Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na zewnątrz idzie zawsze ta przemysłowa Gori, z tym że głównie na iglaki i po niej leci podkład i 3x farba tej samej firmy. Obecnie zdaje sie Teknos wykupila firme.

Po takich zabiegach z 15 lat zmian nie widac, u tescia lawka tez z 5 lat stoi i jak nowa.

20210411_164342.jpg

Edytowane przez eurojanek
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2021 o 16:50, eurojanek napisał:

U mnie na zewnątrz idzie zawsze ta przemysłowa Gori, z tym że głównie na iglaki i po niej leci podkład i 3x farba tej samej firmy. Obecnie zdaje sie Teknos wykupila firme.

Po takich zabiegach z 15 lat zmian nie widac, u tescia lawka tez z 5 lat stoi i jak nowa.

 

trafilem do hurtownii w Białymstoku, rozmawialem z gosciem i poradzil zebym zaczął od impregnatu Teknol Aqua 1410 a potem machnął to Nordica Ecco 3330-12 najlepiej ze 3 razy - wg niego starczy to do 6 lat a potem przeszlifowac i pomalowac jeszcze raz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2021 o 11:12, _akir_ napisał:

Potrzebuje kupić chemiczny impregnat do drewna, co mozecie polecic ?
Potrzebuje zaimpregnowac jesionową ławke ktora bedzie stala calym rokiem na zewnatrz bez zadaszenia
 

Przerabiałem temat przed chwilą dla desek sosnowych, kolega, który siedzi od lat w temacie mi polecił pomalować najpierw Tikkurila Valtti Super Guard, a na to Tikkurila Valtti Color New. Najpierw kładziesz raz ten pierwszy, potem 2x drugi. Po pół roku do roku malujesz drugim jeszcze raz. Potem drugim jedna warstwa co 2 lata. Wg kolegi drewno wtedy wytrzyma 20-25lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, _akir_ napisał:

trafilem do hurtownii w Białymstoku, rozmawialem z gosciem i poradzil zebym zaczął od impregnatu Teknol Aqua 1410 a potem machnął to Nordica Ecco 3330-12 najlepiej ze 3 razy - wg niego starczy to do 6 lat a potem przeszlifowac i pomalowac jeszcze raz 

 

2 minuty temu, skwaro napisał:

Przerabiałem temat przed chwilą dla desek sosnowych, kolega, który siedzi od lat w temacie mi polecił pomalować najpierw Tikkurila Valtti Super Guard, a na to Tikkurila Valtti Color New. Najpierw kładziesz raz ten pierwszy, potem 2x drugi. Po pół roku do roku malujesz drugim jeszcze raz. Potem drugim jedna warstwa co 2 lata. Wg kolegi drewno wtedy wytrzyma 20-25lat.

Hm. A może zrezygnować z drewna i pójść w tworzywa sztuczne? Bo to co opisujecie wygląda na coroczne zajęcie na kolejnych 25 lat... No chyba, że to ukochana ławeczka babuni, która ma wyglądać tak jak za życia dziadunia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie ławeczka, ale taras ... też zastanawialiśmy się co wybrać - drewno czy kompozyt. Wybraliśmy drewno i nie żałujemy. Co prawda 2x w roku trzeba zaolejować, ale wrażenia estetyczne są nie do podrobienia. :) 

Meble na taras też będą drewniane. ;) 

Może zamiast farby zastosować olej? Ten do naszego tarasu (firma Koopmans) nadaje się także do mebli ogrodowych. Jest też dedykowany impregnat techniczny do surowego drewna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja prezent. Jubilat coś wspominał o kluczach nasadowych i jest koncepcja zakupu zestawu, fajnie by było razem z bitami. Budżet to raczej 300 zł, do naciągnięcia, jeśli mnie czymś przekonacie.

