Skocz do zawartości

Subaru Legacy IV Spec.B kombi MY'08 (6MT)


_Peter_

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, _Peter_ napisał:

 

Właśnie przeczytałem temat o Twoim Legacy... Może oddam Ci auto na pół roku i zadbasz o niego tak jak o swojego? :upside-down-face_1f643-small:Staram się, ale nie wiem czy Ci dorównam...

 

PS. Masz jeszcze może te 5mm dystanse Eibacha ze szpilkami do sprzedania?

 

Dziękuję. Trochę przesadzasz. U siebie zrobiłeś duży pakiet wyjściowy a i auto masz unikatowe. 

Dystanse dość szybko poszły, niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubel niestety.

Jeśli mogę podzielić się swoim doświadczeniem, to jeśli planujesz wysunąć to koło trochę na zewnątrz to optymalnie dystans 1 cm lub maksymalnie 1,5 cm tak by sam dystans miał także obwódkę na której utrzyma się felga. 5 mm dystans ma to do siebie, że felga siedzi bezpośrednio na szpilkach i nie jest to optymalne rozwiązanie. 

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Danko napisał:

Czemu max 15mm? Jeżeli przykrecane, to ja śmiem stwierdzić, że od 15mm jest sens. Wtedy śruba cała na luzie się chowa 

Moim zdaniem przy grubszych dystansach auto traci na prowadzeniu a do tego nie wygląda to zbyt dobrze (subiektywna opinia), większe też zagrożenie z przodu o ocieranie opony o nadkola. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, _Peter_ napisał:

Zaczynam się też jednak zastanawiać nad grillem z plastrem miodu. ;)

Hahaha. Przecież on idealnie pasuje do plastrów miodu na zderzaku! Nie będziesz żałował - oby ;) Jak ja bym chciał mieć zderzak od speca mmmmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Amnes napisał:

Hahaha. Przecież on idealnie pasuje do plastrów miodu na zderzaku! Nie będziesz żałował - oby ;) Jak ja bym chciał mieć zderzak od speca mmmmm.

Na FB grupie ktoś wrzucał ostatnio, że jest SpecB na części chyba. W Wawce z tego co pamiętam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Orear napisał:

Na FB grupie ktoś wrzucał ostatnio, że jest SpecB na części chyba. W Wawce z tego co pamiętam. ;)

Przetrzepałem cały internet i rzeczywiście jest w czex spec na części, ale przedlift :(. A ślina już ciekła. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Amnes napisał:

Przetrzepałem cały internet i rzeczywiście jest w czex spec na części, ale przedlift :(. A ślina już ciekła. ;)

 

Chyba nawet z niego felgi zakupiłem w takim razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, _Peter_ napisał:

 

Hałasy z nawiewów udało się wyeliminować, ale buczenie/piszczenie jest nadal bo źródło jest jednak inne. Mam nadzieję, że uda się również zidentyfikować przy okazji testów z AUXem i drugą jednostką radio/klima:

 

https://www.dropbox.com/s/ybt6s37o40gvngc/IMG_1778.MOV?dl=0

 

 

Niestety, zarówno podmiana jednostki jak i OEMowej wiązki AUXa nic nie dały. Nie udało się go ożywić... :(

 

Radio: FZDA07ELEF2

 

image.png.38ac89f63b05b43654405a57967c374a.png

 

Przyszło mi jeszcze do głowy, że pewnie jest w tym radiu menu serwisowe, w którym złączę trzeba aktywować. Czy ktoś wie coś może na ten temat lub posiada instrukcję serwisową do tego modelu?

 

Co do buczenia, to ASO w Krakowie (oni temat ogarniali) powiedziało, że dźwięk dochodzi z radia i obie jednostki brzmią w zasadzie tak samo... Może po prostu TTTM. Tymczasowo ten temat odpuszczam, sa większe problemy na świecie... AUX mnie jednak denerwuje. Procedura zwrotu wiązki już gotowa i kasę odzyskam jeżeli już nic nie wymyślą (podobno dokumentacja z prób została przesłana wyżej), niemniej jednak wolałbym, żeby po prostu zadziałało.

 

 

18 godzin temu, Herostrates napisał:

Dubel niestety.

Jeśli mogę podzielić się swoim doświadczeniem, to jeśli planujesz wysunąć to koło trochę na zewnątrz to optymalnie dystans 1 cm lub maksymalnie 1,5 cm tak by sam dystans miał także obwódkę na której utrzyma się felga. 5 mm dystans ma to do siebie, że felga siedzi bezpośrednio na szpilkach i nie jest to optymalne rozwiązanie. 

 

Dzięki. Rozważałbym maks 15 mm. Może z przodu 10, a z tyłu 15? Gdzie kupowałeś dystanse?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam RR customs, jeżeli mogę się udzielić :)ceny nie najniższe, ale jakość to odzwierciedla. Co do odczuć w jeździe - dużo takich wypowiedzi widziałem, słyszałem. Ja sam w sobie raczej zmian w prowadzeniu nie zauważyłem.. Chyba, że nie przykułem dostatecznej uwagi. 

