Skocz do zawartości

Classic Cars - czyli wszystko o klasycznej motoryzacji na czterech i dwóch kółkach


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, chojny napisał(a):

Fulvia ;) 

Serdeczny przyjaciel mojego ojca a i mój znajomy z racji zainteresowań startował w MC historique Fulvią z Warszawy. Było to ładne parę lat temu (2005rok). Ale potem też startował w różnych imprezach - niżej foto z Costa Brava z 2021r. Teraz auto się buduje łącznie z silnikiem i ma być gotowe na przyszły rok na MC - trzymam kciuki. Swoją drogą Maciek ma fajną kolekcję youngtimerów, które m.in. opędziły 2 pierwsze sezony Legend PRL-u na TVN Turbo. Ostatnio pokazywał końcówke odbudowy Ferrari Mondial - tylko 17 lat zbierania części i budowy :) No ale jak sie robi na raz 5 aut to się wszystko rozciąga w czasie.

 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „P FNELLI LANCIA-ITALIA Valeo LANCIA ITALIA 'TILEF ANDES 09 MOTORSPORT SPORT”

  • Super! 5
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, STIFF napisał(a):

Serdeczny przyjaciel mojego ojca a i mój znajomy z racji zainteresowań startował w MC historique Fulvią z Warszawy. Było to ładne parę lat temu (2005rok). Ale potem też startował w różnych imprezach - niżej foto z Costa Brava z 2021r. Teraz auto się buduje łącznie z silnikiem i ma być gotowe na przyszły rok na MC - trzymam kciuki. Swoją drogą Maciek ma fajną kolekcję youngtimerów, które m.in. opędziły 2 pierwsze sezony Legend PRL-u na TVN Turbo. Ostatnio pokazywał końcówke odbudowy Ferrari Mondial - tylko 17 lat zbierania części i budowy :) No ale jak sie robi na raz 5 aut to się wszystko rozciąga w czasie.

 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „P FNELLI LANCIA-ITALIA Valeo LANCIA ITALIA 'TILEF ANDES 09 MOTORSPORT SPORT”


 

To jest piękne szaleństwo  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pumex1 napisał(a):

1968 Alfa Romeo 33/2 Stradale 2.0 V8 230 hp

FB_IMG_1674984204878.jpg

 

 

To jest chyba moje ulobione auto. Zawsze się wacham czy 33stadale czy jag xj13. Na całe szczęście oba są jedymi z najdroższych aut na świecie więc nigdy nie będę musiał wybierać które :D

 

Jest jedna sztuka w muzeum Alfy ale jak dobrze pamiętam jest to jeden z prototypów:

et-48.thumb.jpg.8bbfcc0c4939a46ecf1dae41af0cd029.jpg

 

w rzeczywistości mniejsza niż sie wydaje po zdjęciach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, chojny napisał(a):

Jeden z niewielu momentów kiedy BMW zrobiło samochód w klasie ładniejszy od Mercedesa. 

 

 

 

325935179_535026058600669_8498132070450564465_n.jpg

Moim skromnym zdaniem 507 też było ładniejsze od gullwinga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał(a):

Moim skromnym zdaniem 507 też było ładniejsze od gullwinga :)

 

Od Gullwinga to ładniejsza może była Alfa 1968 Alfa Romeo 33/2 Stradale ale nie 507. 507 było przepięknym samochodem ale nie zjawiskowym. 

 

 

bmw-507-01-672x372.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chojny napisał(a):

 

Od Gullwinga to ładniejsza może była Alfa 1968 Alfa Romeo 33/2 Stradale ale nie 507. 507 było przepięknym samochodem ale nie zjawiskowym. 

 

 

bmw-507-01-672x372.jpg

Alfa to zupełnie inna półka niż oba te auta :) A co do 507 pozostanę przy swoim zdaniu :)

 

bmw50701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, skwaro napisał(a):

Alfa to zupełnie inna półka niż oba te auta :) A co do 507 pozostanę przy swoim zdaniu :)

 

bmw50701.jpg

 

To dobrze, ja pojadę Gullwingiem a Ty 507... tak byśmy się musieli kisić i dzielić jednym. :mrgreen:

 

 

1955-mercedes-benz-300-sl-alloy-gullwing--photo-credit-rm-sothebys_100828272_h.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chojny napisał(a):

 

To dobrze, ja pojadę Gullwingiem a Ty 507... tak byśmy się musieli kisić i dzielić jednym. :mrgreen:

 

 

1955-mercedes-benz-300-sl-alloy-gullwing--photo-credit-rm-sothebys_100828272_h.jpg

Deal, poza tym z Alfą też możemy się podzielić, bo szczerze mówiąc to bardziej mi pasuje Ferrari :)

 

suoeyk61hlc21.jpg

M5964-1_-_Ferrari_330_P4_Le_Mans_1967_1.8_Scale_-_Front_End_Detail_4_4000x2677_crop_center.jpg

M5964-1_-_Ferrari_330_P4_Le_Mans_1967_1.8_Scale_-_Rear_End_Detail_1_4000x2677_crop_center.jpg

Edytowane przez skwaro
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tommo napisał(a):

Wczoraj obejrzałem sobie dokładnie Miurę z bliska. Dach na wysokości rozporka :D Obłędny wóz.

 

 

 

 

FB_IMG_1675075514364.jpg

FB_IMG_1675075497137.jpg

FB_IMG_1675075546513.jpg

Takie auto w salonie VW , profanacja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, turdziGT napisał(a):

Takie auto w salonie VW , profanacja 

Dlaczego? Ja się cieszę z takich inicjatyw bo przyczyniają się do rozwoju kultury użytkowania klasyków w Polsce. A jest sporo do zrobienia w kraju gdzie poza Mercedesem i epoką PRL była w zasadzie pustka. Choć pozwoli idzie w dobrym kierunku.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, turdziGT napisał(a):

Takie auto w salonie VW , profanacja 

Do tej profanacji są wycieczki :)

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/w-salonie-volkswagena-w-radomiu-stoi-siedem-unikatowych-modeli-lamborghini/24f5tv1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...