Patrzyłem na zestaw coś w stylu poniższego Yato, ale chciałbym, żeby dla przykładu przy odkręceniu dziesięciu zapieczonych śrub przy użyciu czternastki ta nadal trzymała fason. Dobrze by było też, gdyby grzechotka trochę posłużyła zanim się zużyje. Dlatego taka Sata też mnie interesuje, chociaż jest droższa, ma mniej elementów, ale ma dożywotnią gwarancję.

 

Ktoś może mi coś podpowiedzieć? Może kolega @szamot ma coś na stanie?

 

Yato: https://allegro.pl/oferta/zestaw-kluczy-nasadowych-klucze-nasadowe-yato-108-9968135409

Sata: https://allegro.pl/oferta/zestaw-kluczy-nasadowych-86sz-sata-klucze-nasadowe-9524703493

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, rosaskc napisał:

Akcja prezent. Jubilat coś wspominał o kluczach nasadowych i jest koncepcja zakupu zestawu, fajnie by było razem z bitami. Budżet to raczej 300 zł, do naciągnięcia, jeśli mnie czymś przekonacie.

Patrzyłem na zestaw coś w stylu poniższego Yato, ale chciałbym, żeby dla przykładu przy odkręceniu dziesięciu zapieczonych śrub przy użyciu czternastki ta nadal trzymała fason. Dobrze by było też, gdyby grzechotka trochę posłużyła zanim się zużyje. Dlatego taka Sata też mnie interesuje, chociaż jest droższa, ma mniej elementów, ale ma dożywotnią gwarancję.

 

Ktoś może mi coś podpowiedzieć? Może kolega @szamot ma coś na stanie?

 

Yato: https://allegro.pl/oferta/zestaw-kluczy-nasadowych-klucze-nasadowe-yato-108-9968135409

Sata: https://allegro.pl/oferta/zestaw-kluczy-nasadowych-86sz-sata-klucze-nasadowe-9524703493

 

Mam taki zestaw: https://www.castorama.pl/zestaw-narzedziowy-yato-1-2-1-4-i-3-8-216-szt-id-93956.html#reviews-tab 

 

Jest droższy ale za rozsądną cenę. Vorel ma podobny zestaw tylko troszkę gorsza stał i jest tańszy.

 

Z Yato 3884 (teraz jest nowsza wersja YT-38841 i różni się malowaniem jednego śrubokręt, u mnie jest czarny) jestem bardzo zadowolony do majsterkowania wystarczy a posiada, aż 216 elementów dobrej jakości. Do pełni szczęścia brakuje płaskich kluczy 6, 7 i 9.

 

Jak to jest ktoś kogo lubisz a lubi majsterkować to będzie zadowolony :)

Edytowane przez llkuba
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rosaskc napisał:

Akcja prezent. Jubilat coś wspominał o kluczach nasadowych i jest koncepcja zakupu zestawu, fajnie by było razem z bitami. Budżet to raczej 300 zł, do naciągnięcia, jeśli mnie czymś przekonacie.

Patrzyłem na zestaw coś w stylu poniższego Yato, ale chciałbym, żeby dla przykładu przy odkręceniu dziesięciu zapieczonych śrub przy użyciu czternastki ta nadal trzymała fason. Dobrze by było też, gdyby grzechotka trochę posłużyła zanim się zużyje. Dlatego taka Sata też mnie interesuje, chociaż jest droższa, ma mniej elementów, ale ma dożywotnią gwarancję.

 

Ktoś może mi coś podpowiedzieć? Może kolega @szamot ma coś na stanie?

 

Yato: https://allegro.pl/oferta/zestaw-kluczy-nasadowych-klucze-nasadowe-yato-108-9968135409

Sata: https://allegro.pl/oferta/zestaw-kluczy-nasadowych-86sz-sata-klucze-nasadowe-9524703493

 

 

Mam zestaw o którym pisze llkuba i do amatorskiej pracy w garażu jak dla mnie są ok, rozebrałem nimi i złożyłem Imprezę i nic im nie jest. Fajny zestaw bo jest praktycznie wszystko w jednej walizce (czasami trzeba użyć dwóch grzechotek z tą samą nasadką czy płaskiego i masz wszystko pod ręką).