Ja u siebie mam 20 przód 30 tył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, _Peter_ napisał:

Co do buczenia, to ASO w Krakowie (oni temat ogarniali) powiedziało, że dźwięk dochodzi z radia i obie jednostki brzmią w zasadzie tak samo... Może po prostu TTTM. Tymczasowo ten temat odpuszczam, sa większe problemy na świecie... AUX mnie jednak denerwuje. Procedura zwrotu wiązki już gotowa i kasę odzyskam jeżeli już nic nie wymyślą (podobno dokumentacja z prób została przesłana wyżej), niemniej jednak wolałbym, żeby po prostu zadziałało.

Zamów sobie https://gromaudio.com/store/bt3_adapters/subaru-05-09-bluetooth-adapter-car-kit-interface.html i zapomnij o temacie. Ja mam u siebie jakąś staszą wersję chyba, która czasem źle przełącza na połączenia głosowe nie mniej jednak można dzięki temu klockowi puszczać muzę jednocześnie ze wskazówkami z nawigacji, jak również dzwonić. Dużo lepsze od AUXA imho, jakość jak najbardziej zadowalająca, używam codziennie.

 

Jakbyś chciał spróbować dystanse to mam na sprzedaż 15mm. 

EDIT: Dodam, że strzałeczki na kierownicy zmieniają nagrania na komórce z tym Grom BT - super sprawa.

Edytowane przez Amnes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Amnes napisał:

Zamów sobie https://gromaudio.com/store/bt3_adapters/subaru-05-09-bluetooth-adapter-car-kit-interface.html i zapomnij o temacie. Ja mam u siebie jakąś staszą wersję chyba, która czasem źle przełącza na połączenia głosowe nie mniej jednak można dzięki temu klockowi puszczać muzę jednocześnie ze wskazówkami z nawigacji, jak również dzwonić. Dużo lepsze od AUXA imho, jakość jak najbardziej zadowalająca, używam codziennie.

 

 

Dzięki, bardzo ciekawe rozwiązanie (w poprzednim Legacy miałem Parrota mki9200 i byłem zadowolony), nie jestem tylko pewny czy będzie działać z moim radiem? Nie mam przycisku SAT. Bluetooth jako taki w tym radiu jest, ale niestety bez profilu strumieniowania muzyki, tylko do rozmów. Byłoby to więc trochę dublowanie funkcjonalności.

 

image.png.5924e55ad9999077845ef8b9c495787d.png

 

 

Edit: Dostałem odpowiedź od supportu, że niestety z tą jednostką Grom nie zadziała. :/

 

Edytowane przez _Peter_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie mam przycisku SAT. U mnie działa pod przyciskiem CD. Naciskasz raz u masz do dyspozycji wbudowaną zmieniarkę, naciskasz drugi raz i przełącza się na tryb zmieniarki zewnętrznej, którą emuluje właśnie GROM. Ja mam chyba radio GX-204LE. Twoje jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo radio (bez zmieniarki) i tę samą zagwozdkę jak tam wcisnąć BT do odtwarzania muzyki, ale tak, żeby nie kolidowało to z fabrycznym modułem do rozmów. Model to FZDA07ELEF2 i Grom nie siada, podobnie jak inne emulatory zmieniarek. Wyjścia AUX również nie posiadam, ale jeśli już miałbym go robić, to umiejscowiłbym go raczej w schowku pasażera.

 

BTW piękna maszyna :bowdown: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Amnes napisał:

Również nie mam przycisku SAT. U mnie działa pod przyciskiem CD. Naciskasz raz u masz do dyspozycji wbudowaną zmieniarkę, naciskasz drugi raz i przełącza się na tryb zmieniarki zewnętrznej, którą emuluje właśnie GROM. Ja mam chyba radio GX-204LE. Twoje jakie?

 

Godzinę temu, elmot napisał:

Mam to samo radio (bez zmieniarki) i tę samą zagwozdkę jak tam wcisnąć BT do odtwarzania muzyki, ale tak, żeby nie kolidowało to z fabrycznym modułem do rozmów. Model to FZDA07ELEF2 i Grom nie siada, podobnie jak inne emulatory zmieniarek. Wyjścia AUX również nie posiadam, ale jeśli już miałbym go robić, to umiejscowiłbym go raczej w schowku pasażera.

 

BTW piękna maszyna :bowdown: 

 

Dzięki, też mi się nawet podoba. ;)

 

Tak jak @elmot napisał, model radia to FZDA07ELEF2 z "ukrytą" szufladką na DVD z mapami do nawigacji. Rozmawiałem z supportem Groma i jednoznacznie stwierdzili, że ich moduł nie zadziała z tą jednostką. Jak mniemam po wypowiedzi @elmota zdążył dojść do tych samych wniosków.

