Skocz do zawartości

Chlapacze Subaru Impreza


artch1

Rekomendowane odpowiedzi

#chlapacze #impreza

Cześć wszystkim :D 

Chciałbym założyć chlapacze/fartuchy do swojej Imprezy (GD Sedan). Zależy mi na tym, aby nie były za długie. Wycinać samemu czy lepiej kupić? Może coś polecicie? Gdzie? Za ile? Fotki poglądowe mile widziane:) 

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na FB widziałem jak gość sprzedawał gotowe ale bez mocowań za 250 Ziko. 

Ostatnio sam się orientowałem bo szukałem dla Siebie :)

Gotowe to zostają Rally Armor - chyba najwyższa półka. 

W nie-ASO jest też kilka propozycji. 

 

Ja osobiście do GH zamówiłem z UK - RallyFlapz.  Zobaczymy co przyjdzie :)

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Billus napisał(a):

Gdzieś na FB widziałem jak gość sprzedawał gotowe ale bez mocowań za 250 Ziko. 

Ostatnio sam się orientowałem bo szukałem dla Siebie :)

Gotowe to zostają Rally Armor - chyba najwyższa półka. 

W nie-ASO jest też kilka propozycji. 

 

Ja osobiście do GH zamówiłem z UK - RallyFlapz.  Zobaczymy co przyjdzie :)

 

 

Akurat dziś przyszły do mnie RallyFlapz'y do Swifta ;)

I powiem tak: pierwsze wrażenie takie, że do RallyArmor trochę im brakuje - sam materiał OK, ale wycięte dość niechlujnie, a i mocowania w RA były solidniejsze...

Instrukcja montażu taka też niezbyt szczegółowa :coffee:

20221213_135319.jpg

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś dotarły do mnie moje RallyFlapZ'y po długich tułaczkach w urzędach celnych :(.

Jak coś to mam do sprzedania jeden komplet do Imprezy 01-07r. Zakupiłem specjalnie dodatkowy komplet aby zniwelować kwotę wysyłki i cła :D.

Jak coś to wystawiony na popularnym serwisie ogłoszeniowym.

IMG_20221230_142241.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 zł na marketplejsie, czyli 3x taniej niż rejliarmor. Dopasowanie tego trochę zajmuje (gdzieś z 1 dzień), ale przez ostatni rok czasu mankamentów żadnych nie stwierdziłem, żaden nie odpadł. Zadanie spełniają. To w końcu po prostu chlapacze.

Chlapacze.thumb.jpg.e117c9f0cfef2a47d6f51b12c4336cf1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Wam poddam też jakąś tam alternatywę. Za chlapacze na fb dałem pewnemu wykonawcy 170zł. Fajna giętka guma, nie odkształcalna. Naklejki-około 30. Kawałek blachy nierdzewnej-3 dychy, kilka kołków, nitowkrętki. Przecinarka plazmowa i dniówka:

 

IMG_20210619_100849.jpg

IMG_20210619_100912.jpg

IMG_20210823_170228.jpg

IMG_20210823_170233.jpg

IMG_20210823_172949.jpg

IMG_20210823_173002.jpg

IMG_20210823_174726.jpg

IMG_20210823_174811.jpg

IMG_20210823_174827_1.jpg

IMG_20210823_192521.jpg

5D3_5339.jpg

 

... jak ktoś se lubi posiedzieć w garażu, podłubać, to sobie zrobi po pieniądzach swoje chlapacze wraz z zestawem montażowym. 

Edytowane przez mariost
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

W 1 z odc. Dudy na tvn turbo w 101 napraw montował chlapacze w Imprezie. Stosował ktoś wsuwki takie jak on? Pomysł dobry, nie musiał nawiercać nowych dziur. Zastanawiam się nad najlepszym, najmniej skomplikowanym sposobem. Myślę że plastikowe spinki są za słabe? Czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, makos89 napisał(a):

W 1 z odc. Dudy na tvn turbo w 101 napraw montował chlapacze w Imprezie. Stosował ktoś wsuwki takie jak on? Pomysł dobry, nie musiał nawiercać nowych dziur. Zastanawiam się nad najlepszym, najmniej skomplikowanym sposobem. Myślę że plastikowe spinki są za słabe? Czy się mylę?

 

zdecydowanie jest to najlepsze rozwiązanie do mocowania, rallyarmor ma takie w zestawie tylko, że plastikowe (nie jeden raz rozbierałem i bez problemów z ponownym założeniem), metalowe jedyny problem jaki mogą generować to korozja w miejscu styku z nadkolem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, darecky napisał(a):

 

zdecydowanie jest to najlepsze rozwiązanie do mocowania, rallyarmor ma takie w zestawie tylko, że plastikowe (nie jeden raz rozbierałem i bez problemów z ponownym założeniem), metalowe jedyny problem jaki mogą generować to korozja w miejscu styku z nadkolem. 

Zapomniałem wspomnieć że mam GG, a on robił na GC więc wsuwki nie podejdą. Chyba nie obejdzie się bez wkrętów. Zastanawia mnie tył. Jest mocno zapadnięty do środka i chlapacz będzie miał dziwny kąt względem koła... 

Edytowane przez makos89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, makos89 napisał(a):

Zapomniałem wspomnieć że mam GG, a on robił na GC więc wsuwki nie podejdą. Chyba nie obejdzie się bez wkrętów. Zastanawia mnie tył. Jest mocno zapadnięty do środka i chlapacz będzie miał dziwny kąt względem koła... 

mam GD i wsuwki jak najbardziej podchodzą. Z tyłu jak i z przodu głębiej "we wnęce" nadkola daje się spacer żeby uzyskać dobry kąt chlapacza względem koła. Tutaj masz fotkę jak wygląda cały zestaw do mocowania. Wkręty, plastikowe wsuwki, podkładki, cztery spacery na przód i tył oraz dwa mocowania które wkładasz na przód najbliżej środka auta żeby wkręt się trzymał czegokolwiek bo tam wsuwką nie da się wejść, oryginalnie jest tam spinka trzymająca nadkole.

mud-flaps-rallyarmor-impreza-wrx-sti-02-07-blue-l.jpg

Edytowane przez darecky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...