 

Oczywiście Sata to wyższa półka ale zestaw jest skromniejszy w tej cenie.

 

 

Edytowane przez kornik
  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił nad funkcjonalnością zestawu. Jeśli obdarowany pracuje głównie przy samochodzie to kupiłbym dobrą grzechotkę z podstawowym zestawem bitów. A rozszerzenia dokupywał na kolejne imieniny, gwiazdkę, rocznice ślubu itd.

Jeśli gość robi też coś przy rowerze (np serwisuje amortyzator) to wtedy raczej zestaw z poszerzoną funkcjonalnością (koniecznie 1/4” z przedłużkami itd.).

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rosaskc napisał:

Akcja prezent. Jubilat coś wspominał o kluczach nasadowych i jest koncepcja zakupu zestawu, fajnie by było razem z bitami. Budżet to raczej 300 zł, do naciągnięcia, jeśli mnie czymś przekonacie.

Patrzyłem na zestaw coś w stylu poniższego Yato, ale chciałbym, żeby dla przykładu przy odkręceniu dziesięciu zapieczonych śrub przy użyciu czternastki ta nadal trzymała fason. Dobrze by było też, gdyby grzechotka trochę posłużyła zanim się zużyje. Dlatego taka Sata też mnie interesuje, chociaż jest droższa, ma mniej elementów, ale ma dożywotnią gwarancję.

 

Ktoś może mi coś podpowiedzieć? Może kolega @szamot ma coś na stanie?

 

Yato: https://allegro.pl/oferta/zestaw-kluczy-nasadowych-klucze-nasadowe-yato-108-9968135409

Sata: https://allegro.pl/oferta/zestaw-kluczy-nasadowych-86sz-sata-klucze-nasadowe-9524703493

 

Jakbyś miał więcej czasu to cyklicznie w Julii pojawiają się klucze zestawy Bahco w promocji około 50%. Ja kupiłem  S910 za 350 zł, ale często wpada także S800 z ciekawszymi nasadkami.

 

Czysto subiektywnie wygląda lepiej od Yato, ale zaznaczam, że nie służą mi do skręcania niczego cięższego.

 

Edytowane przez cuban
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Knurek1111 napisał:

Ja bym się zastanowił nad funkcjonalnością zestawu. Jeśli obdarowany pracuje głównie przy samochodzie to kupiłbym dobrą grzechotkę z podstawowym zestawem bitów. A rozszerzenia dokupywał na kolejne imieniny, gwiazdkę, rocznice ślubu itd.

Jeśli gość robi też coś przy rowerze (np serwisuje amortyzator) to wtedy raczej zestaw z poszerzoną funkcjonalnością (koniecznie 1/4” z przedłużkami itd.).

 

Grzechotki Yato nie są złe. Firmowa profesjonalna grzechotka kosztuje kilka stówek . Mam też profesjonalny zestaw  za grube pieniądze i nie opłaca się inwestować w tak drogie narzędzia (chyba, że masz warsztat) bo Yato na długiej rurce bez problemu odkręciłem zapieczoną śrubę. W zestawie są nasadki i bity które dublują się a nawet klucze do świec, torxy przedłużku itd. Nawet skręcisz meble w domu. Zestaw zawsze wychodzi taniej niż kompletowania poszczególnych elementów ;).

 

Oczywiście to jest moja zdanie a każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii. :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, llkuba napisał:

 

Grzechotki Yato nie są złe. Firmowa profesjonalna grzechotka kosztuje kilka stówek . Mam też profesjonalny zestaw  za grube pieniądze i nie opłaca się inwestować w tak drogie narzędzia (chyba, że masz warsztat) bo Yato na długiej rurce bez problemu odkręciłem zapieczoną śrubę. W zestawie są nasadki i bity które dublują się a nawet klucze do świec, torxy przedłużku itd. Nawet skręcisz meble w domu. Zestaw zawsze wychodzi taniej niż kompletowania poszczególnych elementów ;).

