Skocz do zawartości

Legacy IV kombi spec.B H6 6MT Leszek


Tinuviel

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.08.2020 o 15:08, frisco napisał:

Pięknie;) w końcu siedzi jak na speca przystało. Jak oceniasz jazdę na springach STI? Amory OEM czy B6?

 

przod bile b6 tyl bile OEM. Sprezyny wpadly razem z stabami whiteline wiec ciezko mi jednoznacznie stwierdzic ale na tyle na ile to dobrze wyczuwam to pasuje bardzo dobrze. Wczesniej na ori sprezynach nie pasowalo mi to ze auto sie uginalo w pierwszej fazie a dopiero pozniej utwardzalo, tak jakby byly to springi progresywne (a nie byly). Teraz nie ma tej pierwszej fazy tylko od razu jest tak twardo jak wczesniej dopiero przy mocniejszych zakretach. Nie wiem czy to co pisze nie jest bez sensu ale to tak ciezko opisac slownie:/ Na moje wymagania wobec tego auta jest nadal wystarczajaco komfortowo a za to duzo lepiej sie prowadzi.

 

Zrobilem dzis geometrie, na przodzie delikatny negatyw, reszta ori. 

 

Wpadla blenda:

 

IMG_20200805_110305_8.thumb.jpg.68e440d07e6079edea16f2869d143c88.jpg

 

gril zamontowany. Z grilem to jest tak:

 

mozna odkrecic przedliftowy, wcisnac poliftowy, zatrzasnac maske i gotowe. On raczej nie wypadnie :D no ale zeby to zrobic nieco lepiej to:

- gorne mocowania pasuja, nic nie trzeba zmieniac

- boczne mocowania wygladaja jakby pasowaly ale nie pasuja, trzeba wywiercic albo poszerzyc pilnikim otwory w grilu tak zeby je zgrac z tym w aucie i wtedy wcisnac zapinke

- dolne mocowania nie pasuja - trzeba przymierzyc gril, zaznaczyc gdzie dotyka dolnej czesci i tam wyciac otworki nozykiem/skalpelem. Trzeba trafic dobrze zeby zatrzaski w grilu tam ladnie weszly.

 

Po zrobieniu trzech powyzszych rzeczy grill trzyma sie w 4 punktach na gorze, dwoch po bokach i dwoch na dole wiec raczej solidnie.

 

Pozostaje lekki problem z maska - zamyka sie ciezej. Nie jest tak ze trzeba walnac z calej sily ale faktycznie nieco wiecej sily potrzeba niz wczesniiej. Niestety przez uszczelki nie widze co stawia opor wiec tak to zostawilem - jak ktos brutalniej zamyka maske to by pewnie nawet nie zauwazyl rozniczy.

 

IMG_20200805_161341_9.thumb.jpg.08ec14fbb2f98309ad3f7874af411e77.jpg

Edytowane przez Tinuviel
  • Super! 8
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekielki w koncu na aucie, mam nadzieje ze nie odpadna. Wygladaja spoko:

 

IMG_20200806_102357_0.thumb.jpg.c7c59f5716d367d6254791285de993be.jpg

Do tego wesola historia, jak kupilem auto (pare lat temu) to oddalem do lakiernika/na detailing. Tam mi gosc zasugerowal zeby kupic nowe emblematy zeby to fajnie finalnie wygladalo. Tak tez uczynilem ale okazalo sie ze jeden nie pasuje. Mialem go sprzedac ale jakos sie nie zabralem nigdy za to wiec eblemat sobie czekal ten czas. Jak przyszedl grill to lampka mi sie zaswiecila w glowie :) Okazalo sie ze pasuje no i skoro czekal tyle lat to niech w koncu trafi na auto. 

IMG_20200805_181709_7.thumb.jpg.7894e6c08dbbce1950044712205a8fad.jpg

 

 

IMG_20200806_105147_1.thumb.jpg.8334e0f1e21fa233eee53c0a2fb7e4ea.jpg

 

niby nic a cieszy:) Nawiasem mowiac tem emblamat tak mocna ma tasme klejaca ze juz myslalem ze go ktos na wkrety zamocowal.

