Skocz do zawartości

Atak trolli


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 234
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

"Mod"? To jest 1 linijka w kodzie php (w pliku includes/usercp_register.php) i 1 linijka pliku z językiem (dla każdego języka). Imo takie modyfikacje nie zasługują na miano "moda" ;)

mod-modyfikacja. jak zwał tak zwał.

Tylko powiedz czemu jeszcze nikt tego nie wymyslił i nic nie zrobił z ekipy phpBB przemo? Wybacz ale tamci są troche jakby to ująć specjalistami od for internetowych. Ale nadal nie ma skutecznego zabezpieczenia. Mhm? Wiec pytam dlaczego? Skoro byloby to takie proste to juz dawno by bylo zabezpieczenie na te cholerne boty.

Otoz, widocznie nie jest to takie proste jak sie wydaje.

 

Poza tym polecam poczytac ten temat http://www.przemo.org/phpBB2/forum/view ... 64,start,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mod-modyfikacja. jak zwał tak zwał.

Tylko powiedz czemu jeszcze nikt tego nie wymyslił i nic nie zrobił z ekipy phpBB przemo? Wybacz ale tamci są troche jakby to ująć specjalistami od for internetowych. Ale nadal nie ma skutecznego zabezpieczenia. Mhm? Wiec pytam dlaczego? Skoro byloby to takie proste to juz dawno by bylo zabezpieczenie na te cholerne boty.

Otoz, widocznie nie jest to takie proste jak sie wydaje.

 

Poza tym polecam poczytac ten temat http://www.przemo.org/phpBB2/forum/view ... 64,start,0

Dlatego, że takie zabezpieczenie nie ma sensu jeśli znajdzie się w oficjalnej dystrybucji (boty od razu zostaną nauczone obchodzenia tego) :). Za to własna, unikalna, choćby najprostsza modyfikacja skryptu jest bardzo dobrym zabezpieczeniem. Boty są głupie i póki się ich nie nauczy konkretnego zachowania, to nie poradzą sobie z takim szczególnym przypadkiem.

 

"Oficjalne" mody zabezpieczające muszą być dużo bardziej skomplikowane żeby były skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że takie zabezpieczenie nie ma sensu jeśli znajdzie się w oficjalnej dystrybucji (boty od razu zostaną nauczone obchodzenia tego) :) . Za to własna, unikalna, choćby najprostsza modyfikacja skryptu jest bardzo dobrym zabezpieczeniem. Boty są głupie i póki się ich nie nauczy konkretnego zachowania, to nie poradzą sobie z takim szczególnym przypadkiem.

 

"Oficjalne" mody zabezpieczające muszą być dużo bardziej skomplikowane żeby były skuteczne.

a kto tu mowi o oficjalnym zabezpieczeniu? wiele osob tam wydaje nieoficjalne zabezpieczenia. Poczytaj troche tamto forum to bedziesz w temacie. Jeszcze raz zaznaczam,wyszedl mod zabezpieczajacy (nieoficjalny) jednakze jest to wersja niedopracowana. Tak wiec na dzien obecny NIE MA skutecznego zabezpieczenia przed tym cholerstwem.

Uwierz mi. Jestem na bieząco w tych sprawach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto tu mowi o oficjalnym zabezpieczeniu? wiele osob tam wydaje nieoficjalne zabezpieczenia. Poczytaj troche tamto forum to bedziesz w temacie. Jeszcze raz zaznaczam,wyszedl mod zabezpieczajacy (nieoficjalny) jednakze jest to wersja niedopracowana. Tak wiec na dzien obecny NIE MA skutecznego zabezpieczenia przed tym cholerstwem.

Uwierz mi. Jestem na bieząco w tych sprawach :)

Wierzę że jesteś w sprawach na bieżąco. Ale nadal chyba nie rozumiesz o co mi chodzi - nie mówię o rozwiązaniu które jest dobre dla wszystkich for, tylko dla jednego, konkretnego forum. Na przemo.org na pytanie "Jak w 100% zabezpieczyć moje forum" nie powiedzą Ci "napisz własne zabezpieczenie", bo tam zaglądają też osoby które nie umieją programować lub/i szukają gotowych rozwiązań.

 

Owszem, podane przez Ciebie zabezpieczenie jest w porządku, ale jak sam mówisz, nie jest stabilne, więc nie można go zainstalować tym forum.

 

Być może opcja z wpisywaniem od tyłu kodu z obrazka jest zbyt prosta aby była w 100% skuteczna, ale założę się że dla pojedynczego forum można napisać w krótkim czasie takie zabezpieczenie, które wyeliminuje całkowicie problem spam-botów. Przykładowo: jak napiszesz na stronie rejestracji, żeby do pola obok wpisać co drugą literę polskiej nazwy kraju z którego pochodzi marka Subaru, a na końcu dopisać nazwisko obecnego prezydenta, to za Chiny żaden bot tego nie ogarnie (muszę tłumaczyć dlaczego?).

