Skocz do zawartości

Po prostu .... MUZYKA ....


piwozniak

Rekomendowane odpowiedzi

Brry wszystkim :)

Widzę, że wczorajszy wieczór był dość owocny, więc zabieram się za odsłuch :)
Ode mnie ten leciwy kawałek :)

 

Wrzucę tu małego OT do was wszystkich. Czy mogłabym prosić was o polecenie w miarę przyzwoitych słuchawek nausznych? Takich z fajnym, czystym brzmieniem co by nie spłaszczały zbytnio dźwięku i można było delektować się muzyką :) 

 

EDIT:

 

Wracając do muzyki country :)

 

 

Edytowane przez malprz
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, malprz napisał:

Czy mogłabym prosić was o polecenie w miarę przyzwoitych słuchawek nausznych? Takich z fajnym, czystym brzmieniem co by nie spłaszczały zbytnio dźwięku i można było delektować się muzyką :) 

Na kablu czy BT? Z redukcją szumów czy bez? Budżet?

 

Tu jest fajna strona testy są mocno dokładne mierzą nie tylko częstotliwości dźwięku ale siłę ucisku na głowę i temperaturę ucha.

https://www.rtings.com/headphones/reviews/best/by-type/over-ear-around#recommendation_225563

 

Ja po lekturze testów kupiłem Bose i nie żałuje.

B&W PX5 lub PX7 grają trochę lepiej, wyglądają super, ale są dla mnie mniej wygodne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Jaca68 napisał:

Na kablu czy BT? Z redukcją szumów czy bez? Budżet?

 

Wolę na kablu z BT nie jestem zadowolona. Redukcja szumów.. fajnie gdyby była. A cena.. z tym bywa różnie przy różnych firmach i modelach. Załóżmy, że nie interesują mnie słuchawki z górnej półki dla audiofilów. Na starość słuch mi trochę padł i nie wszystko słyszę  ;)   

EDIT:

Rozważałam zakup AKG K240 lub z BT AKG N60 NC. Straszny rozstrzał.

A teraz zagłębię się w link, który mi poleciłeś :) Może dzięki niemu coś wybiorę sama :) thx

EDIT:

Wrzucę kolejny kawałek country. Całkiem przyjemny dla ucha. Choć chyba bardziej na wieczór niż na teraz.

 

 

 

Edytowane przez malprz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, malprz napisał:

Wolę na kablu z BT nie jestem zadowolona.

Bez BT coraz trudniej coś znaleźć szczególnie z półek nie dla audiofilów.

Na szczęście większość modeli nausznych z BT ma też kabel i można ich używać tradycyjnie.

Warte uwagi są też Sennheisery z serii Momentum lub bardziej budżetowo Urbanite XL - grają zacnie a urbanite nie rujnują ceną.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malprz

 

Popatrz na te:

Bose QuietComfort 35 II lub Sony WH-1000XM4B ANC.

 

Oba te modele (tylko starsze wersje) posiadam i o ile IMHO sony brzmia lepiej to sa bardziej upierdliwe. Po pierwsze maja dotykowe sterowanie funkcjami i czesto dotykam tego nausznika niechcacy i mi przeskakuje do nastepnego kawalka co nnie strasznie wq.. urza, a po drugie juz raz je polamalem :/ i to nie z powodu jakiegos katowania, tylko po prostu sa dupawo zrobione. Byc moze te nowsze maja to poprawione.

 

Oba modele brzmia super.

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w temacie "świata" country to zawsze najlepszym podsumowaniem jest dla mnie:

 

generalnie nie trawię country - w dużej mierze przez moja mame, która na wszystkich wyjazdach katowała nas tym. Po latach okazało sie, że country to coś więcej niż main stream, którego słuchała mama i są wykonawcy, których dam radę posłuchać. Inna psrawa, że mam miała / ma bardzo słabą wiedzę muzyczną i wszystko wrzuca w country np. travelling Willburys.

Johny Cash - wstawianie go w country to lekkie uproszczenie bo owszem czerpał nieco (czasem bardziej)  z tej stylistyki ale był raczej bardem, poetą niż piosenkarzem - trochę wymykającym się ze sztywnych (zwłaszcza wówacza) podziałów na gatunki. A to co zrobił z piosenką Nine Inch Nails to pełen odlot - zawsze mam ciarki. Z reszta sam Trent Raznor po odsłuchaniu Casha powiedział, że to już nie jest jego piosenka tylko Johnego.

A wracając do couontry  -tyle tego jest gatunków, podgatunków etc. że nawet ja nie lubiący country jako takiego znajduję sporo ciekawych klimatów.