 

 

  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze i patrzę... ta nowa fela to 17" ??? Bo szpara między felą a rantem jakaś z bliska taka duża się wydaje. Nie wiem, może to perspektywa, ale u mnie na różowych + 215/45/R18 jest dużo niżej....

crop.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, frisco napisał:

Tak patrze i patrzę... ta nowa fela to 17" ??? Bo szpara między felą a rantem jakaś z bliska taka duża się wydaje. Nie wiem, może to perspektywa, ale u mnie na różowych + 215/45/R18 jest dużo niżej....

crop.JPG

 

 

Troche chyba taka perspektywa od dolu + u mnie jest 225/40 R18 wiec cale kolo ma mnjejsza srednice o ponad centymetr niz u Ciebie. Masz ori bile na przodzie? Jak Ci sie chce to zmierz odleglosc od srodka kola do nadokola(nie od opony do nadkola bo na to ma wplyw wlasnie rozmiar felgi, opony, ilosc powietrza itp), ja tez zmierze - ciekawe co wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tinuviel napisał:

 

 

Troche chyba taka perspektywa od dolu + u mnie jest 225/40 R18 wiec cale kolo ma mnjejsza srednice o ponad centymetr niz u Ciebie. Masz ori bile na przodzie? Jak Ci sie chce to zmierz odleglosc od srodka kola do nadokola(nie od opony do nadkola bo na to ma wplyw wlasnie rozmiar felgi, opony, ilosc powietrza itp), ja tez zmierze - ciekawe co wyjdzie. 

 

Hmm, na 225/40 wcześniej jeździłem i specjalnie zmieniłem na 215/45/18 bo wydawały się trochę wizualnie za małe (ale to jeszcze na OEM setupie było,). Jutro zmierzę przód i tył i wrzucę tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2020 o 16:59, Tinuviel napisał:

Wpadla blenda:

 

IMG_20200805_110305_8.thumb.jpg.68e440d07e6079edea16f2869d143c88.jpg

 

@Tinuviel nie denerwuje Cię odbicie tych czerwonych kropek w szybie? :biglol: (szczególnie w czasie jazdy)

Pytam, bo mnie w Outbacku strasznie denerwowało i miałem ją odwróconą (kropki w dół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tinuviel napisał:

Ciekawe czemu jest trochę inaczej, mocowania górne?

 

Może mocowania (ja mam akurat nowe z tyłu), może jeszcze siądzie jak pojeździsz trochę. Tak czy inaczej jest dużo lepiej niż było - zmiany na duży plus.

 

10 godzin temu, Danko napisał:

Silniki macie te same?

Oboje mamy subarowe, tylko liczba cylinderów tak nie do końca się zgadza:evil2:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MDsuperstar napisał:

@Tinuviel nie denerwuje Cię odbicie tych czerwonych kropek w szybie? :biglol: (szczególnie w czasie jazdy)

Pytam, bo mnie w Outbacku strasznie denerwowało i miałem ją odwróconą (kropki w dół).

No ale one przecież mają być w dół - jak otworzysz klapę, to widzisz odwrotność tej blendy, czyli właśnie czerwone kropki, które są odblaskami.

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Danko napisał:

@friscono to na pewno to jest przyczyną :biglol: słyszałem, ze 6 tłoków to więcej, niz 4

 

No niby tak, ale za to 4 tłoki ze ślimakiem dają więcej momentuf i pałeruf niż te goluśkie 6;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Danko napisał:

To może być błąd pomiaru, inne zużycie amora/sprężyny. Silniki macie te same? Waga też tu ma znaczenie. 

 

Super dokładnie nie mierzyłem ale to tak +/- 0.5cm powiedzmy

 

Do tego H6 raczej cięższy :)

 

4 godziny temu, MDsuperstar napisał:

@Tinuviel nie denerwuje Cię odbicie tych czerwonych kropek w szybie? :biglol: (szczególnie w czasie jazdy)

Pytam, bo mnie w Outbacku strasznie denerwowało i miałem ją odwróconą (kropki w dół).

 

 

1 godzinę temu, Dj Brabus napisał:

No ale one przecież mają być w dół - jak otworzysz klapę, to widzisz odwrotność tej blendy, czyli właśnie czerwone kropki, które są odblaskami.

 

 

aaa widzisz :D Tak się zastanawiałem po co te kropki i czy to taki zabieg stylistyczny czy co :D

 

2 godziny temu, frisco napisał:

 

Może mocowania (ja mam akurat nowe z tyłu), może jeszcze siądzie jak pojeździsz trochę. Tak czy inaczej jest dużo lepiej niż było - zmiany na duży plus.

