Skocz do zawartości

Po prostu .... MUZYKA ....


piwozniak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem!

 

Zbierałem się do założenia tego wątku już jakiś czas.

Przecież mamy już świetny wątek Czego słuchacie 'za kółkiem'?, wiec w zasadzie PO CO?

 

Otóż myslę sobie (czasami mi sie zdarza), że fajnie by było trochę się wgłebic w temat.

Zapewne sporo z Was nie wyobraża sobie po prostu życia bez muzyki, pierwsza rzecz kóra robicie rano to włączacie jakies grające coś.

Może się powymieniamy tym co nas kręci, co w duszach gra, albo przy czym zapominamy co to właśnie robiliśmy?
Formuła luźna, ale jedna prośba, jak czymś się dzielimy to proszę o opis, dlaczego to, co w tym siedzi, o co tu chodzi :)

 

A coby to jakoś ogarnąć to może zaczniemy z tematem przewodnim?

Proponuje najbardziej wyświechtany: gitary!

Dlaczego? Otóż dlatego ze się wychowałem na rocku. A wiosła są tu dosyć wszechobecne. Zresztą jako że to ja ten wątek zakładam, to nie muszę sieę tłumaczyć :)

 

Pociągnijmy go chwilę i zapewne będą kolejne tematy...
 

Z mojej strony, wybór jednego kawałka to rzecz praktycznie niemożliwa, ale od czegoś trzeba zacząc. Cały dzień się zastanawiałem nad tym jednym i wybieram to:

Voodoo Child - ALE w wykonaniu Garego Moora.

Dlaczego?

Zazwyczaj covery pozostawiają wiele do życzenia, ale imho ten przynajmniej dorównuje oryginałowi, by nie powiedzieć ze jest lepszy (świętokradztwo?)
Nie dość ze jest na żywo i fajnie to słychać to uważam że się bardziej trzyma kupy, no i brak tych lekko irytujących efektów stereo ;)
Jimi zagrał to w 1968. Gary w 2012 (album Blues for Jimi)

 

To co? Lecimy?

 

 

EDIT:

Mam tylko apple music ze streamingowych serwisów, ale jak ktoś życzy sobie w lepszej jakości to :

https://music.apple.com/pl/album/voodoo-child-slight-return-live/1443121090?i=1443121380

 

Kto następny ? :)

 

Edytowane przez piwozniak
  • Super! 2
  • Zdrówko! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Piwko" bardzo dobry pomysł :) Cieszę się, że taki wątek powstał :) Będzie gdzie uzewnętrznić swoje muzyczne "ja" ;)

Na pierwszy rzut wrzucę płytę, która zmieniła moje dzieciństwo, życie i przy okazji wkurzyła starsze pop'owe rodzeństwo :evil2: 

 

 

 

 

Edytowane przez malprz
  • Super! 5
  • Zdrówko! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, malprz napisał:

"Piwko" bardzo dobry pomysł :) Cieszę się, że taki wątek powstał :) Będzie gdzie uzewnętrznić swoje muzyczne "ja" ;)

Na pierwszy rzut wrzucę płytę, która zmieniła moje dzieciństwo, życie i przy okazji wkurzyła starsze pop'owe rodzeństwo :evil2: 

Wiesz co, ciesze sie ze jestes, bo zastanawialem sie czy Ci nie bedzie przykro jako ze naprawde dajesz czadu w watku zakolkowym ale zdecydowanie nie chodzi mi o konkurencje :)

 

ALE ALE, nie wywiniesz sie tak latwo, dlaczego ten album to juz troche jasne, ale ktory kawalek? Dlaczego ten a nie inny? :)

 

 

Ja wybieram Seek & Destroy :faja:

Bo mi pasuje do gitarowego tematu, a co!

 

 

 

Dajesz @malprz. ....... :)

 

 

  • Super! 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, piwozniak napisał:

Wiesz co, ciesze sie ze jestes, bo zastanawialem sie czy Ci nie bedzie przykro jako ze naprawde dajesz czadu w watku zakolkowym ale zdecydowanie nie chodzi mi o konkurencje :)

Staram się jak mogę.. z przytupem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piwozniak napisał:

Cześć i czołem!

