Skocz do zawartości

impreza outback


Sławek1

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule jest na sprzedaż subaru impreza outback. Sylwetka i silnik imprezy a nadwozie dwukolorowe. Czy ktoś z forumowiczów słyszał o czyms takim. Nie znam niemieckiego więc z nimi sie nie dogadam. Czy jest możliwe aby były jakieś różnice w zawieszeniu itd.Help. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów słyszał o czyms takim.

Słyszałam o takim, słyszałam takie i nawet je widziałam. Nawet teraz coś takiego widzę przez okno ;)

Czy jest możliwe aby były jakieś różnice w zawieszeniu itd

Możliwe jest wszystko ;)

Tu masz porównanie aktualnych wersji.

Różnią się podobno wysokością i szerokością. Wysokość zapewne wynika z fabrycznie zamontowanego bagażnika dachowego, szerokość - nie wiem, ja różnicy nie widzę, ale nie mierzyłam.

Nie wiem co tam masz za rocznik, więc nie wiem jakie różnice. Ja mam 2001 i wygląda podobnie, tylko napowtykali jej jeszcze wlotów na masce.

 

488079517_4fcac3ac0d.jpg

 

Co do zawieszenia - nie miałam do czynienia z takom zwykłom seryjnom Imprezom, więc nie mogę mądralińskować. Imprezy Outback to Amerykańce, które tu na forumie się ze specjalnym entuzjazmem nie spotykają. Nie za bardzo wiem dlaczego, o różnicach między nimi a Europejczykami "było pierdyliard razy, użyj wyszukiwarki" (która czasem z trudem coś znajdzie ;) ) Być może przy szybszych wersjach rzeczywiście jakieś problemy zawieszeniowo-hamulcowe występują. Ja o swojej mogę powiedzieć, że trzyma się drogi pazurami i lepszego auta nie miałam ;)

Problem z nią jest tylko taki, że niektóre części od europejskich wersji nie pasują i trzeba sprowadzać, a to kosztuje. Na razie najbardziej zabolał mnie rozrząd za blisko 5tys. bo nietypowy silnik (2.2) i cośtam z czymśtam blebleble = sprowadzamy.

Z tego powodu, jeśli masz ograniczone fundusze, nie polecam. Lepiej kupić zwykłą, seryjną, europejską wersję ;)

A Outbacków nadal będzie mało i będę mieć wyjątkowe auto

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z nią jest tylko taki, że niektóre części od europejskich wersji nie pasują i trzeba sprowadzać, a to kosztuje. Na razie najbardziej zabolał mnie rozrząd za blisko 5tys. bo nietypowy silnik (2.2) i cośtam z czymśtam blebleble = sprowadzamy.

Dlaczego nietypowy, 2.2 litra to jest konstrukcja z Legacy I i II generacji, pojemność 2212. Wszystkie części są dostępne. I był to jeden z lepszych silników jakie Subaru miało w swojej ofercie, był lepszy od 2.0 i od 2.5 tego z lat 95-02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie pamiętam, bo to parę miesięcy temu było. Cośtam z czymśtam nie pasowało, coś trzeba było ściągnąć, potem jeszcze coś. To był duży przegląd na 100tys. i robiony był nie tylko rozrząd. Był też jakiś cyrk z filtrami, też trzeba było rzeźbić. Potem była awantura, że o co chodzi skoro pojemność nie ma nic do rzeczy.

Istnieje prawdopodobieństwo (wysokie), że problemy wynikały z tego, że to nie był serwis Subaru a serwis znajomych off-road'owców, którzy Subarami kiedyś jeździli, ale ich nie robili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Już coś kumam. Ta impreza outback jest z 2000 i poj. także 2000. Opchnąć chce ją diler Subaru. Ciekawe skąd ją sciągnął czy z Japonii jako wersję na Europę czy jako wersję na USA z USA. Wygląda nietypowo i chwała jej za to. Nie ma potrzeby nic przyczepić aby mieć coś innego a każdy chce się czymś wyróżnić a jak nie ma nic innego to choćby samochodem. Jeszcze raz dzięki. Jak zwwwykle jesteście the beściaki. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skąd ją sciągnął czy z Japonii jako wersję na Europę

Nie ma Imprezy Outback na Europę. To może być tylko USA.

To to http://autoscout24.de/Details.aspx?id=jurxxqucitm ?

Jeśli tak, to to na moje oko jest walone. Imprezy Outback co najmniej do 2001r miały wloty na maskach. Ta nie ma. Reszta budy i wnętrze jest z Outback-a, ale silnik nie, bo w 2000r. były wyłącznie 2.2.

+ z tyłu ma europejski format rejestracji, co jest dość dziwne ;)

Podejrzany typ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no znów mnie zdumiewacie tym bardziej że taką wiedzą dysponuje Ms Barbie. Mam nadzieje że tym razem nie czuje się niewykorzystana. Z tego co wiem w Niemczech jest jeden główny importer z Japonii ale jest także wielu małych którzy działają na własną rękę sprowadzając auta bezpośrednio z Japonii poza głównym importerem. Z tego co wiem to od jakiegoś czasu są Imrezy outbacki produkowane z silnikiem 2 l na Europę. Jak wyjaśnię to dam znać. Och te Subermenki a może raczej Suberwomanki. Jeszcze raz dzięki. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Outback nie miał jeszcze przypadkiem malowanych nadkoli? :roll:

Miał miał. I mój ma ;)

tym bardziej że taką wiedzą dysponuje Ms Barbie

yyy :shock:

:mrgreen:

tego co wiem to od jakiegoś czasu są Imrezy outbacki produkowane z silnikiem 2 l na Europę

Nie słyszałam o takiej. Google słyszał o takiej 51 razy o 2.2 już 674 a o 2.5 5180 razy więc śmiem podejrzewać, że te 2.0 to jakiś błąd zwany literówką ;)

Ale ja nie wiem wszystkiego, życie może mnie jeszcze zaskoczyć (czasem ;) ).