 

Jest trochę modułów BT które korzystają ze zwykłego wejścia jack 3.5mm, dlatego tak zależało mi na doposażeniu auta w to wejście bo otwiera to trochę możliwości bez dużej ingerencji w OEMowe rozwiązania co też jest dla mnie priorytetem. Ostatecznie zawsze można podłączyć telefon właśnie do wejścia AUX i potencjalne lepsze audio (które mam w planach) nie będzie się marnować - płyty CD/DVD do odsłuchu ostatnio użyłem jakieś 10 lat temu, za dużo zachodu... Spotify FTW. Transmiter FM od Xiaomi który teraz używam za to trochę godzi w moje ego. ;) Wiem, brak spójności (Spotify dla audiofilów to pewnie herezja) ale chcę to zrobić pod siebie - dla mnie telefon pozostaje centrum sterowania od dłuższego czasu i do takiego rozwiązania zmierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pomoże, ale przypomniałem sobie temat o zainstalowanym i nie działającym wyjściu AUX (w skrócie, typ montował w ASO fabryczny kabel AUX i też nie działał, bo nie zwarli dwóch pinów)

 

więcej tutaj: https://legacygt.com/forums/showthread.php/audm-ltd-ed-nav-v-vid-out-sub-line-out-98042.html?t=98042 post #5

 

EDIT: masz może numer seryjny tego kabla, albo zdjęcie wtyczki? 

Edytowane przez elmot
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, _Peter_ napisał:

 

Dzięki. Rozważałbym maks 15 mm. Może z przodu 10, a z tyłu 15? Gdzie kupowałeś dystanse?

 

 

Kupiłem na allegro zarówno Eibachy jak i JR

https://allegro.pl/oferta/dystanse-eibach-pro-spacer-subaru-impreza-10-20mm-8577442072?snapshot=MjAxOS0xMi0wOVQxNzoyMzozNi44MzVaO2J1eWVyOzRkMDQ2YmM0YjBlMzYyZTc1M2QzZjliZDNjNzg3ODljZjU0YThmNDg1OWE0N2U5ZGI5ZmJhMWYyZTk0MzQ4ZDM%3D

Edytowane przez Herostrates
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elmot napisał:

Nie wiem czy to pomoże, ale przypomniałem sobie temat o zainstalowanym i nie działającym wyjściu AUX (w skrócie, typ montował w ASO fabryczny kabel AUX i też nie działał, bo nie zwarli dwóch pinów)

 

więcej tutaj: https://legacygt.com/forums/showthread.php/audm-ltd-ed-nav-v-vid-out-sub-line-out-98042.html?t=98042 post #5

 

EDIT: masz może numer seryjny tego kabla, albo zdjęcie wtyczki? 

 

Dzięki! Podesłałem do ASO zapytanie, czy to robili. Wiązkę tymczasowo zdemontowali więc zdjęć niestety nie zrobię, została u nich.

 

Numer kabla:

AUX JACK KIT

Part number: H6210AG000

lub:

AUX JACK KIT

Part number: H6210AG010 
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2020 o 18:08, _Peter_ napisał:

Zaczynam się też jednak zastanawiać nad grillem z plastrem miodu. ;) Felgi po renowacji są pomalowane na grafit, ciemniejszy niż w oryginale i chrom ze standardowego grilla trochę za bardzo się wyróżnia na tle całości teraz. Nawet świnię na lusterku mam czarną mimo ciemnego lakieru.

 

I zamówiłem. :facepalm:

 

https://allegro.pl/oferta/atrapa-grill-subaru-legacy-iv-8656881402?

 

Wiecie, czy wymiar emblematu jest taki sam jak w stockowym czy muszę też dokupić? Nie ma problemów z przełożeniem jeżeli wymiar ten sam?

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, euyot napisał:

Coż. Skoro musiałeś;)

 

Niestety, przeszedłem na drugą stronę barykady, a raczej dopiero przez nią przeskakuję... Dzięki za wparcie dopóki trwałem po tamtej. ;)

 

Towar raczej deficytowy, najwyżej sprzedam...

Edytowane przez _Peter_
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orear napisał:

Napisz DO NICH. Może oni znajdą odpowiedź na Twój brak AUXa i BT. Mam dwóch kolegów, którzy mają ten zestaw w H Accord i bardzo sobie chwalą, w połączeniu z ich Premium Sound System robi bardzo dobrą robotę, nawet podczas słuchania ze Spotify. 

 

Dzięki, spróbuje, ale przypuszczam, że odpowiedź będzie taka sama jak od supportu Groma. Problem z tą jednostką jest taki, że ona ma wszystko "wbudowane" więc wszelkie emulatory zmieniarek/nawigacji etc. jak to z linku od Ciebie po prostu nie ma się jako co wpiąć, żeby "udawać" inne urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, _Peter_ napisał:

Dzięki, spróbuje, ale przypuszczam, że odpowiedź będzie taka sama jak od supportu Groma. Problem z tą jednostką jest taki, że ona ma wszystko "wbudowane" więc wszelkie emulatory zmieniarek/nawigacji etc. jak to z linku od Ciebie po prostu nie ma się jako co wpiąć, żeby "udawać" inne urządzenie.

Zawsze można zmienić radio na 204, i zamiast navi wstawić schowek :).

Edytowane przez Amnes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Amnes napisał:

Zawsze można zmienić radio na 204, i zamiast navi wstawić schowek :).

 

Wolałbym uniknąć takiej ingerencji. :-) Nie chce za bardzo odchodzić od OEMowego setupu, takie skrzywienie...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...