Skocz do zawartości

Thermomix sposób zakupu (nie sens)


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, skwaro napisał:

Mi bardziej chodzi o wyrabianie ciasta, ubijanie śmietany, białek, czy wszelkie przystawki do robienia makaronów, bo do takich spraw by mi się przydało narzędzie.

 

ja mam KitchenAid HEAVY DUTY 7 5KSM7591 - dla mnie bajka, tylko ten jest w stanie bez pierdnięcia wyrobić mi 3 kilo ciasta na chleb na raz :)

TM to chyba tylko do kilograma mąki jest w stanie ogarnac wiec wyrabiac tym ciezkie ciasta cienko idzie

żona mnie męczy zeby kupić TM bo to takie fajne a jak zadaje pytanie ile to bedzie w tygodniu uzywane to nagle temat cichnie :D

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aga napisał:

No ja właśnie do tego to używam :)

Bardzo dobrze się sprawdza, ponadto ma dwie misy, co mi się przydaje podczas robienia sernika na przykład. 

Mam też do tego przystawkę w postaci wolnoobrotowej wyciskarki do soków, która zajmuje mało miejsca w szafce ;)

No i mam misę do robienia lodów, którą w końcu muszę wyciągnąć z szafy i sprzedać. 

Takie urządzenie mogę śmiało polecić ;)

 

Kitchen Aid jest o tyle fajny że jest milion przystawek do niego typu do wałkowania ciasta, maszynka do mięsa, przystawka do robienia makaronu, tarcia warzyw, krojenia, itd. I co ciekawe ten sam system mocowania jest od dawna i nawet przystawki sprzed 50 lat nadal pasują i działają. Ale nie miałem go jeszcze okazji potestować samemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, skwaro napisał:

Kitchen Aid jest o tyle fajny że jest milion przystawek do niego typu do wałkowania ciasta, maszynka do mięsa, przystawka do robienia makaronu, tarcia warzyw, krojenia, itd. I co ciekawe ten sam system mocowania jest od dawna i nawet przystawki sprzed 50 lat nadal pasują i działają. Ale nie miałem go jeszcze okazji potestować samemu...

Moje urządzenie jest podobne, ale to nie to samo ;)

 

Ztcp kosztowało tyle co TM, a z przystawkami nawet więcej, niemniej używam go i tak w 20% jego możliwości... 

 

1 minutę temu, Blixten napisał:

 

A pierogi też zagniata ? ;) 

Ciasto na pierogi zagniata doskonale :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał:

Mi bardziej chodzi o wyrabianie ciasta, ubijanie śmietany, białek, czy wszelkie przystawki do robienia makaronów, bo do takich spraw by mi się przydało narzędzie.

 

Do tego to zdecydowanie jednak robot kuchenny.

 

58 minut temu, Aga napisał:

 

Mam też do tego przystawkę w postaci wolnoobrotowej wyciskarki do soków, która zajmuje mało miejsca w szafce ;)

 

 

Masz taką przystawkę do TM czy innego urządzenia? Bo nie zrozumiałem.

 

55 minut temu, _akir_ napisał:

ja mam KitchenAid HEAVY DUTY 7 5KSM7591 - dla mnie bajka, tylko ten jest w stanie bez pierdnięcia wyrobić mi 3 kilo ciasta na chleb na raz :)

TM to chyba tylko do kilograma mąki jest w stanie ogarnac wiec wyrabiac tym ciezkie ciasta cienko idzie

żona mnie męczy zeby kupić TM bo to takie fajne a jak zadaje pytanie ile to bedzie w tygodniu uzywane to nagle temat cichnie :D

 

Wspaniałe urządzenie zanim kupiliśmy TM to otarliśmy się właśnie o zakup tego robota.

 

Co do wykorzystania TM. Sernik robi doskonały. Grzybowa mistrzowska. Farsz na pierogi i ciasto do pierogów zawsze wychodzi doskonałe. Nawet bigos robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Neutrino33 napisał:

Masz taką przystawkę do TM czy innego urządzenia? Bo nie zrozumiałem.

Do kenwooda.

