Skocz do zawartości

Subarynka nielota. Tani wolnossak? Wolne żarty XD


Kiwi 4ester

Rekomendowane odpowiedzi

Falstart. Korek za mały, nie podszedł w miejsce korka chłodnicy :biglol: @aplam13 namierzył mi nowy zestaw to jutro kupuję :)

 

W międzyczasie Subarynka wystartowała w głosowaniu na zdjęcie do kalendarza forumowego :D Ci, którzy już oddali swój głos to bardzo Wam dziękuję i zachęcam do głosowania tych, którzy jeszcze tego nie zrobili :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, chudy__ napisał:

A po zgaszeniu jak silnik jest mocno rozgrzany pojawiają się bąbelki w wyrównawczym? 

Aaa nie zawracałem uwagi, ale zwrócę :). Jutro będę miał trasę ponad 100 kilometrów i wtedy popatrzę łącznie z tym, że zrobię jeszcze jeden test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym piachem w układzie chłodzenia... mój kolega miał kiedyś z drugiej ręki Hondę w której nieszczelną chłodnicę ktoś ratował takim dodatkiem do płynu który "uszczelnia" rozszczelnienia. Jak już chłodnica zaczęła sikać na wszystkie strony i płyn się ciągle grzał to poszła do wymiany, a starą rozbebeszyliśmy i wszędzie tam były takie kluchy z tego badziewia, które ktoś tam ciągle wlewał...

Nie wiem skąd masz swoje Subaru, ale jeśli nie jesteś pierwszym właścicielem to poprzedni być może też nalewał grom wie czego do ukladu chłodzenia bo ciekło i to się teraz zaczęło wszystko odrywać i tłuc po układzie po tych płukaniach? 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Orear napisał:

Z tym piachem w układzie chłodzenia... mój kolega miał kiedyś z drugiej ręki Hondę w której nieszczelną chłodnicę ktoś ratował takim dodatkiem do płynu który "uszczelnia" rozszczelnienia. Jak już chłodnica zaczęła sikać na wszystkie strony i płyn się ciągle grzał to poszła do wymiany, a starą rozbebeszyliśmy i wszędzie tam były takie kluchy z tego badziewia, które ktoś tam ciągle wlewał...

Nie wiem skąd masz swoje Subaru, ale jeśli nie jesteś pierwszym właścicielem to poprzedni być może też nalewał grom wie czego do ukladu chłodzenia bo ciekło i to się teraz zaczęło wszystko odrywać i tłuc po układzie po tych płukaniach? 

Miałem taką samą sytuację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orear chłodnica jest sprzed naszej kadencji, data produkcji sugeruje koniec 2015, więc rok przed tym jak żona kupiła Subarynke. Prędzej obstawiam nagrzewnicę do wymiany, bo tam tego siedziało gruzu, że hohoho.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kiwi 4ester napisał:

Prędzej obstawiam nagrzewnicę do wymiany, bo tam tego siedziało gruzu, że hohoho

Miałem podobny problem w renault lagunie I generacji. Chciałem wymieniać nagrzewnicę, ale poszedłem za radą wujka, przedmuchałem ją powietrzem pod wysokim ciśnieniem (wyleciało od groma syfu) i potem normalnie działała jeszcze co najmniej dwie zimy. Dalej nie wiem, bo sprzedałem samochód. Warto spróbować. Jak się rozleci pod ciśnieniem, to wtedy wymienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, sartek napisał:

Miałem podobny problem w renault lagunie I generacji. Chciałem wymieniać nagrzewnicę, ale poszedłem za radą wujka, przedmuchałem ją powietrzem pod wysokim ciśnieniem (wyleciało od groma syfu) i potem normalnie działała jeszcze co najmniej dwie zimy. Dalej nie wiem, bo sprzedałem samochód. Warto spróbować. Jak się rozleci pod ciśnieniem, to wtedy wymienisz.

Póki co płukanie pomogło :) na wiosnę zrobię jeszcze raz płukanie :) ważne, że teraz na sezon grzeje :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wszystkim serdecznie podziękować za oddanie swojego głosu na Subarynke :hi: 31 głosów to bardzo dużo :thumbup: dołożę starań, aby na 2023 też siadło dobre zdjęcie :D z wyników głosowania wynika, że załapała się do kalendarza :yahoo:, a poniżej zwycięskie zdjęcie :wub:

IMG_20210306_160133.jpg.708ededc389289e0d87910201d601db2.thumb.jpg.0135ade77df0c62ca1653cb225c34b76.jpg

 

Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję i niech moc UPG będzie z wami :superhero:

  • Super! 6
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się dziś działo :)

Przejechałem się Subarynką pod Kudową Zdrój po części zapasowe i z pustymi rękami (i bagażnikiem) nie wróciliśmy :D

IMG_20211124_185145.thumb.jpg.1b57f0c845c151ccff7133697b6cdf2c.jpg

 

IMG_20211124_185201.thumb.jpg.47bdc419903a262a2c290d807bba16ec.jpg

 

Rozrusznik, alternator, kompresor klimy, pompa wspomagania, maglownica, przednie sanki i dużo większych i mniejszych pierdół :P

Wczoraj natomiast w innym wątku natrafiłem na instrukcje adaptowania przepustnicy, więc dziś przetestowałem i działa :thumbup:

@antoni1 dzięki za filmik, był pomocny :hi:

 

Na zakończenie - jakże uroczego dnia - myjnia :D

PrzedIMG_20211124_233122.thumb.jpg.e1fdab3052a5c7e6dd9bcbf8107a15bd.jpg

 

IMG_20211124_233136.thumb.jpg.f21bd4138ebfac668300f4fc905bad0d.jpg

 

I po

IMG_20211124_235217.thumb.jpg.14a6222aac6fd46653827b8fc0a1a78e.jpg

 

IMG_20211124_235230.thumb.jpg.00b213222f5cc83a0dd430ab618adf4e.jpg

 

  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xathrin napisał:

nie łatwiej i wygodniej (a może i taniej) było całego SG kupić:question:

Myślę, że z czasem mogłoby zacząć wzbudzać podejrzenie, że z auta ubywa części, do tego stoi bez blach... Wszystko rozbija się o kwestię gdzie to trzymać, a wynajmować specjalnie garażu nie potrzebuję. Może jak dzieci się już wyprowadzą z domu to wtedy wezmę takiego gruza, rozłożę przed blokiem i złożę w pokoju :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...