Och te Subermenki a może raczej Suberwomanki.

bo się zawstydzę ;):oops:

Jeszcze raz dzięki.

Jor łelkam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego

W ofercie Subaru nazwa Outback kojarzy się z przystosowanym do jazdy terenowej Legacy Kombi. Teraz jednak przedstawiono mniejszą Imprezę Outback Sports.

 

Żeby nie było wątpliwości - Subaru Impreza Outback Sports tylko optycznie nawiązuje do auta terenowego. Jest to wersja limitowana oparta na modelu GX z 2-litrowym silnikiem o mocy 125 KM. Auto produkowane jest tylko w odmianie kombi, a od zwykłej Imprezy Kombi różni się masywniejszymi zderzakami, kołami na 16-calowych aluminiowych felgach, dwukolorowym lakierem i plastikowymi osłonami boków. Wewnątrz można jeszcze dostrzec inną niż w standardzie szarą tapicerkę.

 

Napędzana na 4 koła (jak wszystkie Subaru) Impreza Outback Sports jest standardowo wyposażona m.in. w komplet poduszek powietrznych, centralny zamek z pilotem, ABS i automatyczną klimatyzację. Na razie Impreza Outback Sports nie została jeszcze włączona do polskiej oferty importera, ale za naszą zachodnią granicą auto to kosztuje 20 650 euro, a więc prawie tyle samo, ile w Polsce trzeba wydać na zwykłe 2.0 GX Kombi.

 

Jest to info z 2004 dlatego szukam dalej. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie kiedys spotkalem z czyms takim jak latalem po komisach na islandi byly dwie imprezy niby takie same outback'i ale jedna miala jakas inna nazwe i nie byl to hubertus i pamietam jeszcze ze jedna miala 2,2 a druga 2.0 pamietam ze do tej nie outbackowej mialem jakies mieszane uczucia jakos tak mi kitem zalatywala byla to jakas taka namiastka prawdziwego outbacka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz, że to jakiś Outback - to zwykła Impreza Kombi - pewnie była "potargana" dołem, dobranie koloru przekraczało możliwości niemieckiej precyzji, więc poszli po najmniejszej linii oporu - Zobacz mojego poprzedniego Legacy :) Outback jak nic :mrgreen:

 

legacy2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego

W ofercie Subaru nazwa Outback kojarzy się z przystosowanym do jazdy terenowej Legacy Kombi.

Obawiam się, że autor artykułu nie do końca wiedział co pisał (tłumaczył).

To nie Outback Sports tylko Outback Sport - dla mnie nieznajomość nazwy dyskwalifikuje fachowość autora. A jest to nieznajomość, bo błąd się powtarza.

W 2004r., czyli kiedy opublikowano ten tekst, Impreza Outback miała silnik 2.5l a nie 2.0 -> http://www.cars101.com/subaru/impreza/impreza2004.html

Mało tego:

Teraz jednak przedstawiono mniejszą Imprezę Outback Sports

Gratulujemy refleksu w odkrywaniu otaczającego świata. Pierwsza Impreza Outback ujrzała świat w 1995 roku.

Nie wierzyłabym byle Heniom (z całym szacunkiem dla wszystkich Heniów ;)), co tłumaczą coś z www.auto-news.de, nie wiedząc co. I się nawet nie podpisują ;)

Jak chcesz Imprezę Outback-a to jednak proponuję nie tą, za dużo w niej dziwności. Przypuszczam, że nie bez powodu w tytule ogłoszenia Outback jest w cudzysłowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle podziwiam dokładność kobiet. Faktycznie z wstępnych info wynika że facet miał podobno jakieś uszkodzenia maski od lecących kamieni więc przemalował maskę ale stanowczo twierdzi że reszta jest OK. Mam zamiar zobaczyć w przyszłym tygodniu naocznie ale chyba coś jest na rzeczy. Osiołkowi w żłobie dano albo bitki z Europy albo słabsze wersje za mniejszą kasę kupowane na niewidziane w USA (i też możliwe bitki) . Jeszcze raz duże dzięki za życzliwość. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa się wyjasniła. Dealer Subaru to jakaś firma która zaczęła swe istnienie 75 lat temu (licząc wstecz od 2000) i na 75 lecie firmy sprzedawali subarynki okolicznym mieszkańcom i aby sie wyróżnić to kilka z nich pomalowali na 2 kolory ala outback i z boku dali napis 75 lat. Subarynka nie była tania ale na umowie kupna napisali unfallfree i dali gwarancję na rok. Zrobiłem I przegląd i stwierdzili że wszystko jest OK. Samochód miał 98tkm i już miał zrobiony duży przegląd z wymianą rozrządu. Niestety Subarynka jest dla mego syna a jest to pierwszy jego samochód. Ja sam pozostaje Waszym fanem i już zbieram na jakąś subarynkę 170PS lub Forysia uturbionego ba fajnie chodzi i lubię widzieć głupią minę dresiarzy z BMW jak widzą rufę Forysia. Taki egzemplarz ma mój szwagier i jest super choć brak mu tego looku jaki ma IMPREZA. Nie mówię więc cześc ale do zobaczenia. Duży ukłon dla Barbie bo poczułem się ostro zmobilizowany jej wiedzą a syn świata nie widzi poza swym nowym kombiwarkiem. Mam nadzieję że będzie Waszym aktywnym forumowiczem i może kiedyś zostanie prawdziwym SUBERMANEM czego i sobie życze. Dużo tego napisałem ale furka jest THE BEST OF ALL. :smile: :smile: :grin: :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...