Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2022


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś póki co mi się nie podobają te hybrydy. W porównaniu do poprzednich WRC to to aero jakieś takie siermiężne strasznie.

 

Z ciekawostek, to chyba przy jeździe EV nie działa .... wspomaganie kierownicy...

 

 

Opis trybu działania hybrydy brzmi bardziej jak reguły gry w szachy, a nie motorsport gdzie ma być full attack i flat out.

https://pl.motorsport.com/wrc/news/energia-pod-kontrola-fia/7384491/

 

Obym już dzisiaj wieczorem zmienił zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bosman napisał:

Jakoś póki co mi się nie podobają te hybrydy. W porównaniu do poprzednich WRC to to aero jakieś takie siermiężne strasznie.

 

Z ciekawostek, to chyba przy jeździe EV nie działa .... wspomaganie kierownicy...

 

 

Opis trybu działania hybrydy brzmi bardziej jak reguły gry w szachy, a nie motorsport gdzie ma być full attack i flat out.

https://pl.motorsport.com/wrc/news/energia-pod-kontrola-fia/7384491/

 

Obym już dzisiaj wieczorem zmienił zdanie :)

A ja wazam ze zmiana dobra jak chcemy miec wiecej producentów. 

Uproszczenie wszstkiego to zdecywowane obniżenie kosztów do tego nadwozie tez juz niema nic wspólnego z produkcyjnym autem wiec nie tezeba produkowac aut drogowych ściśle pod udzial w WRC. 

Aspekt hybrydowy to kolejny krok zeby zachęcić innych producentów do wejścia ktorzy przez to moga promowac swoja technologię. 

 

Tylko dwa dyry i jeden setup na caly zespół. Zmniejszony skok zawieszenia , i zmiana biegów bez łopatek to znaczy ze w aucie nie ma wogle hydrauliki a wiec mniejsza masa i bardziej  nerwowe prowadzenie,  z punku widzenia kibica zmiany na plus. 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, turdziGT napisał:

A ja wazam ze zmiana dobra jak chcemy miec wiecej producentów. 

Uproszczenie wszstkiego to zdecywowane obniżenie kosztów do tego nadwozie tez juz niema nic wspólnego z produkcyjnym autem wiec nie tezeba produkowac aut drogowych ściśle pod udzial w WRC. 

Aspekt hybrydowy to kolejny krok zeby zachęcić innych producentów do wejścia ktorzy przez to moga promowac swoja technologię. 

 

Tylko dwa dyry i jeden setup na caly zespół. Zmniejszony skok zawieszenia , i zmiana biegów bez łopatek to znaczy ze w aucie nie ma wogle hydrauliki a wiec mniejsza masa i bardziej  nerwowe prowadzenie,  z punku widzenia kibica zmiany na plus. 

 

 

Aha, szkoda,że nowe WRC są cięższe o 70 kg:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marek106 napisał:

Aha, szkoda,że nowe WRC są cięższe o 70 kg:facepalm:

Chodziło mnie o mniejsza masę bazy bez pakietu hybrydowego. Całość jest oczywiście trochę cięższa ale na to jaki kloc siedzi w środku to mogło być dużo gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na starcie, organizatorzy naprawdę niezłe widowisko, oprawa, efekty wow. Tylko Ogier z rampy zjechał na silniku spalinowym , reszta na prądzie , porażka . Największe brawa i aplauz oczywiście Loeb :) 
 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko pamiętać ze ani Seb Ogier ani Loeb nie jada pełnego sezonu wiec nikt się z nimi bić nie będzie. Z perspektywy sezonu P2 czy P3 wywozi tu mocne punkty. Ford wygląda na prawde dobrze B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, turdziGT napisał:

Trzeba tylko pamiętać ze ani Seb Ogier ani Loeb nie jada pełnego sezonu wiec nikt się z nimi bić nie będzie. Z perspektywy sezonu P2 czy P3 wywozi tu mocne punkty. Ford wygląda na prawde dobrze B)

Żeby po Monte nie zmienili zdania co do swojego uczestnictwa w reszcie sezonu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, turdziGT napisał:

Trzeba tylko pamiętać ze ani Seb Ogier ani Loeb nie jada pełnego sezonu wiec nikt się z nimi bić nie będzie. Z perspektywy sezonu P2 czy P3 wywozi tu mocne punkty. Ford wygląda na prawde dobrze B)

Póki co to Loeb jedzie tylko Monte :(. ale może się to zmieni jak będzie dobry wynik, a widać że M-SPORT odrobił sporo, HYU porażka totalna na razie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...