 

Oczywiście to jest moja zdanie a każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii. :)

 

Wiesz, że na każdego użytkownika Yato, który na przedłużce odkręcił śrubę przypada człowiek, który uszkodził siebie lub mienie bo coś się zerwało? :)

Problem ze średnimi markami jest w stabilności, jeden trafi na pancerny zestaw, inny na felerny. Ale zgadzam się, ze do domu jakiś Facom to często przesada, może oprócz najczęściej używanych rozmiarów i np. jednej dobrej grzechotki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rosaskc napisał:

Wiecie, fajnie wszystko z tym Yato, ale pod linkiem z casto, który Kuba wrzucił są liczne opinie, że plastikowa walizka jest lipna. Głupio mi by było dać nawet topowe narzędzia w walizce, która zaraz się rozpadnie...

No szału nie ma, głownie z zamknięciami które są plastikowe.

Wszystko zależy jak się używa i szanuje sprzęt - ja mam tą walizkę jakieś 2 lata i wygląda jak nowa (oczywiście poza małymi zadrapaniami od podłogi bo często leży rozłożona w garażu ale aż taki pedant nie jestem żeby się tym przejmować :D).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, cuban napisał:

 

Wiesz, że na każdego użytkownika Yato, który na przedłużce odkręcił śrubę przypada człowiek, który uszkodził siebie lub mienie bo coś się zerwało? :)

Problem ze średnimi markami jest w stabilności, jeden trafi na pancerny zestaw, inny na felerny. Ale zgadzam się, ze do domu jakiś Facom to często przesada, może oprócz najczęściej używanych rozmiarów i np. jednej dobrej grzechotki. 

 

Mam kilka rzeczy od Yato i nic nie popsułem. Jak ktoś boi się grzechotki to w zestawie są tradycyjne klucze:

 

IMG_20210415_100411.thumb.jpg.dcbdf83507c5777c046b57641d389f35.jpg

 

Są też podróbki Yato możliwe, że o nich piszesz bo są z gorszej stali.

 

36 minut temu, rosaskc napisał:

Wiecie, fajnie wszystko z tym Yato, ale pod linkiem z casto, który Kuba wrzucił są liczne opinie, że plastikowa walizka jest lipna. Głupio mi by było dać nawet topowe narzędzia w walizce, która zaraz się rozpadnie...

 

Zamknięcia są metalowe a zawias idzie przez przez szerokość skrzynki i według mnie jest solidny. Zestaw jest ciężki a walizka nie wygina się. Możliwe, że ktoś rzucał ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rosaskc napisał:

A widzisz, może poprawili, bo w tych opiniach pisali o plastikowych zamknięciach.

 

Posiadam ten zestaw z 7-8 lat i była to nowość  To jest Yato 3884 bez 1. Są też inni producenci podobnych zestawów 216 elementów (tańsze).  

 

https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/narzedzia-reczne/zestawy-kluczy/zestaw-narzedziowy-1-2-216cz-xxl?gclid=Cj0KCQjwyN-DBhCDARIsAFOELTni-PV0Eq2y_EHDpiutwB8yhD4TOeDcmC-XNI5Z5h-BYYIHrQmcXisaArvwEALw_wcB

 

https://allegro.pl/oferta/zestaw-narzedzia-216-el-38841-9047156079?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_opony_pla_opony_i_felgi&ev_adgr=Narzędzia+i+sprzęt+warsztatowy+-+Narzędzia+ręczne&gclid=Cj0KCQjwyN-DBhCDARIsAFOELTmMbNWFQn6wGBBgWpMke1GE1YLRupWQsm7vKaPN-_I3PchD4cp6dwUaAmRIEALw_wcB

 

To nie ma nic wspólnego z Yato ;). Nawet jest podobny numer zestawu.

 

 

 

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...