 

Zbierałem się do założenia tego wątku już jakiś czas.

Przecież mamy już świetny wątek Czego słuchacie 'za kółkiem'?, wiec w zasadzie PO CO?

 

Otóż myslę sobie (czasami mi sie zdarza), że fajnie by było trochę się wgłebic w temat.

Zapewne sporo z Was nie wyobraża sobie po prostu życia bez muzyki, pierwsza rzecz kóra robicie rano to włączacie jakies grające coś.

Może się powymieniamy tym co nas kręci, co w duszach gra, albo przy czym zapominamy co to właśnie robiliśmy?
Formuła luźna, ale jedna prośba, jak czymś się dzielimy to proszę o opis, dlaczego to, co w tym siedzi, o co tu chodzi :)

 

A coby to jakoś ogarnąć to może zaczniemy z tematem przewodnim?

Proponuje najbardziej wyświechtany: gitary!

Dlaczego? Otóż dlatego ze się wychowałem na rocku. A wiosła są tu dosyć wszechobecne. Zresztą jako że to ja ten wątek zakładam, to nie muszę sieę tłumaczyć :)

 

Pociągnijmy go chwilę i zapewne będą kolejne tematy...
 

Z mojej strony, wybór jednego kawałka to rzecz praktycznie niemożliwa, ale od czegoś trzeba zacząc. Cały dzień się zastanawiałem nad tym jednym i wybieram to:

Voodoo Child - ALE w wykonaniu Garego Moora.

Dlaczego?

Zazwyczaj covery pozostawiają wiele do życzenia, ale imho ten przynajmniej dorównuje oryginałowi, by nie powiedzieć ze jest lepszy (świętokradztwo?)
Nie dość ze jest na żywo i fajnie to słychać to uważam że się bardziej trzyma kupy, no i brak tych lekko irytujących efektów stereo ;)
Jimi zagrał to w 1968. Gary w 2012 (album Blues for Jimi)

 

To co? Lecimy?

 

 

EDIT:

Mam tylko apple music ze streamingowych serwisów, ale jak ktoś życzy sobie w lepszej jakości to :

https://music.apple.com/pl/album/voodoo-child-slight-return-live/1443121090?i=1443121380

 

Kto następny ? :)

 

 

Zaskakująco dobre...chciałoby się dokończyć - jak na cover,  ale to jest samo z siebie dobre. Czy lepsze od Jimmiego? Ten efekt na stereo był kiedyś fajny i nowatorski, ale z biegiem czasu nie tyle spowszedniał co zbladł trochę na tle tego co od tamtej pory się działo. W tym wykonaniu chyba najbardziej (i całkiem miło) zaskoczyła mnie końcówka...niby riffy jak w tamtych latach, a jednak na nowo.

Nie wiedziałem o tej płycie - zgłębię temat.

Łatwość w dostępie do muzyki i jednoczesna łatwość w publikacji coraz trudniej zdobyć się na poszukanie pereł w tej latrynie. Fajny temat. Dzięki, za to, że zagłębiłeś się w tym ...by wyłowić perełkę. :drinks:

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Satrianiego płyty "Surfing with the alien" zaczęła się moja przygoda muzyczna dwadIeścia parę lat temu. Na siłce tę kasetę mieliśmy i leciała w kółko :) Na rejsie w Horwie jeden z naszych teamów miał dyskografię pana na pendrajwie i 5 dni bite tylko to leciało w łódce. Good times.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra nostalgiczne stare dziady, wezcie przyklad z kolezanki (czy kolegi) i moze jednak jakas perelke wrzucicie zamiast ino smecic, co? ;) 

 

@malprz, bylas na M na narodowym?

 

 

 

Metallica ma bardzo specyficzne brzmienie perkusji, zawsze sie nad tym zastanawialem, takie niskie, dynamiczne dup dup :)

 

To ja dalej w temacie gitarowym ;) ...

 

Panie i Panowie ... hmm, chcialbym napisac Eric Clapton, ale jednak... no popatrzcie.

Kawalek: Cocaine - oryginalnie pojawil sie w '77

 

Mega riff po prostu!

