrze :D

gość w sklepie powiedział, że niestety teraz nie ma co dawać dużo (3, 4, 5k) za pralkę bo to już nie są te pralki co kiedyś które wytrzymywały naście lat, teraz to "jak 5 wytrzyma to już będzie dobrze.

Nie wiem ile w tym prawdy, ale patrząc na wszystko teraz to mu wierzę, plus nie próbował wcisnąć jakiegoś najdroższego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...