 

Oboje mamy subarowe, tylko liczba cylinderów tak nie do końca się zgadza:evil2:

 

 

Ja mam nowe mocowania z przodu (z dwa lata mają), tylne stare, może je wymienie.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki parkowania przód/tył naprawione (wymienione). Teraz pytanie. Chcę wymienić gałkę od lewarka zmiany biegów gdyż ponieważ się już zużyła. Macie jakieś pomysły/sugestie?

 

Ja mam dwa na oku:

 

1) zwykły zamiennik:
https://allegro.pl/oferta/galka-biegow-do-subaru-legacy-forester-impreza-8245671147

792793557_Zrzutekranu2020-08-11o21_20_32.thumb.png.15f4af8c241f45a8a038058a8afb1358.png

 

2) gałeczka STI:
https://allegro.pl/oferta/galka-zmiany-biegow-subaru-sti-wrx-sti-impreza-gt-8025993015

583646146_Zrzutekranu2020-08-11o21_21_17.thumb.png.519430d1b782586bcc22ca7eefe9ef6c.png

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tinuviel napisał:

2) gałeczka STI:

To najprawdopodobniej chińska podróbka, ori kosztuje około 80$ i numer części to C1010FG410.

Chińczyka kupisz na aliexpress za max 10$ z dostawą.

 

U siebie założyłem czarną Beatrush, fajnie leży w dłoni na ori bym już nie zamienił.

 

b13-031_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dziekie za pomysly, wygrywa:

 

W dniu 11.08.2020 o 23:13, Orear napisał:

Zawsze można też obecną oddać do tapicera. ;) 

 

:) Troche pogrzebalem w aucie ostatnio i tak:

 

- kamera cofania pokazywala obraz lekko krzywo. zabralem sie za jej przekrecenie. efekt finalny jest taki ze teraz obraz jest nie ostry, obudowa kamerki jest porysowana no i obraz jak byl krzywo tak nadal jest krzywo wiec spektakularna porazka.

 w zwiazku z powyszym zapadla decyzja ze wymieniam kamerke. jak wymieniac to juz na ahd ktrora umie w HD. jak ahd to trzeba tez radio wymienic. szukam zatem radia ale jeszcze sie nie zdecydowalem jaki model. zamowilem tez prawilna rameczke 2din wiec moje radyjko z ramka niebawem bedzie do oddania.

 

- galka, mieszek, mieszek recznego poszly do obszycia ale beda dopiero pod koniec wrzesnia. zamontowalem zapasowa kiere i generalnie leszek wyglada teraz uruczo w srodku:

 

IMG_20200829_154420_6.thumb.jpg.7a490559432587a314003974877d2869.jpg

 

 

chyba zamowie gdzis z allegro te czesci zeby tak nie jezdzic caly miesiac.

 

musze tez kupic te gume od dzwigni zmiany biegow - jest przedarta. kusi tez short shifter. To normalnie mozna szukac takiego od imprezy sti?

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dr.elich napisał:

Zdradzisz gdzie obszywałeś? Jaki koszt i jakość wykonania?

Ten czarny kolor średnio mi się widzi.

 

Japan Gondra bierutow. Robilem tam fotele w mr2 a ostatnio tez kiere, boczki i takie tam wiec tak troche przy okazji podrzucilem subarowe graty. To jest spoko miejsce bo mozna sie dogadac i zrobic rzeczy mocno pod siebie. Dla przykladu do mr2 zrobili mi fotele z pikowana alcantra i skora na bokach z podgrzewaniem i z aktywna wentylacja osobna na siedzisko i oparcie (wbudowane wentylatory) wszystko na bazie foteli z celicy.

 

Nie mniej jednak wydaje mi sie ze ta co mialem w imprezie byla nieco lepiej zrobiona (chociaz lewy rog trzeba bylo poprawic bo odszedl):

 

Screenshot_20200905231844.thumb.png.1579293fe899f65621d33db16d2e9556.png

 

 

ale to bylo gdzies w jeleniej i stracilem kontakt. Mysle ze do kiery to lepiej do kogos kto tylko/glownie kiery szyje. mam namiar na dobrego goscia we wroclawiu jak cos.

 

 

co do czarnego to i tak schodzil mi srebrny lakier wiec trzeba bylo to sciagnac. dopiero teraz zauwazylem ze w imprezie jeszcze na czarno poszly boczne przyciski. 

Edytowane przez Tinuviel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...