 

1 minutę temu, Neutrino33 napisał:

Sernik robi doskonały.

Jakiś mały chyba, bo ja robię z kilograma twarogu i 10 jaj, to się raczej nie zmieści w TM ;)

 

Zresztą, pojemność dzbanka jak wyżej pisałam, nie za duża ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aga napisał:

Jakiś mały chyba, bo ja robię z kilograma twarogu i 10 jaj, to się raczej nie zmieści w TM ;)

 

No tyle na raz nie wejdzie ...dlatego na Święta mieliśmy dwa serniki, dwa różne ;) (właśnie jem ostatni kawałek popijając kawką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubanow napisał:

napisz coś więcej

od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie taki sprzęcior

No więc: Instant Pot ma przede wszystkim duży garnek (ciut szkoda, że bez żadnych uchwytów, ale można go wyciągać trzymając za wygięty brzeg), pod którym jest grzałka i którego używamy przy każdym programie. Do tego dużego garnka możemy wstawić okrągły metalowy koszyk, który służy jako ruszt. Do garnka mamy dwie pokrywki: jedną uszczelnianą, która pozwala na gotowanie pod ciśnieniem (obsługuje programy: gotowanie pod ciśnieniem, sauté (smażenie na małej ilości tłuszczu), powolne gotowanie, gotowanie na parze, sous-vide) oraz pokrywkę z grzałką (frytowanie gorącym powietrzem, roast (prażenie), pieczenie, grillowanie, dehydratacja).

Ja na razie wypróbowałem programy sauté, gotowanie pod ciśnieniem (oba do zrobienia zupy) oraz frytowanie (albowiem frytki nie są mi obojętne). W sprawie zup, to gotowanie pod ciśnieniem wyciska ze składników wszystko co najlepsze, a cały proces jest szybki. Jeśli chodzi o robienie frytek, to porcje są średniej wielkości i ciągle uczę się jak je przygotować jeszcze lepiej, bo z wierzchu nie są tak pięknie przysmażone jak smażone na oleju).

Ogólnie to jestem bardzo zadowolony, albowiem proces gotowania zupy jest znacznie przyspieszony: wystarczy pokroić składniki, podsmażyć co jest do podsmażenia, a potem dodać resztę i gotować pod ciśnieniem. Wszystko w jednym garnku i szybko.

Instant Pot Duo Crisp + Air Fryer ma teraz bardzo dobrą cenę na polskim Amazonie.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Aga napisał:

No ja właśnie do tego to używam :)

Bardzo dobrze się sprawdza, ponadto ma dwie misy, co mi się przydaje podczas robienia sernika na przykład. 

Mam też do tego przystawkę w postaci wolnoobrotowej wyciskarki do soków, która zajmuje mało miejsca w szafce ;)

No i mam misę do robienia lodów, którą w końcu muszę wyciągnąć z szafy i sprzedać. 

Takie urządzenie mogę śmiało polecić ;)

 

Bratowa dostała tego kenwooda z wszystkimi możliwymi przystawkami. To  urządzenie  ma  nawet przystawkę do mielenia mięsa i do tarcia buraków na wiórki :) 

Dzięki temu urządzeniu zadowolona że pozbędzie sie 5 różnych co zajmują dwie szafki.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się tak szybko nie pozbywa, bo mam jakiegoś robota kenwooda i jest do d…..

Przy wyrabianiu ciasta na pizzę lekko się zadymił i od tego momentu już nie jest sobą. 

 

Kiedys miałem ich czajnik kmix i jak go podnosiłem z wrzątkiem to odpadła rączka. Opisałem zdarzenie dystrybutorowi sprzętu i stwierdził ze jest po gwarancji….

 

Jeszcze do kolekcji posiadam blender tez kmix w którym pękł gumowy dzyngswajs przy kablu (cześć za 2 złote) ale oczywiście po gwarancji a na gwarancji wymieniają całe urządzenie bo jest nierozbieralne. Ostatnio coś zaczyna chrabascic w końcówce…

 

Na plus - kmixowy czajnik (inna konstrukcja niż ten wcześniej) i toster. Te dwa ostatnie są super. 
 

