Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2022


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

- Tak, cały czas mówimy o Formule 1, ale nie możemy zapominać o innych dyscyplinach - powiedział Sulayem. - Musimy przyjrzeć się WRC. Jestem człowiekiem, który wywodzi się z rajdów. Należy zająć się tą dyscypliną.

- Nie wystarczy mieć dwóch i pół producenta w tak ważnych mistrzostwach jak te - kontynuował. - Nie możemy siedzieć i mówić, że ludzie sami do nas przyjdą. Czuję, że to my musimy iść i zapukać do drzwi producentów i upewnić się, że nasz sport będzie do nich przemawiał.

https://pl.motorsport.com/wrc/news/dwoch-i-pol-producenta-to-za-malo/6942885/?fbclid=IwAR0rFZYO6EEZAuxXmdveyzM959VbGc_G4dkIbbpCPevtwhukUWmRDNEYa7A

 

Pozostaje życzyć powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem komu będę najmocniej kibicował w Monte obok Breena.
Realnie pewnie starszy emerytowany Seb nie będzie miał podejścia do szczwanego lisa młodszego emerytowanego Seba, ale może jak by mu sprzyjała pozycja na drodze, to na kilku oesach zaskoczy.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jumpman napisał:

Hold my beer

rts010120fob-loeb-01-1598888838.jpg

Są tacy sportowcy, że im się zawsze kibicuję, z pewnością do nich należy w mojej ocenie Loeb, szkoda tylko że nie jedzie z Danielem E. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, carfit napisał:

Są tacy sportowcy, że im się zawsze kibicuję, z pewnością do nich należy w mojej ocenie Loeb, szkoda tylko że nie jedzie z Danielem E. 

A ich rozstanie nie dotyczyło tylko rajdów terenowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kwas się wtedy zrobił na tyle duży, że w WRC też już razem nie pojadą niestety

Teraz oczywiscie staremu mistrzowi chętnie kibicuję, ale w latach ok 2005-2012 to ja kibicowałem raczej każdemu kto próbował (nieudolnie) z nim wygrać. Pamiętam już w Finlandii 2005 chodzili kibice z wiele mówiącym transparentem "No Loeb fun club" i tym kibicom to ja kibicowałem

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, carfit napisał:

Są tacy sportowcy, że im się zawsze kibicuję, z pewnością do nich należy w mojej ocenie Loeb, szkoda tylko że nie jedzie z Danielem E. 

 

 

Pierwsze o czym pomyślałem... mogliby już nie robić jaj i się pogodzić. :(

 

 

I0000mSel2DH..0c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bosman napisał:

Chyba kwas się wtedy zrobił na tyle duży, że w WRC też już razem nie pojadą niestety emoji22.png

Teraz oczywiscie staremu mistrzowi chętnie kibicuję, ale w latach ok 2005-2012 to ja kibicowałem raczej każdemu kto próbował (nieudolnie) z nim wygrać. Pamiętam już w Finlandii 2005 chodzili kibice z wiele mówiącym transparentem "No Loeb fun club" i tym kibicom to ja kibicowałem emoji6.png

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

 

Elena, z tego co zrozumiałem miał zbyt mało profesjonalne podejście wg. Loeba, wyglądało jakby mu się już nie chciało tak jak powinno, brak formy fizycznej, koncentracji, przygotowania i Loeb perfekcjonista się lekko wkurzył, wiedząc że w ich wieku i w obecnych czasach, z marszu to można pojechać pokazówkę a nie walczyć z młodymi wilkami. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, chojny napisał:

Elena, z tego co zrozumiałem miał zbyt mało profesjonalne podejście wg. Loeba, wyglądało jakby mu się już nie chciało tak jak powinno, brak formy fizycznej, koncentracji, przygotow

też tak słyszałem ;). Daniel zwyczajnie lubił sie mocno odstresować wieczorem, lubił steki, czerwone wino, papieroska zapalić, i totalnie nie myśleć o drugim dniu, ale to pewnie Loeb opisze w następnym wydaniu książki ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to brzmiało. Te fotki z piwkiem i fajeczką sympatyczne, ale chyba nikt kto ma pojęcie o współczesnym sporcie nie wierzy, że Loeb sobie odpuszcza przygotowania albo że stał się mniej wymagający wobec otoczenia w poważnych startach. Dla zabawy to on sobie może jeździ 306 Maxi, a nie tam gdzie mu za to płacą.

 

Ciekawe, że oba Seby w Monte zadebiutują bez tradycyjnych pilotów.

Obaj wygrali po 7 edycji, przy czym Ogier 4 różnymi samochodami.

 

No będzie ciekawie. W Monte wszystko jest możliwe.

Ja tam jak zwykle kibicuję MSportowi.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automobilkuby zgodnie całkiem oraz firmy związane z motorsportem wystąpiły o uregulowanie spraw dotyczących samochodów rajdowych, ich legalizacji. 

 

Wszystko odrzucone. 

 

Brawo. 

 

 

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie to różnie to moze byc tak na prawdę bo wszyscy jada nowymi samochodami. 

Ja wróżę taki scenariusz ze to młodzież przyłoży się do zadania włoży wymagającą pracę na testach żeby lepiej zrozumieć działanie tych hybryd i zwiazanej z tym strategii  jazdy i dlatego stawiam na na Evansa ewentualnie Therrego o ile Hyundai zdąży przygotować konkurencyjne auto.