 

Jeśli mi nie wierzysz, umieść na swoim forum tego typu opcję i sprawdź. Masz flachę u mnie jeśli nadal boty będą Ci się rejestrować. Mam phpBB które sam modyfikowałem i od 2 lat żaden bot mi się nie zarejestrował. A nie mam nawet zabezpieczenia obrazkami, wystarczyły 2 niestandardowe, obowiązkowe pola których potrzebowałem. Z góry uprzedzam pytanie: tak, można to forum znaleźć w wyszukiwarkach ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej pisałem o niestandardowym polu jakie stosuje się też na fotopolis.pl, ale jak widzę, dyskusja kwitnie w najlepsze :) Szkoda, że jałowa, bo nikt z nas nie ma uprawnień do szybkiej i naprawdę banalnej modyfikacji. Może zalinkowanie kilku postów od botów do Padre pozwoli na większą mobilizację sił przy administracji? Zresztą napiszę zaraz PW, może będę miał szczęście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mużynami

jak bym był murzynem to bym się obraził :razz:

 

Raczej Murzynem. Przyganiał kocioł garnkowi... :roll:

 

ejze... odezwal sie... jak spiewal Kazik - on nie byl Murzynem ale Afroamerykaninem.... :mrgreen:

 

a na trolle - to faktycznie pozostaje zrobic burze mozgow informatykow i znalezc sposob, zeby sie nie zasmiecilo. Przy okazji chyba warto przeczyscic baze z uzytkownikow, ktorzy na przyklad zalozyli konto,ale nigdy sie nie logowali.

Dodatkowo przydalby sie kolejny zaufany i znajacy sie na rzeczy co-admin, ktory pod nieobecnosc Flippera moglby na biezaco utrzymywac wlasciwa funkcjonalnosc forum.

 

pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale faktycznie - do tego przydalby sie kolejny zaufany i znajacy sie na rzeczy co-admin

 

To właśnie to miałem na myśli, mówiąc że forum potrzebuje stałej obecności admina. I jeżeli SIP boi się powierzyć to obcej osobie to wystarczy dać drugiego junior admina z niepełnym dostępem. Najlepiej, żeby miał dostęp do całego panelu. Hasta do FTP i SQL mogą wtedy pozostać tajemnicą SIP. Choć na dłuższą metę i tak dostep do plikow jest potrzebny. Ale do full service raczej nam daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej Murzynem. Przyganiał kocioł garnkowi... :roll:

Nie poprawiam wielkich liter, bo niektórzy ich nie stosują...

to akurat napisal WRCFan :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flipp odpalił aktywację mailowa, której więszość botów przejść nie umie. To tymczasowe rozwiązanie, docelowo ściągamy fachowca żeby pomógł.

Az, to to akurat wiekszosc botów przejsc umie ;) tylko moze jeszcze nie ma ich na forum. To kwestia czasu jak sie pojawią. Dobrze ze sciagacie fachowca. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninja, wydaje mi się, że trochę panikujesz. Z takim podejściem to można w ogóle nic nie robić i czekać na koniec świata, wiadomo przecież, że na każde zabezpieczenie uda się znaleźć jakieś obejście. Cały myk polega na tym, że boty są pisane uniwersalnie pod większość stosowanych forów a nie pod jakieś konkretne (no chyba, że trafimy na jakiegoś wielbiciela). Tak więc zupełnie proste rozwiązania potrafią wyeliminować póki co całkiem pokaźną liczbę spamerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninja, wydaje mi się, że trochę panikujesz. Z takim podejściem to można w ogóle nic nie robić i czekać na koniec świata, wiadomo przecież, że na każde zabezpieczenie uda się znaleźć jakieś obejście. Cały myk polega na tym, że boty są pisane uniwersalnie pod większość stosowanych forów a nie pod jakieś konkretne (no chyba, że trafimy na jakiegoś wielbiciela). Tak więc zupełnie proste rozwiązania potrafią wyeliminować póki co całkiem pokaźną liczbę spamerów.

Aflinta, z calym szacunkiem do Twojej osoby,ale konczy sie na gadaniu ze mozna. A ja wiem ze ten problem jest wiekszy niż sie wydaje. Moze sie myle...Szczerze mowiac chcialbym by bylo inaczej. Bo tez sie wpieniam bo co chwila jakis bot. :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninja, no jak się kończy jak się nie kończy :) Jest zrobiona modyfikacja rejestracji userów na forum, jak nie okaże się wystarczająca to będzie inna. Ogólnie jest wiele problemów dużych i jakby podchodzić do nich samą teorią to ciężko by było do przodu ruszyć, ale jak widać w praktyce czasem działa :) To tak jak ze spamem w poczcie, wyeliminujesz zawsze tylko część a nie wszystko, tak jak np. przed chwilą kolejny gość nieproszony wylądował w Magazynie postów ważnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja przez maila to najmniejszy problem dla botow. Ja zrobilem proste rozwiazanie, przy rejestracji dodalem dodatkowe pole, ktore trzeba wypelnic. Moze byc to np. marka samochodu, imie czy co sobie tam admin wymysli. Wylaczylem kod obrazkowy i narazie mam spokoj, a zlazilo mi sie tego smiecia kilka dziennie, pomimo potwierdzenia mailowego i kodu z obrazka. Teraz mam cisze i spokoj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe pole (skąd) zostało dodane. To na chwilę obecną powinno rozwiązać problem.

 

Mamy jeszcze jedną opcję w zapasie, a już niedługo postaramy się zaprosić Przemo do "wyprowadzenia" paru tematów na Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...