Tak wiec co do kenwooda to rzut moneta. 

EDIT:

 

I co mnie wkurza to dlaczego raz w urządzeniu jest czarny kabel, raz szary ? 
wszystkie urządzenia białe

 

ale to już moja upierdliwość …

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Aga napisał:

Jakiś mały chyba, bo ja robię z kilograma twarogu i 10 jaj, to się raczej nie zmieści w TM ;)

 

Właśnie robi się kolejny sernik i weszło:

 

1kg sera
0,5 kg mascarpone
6 jajek
400 ml śmietany
200g cukru

 

ale prawda taka, że ser tym razem z wiaderka, czyli już zmielony - niestety ale z braku dostawy twarogu od zaufanego dostawcy trzeba było brać co jest w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Neutrino33 napisał:

 

Właśnie robi się kolejny sernik i weszło:

 

1kg sera
0,5 kg mascarpone
6 jajek
400 ml śmietany
200g cukru

 

ale prawda taka, że ser tym razem z wiaderka, czyli już zmielony - niestety ale z braku dostawy twarogu od zaufanego dostawcy trzeba było brać co jest w sklepie.

Ja robię inaczej ;)

 

Białka ubijam oddzielnie i dodaję na końcu. No i więcej jajek, 8 dużych albo więcej mniejszych. Tak że na końcu to musi być większy gar :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, skwaro napisał:

Kitchen Aid jest o tyle fajny że jest milion przystawek do niego typu do wałkowania ciasta, maszynka do mięsa, przystawka do robienia makaronu, tarcia warzyw, krojenia, itd. I co ciekawe ten sam system mocowania jest od dawna i nawet przystawki sprzed 50 lat nadal pasują i działają. Ale nie miałem go jeszcze okazji potestować samemu...

ja się pytam, a steka też ci zrobi:question:

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, radekk napisał:

ja się pytam, a steka też ci zrobi:question:

:P

Ja mam tefala optigrill+ i to Ci steka zrobi ;) i to całkiem sensownie. Natomiast widzę, że temat się rozpłynął :P i dalej siedzę tu gdzie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kamul napisał:

Ja mam tefala optigrill+ i to Ci steka zrobi ;) i to całkiem sensownie. Natomiast widzę, że temat się rozpłynął :P i dalej siedzę tu gdzie byłem.

Dlatego polecałam Ci fb, tam są odpowiedzi na Twoje pytania :P

Tu raczej się nie doczekasz ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Aga napisał:

Dlatego polecałam Ci fb, tam są odpowiedzi na Twoje pytania :P

Tu raczej się nie doczekasz ;)

 

Patrzyłem na tą grupę, wcale nie jest lepiej :P 

 

13 minut temu, skwaro napisał:

Steka zrobię sobie sam, ale to urządzenie jest znacznie bliższe moich potrzeb :)

Polecam z całego serca, w rodzinie już 2szt po moim zakupie a mnie koledzy jeszcze z dawnych czasów polecali że super itp. I się podpisuję pod tym, jedyny sensowny grill elektryczny jak dla mnie. I ta magia ustawienia stopnia wysmażenia, która faktycznie działa :) , czy to stek, czy to łosoś czy to drób (jedynie kiełbasy długo grilluje :P ) a na końcu magiczna melodyjka że już gotowe i cyk do podania.

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamul napisał:

Polecam z całego serca, w rodzinie już 2szt po moim zakupie a mnie koledzy jeszcze z dawnych czasów polecali że super itp. I się podpisuję pod tym, jedyny sensowny grill elektryczny jak dla mnie. I ta magia ustawienia stopnia wysmażenia, która faktycznie działa :) 

Ale ja pisałem o Kitchen Aid, steki robię na patelni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kamul napisał:

Patrzyłem na tą grupę, wcale nie jest lepiej :P 

Wyszukiwanie wyrzuca setki komentarzy, większość na temat. Prtscr nie zrobię ;)

Większość jest po prostu w takim tonie:

 

Screenshot_20211230-105509_Facebook.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...