Nie wydaje mnie się żeby Koniowi chciało się przygotowywać do tego rajdu w taki sam sposób jak robił to wcześniej bo przecież właśnie od tego chcę odpocząć.

Do tego zmiana pilota bankowo wpłynie na tempo tak wiec z tej perspektywy Loeb wcale nie jest na straconej pozycji. To czego brakuję do walki w czubie to ilość km oesowych i to tu leży największy problem. Z drugiej strony mysle ze M-sport bardzo na tym skorzysta tak jak i Breen bo na pewno pomoże poprawić auto i zapewne zdradzi parę trikow Breenowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, chojny napisał:

Automobilkuby zgodnie całkiem oraz firmy związane z motorsportem wystąpiły o uregulowanie spraw dotyczących samochodów rajdowych, ich legalizacji. 

Wszystko odrzucone. 

Brawo. 

Nie śledzę tego procesu legislacyjnego zbyt dokładnie, ale mam wrażenie, że PZM totalnie daje tu ciała i od lat nie potrafi wytłumaczyć komu trzeba o co w ogóle chodzi i odpowiednio o te zmianę zabiegać.

Ten komentarz o art. 65 (wykorzystanie drogi w sposób szczególny) pokazuje, że ten kto uwagę odrzucił w ogóle nie zrozumiał o co chodzi wnioskodawcy, bo przecież nie jazda na oeasach jest problemem, tylko jazda poza oesami....

 

Sam mam w tej chwili problem z przeglądem rajdówki i te stacje co wcześniej bez problemu podbijały przegląd jak samochód był sprawny teraz się boją "bo klatka" i to mimo że mój ma prawilnie w papierach wbitą zmianę, że jest dwuosobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bosman napisał:

Nie śledzę tego procesu legislacyjnego zbyt dokładnie, ale mam wrażenie, że PZM totalnie daje tu ciała i od lat nie potrafi wytłumaczyć komu trzeba o co w ogóle chodzi i odpowiednio o te zmianę zabiegać.

Ten komentarz o art. 65 (wykorzystanie drogi w sposób szczególny) pokazuje, że ten kto uwagę odrzucił w ogóle nie zrozumiał o co chodzi wnioskodawcy, bo przecież nie jazda na oeasach jest problemem, tylko jazda poza oesami....

 

Sam mam w tej chwili problem z przeglądem rajdówki i te stacje co wcześniej bez problemu podbijały przegląd jak samochód był sprawny teraz się boją "bo klatka" i to mimo że mój ma prawilnie w papierach wbitą zmianę, że jest dwuosobowy.

 

Przeczytałem te pisma, niestety jedni i drudzy bełkoczą swoje ale nie nadają na jednych falach. PZM tez nie przedstawia rozwiązania tylko jakieś łatanie i poprawki a ministerstwo odbiło bez nawet odrobiny chęci zrozumienia tematu. 

 

Mam przegląd do maja... dalej nie wiem co będzie. Nie wiem czy na szybko nie robić jeszcze po świętach z wyprzedzeniem... bezsens totalny. 

 

W sumie można rajdy zamykać a nam zostaną kwietniki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.
Te propozycje PZM też są bez ladu i skladu.

Ten sezon jezdzilem rajdy pozyczonym autem, a moje od półtora roku bez przeglądu, bo nie miałem czasu i energii na kombinacje alpejskie....

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bosman napisał:

Dokladnie.
Te propozycje PZM też są bez ladu i skladu.

Ten sezon jezdzilem rajdy pozyczonym autem, a moje od półtora roku bez przeglądu, bo nie miałem czasu i energii na kombinacje alpejskie....

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Najgorsze, że nie zanosi się na jakieś sensowne rozwiązanie a wręcz przeciwnie tylko na zwiększenie patologii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obwiniałbym tutaj całkowicie PZM.. 

ok, nie wykorzystano okazji, kiedy mieliśmy "ludzi z rajdów" w polityce, wtedy może była szansa jeszcze jakoś to popchnąć.. 

w chwili obecnej, mamy niszowy sport, który prawie nikogo nie interesuję.. rządzącym od lat nie chce się w to babrać, bo po co.. wyrzucane są miliony podpisów Polaków w innych kwestiach, a przejmować się "garstką" gości, co chcą się ścigać na drogach ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, zajcev napisał:

nie obwiniałbym tutaj całkowicie PZM.. 

ok, nie wykorzystano okazji, kiedy mieliśmy "ludzi z rajdów" w polityce, wtedy może była szansa jeszcze jakoś to popchnąć.. 

w chwili obecnej, mamy niszowy sport, który prawie nikogo nie interesuję.. rządzącym od lat nie chce się w to babrać, bo po co.. wyrzucane są miliony podpisów Polaków w innych kwestiach, a przejmować się "garstką" gości, co chcą się ścigać na drogach ;)

 

 

 

Oczywiście że nie, całkiem nieźle starali się teraz zorganizować i zawalczyć, to ministerstwo nie wykazuje  żadnej chęci zrozumienia i współpracy. wystarczyłby jeden artykuł, na postawie którego moglibyśmy robić przeglądy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...