 

 

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, skwaro napisał:

No to masz mega riff :)

 

 

O kurcze... daj mi chwile, musze pomyslaec :)

 

EDIT:

No to tak... pomyslalem sobie ze skoro juz jestesmy na takim poziomie to troche obciach wrzucic Ozziego z Crazy Train, aczkolwiek ja to bardzo lubie... no dobra to dalej...  moze cos z Lynyrd Skynyrd, ale hmm, tak mi sie wydawalo ze rockowe jasne, z przytupem, jasne ale nie ma tej glebi, cos wiecej o i tez nie bede Cie oszczeszal :), jak to nie jest riff na rowni z tym Zeppelinow to ja sie poddaje :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=tiF-q2h7tSA

 

 

 

 

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, piwozniak napisał:

O kurcze... daj mi chwile, musze pomyslaec :)

 

EDIT:

No to tak... pomyslalem sobie ze skoro juz jestesmy na takim poziomie to troche obciach wrzucic Ozziego z Crazy Train, aczkolwiek ja to bardzo lubie... no dobra to dalej...  moze cos z Lynyrd Skynyrd, ale hmm, tak mi sie wydawalo ze rockowe jasne, z przytupem, jasne ale nie ma tej glebi, cos wiecej o i tez nie bede Cie oszczeszal :), jak to nie jest riff na rowni z tym Zeppelinow to ja sie poddaje :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=tiF-q2h7tSA

 

 

 

 

Jest. Zdecydowanie jest. Aczkolwiek chyba jednak wolę brzmienie gitary z Shine On You Crazy Diamond... 

 

Edytowane przez skwaro
  • Super! 6
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Neutrino33 napisał:

Pamiętam jak mając kilka lat zdarzało mi się siedzieć w domu z tatą i on raczył mnie czymś takim z magnetofonu szpulowego

 

 

Chyba nawiet wiem o co Ci chodzi, bo moj ojciec niedawno zmarl, i dopiero teraz zdaje sobie sprawe jakim byl czlowiekiem. Kiedys poprosilem go zeby mi kupil jakas kasete, cokolwiek bo wkrotce mialem miec magnetofon i chcialbym miec jakas tasme :) i wiesz co mi przywiozl... to:

 

 

Myslalem ze zwariowal :) Ja wtedy to sluchalem pewnie Modern Talking wiec gdzie mi tu z jakimis dinozaurami... 

Do czasu, nawet czesto siadalismy sobie na schodkach (ojciec mial dom nad jeziorem - nad jednym z wielkich jezior w Kanadzie) jak juz bylem na tyle starszy ze moglem z ojcem rozmawiac jak dorosly z doroslym a nie jak jakis malolat ktory nie ma zadnych wspolnych tematow ze "starym" to wlasnie siedzielismy gapilismy sie w te jezioro, jaralismy szlugi, pili piwo i sluchali Creedence.

jprdl, ale mi tego brakuje :(

 

EDIT:

I tak sobie wlasnie pomyslalem ze tym wlasnie jest muzyka w naszym zyciu, posluchasz paru akordow (jako ze jestesmy przy gitarach) i jestes w innym miejscu. Magia

 

Edytowane przez piwozniak
  • Super! 2
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ciesze sie ze jestes, bo zastanawialem sie czy Ci nie bedzie przykro jako ze naprawde dajesz czadu w watku zakolkowym ale zdecydowanie nie chodzi mi o konkurencje
 
ALE ALE, nie wywiniesz sie tak latwo, dlaczego ten album to juz troche jasne, ale ktory kawalek? Dlaczego ten a nie inny?
 
 
Ja wybieram Seek & Destroy :faja:
Bo mi pasuje do gitarowego tematu, a co!
 
 
 
Dajesz @malprz. .......
 
 

Świetne są piosenki na Kill’em All. Chyba najbardziej lubię czterech jeźdźców albo może Jump in the fire? Sam nie wiem

W każdym razie Jamesa Hetfielda uważam za najlepszego gitarzystę rytmicznego na świecie.

Na narodowym byłem ofkorz. Fajnie było.
  • Super! 3
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...