Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2022


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, turdziGT napisał:

W pełni zgodą dlatego cieszę sie ze Lindholm wszedł do gry co oznacza ze w Japonii Kajto musi prawdopodobnie przyjechać przed nim co zmusi go go szybkiej jazdy. Coz jeżeli nie wyda to znaczy ze po prostu na ten tytuł nie zasłużył. Z pojawienie sie na starcie i mecie tytułów nie powinno się wygrywać.

 

Może coś się zmieniło, ale generalnie w rajdach samochodowych idzie o to by w określonym czsie pojawic się w określonym miejscu ....no i być na mecie. :rolleyes:

Wiem, wiem...ale wynik jest medialny i przy staraniach o sponsorów się liczy.

Obstawiam, że Kajto czytał "Konrada Wallenroda" A.Mickiewicza...a przynajmniej motto do tego dzieła

"Dovete adunque sapere, come sono due generazioni da combattere... bisogna essere volpe e leone."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie był najlepszy występ Kajto niestety i raczej pójdzie do odliczenia (oby Japonia była lepsza).
Jeśli dobrze rozumiem przepisy, to teraz żeby przejść Mikkelsena, Kajto w JP musi zdobyć co najmniej 14pkt, bo zakładam że 8pkt z Katalonii odliczy jako najgorsze. Czyli musi być co najmniej trzeci w rajdzie albo czwarty w rajdzie i drugi na power stage. Jesli nic nie nabroi, to przy tak słabej obsadzie w JP powinno się udać.

Z Lindholmem jest gorzej, bo z nim musi wygrać różnicą minimum 9 pkt, bo Lindholm ma realne 104pkt bez odliczeń (odliczy 0 pkt za Szwecje).

Przy obecnej imponującej formie Lindholma i slabej obsadzie w Japonii, to realnie Lindholm musiałby chyba nie ukonczyć albo coś grubo nabroić, żeby do tego doszło. Zwlaszcza że o duże punkty za zwycięstwo będzie bardzo ciężko skoro startuje Suninen.

No ale trzeba trzymać kciuki





Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No innej możliwości niz MSport to raczej nie ma. Szczerze to nie dziwię sie no chyba ze jakies roszady w GR no ale z kim ? 

W wywiadach przed rajdem tez wbil szpilke kiedy pytany o kto zastąpi Solberga odpowiedział ze sa inni kierowcy w teamie którzy wybieraja z kim chca jeździć wiec pozostawia im ta decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej informacji wydaje się, że na 100% MSport, który go bardzo potrzebuje.

"Time for something new" wskazuje że na szczęście chyba nie planuje przerwy.

 

MSport poza Monte miał tragiczny skład i do tego kosztowny, bo gruzujący auta.

Dotyczy to też Loeba, który wprawdzie Monte wygrał, ale potem odpadał ze wszystkich rajdów (na Safari SR).

Breen koszmarna forma. 5x out i tylko 2x podium.

Greensmith 8x out na 12 rajdów...

Fourmaux 7 dzwonów na 9 startów...

Loubet też odpadał w 3 na 7 startów.

 

Ogólnie jeśli dobrze liczę w tym roku MSport miał 26 wypadków/incydentów skutkujących DNF lub SR.

Toyota 12, Hyundai 9 (z czego 4 Solberg)...

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ciężko mnie jest sobie wyobrazić ze zespol zmusza bylego mistrza swiata i jak by nie było najszybszego kierowcy w zespole do takiej decyzji. Mnie w każdym razie zaczyna sie to układać w całość i myślę ze odejscie Adamo tez nie było przypadkiem. 

 

Ciekawe co przyniesie przyszłość ale wydaje mnie się ze Msport to jedyna opcja.  Tanak, Breen i Solberg? Czemu nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, turdziGT napisał:

Ogólnie ciężko mnie jest sobie wyobrazić ze zespol zmusza bylego mistrza swiata i jak by nie było najszybszego kierowcy w zespole do takiej decyzji. Mnie w każdym razie zaczyna sie to układać w całość i myślę ze odejscie Adamo tez nie było przypadkiem. 

 

Ciekawe co przyniesie przyszłość ale wydaje mnie się ze Msport to jedyna opcja.  Tanak, Breen i Solberg? Czemu nie 

 

Tak to wygląda jak zespół wyścigowy/rajdowy zaczyna być zarządzany jak korporacja

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje ze tak na prawdę nikt poza Kalle nie jest bezpieczny a na pewno nie jest to Breen mimo ze ma kontrakt i myślę ze nawet nie Evans. Ogólnie problem jest taki ze Tanak na tym etapie kariery za darmo jeździć nie bedzie a jak wiemy M-sport środków ma malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwlaszcza po 26x off w tym sezonie....
Ale podejrzewam, że przynajmniej pan Greensmith i francuska federacja z nawiązką pokryli szkody spowodowane przez ich podopiecznych.
Pan grecki milioner też chyba daje im trochę zarobić.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

Aktualnie nie bardzo widać realną konkurencję dla młodego Rovanpery, może czas napuścić świeżej, ambitnej i zdolnej krwi :twisted:
 

 
 

W umie nie mial bym nic przeciwko zeby Ogier pojechal caly sezon.  Jak by nie bylo Tanaka tytul jest wyjatkowy bo udalo mu sie objechac jednego z dwoch najlepszych kierowcow wszech czasow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej Ogier i Tanak z powrotem do MSportu, tak jak w 2017 i 2018.

Trochę by się mistrzostwa rozruszały.

No ale żeby Ogierowi się chciało, to chyba żona by mu musiała wypomnieć, że 8:9 z Loebem to nie jest korzystny dla niego rezultat :)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uwazam ze ma troche unfinished business w WRC.  BTW ogolnie widac jak nie jedzie pelnego programu jak o wiele bardziej jest wyluzowany. 

W kazdym razie mysle ze Malcolm zobi wszystko zeby sciagnac Tanaka. Nie wielu jest mistrzow na rynku ktorzy nadal moga walczyc o mistrzostwa i taka szansa moze sie szybko nie tracifc. Mam nadziej ze jest na lini z Ford Performance i chlopaki skapna co trzeba. A jezeli to sie uda to nie chail bym byc w skorze Hyundaia na przyszly rok bo obok checi wygraywania wejdzie tez motyw personalny ktory dodatkowo zmotywuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, turdziGT napisał:

W umie nie mial bym nic przeciwko zeby Ogier pojechal caly sezon.  Jak by nie bylo Tanaka tytul jest wyjatkowy bo udalo mu sie objechac jednego z dwoch najlepszych kierowcow wszech czasow. 

Myślę, że @chojnymiał kogoś innego na myśli :D;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, pablonas napisał:

Myślę, że @chojnymiał kogoś innego na myśli :D;) 


 

Tak, ale to jeszcze nie ten czas, za rok można będzie realnie pomyśleć. ;) 

 

 

BTW fajne spotkanie dzisiaj na live, delikatnie wspomniane chłodne relacje z Kajto tylko potwierdzają brak atmosfery ;) 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...