Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2022


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Gratki dla Neuville i Hyundaia tego ze najwyższa Toyota będzie Taka chyba nikt się nie spodziewał. Cóż szanse Evansa zostały pogrzebane w wyborze opon. Nawet bez tego kapcia i tak by nie dał rady. 

 

Seb bardzo krytycznie o Pirelli i nie do końca wiem za co. Jak by nie było wszyscy kierowcy Toyoty poza Taka popełnili błąd i uszkodzili opony wiec mogą tak na prawdę winić tylko siebie? 

 

Trzeba też zdjąć czapki z głów dla Hyundaia. Z takim problemami po odejściu Adamo i problemami z autem kończą sezon w pięknym stylu. Można się zastanawiać czy na pewno Tanak robi dobrze ze zegna sie z zespołem. Z naszego punku widzenia czyli  kibiców i przyszłego sezonu nie jestem pewien.

 

Ogólnie mega  fajny rajd,  mega ciężki i nieprzewidywalny takie troche Monte pomieszane z Korsyka tyle ze zamiast tysiąca to rajd miliona zakrętów. Na prawdę fajny z charakterem i powinien zagościć na dłużej.

 

Jedyne co w tej chwili pozostaje w tym roku to karuzela transferów do której klucz trzyma Tanak.  Jak widać Breen ten nie jest pewien co będzie robił w przyszłym roku wiec może się jeszcze namieszać.

 

Tak na prawdę to realne są tylko 3 opcje.  Albo M-sport albo Toyota auto dzielone razem z Sebem albo niestety wakacje. Ta trzecia opcja to była by ogromna strata dla całego cyklu. 

Jeżeli będzie to Msport to wydaje mnie się ze będzie to kosztem Breena I wtedy skal w Hyundaiu to będzie:  Neuville,  Breen, Lappi  i Suninen dzielić będzie auto z Sordo. 

W tej sytuacji w Msport to: Tanak i no właśnie kto ? Loubet ?  Greensmith a Formouix dzielone auto z Loebam ? 

 

Toyota to Kalle,  Evans, Taka i Seb i ktos kto musi dzielić z nim auto - Mikkelsen? 

Edytowane przez turdziGT
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jedyna opcja dla Tanaka to M-Sport. Po co miałaby go brać Toyota skoro mają nowego młodego geniusza - Rovanperę.

Ale szczerze mówiąc ,jako kibic wlasnie chcialbym to zobaczyc. M-Sport nie raz pokazał, że wie jak zbudować szybkie auto, a mając Tanaka morale dodatkowo by podskoczyły. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jumpman napisał(a):

IMO jedyna opcja dla Tanaka to M-Sport. Po co miałaby go brać Toyota skoro mają nowego młodego geniusza - Rovanperę.

Ale szczerze mówiąc ,jako kibic wlasnie chcialbym to zobaczyc. M-Sport nie raz pokazał, że wie jak zbudować szybkie auto, a mając Tanaka morale dodatkowo by podskoczyły. 

Pełna zgodą. Opcja z Toyota to taka opcja awaryjna jeżeli z Msportem nic nie wyjdzie. Toyota traci Lappiego wiec ktoś musi dzielić auto z Sebem. 

Mnie się wydaje ze obecnie Tanak czeka na decyzję Malcolma a raczej nie na decyzję tylko na to czy Malcolm znajdzie finansowanie ale pamiętajmy ze to nie tylko kierowca on też chce widzieć budżet na rozwój auta itp żeby mieć pewność że auto będzie konkurencyjne. 

Ja bardzo bym chciał ale niestety boje się że to się nie uda. Ford mial swój wkład w WRC bo pomógł w rozwoju i budowie auta a niestety sam Msport finansowo trochę teraz kwiczy bo sprzedaż i obsługa Fiest R5 stanęła. Trzeba też wziąć pod uwagę ze Ogiera w Msportcie głównie opłacił RedBull. To samo Seba Loeba. Tanak nie ma takich pleców wiec mysle ze potrzebuje w tym wszystkim wsparcia jakiejś dużej estońskiej firmy która wniosła by budżet. No nic za parę tygodni sie dowiemy bo w sumie do Monte juz nie długo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o Solbergu. Jeżeli Lappi idzie do Hyundaia to otwierają się drzwi jako partner Ogiera w 3 aucie. Sa tez plotki ze to Formauix ma isc jako partner Ogiera wiec Solberg moze tez dzielić auto w Msporcie razem z Loebem.

 

Eh opcji jest na prawdę mnóstwa. To co w sumie wiemy to kto ma pewny fotel i jest to

 

TOYOTA 

 

Rovanpera

Evans

Katsuta

Ogier (dzielony fotel ) 

 

HYUNDAI 

 

Neuville

Sordo ( dzielony fotel )

 

I to chyba tyle.

 

 

Ja widze to tak. 

 

TOYOTA

 

Rovanpera 

Evans 

Ogier / Loubet 

Katsuta

 

HYUNDAI 

 

Neuville 

Lappi 

Sordo/Suninen 

 

MSPORT

 

Tanak 

Breen 

Greensmith 

Solberg/Loeb

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Breen to fajny chłop, ale sezon miał fatalny.

On podobnie jak wcześniej Mikkelsen miał świetne wyniki póki były to pojedyncze występy, a jak dostał fotel na cały sezon to kompletnie zawiódł.

Ale to mam nadzieje dobry znak, że Malcolm zbiera budżet na Tanaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Evansa a Tanak w Toyocie no ale to raczej malo prawdopodobne. Kak by nie było Evans to świetny nr.2 dla Kalle , wprowadzenie Tanaka tylko zaburzyło by harmonię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanak w Toyocie, to chyba sobie trochę spalił mosty jak przechodził do HYU? No ale może tylko względem Makinena.

 

Swoją drogą bardzo słaba forma Evansa w 2022 to też jakaś zagadka.

W 2020 i 2021 wygrywał rajdy i walczył jak równy z równym z Sebem Ogierem, a w 2022 żadnego zwycięstwa i ledwo 4 razy na podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, turdziGT napisał(a):

Albo......

 

Kubica ponoć bez roboty. Może nie w głównym składzie, ale warto żeby powalczył o trzecie, czwarte miejsce w Msporcie. Ale i tak w ciemno brałbym WRC2.

Pewnie nie ma takich planów......

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szubaru napisał(a):

Pięknie i caly sezon Baja jako przygotowanie 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szubaru napisał(a):

HOŁEEEK!!! szykuje się na Dakar 2024:

 

Skoro jest budżet, to trzeba. Sześćdziesiątka to za wcześnie na odwieszanie kasku ;) .

Piszę poważnie.

W sumie to jaki inny rajd, jak nie ten...w tym wieku ;) 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie będzie jedno auto mniej w stawce no chyba ze Taka będzie wsiadał do swojego na te rundy kiedy Ogier będzie jechał inaczej to żaden deal dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, dla mnie powrót Breena do HYU po tak kiepskich występach w Fordzie to jednak trochę jest niespodzianka, ale fajnie że znalazł miejsce.

Co do Toyoty, to Taka ma jechać wszystkie rajdy, ale punktować będzie dla teamu tylko wtedy kiedy nie jedzie Seb.

Trochę dziwne, że nie wzięli jeszcze kogoś na zmianę z Sebem. Także będzie jedno auto mniej tylko w tych rajdach, gdzie nie jedzie Seb.

Edytowane przez Bosman
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...