 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, STIFF napisał:

Jeśli w temacie "świata" country to zawsze najlepszym podsumowaniem jest dla mnie:

 

generalnie nie trawię country - w dużej mierze przez moja mame, która na wszystkich wyjazdach katowała nas tym. Po latach okazało sie, że country to coś więcej niż main stream, którego słuchała mama i są wykonawcy, których dam radę posłuchać. Inna psrawa, że mam miała / ma bardzo słabą wiedzę muzyczną i wszystko wrzuca w country np. travelling Willburys.

Johny Cash - wstawianie go w country to lekkie uproszczenie bo owszem czerpał nieco (czasem bardziej)  z tej stylistyki ale był raczej bardem, poetą niż piosenkarzem - trochę wymykającym się ze sztywnych (zwłaszcza wówacza) podziałów na gatunki. A to co zrobił z piosenką Nine Inch Nails to pełen odlot - zawsze mam ciarki. Z reszta sam Trent Raznor po odsłuchaniu Casha powiedział, że to już nie jest jego piosenka tylko Johnego.

A wracając do couontry  -tyle tego jest gatunków, podgatunków etc. że nawet ja nie lubiący country jako takiego znajduję sporo ciekawych klimatów.

 

 

Rolin', rolin', rolin'

 

 

Co do Casha, to masz absolutną rację. Miał dusze i ta dusza potrzebowała muzyki by popłynęły słowa, a że wychował się tam gdzie się wychował...no to country była najbliżej.

  • Super! 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, nie wiem, bede troche przekorny oczywiscie :) Mysle ze Cash jak najbardziej czerpal z Country, moze nie z muzyki jako takiej ale z "klimatu". Czyli opowiesci rodem z Ameryki, tej ktorej juz prawie nie ma, nie spiewal o ziomach z Bronxu, ale raczej o zreszta.. o to mi chodzi:

 

Mama I guess you heard
I got married in Tennessee
I got a blue-eyed girl
Who thinks the world of me
We got a cabin in the country
And a creek that rolls nearby
And a dog that won't even bark at a firefly
Our clothes just hang outside our backdoor
And there's a tire that swings in the air
Ten feet or more
There's a church I can't seem to find
On Sunday mornin'
But I sure found the place that I belong in
And we wear blue jeans
And big green beans
Spend the summertime naturally high
By chopping wood, the next one or five
Saving our money for the county fair
George Jones' supposed to be there
We got forty acres of corn in the ground
Tennessee taters we sell by the pound
Proud as we can be
To live in Tennessee
Mama you and dad have got to come stay with us sometime
I know you love that sweet little gal of mine
You and her could talk about babies
Make some home made apple pie
While me and dad could take a walk
Maybe talk about old times
And we wear blue jeans
And big green beans
Spend the summertime naturally high
By chopping wood, the next one or five
Saving our money for the county fair
George Jones' supposed to be there
We got forty acres of corn in the ground
Tennessee taters we sell by the pound
Proud as we can be
That we live in Tennessee
We are proud as we can be
To be from Tennessee
We are proud as we can be
To be from Tennessee

 

:)

 

 

EDIT:

 

Wlasnie jakos sie przyplatalo....

 

Jedna z piosenek ktora moge sluchac w kolko i to doslownie w kolko i w kolko :D

 

 

 

 

Edytowane przez piwozniak
  • Zdrówko! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, malprz napisał:

Piosenka, która kojarzy mi się z bardzo fajną imprezą w akademiku.

A następnego ranka sprzątaczka tłukąca wiadrem o balustradę o 7-ej rano, schodząc z 4 piętra, z hasłem "Inteligencja, ku...a, kible zarzygane..."

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dr Zyber napisał:

A następnego ranka sprzątaczka tłukąca wiadrem o balustradę o 7-ej rano, schodząc z 4 piętra, z hasłem "Inteligencja, ku...a, kible zarzygane..."

Coś w ten deseń, szczególnie jeśli piło się.. tfu.. Chciałam powiedzieć bawiło się z chłopakami z wydziału elektrycznego :P

To były dobre czasy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dr Zyber napisał:

Jest taka uczelnia w Polsce, w której czterech nie pijących stoi przed jej głównym gmachem :)))

 

Ciekawe czy inni wiedzą o której to uczelni mówisz :mrgreen:

Edytowane przez malprz
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Neutrino33 napisał:

Kolega jest z Krakowa...potem wystarczy zobaczyć jak wygląda front budynku wyższej uczelni technicznej w grodzie Kraka i już...drogi Watsonie ^_^


To AGH - żeby uciąć krzywdzące dla innych krakowskich uczelni podejrzenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Knurek1111 napisał:

To AGH - żeby uciąć krzywdzące dla innych krakowskich uczelni podejrzenia :P

Brawo, brawo, wygrywa Pan zegarek, jak mówił Kazik.

Ale tam jest w sumie śpiących pięcioro, przy czym legendy w sprawie ostatniej śpiącej osoby nie podejmuję się przekazać... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...